Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

kristianduzek
6. sep 2011

Nevedel by mi niekto prosím vás povedať,že keď si kupujem šteniatko s papiermi tak v tých papieroch je to meno psíka už napísané alebo si to do papierov môžem potom napísať sám aké meno ja chcem? Vopred ďakujem za odpoveď. 🙂

lucinocka
6. sep 2011

@vinka my mame 4 mesacne steniatko.. to je ako male dieta, nepomaha s nim chodit castejsie von, lebo on piska nonstop..popije kus vody a hned cura.. my sme ho naucili na balkon na kobercek, teraz som v praci kazdy den, tak jej kupim prebalovacie podlozky pre starych 60*90 miesto toho koberca na balkone, to sa potom len vyhodi.. ale vidim, ze cim je starsia tym menej cura na ten koberec, viac vydrzi.. o mesiac ked nam skonci sezona a budem doma, uz budeme len 3x denne von a ziadne ccuranie na podlozky a koberce.. chce to len trpezlivost, kto caka ze nevyhodi ziaden ocurany koberec, ten nech si psa ani nekupuje..🙂

lucinocka
6. sep 2011

@kristianduzek myslim ze v papieroch je dane meno ale do pasu pre psa si zapisujes sam, aspon my sme tak mali aj pri civavke aj teraz pri maltezakovi

lucinocka
6. sep 2011

@mamusia ja mam nejaky pripravok s peroxidom na cistenie kobercov, neutralizuje vsetky pachy a ozivi farby.. len neda sa cistit vo vnutri lebo som sa skoro zdrogovala, vzdy si to vyhodim na dvor vonku

penelope2066
6. sep 2011

Chce to len trpezlivost. Mam doma yorkshira-psika a kym sa naucil chodit vonku vyprazdnovat tak mal skoro 7 mesiacov. Netreba ucit na ziadne noviny, plienky a ani nic podobne. Psik je potom zmeteny a nevie kde ma tu potrebu vlastne vykonavat ked to od necho chceme aj vonku a aj na nejake plienky atd...Ja som to tiez tak skusala a malokedy sa mi na tu plienku vycikal. Tak som sa nastvala a zrusila mu vsetky taketo podlozky a chodila som s nim len vonku a ked bol doma tak som ho len sledovala a uz som si pomaly pripadala ako stopovaci pes 🙂 Ako nahle som zbadala, ze chce vykonat potrebu tak som ho brala vonku.Samozrejme nemohla som s nim byt stale a ked som bola v praci tak som po prichode nasla aj nejake mlacky ale bolo ich cim dalej menej. Obcas to robia psiky aj z trucu ze su samotne doma. Vtedy mu treba dat nejaku hracku alebo nieco co ma rad a a on sa s tym prebavka. Ked je doma sam treba ho dat do jednem miestnosti - najlepsie takej kde niesu koberce a nehodu mozme rychlo zlikvidovat. Ja som mojho mavala v chodbe a po prichode domov som otvorila aj dalsiu miestnost,ale vzdy len tu kde som bola ja. Takze behal po chodbe a do miestnosti za mnou...

walika13
19. dec 2011

Tak, od nedele máme doma prírastok 7.týždňovú fenku Pražského krysaříka. Je to niečo podobné ako ratlík.
Teda o dosť menšie ako naše malinké morča. Síce je ešte celý bez seba a stále sa trasie ale všetko by skúmal a najviac ho zaujímajú vianočné ozdoby na stromčeku. No najväčší problém je cikanie a kakanie.
Má aj plienku na cikanie ale použil ju asi tak jeden krát. Efekt žiadny. všade inde len nie tam. Aj ked mu plienku ukazujem asi 50x za den ked spraví potrebu inde, na plienku ho nie a nie dostat. Má ju stále pri košíku takže ju má stále na očiach. Ale nie ani za svet iba na koberec. Už sme ho aj dávali preč ale museli sme ho vrátit lebo tam bola zima a prikrili sme ho dekou. A teraz je aktuálne najpoužívaniejsia deka. A najhorsie u nás je asi tak pol metra snehu takže tráva nie je. Prosím vás akékoľvek múdre rady by poholi moj e-mail je kasanova.valeria@gmail.com . Vopred Dakujem 🙂 🙂

charlieg
10. jan 2012

mam jeden a pol rocneho polovnickeho jazvecika ktoreho som teraz kupil a nikdy nebol dnuka. az ako som ho ja kupil ako mam ho naucit na wc pre pripad ked nebudem doma. ked ho pravidelne vencim tak je vsetko ok ale o chvilu idem do prace tak bude problem. poradte prosim

tanyaburke
3. mar 2012

ahojte mam psika ...ma 6 tyznov a cika vsade..travim s nim cas na zahrade mam doma aj papierove podlozky a on ako na just sa vycika na dlazku..mam ho velmi kratko..ako dlho trva kym sa to nauci?? a co zabera??mam vela trpezlivosti takze vyskuskusam hocico okrem trestania ...je velmi malicky a este knuci za rodinou.. a kupila som mu hracky ale aj tak ma najradsej papuce a bavlnene veci...

sarinka
3. mar 2012

PROBOHA! To je vtip? Učit psa doma na wc? 😠 Z tohodle je mi zle a všem, co učí psa na pleny a různý nesmysly, doporučuju dát lidem do dobrých rukou a pořídit si plyšového!

nae
3. mar 2012

@tanyaburke Trva to tak do 4-6 mesiacov v zavislosti od sikovnosti a vyvoja psicka - nemaj mu to za zle, je to este len "babatko" a musi sa mu zvacsit mocovy mechur, aj zvierace....Inak steniatka sa davaju od matky novym majitelom az v 8 tyzdnoch, tak sa divim, ze ho uz mas doma.

nae
3. mar 2012

@charlieg 1,5 rocny psik je uz fyzicky dospely a mal by vydrzat aj 10 hodin, pokial sa predtym poriadne vyvenci a vyprazdni. Ucit psa na domace WC a podobne je kontraproduktivne a v tomto veku uz naozaj divne...

vojtisek2007
3. mar 2012

@tanyaburke my když jsme si přivezli pejska - 8týdnů, chodili jsme zezačátku každou hodinu ven, byli jsme zrovna 14dnů doma, takže dobrý, ale i tak, se několikrát za den prostě vyčůral doma - sundali jsem koberce, lino nebo dlažba se lehce setře.....teď má "už" 6měsíců a vydrží úplně v pohodě ráno od 7.00 do 15.30 než přijdeme z práce - někdy udělá bobek,ale to je asi proto, že ho krmíme ráno - dostává ještě 3x denně....louži už neudělá 🙂 🙂 🙂 🙂 takže to chce jenom trpělivost. Neučila bych doma psa na plenku, ten pejsek potom neví, kde má čůrat, jestli venku nebo doma - je zmatený....

nikolka34
22. mar 2012

prosim potrebujem richlu pomoc lebo ak nie predame ho ☹ mam yorkshira a neviem ho naucit aby necikal na koberec ☹ neviem si s nou dat rady prosim pomôzte dakujem

nikolka34
22. mar 2012

@nae newete mi pomoct aby moj psik necikal na koberce prosim pomôzte mi ☹ dakujem

penelope2066
22. mar 2012

@nikolka34 a aky stary je yorkshir?

nae
22. mar 2012

@nikolka34 Aky stary je tvoj psik? Pokial ma menej, ako pol roka, tak ma na to este "narok", este nema dobre vyvinute zvierace. V tom pripade bud zrolovat koberce, aby sa podlaha lepsie cistila, alebo pokryt koberce vrstvou novin. Ist s psikom von hned po zobudeni, po papani... alebo pokial by si to nestihla (napr. byvate v panelaku na vyssom poschodi, a kym clovek zbehne dole...), tak urcit v byte jedno nudzove miesto, kam psika polozis.
Pokial je psik starsi, napis.

mojusinka
12. apr 2012

prosim potrebujem poradit mam doma treti den psika je to labrador sučka vola sa kira je velmi zlata zo synom sa stale jasia ale mam problem chodime von sa venčit tri krad za den niekedy aj stiry krat ale ona sa mi vobec vonku nevicika ani nevikaka iba ked sme doma uroby potrebu stale musim chodit za nov a čistit to karhanie na nu neplati ☹ ☹ neviem čo mam s nou robit aby sa mi pitala von v nocy spi somnov alebo s mužom a vidrži do rana ale hnet ako ju dam dole s postele uťečie mi do druhej izby a vikona potrebu niekedy som s toho na nervy prosim poradte 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ukana
12. apr 2012

@mojusinka záleží od toho, aká je fenka stará.....neostáva nič iné, len hned po zobudení utekat so psíkom von, vzdy aj po jedle...je jar, teplo, je to jednoduchsie ako v zime....zvycajne okolo 4-5 mesiacov to psík už zvládne, niektoré okolo polroka, niektoré už v troch mesiacoch...skus zakaždým pochválit, ked sa vycika von, príp. odmen kuskom piškoty, aby vedela, že takto je to správne...dostat aj nejaké spreje, ale nám pomohli len noviny po celom byte a vyčkat, kazdý psík sa to naučí, tak ako sa naučia deti na nočník 🙂 🙂 🙂

mojusinka
12. apr 2012

@ukana včera mala dva mesiace dnes som snov bola vonka 6 krat ale ani raz sa nevicikala ani nevikakala ako nahle sme prišly domov hnet mi ušla do izby a urobyla potrebu tam a ked vie že ju idem pokarhat tak mi ujde strašne je prešibana 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 no skusim ešte tie noviny dufam že to pomože

ukana
13. apr 2012

@mojusinka to je ešte malinká...a prešibaná je 😵 😵 😵 ....ak sa jej podarí vycikat von- skus s nou byt dlhšie- hned ju odmen piskotkou..aby si to zafixovala...a netrestaj ju za to že sa pociká doma, tým nič nevyriešiš 😔 ...

mojusinka
15. apr 2012

@ukana dnes sa mi vicikala raz v spalni a potom som jej dala noviny na chodbu tak tam sa mi potom vicikala potom ked sa napapala som snov hnet išla von a vicikala sa aj vonku dva krat potom som ju pochvalila a dala som jej kusok s keksiku už je to na dobrej ceste dakujem za radu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

penelope2066
15. apr 2012

@mojusinka No takto musis pokracovat dalej...Ked sa vycika vonku musis chvalit do neba,popripade aj nejaku piskotku dat 🙂 a ked to spravi dnu tak pokarhat ale nebit.No u mna sa neosvedcili ziadne noviny,podlozky ani ine veci.Lebo potom bol psik zmeteny a nevedel kde ma vlastne cikat.Ked som to vsetko porusila do dvoch tyzdnov vykonaval potrebu len vonku.Keby som to bola vedela,usetrila by som si kooooooopo nervov.

mojusinka
20. apr 2012

@penelope2066 ano pokračujem v tom ide na noviny vikonat potrebu ale je prešibana lebo ked ju nevidim tak to uroby aj na podlahu chodim snov vonku try krat denne ale ešte ani raz sa nevikakala vonku neviem prečo malu už potrebu vikonala ale velku ešte nie ☹ spravy to len doma ☹

987petruska
29. apr 2012

no niekto je taky majitel, aj ja mam psika, oddnes a zajtra ma 6 tyždnov,,,,a uz sa naučil, cikat len a len na koberec!!! šikovne to zvieratko.....xexe

penelope2066
3. máj 2012

@mojusinka tri krat denne je malo,treba s nim chodit aj 5-6 krat nech sa nauci ze cika a kaka sa len von 🙂

mojusinka
9. júl 2012

dobry den psika ktoreho som mala som musela dat preč lebo hrizol mojho synčeka maleho...Ale teraz mam druheho psika ma 2 mesiace od včera je u nas velmi je mudry počuvne ma na jedno slovo ale mam problem s nim nechce papat može to bit tym že sme ho zobraly od matky?dakujem za odpoved ☹ ☹ ☹

natka777
13. júl 2012

Dobrý deň kto mi poradí ako yorkshira naučiť neznačkovať si kreslo? je to pes a má 1 rok v decembri bude mať 2 už sme skúšali asi všetko no dať ho preč to nechceme ako to riešiť ?

bajon
6. sep 2012

čo mam urobit ked moj pes sa nechce pitat von ?

monikaklingacova
29. mar 2013

moj psik ma 7 mesiacov .ked s nim idem von rano naobed a vecer tak len malokedy urobi kopku. skoro vzdy ked pridem domov tak sa hned vykadi na koberec !!!!! ☹
uz nemiem co mam robit prosim poradte mi 😢 😢 😢 😢

monikaklingacova
29. mar 2013

@bajon mala by si snim chodit casto aj ked sa nepita 😲