Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

penelope2066
16. mar 2009

to take dacó ako je psi zachod existuje?to ako vyzera?

tomaslavka3
16. mar 2009

vyzeralo to ako klietka,je zatvaraci a bez zatvarania,a mozno to bolo urcene pre macky,ale mne sa to velmi zapacilo,

bibusa
17. mar 2009

dnes som s nim bola vonku 2x a 2x sa aj vykadil
no teraz som dosla do obyvacky a stupila som do takej velkej mlaky... 😒
nechapem jak sa to donho zmestilo... 🤐

zajo79
22. mar 2009

bibusa, no ako sa dari??

zuzkafuny
22. mar 2009

Hneď ako vstane... utekať s ním von...
Hneď ako dopapa... utekať s ním von...
Kým je štenietko, tak aj osem desať krát... a hneď ako urobí cik a kak pochváliť... 😀 😀 😀 😵 😵 😵

kristtin
22. mar 2009

ja mam dvoch psov. su striedavo raz na dvore a raz v dome. Ked potrebuju na wc, skocia na dvere na znak toho že chcu isť na wc, ale aj ked chcu isť dnu tak skočia zvonku. Podla mna je najlepsie aj psikovy ked sa vycika strcite nos do toho, a potom ho date niekde kde bude sam, na znak toho, že urobil niečo zle (tak bude sam). To platí aj ked pri hraní kuše do ruky. Prestanete sa s nim hrat. On si zapamata, že ked vas pokuse prestanete sa s nim hrat.

zajo79
22. mar 2009

strcit do toho nos??? to moc teda nie je vhodne 🤐

kopa
22. mar 2009

Ahoj,
nejlepší je si koupit podložkové pleny a na to naučit psíka chodit.Zůstává mi rozum stát,nad tím jak někdo může učit psa chodit na WC jako kočku??? 🤐
Znám pár lidí,kteří psa takto naučili,ale bylo to z důvodu,že byli líní s ním chodit ráno ven.Proto si myslím,že tito lidé si psa nemají pořizovat!!!!Je to zvíře a né žádná cvičená hračka...

Kristitin s tím čumákem más pravud,já jsem to taky tak pratikovala 🙂

Svůj příspěvek jsem nemyslela na konkretní osobu. 😉

krasuliak
22. mar 2009

zajo tak tomu ver ze je to vhodne! tak sa to mam robit pes nema rad pech svojho mocu a zapamata si postupne ze nema mocit doma! my sme tak naucili 3 PSOV 😉 😉 ked uz sa to stane vycistiit to a nasprejovat niecim nech to neciti pes

zajo79
22. mar 2009

my mame mat doma steniatko yorka o tyzden - dva.. teraz ma este len sest tt. Kedy je vhodne si ho zobrat? Nieje to o tyzden este skoro?

Takze si vsetky tipy ako naucit rada precitam a uvidim co prinesie prax....a rada potom prispejem ako sme to zvladli.

Ale som pripravena,ze to nepojde len tak lahko a za par dni 😅

saska.t
22. mar 2009

zajo najlepsie je zobrat steniatko medzi 8-10 tyz. vtedy sa lepsie zmieruju s odstavom od maminy 😀

zajo79
22. mar 2009

tento tt maju mat este nejake ockovania, tak asi o dva tt..to budu mat 8tt aj nejaky 3-4 den, cez vikend. juj, tesime sa 🙂)) i ked tatinko nam frfle, ze to bude tu curat po byte, no ale ved budeme s nim chodit co najviac von..a pravdupovediac,on doma ani nebyva cez den, takze vsetko bude na mne a na 5rocnov synovi - co ako keby na nom ani nebolo 😀

penelope2066
24. mar 2009

ja mam 2 mesacneho yorkshira.mam ho doma vyse tyzdna a co sa tyka cikania tak to robi kdekolvek len nie na noviny.uz ho aj "bijem" novinami astrkam mu do toho cumak a nezabera to.a ked som s nim vonku tak drzi a ked pridem domov a polozim ho na dlazku tak sa pocika.aj teraz pred chvilkou a to dokonca 2x v priebehu 5 minut.

pipi1211
24. mar 2009

ahojte baby, pomaly vas tu citam a chcem sa opytat par rad... v sobotu si ideme po psika(fenku). dost sa obavam prvych noci lebo mi bolo povedane ze psikom chyba mamicka a tak dost knucia... mne by to ani nevadilo ale bojim sa ci mi nebudem dcerku budit.... ako to vlastne je? havko bude ma 9tyzdnov 🙂 uz sa strasne tesim! i ked ma od toho vsetci odhovaraju....

zajo79
25. mar 2009

pipi, aj mna od toho vsetci odhovaraju, ci som normalna, ze mame male babo....a uz som sa stretla aj s takym nazorom,ze ci nemam co robit 😠

no je pravda, ze prevazna cast starostlivosti a vychovy bude na mne...no ked chaos na materskej, tak nech je riadny 😀 a tiez sa tesim ako male decko 😀 😀

My by sme si ho mohli zobrat buduci vikend, to uz bude mat 8tt aj nieco...i ked neviem ci nebude lepsie pockat,kym bude mat 10tt, po velkej noci... 😕 😕 bude trosku viacej "otukany" od surodencov a aj jeho mama ju viacej nauci.. co nasi maju psa,tak ju brali tusim 7tt, a je to take trdlo pes, nevie ako to funguje medzi psami, zato medzi ludmi nema problemy.

vinka
autor
25. mar 2009

Pipi ked sme my mali šteniatko tak mna to nezobudilo a malú tiež nie a to spali obaja s nami v spálni. 😉 Ono šteniatko knučí dost po tichu. 😉

penelope2066
25. mar 2009

Pipi ja spavam s mojim 2 mesacnym steniatkom v jednej izbe a prebudim sa hned ako zacne skucat takze som uz vyse tyzdna vkuse nespala ani jednu noc.ja ho totiz pocujem ked sa v noci zobudi a zacne knucat.

penelope2066
25. mar 2009

zajo ja som si mojho yorksira brala 2 dni pred pred tym ako dovrsil 2 mesiace.

zajo79
25. mar 2009

toho sa bojim, ze tata bude frflat, ked bude lindusa pistat.... no ale dame mu stupliky do usi 😀

penelopka, cize to mal cca 8tt?

joj, to bude sidlo, mala yorkshirska terierka, xixi, bude doma veselo.

A ako je to s cikanim? polepsili ste sa?

zajo79
25. mar 2009

my ho v spalni mat nebudeme, aspon zatial, kym si tata nezvykne... tvrdi ze nebude v spalni, v posteli a na gauci 😀 xixi, to tvrdi len teraz, ho poznaam a viem ako to dopadne, bude mi kazit vychovu "vodca svorky"

bude zo starsim synom v izbe, uz mame nakupenu vybavu, pelech,hracky, granule, misky, voditka,obojok...dokonca aj tasku.
Dufam ze to zvladneme 😔 😵

pipi1211
25. mar 2009

no ja som dnes bola v obchode a uz som si zajednala taky krasny pelech 🙂 my pojdeme asi v piatok na nakupy aby v sobotu uz sme mali vsetko pekne nachystane 😀 ja sa nenormalne tesim dokonca som sa koli tomu aj so svokrou hadala ale tak napokon jej muz vysvetlil, ze predsa ona to moze mat na haku.... 😀 😀 😀 😀

no som zvedava na tie prve noci 😅 ale tak snad zvladneme 😉

tomaslavka3
25. mar 2009

zajo-aj mne bolo povedane,ze ci nemam co robit,ked uvideli vovnutri ratlika. 😀
No,ale co je na tom zle?
Psik si nas oblubil,deti sa s nim pohraju, na obed chodi s malymi spinkavat,cez den ho spolu davame vencit aspon maju deti zabavu,rano mi ponosia misticky dame spolu granulky,cistu vodicku zoberu voditko,oblecenie,ked skrabka uz vedia,ze treba ho dat cikat,tak utekaju otvarat dvere na dvor,potom umyt labky...a kupat by ho chceli kazdy den 😀
U nas sa osvedcili tie podlozky,pretoze niekedy nam ostava sam doma a treba nieco mat.
S cumakom som neskusala,no skusim,ci mu ho to odpudi 😅

kili
25. mar 2009

pipi, a akého budete mať?

pipi1211
25. mar 2009

prazskeho krysarika 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipi1211
25. mar 2009

no tie podlozky uz mam aj ja doma 🙂 este z porodu, hehe 😀 😀 😀 😀

kili
25. mar 2009

no niečo sa mi marí, ako vyzerá, to je také malé čierne, o niečo väčšie ako ratlík, že?

pipi1211
25. mar 2009

o nieco mensie 😀

kili
25. mar 2009

menšie ako ratlík?
ale však to potom ako naháňa krisy? 😀

pipi1211
25. mar 2009

😀 😀 😀 😀 😀 hehe no ked bude dospela bude mat tak 1,5kg 😀 😀 😀 😀