Ako na nič nezabudnúť pri nakupovaní?

daska_tesco
8. sep 2015

Toľko drobností, ktoré musia mamičky vybaviť, aby domácnosť fungovala...navariť obed, pripraviť desiatu, naplánovať pranie..,...Ako to robíte vy? Čo vám pomáha? Napríklad pri nakupovaní cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov si môžete uložiť nákupný zoznam a pohodlne ho opäť použiť aj opraviť pri ďalšom nákupe. Tak na nič nezabudnete... Skúste si pozrieť náš návod ako si uľahčiť napríklad nákup dobrôt do dobrej nedeľnej polievky, tu: http://newsletter2.tesco.sk/w/zEbXAJ892ZI8V2Ny3...
Podeľte sa o svoje tipy a jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 🙂

erikad82
8. sep 2015

Dobrý deň! Pri mojích 3 ratolestiach si radšej nič neplánujem,nakoľko sa mi v minúte na minúte všetko mení 😉 Upratujem podľa toho ako stíham,niekedy upracem celý dom v čase kedy aspoň ten 2 ročný spinká, inokedy aj po 2 dňoch. Variť musím každý deň,tak zapájam deti ... A čo sa týka nakupovania,mám vždy napísaný zoznam (väčšinou ho doma zabudnem) ale čo to si z neho aj tak zapamätám a moje nakupovanie vyzerá asi takto - nabehnem do obchodu, zoberiem iba to čo treba a bežím von -čiže nabehu ... Najradšej však nakupujem cez internet,hlavne oblečenie pre deti.
Pekný deň!

moni244
8. sep 2015

@daska_tesco ja vzdy spisujem jedalnicek na cely tyzden, podla toho si do mobilu do jednej aplikacie zapisem vsetko, co potrebujem kupit, plus prejdem po byte, ci nepotrebuje nejake cistiace, kozmetiku, korenie a podobne, podla toho nakupujem, ked nakupim, polozku zmazem, pocas tyzdna dopisujem, co bude treba kupit nabuduce, aj manzel sa uz naucil nechavat mi odkaz na chladnicke, co doslo, ja si to napisem do mobilu a ked idem do potravin, pozriem, co mi treba dokupit. Ale sol zabudam kupovat 😀 to je jedina polozka, na ktoru vzdy zabudam

mychaella
8. sep 2015

ja nedam dopustit na tesco domov...to je top napad...ja si spisujem na papier co treba, a potom vecer ked mam chvilu tak cez aplikaciu nahadzem do kosika co treba. otvorim si zakupene polozky a len pridavam....a v sobotu rano, mam doma nakup, obcas nestihnem zarezervovat donasku tak si davam vyzdvihnutie, ale aj to je obrovska pomoc, ked nemusim behat po tescu... 🙂

kristinka86
8. sep 2015

Napísať manželovi zoznam, čo ma kúpiť po práci, nemá veľkú cenu. Stalo sa, že zo 4 vecí na 2 zabudol. Jasné, kúpil veľa iného, ale tie dve veci proste chýbali. Preto veľmi rada chodievam osobne do Tesca s ním a prejdeme každú uličku, každý regál. Často totiž pri prechádzaní uličkami zistíme, že na niečo sú dobré akcie, alebo sme na to jednoducho zabudli a potrebujeme doplniť zásoby. 😉
V tom čase (podvečer) sú detičky v bezpečí u babičky a my sa môžeme venovať len nákupu. 😉
Pekný deň!

daska_tesco
autor
8. sep 2015

@erikad82 Ja si zoznam pre istotu ešte aj odfotím do mobilu, aby som nezabudla 🙂 Ak využívaš donáškovú službu Tesco Potraviny domov, môžeš si stiahnuť jej aplikáciu do smartfónu a v obchode alebo doma naskenovať obľúbené výrobky a tak si rýchlo vytvoriť nákupný zoznam aj pre ďalšie nákupy. 🙂

daska_tesco
autor
8. sep 2015

@moni244 😀

siska53
8. sep 2015

@daska_tesco pri orgnizovani dna mi pomohlo to,ze som vedela,v ktory den co mam spravit. S prip.toleranciou presunutia na iny den,ak to z dakych dovodov neslo (pri dvoch detoch castejsie ako pri jednom,ale nejak som stihla).
Nakupy - mam v mobile Poznamku-Kupit, kde si pisem priebezne, ked mi napadne,co mam kupit. V obchode sa do toho pozeram a zmazem, ak to uz mam v kosiku ci voziku.

irenaliza
8. sep 2015

my donáškovú službu nemáme a tak si nákupy donášame samy. Ja si väčšinou večer sadnem a napíšem čo asi kúpiť, popýtam sa detí čo asi navaríme a čo nám chýba a nechám papier na chodbe a keď ma niečo ešte napadne dopisujem, ale ráno pri zmätku- obliekanie, obúvanie, tíšenie od plaču väčšinou zoznam zabudneme a tak improvizujem, niečo si pamätám, ale väčšinou nakupujem tak, keď že prechádzam po obchode a pozerám čo asi a ke´d majú v Tescu nejakú akciu kúpim aj do zásoby ale čo je najhoršie stáva sa mi, že to čo som chcela kúpiť vždy zabudnem, no čo už, veď na druhý deň to snáď kúpim, alebo tretí.... Moje dcérky nakupujú veľmi rady, jasné, že vtedy chýbajú čokoládky, cukríky, lízatká, ale aj syry, jogurty, nanuky... ale aj poradia čo by bolo dobré a niekedy ich zaujme obal a vtedy diskutujeme či to kúpime, či to treba.
takže zoznam robíme, ale... pekný deŃ všetkým nakupovania chtivým mamičkám. 🙂 🙂

evittam
8. sep 2015

@daska_tesco Ja si zoznam pisem do mobilu. A väcsinou postupne,ked ma napadne v priebehu dna co potrebujeme,pripadne popri vareni co dochadza😉.

daska_tesco
autor
8. sep 2015

@irenaliza S tým zabúdaním nákupného zoznamu som niekedy podobne ... improvizácia funguje. Ale začínam si zvykať na aplikáciu a ťukám a mažem... 😀

smatka
8. sep 2015

@daska_tesco napísem si to na papier 😀

aamelkaaa
8. sep 2015

Nemám rada upratovanie a celkovo starostlivosť o domácnosť, je to žrút času. Preto som si vytvorila systém, že každý deň urobím niečo a tak je to menej bolestivé. 🙂 Napr. jeden deň zotriem podlahy, ďalší deň umyjem kúpeľňu, wc, drobný neporiadok upratujem priebežne, ako napr. naskladať riady do umývačky, s praním sú minimálne starosti odkedy máme sušičku prádla, len žiaľ stále treba oblečenie skladať do skríň. 🙂 Čo sa týka nákupov, bez zoznamu pokúpim samé zbytočnosti a sladkosti, takže priebežne čo doma natrafím, že chýba a bežne to nekupujeme si zapisujem do mobilu, ktorý mám pri nákupe so sebou, alebo zoznam pošlem ako smsku manželovi a on to po práci skočí nakúpiť. Nakupujeme cestou z práce menšie nákupy, cez víkend využívame dosť často Tesco donášku na veľké doplnenie zásob a surovín z ktorých budeme najbližšie dni variť. Super je, že na mojom účte na Tesco potraviny domov, mi zostáva zoznam mnou kupovaných produkov, takže "nákup" zaberie pár minút. 🙂 Reálne by nám trvalo nakúpiť najmenej 3 hodiny.

kibuk
8. sep 2015

U nas napodobne- spisujem na papier.. A potom nam vznikaju aj krasne prihody ked papier ostane doma 🙂 volam synovi a on lusti co je napisane ze napr.- mlieko,chlieb,maslo a zlatusik - cokolady,cukriky,nutela 😀

daska_tesco
autor
8. sep 2015

Milé mamičky, dnes sa s vami lúčim, ďakujem za všetky príspevky, stretneme sa opäť zajtra. 🙂

daska_tesco
autor
8. sep 2015

Ak chcete službu vyskúšať, pridávam ešte E-kuponik na prvý dovoz zdarma - platí pre prvý nákup cez službu Tesco Potraviny domov: https://www.tesco.sk/potraviny-domov/ako-to-fun...

ivankajar
8. sep 2015

Dobry den,
ja to mám zariadené tak ze priebezne si pisem zoznam co mi chyba co treba , papierik je pripevneny na chladnicke a väcsinou ak ho nezabudnem zobrat 😕 tak aj nakupim co treba.

kim_rossi_stuard
9. sep 2015

tak ja si nepisem zoznamy -
1. je to dobry trening mozgu, ked si mas zapamatat veci na nakup, a to potrebujeme ked vidim tych starsich ludi co im vyhasina mozog v okoli - ked im ten ujo nemec schovava veci 😀 / alzhaimer/ a po dalsie
2. ked nieco zabudnem ? mame TESCO nonstop!!!! takze hura do obchodu aj v noci 😅
3.pred odchodom si vzdy poviem co chcem varit a co nakupit a v obchode sa orientujem podla ponuky - ak maju napr. kuracie pecienky v akcii- budu na obed kuracie pecienky s ryzou na cibulke 🙂
4.a ta kt. ma dostupnu sluzbu nakupov online- mate vyhrate!!! vsetko najdete na ich stranke- staci len pridat do kosika, take lahke 😵 a maju tam naozaj vsetko, takze pekne vidite po oddeleniach co tam je a pridavate o co mate zaujem 😅

daska_tesco
autor
9. sep 2015

Ahojte, milé mamičky 🙂 Ďakujeme veľmi pekne za všetky vaše príspevky. Odmenu 15 eurový kupón na nákup cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov pošleme: @kim_rossi_stuard
Výherkyňa, prosím, pošli nám adresu do správy.

Pre vás, ktoré chcete službu vyskúšať, posielam E-kupón na dopravu zadarmo pri prvom nákupe. Pekný deň! 🙂

kim_rossi_stuard
9. sep 2015

@daska_tesco dakujeeeem 😵 😵 😵 budu plienky pre maleho v ramci setrenia 😀 😀 😀