Ako má vyzerať dohoda o vysporiadaní bytu v BSM?

jurki
9. jún 2009

Ahojte,
prosim vas o radu, ako ma vyzerat dohoda o vysporiadani bytu v BSM.
Presla som na internete mnozstvo odkazov, ale priblizne vyzerajuci vzor som nenasla.

nikol_79
10. jún 2009

ahoj, ja som to našla na www.vaza.sk skús to tam pohľadať. Ale je rozdiel, či to chceš urobiť počas manželstva, alebo po rozvode

andzi
10. jún 2009

počas trvania manželstva sa BSM vyporiadať nedá. Milujem takéto "radiace" prispievateľky.

nikol_79
10. jún 2009

No myslím, že vysporiadať majetok počas trvania manželstva sa dá, len tomu predchádza návrh na súd o zrušenie BSM počas trvania manželstva, potom sa dá majetok vysporiadať.. len som to zle formulovala... andzi nemám síce právnické vzdelanie, ale viem čítať 😉 a niečo o tom som si už prečítala. Také veci robia bežne podnikatelia, zrušia BSM počas manželstva.. ale andzi ti rada ponúkne svoje služby do IP, tak ako to ponúkla dávnejšie mne 😉 😀

aktak4
10. jún 2009

ahojte!presne ako pise nicol_79,ja som presne ten pripad,ze mam s manzelom zrusene BSM pocas trvania manzelstva-podala som navrh na sud,poplatok za kolok bol 5 tisic sk-riesila som to vlani v juli ,potom sme mali riadne pojednavanie-kde sa prebralo preco o to ziadam,ci su na to dovody-a veru boli-a na druhom pojednavani,ked si sudkyna moje tvrdenia overila ,kde bolo treba,bol vyhlaseny rozsudok,ze sud rusi nase BSM za trvania manzelstva!a potom sme sa museli riadne vyporiadat,a stasit za toto,kedze moj stale manzel dalej kopi dlhy a my stale nie su normalne rozvedení,kedze sa to straaasne natahuje,ale to je uz o inom...

andzi
11. jún 2009

zrušiť BSM za trvania manželstva sa dá len ak jeden z manželov začal podnikať, aj to len v určitých prípadoch, musí mať vydaný živnostenský list, nestačí, že je spoločníkom v s.r.o. Ak sa zruší BSM, tak celé BSM, nie iba byt.

nikol_79
11. jún 2009

jasné, ja som to zle pochopila, ty chceš vysporiadať byt ale aby BSM naďalej trvalo? A prečo? Také niečo som tiež riešila, právnik mi radil darovacou zmluvou previesť byt na niekoho tretieho a potom ten niekto prepíše na teba, dar sa do rozvodu neberie, .. ale ak trebárs príde na rad exekútor, má právo siahnúť na darovaný majetok manželky ak nie je zrušené BSM?

andzi
11. jún 2009

V prípade, ak by bol prevod byt urobený medzi blízkymi osobami v úmysle veriteľa ukrátiť v uspokojení jeho pohľadávky, veriteľ sa môže domáhať tzv. odporovacou žalobou o neúčinnosť tejto zmluvy. Takže to je veľmi krátkozraké riešenie.

nikol_79
12. jún 2009

jasné, ak sa prevod urobí v čase, keď už sú nejaké dlhy na svete, ale ak sa to spraví podstatne skôr? Nemá žiadne dlhy, až po roku, dvoch? Aj vtedy môže napadnúť prevod?

andzi
12. jún 2009

Skúma sa úmysel dlžníka ukrátiť svojho veriteľa, to znamená, či prevod urobil v úmysle aby svoj majetok zmenšil preto, aby ukrátil uspokojenie pohľadávky veriteľa.

moka88
7. nov 2018

Dobry den, ahojte.
S manzelom sa rozvadzame, avsak chcem aby sme sa hned potom nejako dohodli na majetku, co s nim sa neda dohodnut. Ide o to, ze deti budeme mat zrejme v striedavej starostlivosti.tyzden on, tyzden ja.
Byt mame pol na pol, na hypoteku. V byte byvam iba tie tyzdne, ked mam deti, (nic na byt neplatim, vsetko plati on- hyp.,naklady) ; potom u priatela, po rozvode sa chcem uplne odstahovat z bytu.
Ako je to z bsm ? On si urcite chce byt nechat,aspon si to myslim, nema kam ist..
som ochotna mu predat" svoju polovicu s tym ze hypoteku a naklady si bude nadalej platit on. Aku sumu by mi mal vyplatit? Trhovu, aka je vyska bytu,a z toho polovicu, alebo iba polovicu z uz splatenej casti hypoteky? Dakujem velmi pekne za rady a za odpovede.

ivana11155
7. nov 2018

@moka88
mal by ti vyplatit polovicu z toho, co ste doteraz splatili.

moka88
7. nov 2018

@ivana11155 dakujem za odpoved, vobec nemam ani potuchy o tom co a ako, takze vdaka