Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

jankando
13. aug 2008

a este k tomu jedlu..tak mlieko vazne nie, a hlavne ked je malicky a na konzervach...ja som tak raz pochybila a chudak , sme jej museli ohvienko tahat zo zadocku..uz nikdy viac..no nasa princezna teraz ani nezje konzervove maso..vazne..i kuracie som jej kupovala a ona nie a nie..ona je na granulkach a vodicke a dostane i kuratko grilovane, ci zboznuje kuraciu pecienku ked jej pripravime tepelne..a tiez velmi neje nasu starvu..teda nejak sunky, ci salamy nemusi, to skor sa da na mandarinku ci nieco take dive..a sladkosti ako zboznuje, i kde vieme ze to nebezpecne, ale tie oci a jak ti povie, ze chce..joooj..tak trosku horalky dostane.. 😀 tie ma najradsej.. 😀

megann4
13. feb 2009

Prosim vas nepozna niekto plienky pre psa ,ale take co sa nenavliekaju na psa ,ale nechavaju sa pri dverach a vypustaju nejaku vonu a pre vie ze kam ma ist cikat aby sa postupne naucil ze ma knucat ak chce ist von.kde by som to nasla? ak by mi niekto vedel poradit pls piste...na megann4@azet.sk dik

ewwe
13. feb 2009

bambusko tak to ho asi uz nenaucis, ale treba to miesto hned vycistit(tam kde chces aby chodil stale), lebo pes sa nevykadi na uz pokadene miesto, preto ide zas na ciste a tak dookola, pokym to zase nevycistis

naty
13. feb 2009

Doporučuju knížku od Desenského....našemu psíkovi sou 3 roky a zabrala na něj až jeho metoda.....v knížce sem zjistila, že naprosto všechno dělám špatně... 😅 ...tak už sem se polepšila... 😀

tatolu
13. feb 2009

bmbusko, ja som kúpila dom so starými psami (teda fenka mala 1/2 roka a psík asi 5 rokov). Psík bol vždy uviazaný na reťazi. Odkedy som kúpila dom, na reťazi je minimálne. Sám sa naučil na jednu časť záharady.
Ako vraví Ewwe, keď chcem, aby išiel znovu na to isté miesto, resp. na menšie územie, tak to zbieram (každý deň). Keď pre nejaký dôvod nestihnem, ide inde - trochu ďalej.

bocjanka
13. feb 2009

Naučiť psíka venčiť len vonku vo veku 4 týždne, to je ako naučiť dieťa v pol roku chodiť len na nočník. Treba ho nechávať v miestnosti bez kobercov a chodiť s ním často, ako sa len dá vonku a prízvukovať, že má venčiť. Tomu nášmu to trvalo 4 mesiace, teraz sa v byte už vôbec nevyšpiní. Treba na to obrovskú trpezlivosť.

tatolu
13. feb 2009

Ja nmeviem, ale my sme mali asi 5 týždňovú fenku a vonku sme ju naučili možno behom týždňa - dvoch.
U nás sa ale vtedy maľovalo a von sa išlo okamžite, keď sa zobudila - aj v noci.

astrane
14. feb 2009

Každej pes je jinej,jeden se naučí za 2 týdny ,jinej za 4 měsíce-je to jako s dětma.Hlavní je pokárat přísným hlasem,když je to fuj a jásavě chválit,když to udělá správně a na správném místě a odměnit něčím dobrým.a to chválení dost přehrávat.Oni jsou taky rádi chválení,a když za to něco kápne,je to ještě lepší motivace.No a doma poctivě uklízet.Zezačátku opravdu budete běhat ven co 2 hodiny,ale časem se to zlepší.Naši psi nekňučí,že chcou,ale je fakt,že chodí opravdu pravidelně,tak jsou už zvyklí...
Jo a štěně se oficiálně nesmí dávat do nové rodiny dřív než v 7 týdnech-na to mají chovatelé u nás nějaký předpis,ale týká se papírových psů a chovatel,kterej to nerespektuje může mít pak s dalším chovem potíže.U psů bez PP je to pvšem nekontrolovatelné a nevymahatelné-zákony na to nejsou.

shaarka
15. feb 2009

zaklad je nosit stena vonku tak, aby nestihol urobit nic doma. to znamena, ze kazde dve hodiny urcite, v noci 3, max. 4... stale, ked sa zobudi, sup von. ak nebude mat prilezitost sa vcikat dnu, nebude to robit. nezvykne si. no a ked uz sa stane nehoda a stena je prichytene pri cine, nakricat, vziat na ruky a okamzite von. po vycikani pochvalit. ak pri cine prichytene nie je, nechat stena tak, uz nekricat, poutierat a nabuduce s nim chodit castejsie von.
steniatku naozaj stacia 2 minuty - vycika sa ihned, ibaze treba dodrziavat ten casty interval a len velmi pomaly ho perdlzovat.
nas sa vykakal v byte iba raz, a to v den, ked sme ho doniesli. potom uz nikdy. 😉

penelope2066
15. mar 2009

ja som vcera kupila 8 tyzdnove steniatko yorkshira a cika vsade len nie na noviny ☹ ked je pusteny tak len v chodbe a kuchyni tam mame plavaciu tak beha.ked vidim ze zacne nuchat a dviha chvostik tak ho dam na noviny a opakujem povel "cikaj" ale aj tak sa nevycikal ani raz na noviny.ked ho prichytim co je skoro vzdy tak ho vyhresim ale ako vidim nezabera to na nho.

chichinka
15. mar 2009

penelope, nezufaj a pokracuj nadalej v tom co robis, lebo stendo je jednak malicke a ak som to spravne pochopila, mas ho len jeden den doma - to je kratulinko este, musim sa trosku maly "otukat", udomacnit. teraz je urcite este taky vygulany 🙂

luciaakubko
15. mar 2009

normalne som chvilu zavahala pri precitani si nazvu temy, ci to fakt existuje taka metoda, ako dostat psika na hajzlik 😀 😀 😀

penelope2066
15. mar 2009

chichinka,ano ma ho doma jeden den.pokusam sa ho naucit cikat na noviny kedze je este vonku velmi chladno a on sa potom trasie a ja nechcem aby prechladol.zajtra mu idem kupit macaci zachod a ten piesok do nho,tak som zvedava.on cika vsade okolo len nie na noviny.ked on je taky rychly,ze len zacne dvihat chvostik a uz cika.tak ja aj skricim fuj a rychlo ho prelozim na noviny ale on uz nepokracuje.a o pol hodinu sa scenar opakuje.stiham len vtedy ked ide kakat,to spravi na noviny a vtedy ho chvalim.alebo mam s nim vonku chodit castejsie?len sa bojim aby neprechlado lebo sa trasie vonku ako osika a uz aj 2x kychol.

zanetka82
15. mar 2009

Ahoj Penelope...moje mamka má psi od 14 let. A vždy když si donesla domu štěňatko tak samozřejmě se mu musela věnovat ale chtěla jsem hlavně napsat že když pejsek udělál svojí potřebu tak mu namočila čumák do toho a pak ho trochu praštila po zadečku ale ne rukou ale stočenými novinami do ruličky. 😉 Za týden měla vyhráno...hodně štěstí přeji (buď dusledná) 🙂

zanetka82
15. mar 2009

Jo a ještě jsem chtěla poradit že ven by se nemělo s pejskem který nemá ještě všechna očkovaní.....ještě bych vydržela. 😉 Hotové očkovaní je myslím až ve 3 měsících

penelope2066
15. mar 2009

ja teraz idem zajtra do prace a bude sam,ale spravila som mu v chodbe z velkeho kartonu vybeh do ktoreho som mu dala noviny a pripojila meni kartonik kde ma vankusik a a deku aby to mal ako peliesok.som zvedava ked pridem zajtra z roboty ci nebude nacikane aj v peliesku.

penelope2066
15. mar 2009

zanetka,mas pravdu pes nema prist do kontaktu s inymi psami kym nema za sebou vsetky ockovania,tak ked s nim idem von tak len na chvilu ale aj tak nic nespravi,vsetko len doma na podlahu.tak len kricim a utieram....

jindri
15. mar 2009

penelope: tak predne si uvedom, ze mas doma psi miminko, ktere jeste nema rozum. Je malicky, najednou bez maminky, sourozencu, v novem prostredi. Nemuzes po nem chtit divy.
Proc ho chces ucit na noviny?
Nejlepsi zpusob, jak psa odnaucit curat doma je brat ho ven. Kdykoliv se vyspi, kdyz si dohrajete, kdyz se napapa. Kdyz venku udela potrebu, prehnane chval. Kdyz se vycura doma, staci pokarat slovne a mracit se. Rozhodne netrestej fyzicky. Je malicky a zbytecne si narusite vztah a jeho vyvoj.
Obrn se trpelivosti, nejaky cas louzicky utirat budete a neboj casem nu to dojde.

slunicko552
15. mar 2009

jindry souhlasím 😉
Určitě bych ho nebila ani nenamáčela čumák do loužičky.Pejsek je malinký a když má potřebu tak ji udělá.Ještě neví,že se to má dělat venku.Musíš s ním chodit co nejčastěji ven a přehnaně chválit jak píše jindry.Brzo pochopí,že je lepší pochvala než když se na něho zlobíš 😉 A bude to pro vás oba příjemnější než plácnutí nebo namáčení čumáčku ☹ Každý se to musí naučit 😔

jindri
15. mar 2009

zanetka: to jsou teda rady 🙄 Macet cumak je hovadina prvni kategorie a pres zadek se bouchaji deti ne psi. Videla jsi nekdy, jak fena tresta sva stenata? Chytne je za kuzi za usima ci jim stiskne cumak. Jeste jsem fakt nevidela, ze by je packou placla pres zadek. Musi se pouzivat pro psy srozumitelna gesta. To je snad ta nejdulezitejsi vec na souziti se psem - nepolidstovat!
Dalsi vec, proc by se s pejskem nemelo chodit ven. Tento vek se nazyva socializacnim, takze je nesmirne dulezite, aby pes prisel do kontaktu s co nejvice podnety a nestal se z nej psi posranek, co steka na poletujici igelitovy pytlik. Je jasne, ze s neockovanym psem by se nemelo chodit do parku, kde venci pulka sidliste.

Penelope: byt tebou vezmu si dovolenou a tim se ti doba nacviku vyrazne zkrati. Rika se, ze pes nevykona potrebu do sveho pelisku, me to se to nepotvrdilo. Muj prvni pes cural vsude, pelisek nepelisek.
Mas psa, ne kocku. Kup svemu psovi teply oblecek, pokud se bojis prochladnuti a chod s nim co nejcastejsi to pujde ven. Nemusite tam byt dlouho. Mimochodem, venku je nad 5st, to neni zadna sibir.

jindri
15. mar 2009

slunicko: jojo, lepsi je vychovavat kladnou motivaci nez tresty. 😉

Muj prvni pes byl jak prutokovy ohrivac. Co ja jsem se nautirala louzicek a jako pravy tvrdohlavy terier to trvalo pekne dlouho nez pochopil, ze venku je to pro nej vyhodnejsi. Druhy pes byl naprosto genialni. Od malinkateho stenete si stoupla ke dverim a zaknucela. Mela to v sobe. Jednou jedinkrat se stalo, ze se doma pokakala a to vedle zachodove misy, to me pobavilo. Opravdovy psi inteligent 😀 tam to slo samo, ale u toho prvniho to trvalo skoro rok 😒

bibusa
16. mar 2009

dobry den ja som kupila 4 mesacne steniatko civavy ale ne a ne spravit potrebu vonku,dnes sa vykakal na svoj pelech a toto ma vazne dostalo.prosim poradte co mam robit
chodim s nim 5x denne von som tam s nim hodinu ale stale sa taha domov
dakujem za odpovede

bibusa
16. mar 2009

aaa dnes sa 1.krat vonku vysvochtal 🙂
dostal za odmenu tycinku 😉

vinka
autor
16. mar 2009

Bibusa my sme chodili aj 10 krát za den von.hned ako sa zobudil už som letela a ked sa najedol tak hned.On sa to naučí len potrebuje čas.Náš už vydrží celú noc a od rána až do poobedia kým nepríde syn zo školy. 😉 Hlavne vonku chválit a doma pokričat.aspon u nás to fungovalo.hned vedel,že je zle. 😉

miriamkac
16. mar 2009

ahojte,
my sme chodili s nasim von pravidelne kazde styri hodiny, asi jeden az dva tyzdne v kuse.....az raz sme nevladali v noci a on v pohode vydrzal.... 😉 ...takze by som odporucila: castejsie von (aj v tych 4-5 hod. intervaloch....), ale na kratsiu dobu....podla mna civavke v tomto pocasi staci 10-15 min. a hlavne po jedle a po spanku....vycika sa treba chvaaaalit....

vinka
autor
16. mar 2009

No tak náš nás od mala v noci budil.No prvé 3 dni sme sa zobudili na smrad,že sa vykadil v spálni(lebo spí v spálni)a kým som ja upratala o 02 v noci tak muž išiel von s ním.No a potom začal muža hrízd do palca na nohe a hned s ním išiel vonku.Až jednú noc nás nezobudil.Aj sme hladali kôpku a nič sme nenašli.tak sme vedeli,že nočné vstávanie skončilo. 😀

penelope2066
16. mar 2009

no ja teraz neviem,niektory mi radia macaci zachod,ze aby nespinil ked niesme doma kade tade a ostatni macaci zachod zavrhuju.dneska sa mu podarilo parkrat vycikat na noviny ale viacej mimo.vonku som s im bola len raz.asi robim chybu ale ked on sa tak velmi trasie ked sme vonku a ja sa bojim ze mi prechladne.ma aj svetrik ale z toho sa mu vzdy podari vyzliect.

zajo79
16. mar 2009

juj..za tri tt budem mat aj ja takyto problem... 😅

budeme mat yorkshirku, pekne tvrdlohlaveho psa,no dufam ze to pochopi rychlo...

penelope2066
16. mar 2009

zajo-ja mam tiez yorkshira ale psika.je to hotove tornado

tomaslavka3
16. mar 2009

mate niekto skusenost zo zachodom pre psikov?Videla som to len v reklame cena je od8-40EUR.Hodilo by sa nam v case,ked nikto nieje doma,alebo je vonku hrozne zima a on zostane medzi dverami,lebo nema rad moc sneh a vietor.