Ako napísať vokáň a iné symboly na klávesnici?

mataklinec
21. sep 2009

Ahoj píšem podnikateľský zámer a chcem ho mať bezchybne, len akosi nemozem nájsť ako sa píše na klávesnici okan v slovách ako kon, stol, možem... ☹ Nevedeli by ste mi pomocť????

Dakujem 🙂

macka01
21. sep 2009

ja na svojej klavesnici mám ô pod písmenkom malé u s krúžkom,to je česke pismenko,asi mam českú klavesnicu tak preto alebo si musíš postupne peklikať všetky klávesy,tak pevné nervy 🙂

mataklinec
autor
21. sep 2009

no ja ho tam nemam tak asi budem musieť fakt skúšať všetko, ale vdaka za ochotu. 🙂

denduska
21. sep 2009

ak to pises vo worde, tak si najdi hore Vlozit a Symbol a tam by to malo byt

grettka
21. sep 2009

na slovenskej klavesnici je "ô" na klavese hned vpravo od klavesy s pismenom L a nie je to okan ale vokáň 😉

mataklinec
autor
21. sep 2009

Baby ďakujem, aj za opravenie. 😉

bambusko
21. sep 2009

mataklinec, akykolvek znak mozes vlozit pomocu klavesy lavy alt - je dole pri medzerovnki a sucasnim zadanim ascii kodu prislusneho znaku, napr. vokan je 94 ^

http://www.gta.sk/~danka/1.roc/ascii.pdf

mataklinec
autor
21. sep 2009

Super Bambusko, dakujem ti ten mi funguje . Este raz vďaka 🙂

mataklinec
autor
21. sep 2009

Ale ešte mám predsa problém, neviem ho dostať nad o. vždy ho mám buď pred o alebo za o. 😒

bambusko
21. sep 2009

sak pis rovno ô - alt a 147 😉 ta tabulka ma 3 strany

mataklinec
autor
21. sep 2009

No konečne to už mám, nepozerala som ešte celú tabulku, ďakujem ti, veľmi si mi pomohla. 🙂

atrami
22. sep 2009

Neviete poradiť ako nájsť symbol pre euro?

bodka13
22. sep 2009

ctrl+alt+E ...stlačiť naraz 😉

bambusko
22. sep 2009

staci pravy alt + e 😉

bodka13
22. sep 2009

€ ..............jéééj to som nevedela 🙂 ....ide to 😉

bambusko
22. sep 2009

@ je pravy alt + v

& pravy alt + c

$ pravy alt + ô /bodkociarka/

bodka13
22. sep 2009

@ mám lavý alt a 64 na číselnici

atrami
22. sep 2009

€€€€€€€€,
ďakujem 😉 😉 😉 😉 🙂

lyongirl
26. okt 2009

ahojte, potrebujem poradiť, nejako mi blbne klávesnica a ja neviem, čo s ňou, ale zaujímavé, že teraz píše tak, ako má, no nechápem...
normálne som včera vypla PC a dnes ho zapnem, idem písať a namiesto písmen ľščťžýáíé mi píše buď čísla, alebo nejaké tie čudné znaky, čo sa pod tými písmenami skrývajú. Aj namiesto Z mi píše Y a opačne. Neviem, ako to odstrániť, pretože túto tému som si nahodila cez koníkovský vyhľadávač a píšem a píše mi to tak ako má, ale odídem odtiaľto a chcem písať IP, alebo normálne do inej témy a už mi to píše zle...trošku nechápem, čo sa to deje...
Vie mi niekto poradiť? Nie som nejaký expert na tieto veci...

inkinka
26. okt 2009

a prepnúť klávesnicu cez shift alt si skúšala?

lyongirl
26. okt 2009

skúšala som a nepomáhalo, asi tam niečo zblblo, lebo ma napadlo reštartovať PC a už je to ok. Ďakujem 😉
Teda zatiaľ je to ok...

dmonikad
26. okt 2009

Ahoj, baby ako napíšem v českom slove krúžok nad u???

frisbee
26. okt 2009

pomoc..ymackla som alt a nieco a prestali mi pisa=t pismena s makcenom

lyongirl
26. okt 2009

frisbee - asi ten alt+shift

frisbee
26. okt 2009

lyon..díky,je to tak 🙂 🙂 🙂

helenkasabinka
26. okt 2009

vau super tema,precitala som si vas a super ste mi ma naucili nejake veci s klavesnicou,co som nevedela 🙂

lyongirl
26. okt 2009

mne MM hovoril, že či som nemala zvolenú švédsku klávesnicu, ktorú používal, ale neviem, ak tam aj bola, ako som ju tam dostala, každopádne reštart zabral a mám to ok...

peterkos25
13. jún 2012

ahoj ako sa pise hranata zatvorka?? 😀

pomstitel2002
20. sep 2012

ahoj ako sa l s mekcenom??????????????
😒

wewa566
3. dec 2012

stlač: altgr (pozor nie samotny alt a drz ho) zaroven stlac tlacitko š a nakoniec medzernik a zobrazi sa ti samostatne
^

123david123
8. feb 2013

Ako sa píše malé d s mekčeňom. 😒