Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

sambucca
18. aug 2010

@jindri No rozhodne, kazdy pes jina ves 😀 Nekomu to trva dlouho, nekteri pejskove se s tim snad uz narodili 🙂 S karantenou se neshodneme, ale hlavni je ze jsme srdcem pejskarky ne 😉 ? Ono je to jako s tema detma, na vsechno milion nazoru tak je pak tezky si vybrat. Ja u psu zas trpim pri vyberu granuli, jsem narocna tak ze to hranici s rozumnou mirou. Co ja k tomu nastudovala a stejne vim prdlajs 😀

jindri
18. aug 2010

@sambucca: souhlas. Pro mě jsou pejskové vším a stále mám výčitky, že s příchodem dcerky jí zanedbávám. Absolutně mi nevychází čas, že bych s ní šla někdy sama jako za starých dobrých časů 😔 Ale je to moc fajn mít zároveň s dítětem psa, dcerka jí miluje a fenečka taky.
Co se jídla týče, já si taky toho nemálo nastudovala, které že by měly být ty nejlepší a po zralé úvaze jsem začala vařit. 😀 Je to náročnější na čas, ale fenka má boule za ušima, je zdravá, pěkně kadí a srst má nádhernou. Co víc si přát. 😀

sambucca
18. aug 2010

@jindri fiiha, tak to te obdivuju, to musi bejt desnej zrout casu ne? ja jsem skoncila tak ze si nechavam dovazet granule ze svycarska😀 jinak my cekame prvni miminko, ale s manzelem tvrdime ze nase prvorozena dcera (taky mame fenku) nesmi byt odsunuta do pozadi 😝 😀 ja se na ten psi babysitting desne tesim 😉

jindri
19. aug 2010

@sambucca: tak víc času to zabere, než hrábnout do pytle a nasypat, ale vařím jednou za tři dny - maso plus přílohu, ovoce, zeleninu baští s námi přes den. Plus jí dávám na střídačku lososový olej, Pangamín či nějaký vitamínový pilulky pro psy. 😉
.... no uvidíš sama, ono to bohužel jinak nejde, než že se pejsek musí trochu upozadit. Bohužel. Ale záleží do jaké míry. Jediné, co mi vadí na soužití psa a dítěte v bytě jsou chlupy. Když mi líná, vysávám i 3x za den, plus vytírání. To je opruz.

marianka79
19. aug 2010

@sambucca plne s tebou súhlasím ja som s ním nemohla ist von aj predávajuci mi to zakázal na dva týždne no aj po dvoch týždnoch ked som s ním šla vonku sa len drkotal a velmi pištal yorkšíry sú velmi náchylný na prechladnutia tak som s ním musela kolkokrát domov aj bez vykonania potreby a doma tiež sa vrtel dokolečka ked chcel kakat 😅 to som ho rýchlo zobrala a utekala von doma bol naučený na jedno miesto a tam mal aj plienku a postupne bez problémov sa naučil vykonávat potrebu vonku
to je ako smalými detmi tie tiež najprv majú plienky potom nočník a potom záchod a tak to je aj u šteniatok všetko má svoj postup 😉

jindri
19. aug 2010

marianka: 😀 tak to jsi mě pobavila s tím srovnáním s dětmi. Promiň, ale to je pěkná blbost 😉 😀

sambucca
19. aug 2010

souhlasim s jindri - to je trsoku mimo misu srovnavat vyvoj od kojence pres batole po dite se psem - stene je po narozeni preci jen v jinym stavu nez kojenec, umi uz chodit a behat a na zachod si dojde 🙂 to ze pes pisti a drkota bych asi resila nejakym rychloobleckem nez ho kvuli tomu i v pokrocilym veku nechat mocit a spol na noviny, ale s jorksirama zkusenost nemam. Takovy maly "psy" bych mozna klidne kdybych mela velkej byt nebo dum naucila na kocici zachod 😉

jindri
19. aug 2010

@sambucca: co máš za plemeno? Naše nynější je kříženec labradora, vlčáka a snad akity inu. Vzhledově je nejvíc na labradora, černá, trochu špičatější čumák a zatočený ocas 😀 .... jo a jantarové oči. Takže se najde dost lidí, co se jí bojí. Je nádherná 😵

sambucca
19. aug 2010

@jindri IP 😉 jinak Akita Inu je kraaasnej pes 😵 no jo, cerny psi jsou nevim proc straaaasny zabijaci 😀

marianka79
19. aug 2010

@jindri
@sambucca išlo mi o ten princíp a nie tak ako ste to pochopili vy 😉 určite neporovnávam dieta so psom 😕 a viete že som čakala že si to niekto vysvetlí takto 😅 ? ok papa už to tu nekomentujem prajem vela trpezlivosti s vašimi havkáčmi 😉

mamusia
20. aug 2010

Ahojte 😉 mame steniatko,fenku a ako kazda fenka je omnoho viac cistotnejsia ako pes,jasne,ze sa uz asi 10 stalo,ze sa vycikala na koberec,no vcera sa vycikala u nas v spalni a koberec velmi smrdi,uz som ho 2x cistila s Vanishom,no nepomaha.....a tym sa chcem spytat,ci nepoznate,alebo nemate skusenosti s nejakym pripravkom,alebo domacimi radami,ze ako sa zbavit toho zapachu mocu,nieco na neutralizacciu.

Dakujem pekne za rady 🙂

jindri
20. aug 2010

@mamusia: ráda bych poradila, ale u nás pomáhalo jen opakovaně koberec čistit. A bylo jedno čím.

domika007
28. aug 2010

evca999
Ahojte kočky, máme malého yorkshira, teraz mal dva roky, a este sa mu obcas stane mala nehoda..chodíme s ním von minimalne trikrát, a aj napriek tomu.. celkovo celý ten proces odvykania trval príliš dlho..Myslím, že by sa to už stávať nemalo, aj keď máme minimálne skúsenosti..viete mi niektorá poradiť, ako s tým bojovať ? Neviem, či je vhodné ho nejakým spôsobom hrešiť po príchode domov, hovorí sa, že psík pochopí len vtedy, ak je pri tom prichytený..čo si o tom myslíte?
Dnes o 08:53

desmodka @evca999 my mame tiez yorka, skoro 2-cnu slecnu, aj jej sa obcas stane takato nehoda, ale to je skor z trucu... nerobi to aj vas preto??? ked nema preco trucovat, tak treba skusit odmenu... ked sa vonku vycika tak dostane kusok piskotky, ale fakt len vtedy... ked to spravi doma zobrat ho nato miesto a povedat fuj, samozrejme ze nebit!!! aj my ked sme sa pocikali tak nas nebili... a skus mu po tom fuj este hovorit, ze cikat sa chodi von a tak... psy veeelmi dobre rozumeju co sa od nich chce... ked sa da tak chodit castejsie von s piskotkou, ked len vycikat a hned domov (nasa chodi aj 7 krat von, ale len rano a vecer na dlhu prechadzku, medzitym len cikat a v noci pekne vydrzi) a skus si odsledovat po akej cinnosti, prilezitosti to robi, mozno je to fakt len od strachu... a cika na koberec???

tea333 @evca999 urcite psika netrestajte za to, ze sa mu stala nehoda, hlavne kym neviete, ci to nerobi len preto, ze musi, lebo nevydrzi..
najlepsie pre psika je rezim. Skuste nacasovat hodenie von na cca ten isty cas psik sa tak zvykne vyprazdnovat v urcitom konkretnom case
.Pravidelnost treba dodrziavat aj pri krmeni.Krmte len 1 krat denne, stale v tom istom case (najlepsie vecer).Psik sa obycajne po krmeni napije a potom po par hodinach (napr. 1-2 hod) chce riesit svoje potreby vonku.Nekrmte psa pocas dna, nedavajte vela pamlskov a nehadzte mu kusky jedla od stola, potom sa pes bude vyprazdnovat aj hocikedy pocas dna.Navyse jedenie po troskach ho nuti aj viac pit.

Dalsia vec je, ze mozte obmedzit aj pristup k vode. Psik ma mat vodu k dispozicii, ale nic sa nestane ak par hodin pitie mat nebude, samozrejme v case ked nema aktivitu, spi doma a nie je horuco.Date mu napit vody, vyvencite pred odchodom z domu, a par hodin ho nechate bez vody ( 4 hodinky bez vody su ok ked doma spinka)..

az po odsledovani psa pri pravidelnom rezime mozes vidiet, ci to ten psik robi len tak z lenivosti a nudy alebo trucu..vacsinou je to problem majitela, nie psa

a aby som nezabudla..po prichode domov urcite netrestat..psik si to s tym "hroznym cinom" aj tak nespoji. Ked uz napominat, tak spojit psikovi cikanie vnutri s nejakou neprijemnou vecou, zvukom..
mozte si vycihat chvilku, ked sa mu stane nehoda, a v tej chvili ked to robi, napriklad hlasno zatieskat s povelom fuj alebo napriklad hodit na zem zvazok klucov, jednoducho urobit nieco , co mu nebude prijemne..
Dnes o 09:32

evca999 @desmodka..nie, na koberec necika, vlastne uz ziadny ani nemame..zaciatky boli fakt tazke..ono sa to stava len vtedy, ked je doma sam a myslim, ze to robi preto, ze nevydrzi, hoci si myslim, ze by cca 5 hod mal, niektori psickari tvrdia, ze chodia len rano a vecer, aj ked si to neviem dost dobre predstavit..kde to robi sa aj hambim napisat..ked deti zabudnu zatvorit dvere na obyvacke, tak k repraku domaceho kina a inak k nohe kuchynskeho stola..stava sa to tak dvakrat do tyzdna..co si o tom myslis? Inak s tou piskotkou to vyskusam..a Vasa nebyva vobec sama? Inak je nadherna, ako dvojicka nasho, on sa vola Leo
Dnes o 09:36

dominika3
29. aug 2010

Ahojte 🙂) ja som uz s tou hygienou v koncoch,setko mi ocikava=( na noviny saa mi vobec nechce naucit,neviem fakt co mam robit....chodim s nim pomerne dost casto von len ako vidim,je mu lepsie cikat vnutri =( co mam robit?:(

desmodka
29. aug 2010

@dominika3 a ako stary je psik... nasa vsetko ocikavala skoro do pol roka.. potom akoby nastal zvrat a prestala 😀

dominika3
29. aug 2010

@desmodka Mno vies co ma 10 tyzdnov...musim byt asi viac trpezliva,však? 🙂

pattynka
29. aug 2010

Taky jsem si pořídila štěně.Na začátek jsem mu kupovala pleny.Hned jak si to očichal,tak tam chodil.Nebyl s tím žádný problém,ta plena je něčím nasákla,takže to je naučí chodit na jedno místo.A né po celém bytě.Štěně totiž potřebuje čurinkat častěji.Když se naučí chodit na jedno místo,tak stačí na to místo rozložit sáček do koše a na to položit hadr a je vystaráno.Když někam musím a nestihnu se včas vrátit,tak vím,že mi nepomočí celý byt,ale půjde na hadr.Ten pak jen vyperu a mám klid.
Tohle jsem naučila i předešlého pejska a na stará kolena,kdy byl nemocný,tak nám to hodně problémů vyřešilo.

dominika3
29. aug 2010

@pattynka Vieš čo,lenže ja neviem ake pleny myslis...lebo ja som nemala ešte v byte psíka co by nebol nauceny na hygienu...ja som mala iba takeho,co bol daavno nauceny...takze neviem...nebolo by lepsie,keby som s nim chodila castejsie von aby sa naucil tam?...

pattynka
30. aug 2010

Dominiko3,ja myslím tyhle pleny,jsou to takové podložky http://www.ezoocentrum.cz/plena-puppy-field-tom...
A já mám tu zkušenost,že ten pejsek když je starší,tak sám chce chodit ven.Jen tohle je pro tu nejhorší dobu,kdy dlouho nevydrží a počurka se doma.Např. náš pejsek běhal co půl hoďky na tu plenu.Teď je starší a stačí říct,že jdeme na procházku a už běží.Takže je to opravdu jen nouzové řešení,aby nepočural celý byt.

monika275
16. sep 2010

Dobry deň. Mohli by ste mi poradiť... mam 3 mesačného psíka 🙂 chodím s nou vonku asi každé 2hodiny vonku tiež kaka a pišká ale aj doma furt... celý deň len umývam dlážku, už som skušala noviny... ale nepomohli.. teraz jej davam odmenu vonku ked pišká.. ale aj tak pociká celý byt

piecemaker
18. sep 2010

@monika275 ahoj no 3 mesiace su malo treba mat pevne nervy.moj pes ma 7 mesiacou a po dlhoooom boji sa konecne naucila chodit na piesok ,jak macka,chce to trpezlivost,a pevne nervy urcite sa to raz nauciiii,treba za kazdim vynadat a ked sa vycika tam kde ma poriadne pochvalit ale zakazdiiim

molly25
19. nov 2010

ahojte,no ja mam len 3 dni labradora 11 tyzdnoveho fenku a cez den kym som s nim doma lebo som na pnke zatial tak s nim chodim vonka stale po jedeni po hrani po spani no vzdy,mame velky rodinny dom a velku zahradu takze vonka sa vycika a vykaka zatial vsade kde to ide a moj priatel sa uz boji ze uz nebude ani volne miesto na tom travniku :D ale nevadi nam to ajtak prerabame takze vonku sa travnik este len bude risovat a vecer s nim nechodim no najpozdejsie o 21:00 a ked sa potom vykaka tak do rana sa doma len raz ale ak nie tak mam 2 kopky no asi by som s nim mala chodit aj v noci ale akosi sa k tomu neviem prinutit cika a kaka doma len na jedno miesto lebo v vsade mame dlazbu a len medzi poschodiami maly stari kobercek a tam sa mu to lubi tak som mu tam dala noviny to len potom zoberem a vyhodim ale skusim tie noviny pomaly presuvat ku dveram a uvidim co to urobi.inak sa rychlo uci oproti ostatnym psikom vzdy som mala psika nie fenku a zda sa mi ze fenka je rozumnejsia aj rychlesie urobi vonka aj potrebu ako psik,uz som ju naucila aj dat labku a prines a ked poviem miesto tak vie ze ma ist na svoju deku a sadne si,ale horsie to je s vychadzkou ked jej dam obojok tak je vsetko v pohode ide pekne vedla mna ale akohahle pocuje susedovych psikov,tak ju ani nehne,musim ju zobrat na ruky a prenies kym nepocuje psov viem ze by som nemala lebo potom sa to nikdy nenauci,ale je mi blbe ju tahat na obojku tak to robim uz postupne a skracujem tu dobu na rukach...no uvidime..... 🙂tazke len trpezlivost,ved psik je ako clen rodiny🙂

desmodka
19. dec 2010

@monika275 nasa s tym prestala ked mala 6 mes. 😀

yourksirka147
3. jan 2011

mam doma malu efenku a este sa nenaucila na zachod ale cura na koberec ako ju mam tohto zlozvyku zbaviť

tobbynko
12. jan 2011

MOhly bi 🙂 si ste mi poradit,ako naucit psa na WC ?? 😅 ma už 6.mesiacov a nič .. !! 😵 prosiim ... !! píste na e-mail 29april5@azet.sk 😀 😕

lienocka721
19. feb 2011

Ahojte ,mam dlhosrstu civavu,nie cistokrvnu,ma 8mesiacov a nie sme schopni ju naucit pytat sa von,ked je vonku boji sa a malokedy nieco urobi okrem ocuchavania,a popripade zrania cudzich hovienok.Doma ma zachod ako pre macky na ktory aj chvilu chodila cikat,ale to sa asi pomylila,teraz mi cura kadetade a kaka do kupelne kde sa to snazi hned aj zozrat.Uz je chuda vystresovana ako my vsetci.Papa 2Xdenne,ale kaka aj 4-5 krat.:((Nijako nesygnalizuje potrebu,co mam robit?

mimalulu
10. apr 2011

no ja nebyvam v byte ale v dome

jessy22
31. júl 2011

Dobrý deň..Ja by som sa chcela spýtať, ako mám psíka naučiť cikať do piesku, lebo ocikáva celý byt a keď sa jej chce cikať, tak ju tam dám a hovorím ''cikaj'' ale ona si tam lahne a nič.. 😢

smecka
31. júl 2011

@jessy22: učila bych psa čůrat venku a ne na nějaký písek! Pes se potřebuje proběhnout. Očuchá jiné značky a přečůra je.
Jinak se to nenaučí, než že každou volnou chvíli s ním vyběhneš ven. Pokud se loužička podaří, pořádně pochválit, dát pamlsek a spojit to s jedním povelem - u nás např. Spěchej.
Chodit ven po spinkání, hraní, jídle.
Ono se to časem poddá. 😉

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz