Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

kili
25. mar 2009

no zlaté to je. to ani nepotrebuješ na neho takú kapsičku na nosenie, si ho dáš do vrecka 😵

kili
25. mar 2009

bude to fenka? ako sa bude volať?

pipi1211
25. mar 2009

no nahana krisy ale len tie prazske 😀 😀 😀 😀

kili
25. mar 2009

teraz som si prečítala ten tvoj úvod. tak 9t je super, ževraj šteňa má byť zo súrodencami do 8t, aby nadviazalo sociálne vzťahy... Kňučať asi bude, naša kňučala, nemohla spať so mnou (teda nejaký čas spala, potom mi to už zatrhli ☹ ), tak som vždy išla za ňou, chvíľku sa s ňou pohrala, potom ju uspala a šla spať, toto tak 2-3x za noc, ak si ešte správne pamätám, je tomu už 12r

pipi1211
25. mar 2009

no som zvedava ako dlho sa nevyspim... ja sa len bojim aby mi malu nebudila 😒 mam si ju nechat pri sebe alebo ju rovno nechat na chodbe kde bude mat miesto?

kili
25. mar 2009

ja by som radšej zobrala najprv k sebe, ale fakt netuším. však jednu noc skúste, čo bude. dosť možné, že sa aj počúra, tak sa na to pripraviť.

kili
25. mar 2009

teraz som si všimla tú cedulu "pozor, nešlápnete na psa" 😀 fakt dobré

penelope2066
26. mar 2009

zajo,ano mal 8 tyzdnov.moj havinko spava so mnou v izbe,vedla postele ma peliesok-ten pouzivame len v noci a dalsie dva ma na chodbe 😀 ale kedze este cika kade tade a nic na nho nezabera tak v noci ma pri mojej posteli priestor ohraniceny a tam kade chodi som dala na koberec igelit.ked niesom doma a musi byt sam, tak v chodbe ma velikansku kartonovu krabicu kde beha a k nej ma pripojenu mensiu a tam ma spraveny pelech.a potom som mu kupila taky pelech v tvare iglu a tam je po zvysok dna a tam sa mu paci najviac.tam si nazvlacal vsetky hracky a ked si tam lahne tak sa musi pokrutit aby mal pohodlie.uz som mu skusala dat hracky von,aby mam viac miesta a nazvlacal si ich tam naspet.

penelope2066
26. mar 2009

zajo-myslim ze 8 tyzdnov je idealny vek na odobratie psika domov a zvykat ho na nove domace prostredie.sice zo zacistku mu bude smutno a bude knucat,hlavne v noci ale zvykne si.ja som nespala celu noc vyse tyzdna.a teraz ked velmi knuci v noci a chce sa hrat tak ho dam na chodbu.tam ma druhy peliesok.pobeha si,pohra sa s hrackami a sam potom zaspi.

zuzkafuny
26. mar 2009

Ja keď som doniesla to moje čudo, tak som mu prvú noc dovolila na posteli... Teda naládoval sa tam sám 😅
a pokňučkával... Na druhý deň som mu ešte dovolila, ale to sme sa nevyspali, lebo on nem taký mini 😀
Tak ne tretí deň išiel v spálni pod stôl... a asi týždeŇ som sa nevyspala, čo som ho musela skladať z postele 😀 😀 😀 a potom sa sám presťahoval do obývačky na gauč 😉 🙂 A od vtedy je tam...

kveta
26. mar 2009

Pipi, psíka od začiatku veď k tomu, čo chceš, aby dodržiaval počas celého bývania u Vás. T.j. ak nechceš, aby chodil do postele, tak ho tam nikdy nepusť a podobne. Úžasná je kniha Zlozvyky psov, kde je popísané ako vychovávať psíka od prvého dňa v rodine. Prvé dni s ním nebývaj celé dni doma, ak plánuješ neskôr ho nechávať dlhšie samého. Ide o to, aby si psík nenavykol na jedno a o dva týždne príde druhé...

Na noc mu nechajte v pelíšku Vaše prepotené tričká a smradľavé ponožky /Váš pach/ a do trička zabalte plastovú fľašu naplnenú teplou vodou - psík tak bude mať pocit, že je pri živej bytosti a v podstate s Vami. Ale tú knihu veľmi odporúčam, lebo je názorná a mne sa tak podarilo vychovať psíka, že ešte aj veterinári sú z neho príjemne šokovaní, nieto ešte ľudia, čo stretávame na ulici. 🙂

kili
26. mar 2009

ja neviem, ale mne nepríde správne, že má byť hneď šteňa samé, nech si zvyká. bol odtrhnutý od matky a súrodencov a zrazu má byť úplne sám? si predstavte, že vaše deti ako 2r vám ich zoberú a nikto ich ani nepoľutuje, že sú prvú noc bez vás.
ja by som povedala, že v pohode prvé noci v posteli a keď si trocha zvykne na nové prostredie, tak potom mimo postele. pochybujem, že sa za pár dní môže vyvynúť celoživotný zlozvyk, ale trauma môže byť doživotná.

kili
26. mar 2009

naša zo začiatku spala so mnou a robila mi šál 😀 😵 😵 😵

miska001
26. mar 2009

u nas to bolo tiež tak že šak teraz ako šteniatko može ist do postele a potom už nie ale ak to raz dovoliš tak už mu to nezakažeš 😉 a teraz mam niekedy pocit že ta naša postel je jeho 😀 😀 😀 😀

pipi1211
26. mar 2009

joj baby tak uz mame nakupene 😀 😀 😀 😀 mame krasny pelech, voditko take okolo celeho telicka kedze bude malinka, pamlsok za to ked sa vonku vycika, tasku na prenasanie, lanko ako hracku, malinku loptocku a misky 😀 😀 😀 😀 😀 nechala som v obchode 70eur, ale muzovych 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

penelope2066
27. mar 2009

pipi-tesim sa s tebou.ja som sa takto vytesovala pred 2 tyzdnami ked som si domov priniesla svojho yorkshirika.a aj teraz je to radost ale vellmi ma hneva,ze cika kade tade.

kristtin
27. mar 2009

Aby mali psik neplakal, kvoli tomu že mu chýba mama, je dobré doniesť od matky nejaku handru na ktorej spávala a dať to psíkovi do pelechu, aby cítil jej pach. U mna to vzdy pri malých psikoch zaberalo. Potom ked si zvykne kludne handru zahod.

kristtin
27. mar 2009

oprava: maly psik

mamutka
27. mar 2009

ked niekto da prec 4 tyzdnove stena, to nie je chovatel, ale vyrobca.....chovatel sa stara aby nebolo ohrozene a preveri si kam ho predava, ale to sem nepatri.
urcite steniatku netreba do jeho vykalov pchat nos ako tvrdia niektori starsi ludia odchovani komunizmom kedy sa aj tak v bytoch psi moc nechovali, tak neviem kde na to ti ludia chodili. Nechat curat na noviny a posuvat k dveram, my sme mali debnu s pieskom, po papani sme tam malu vzali, urobila, vychvalili do neba a potom sme to tiez posuvali k dveram a hlavne vzdy po papani brali stena von, opatrne, nech nebeha s plnym bruskom, ale rychlo sa naucila. Nehoda sa pritrafi, sak aj detom obcas daco cvrkne v noci 😀 tak pevne nervy vsetkym

mamutka
27. mar 2009

no a k brani do postele len tolko, aj moj tato vzdy taha do postele len steniatko 😀 ked vyrastie tak sa s nim este vyse 10 r o tu postel potom deli a znova urobil tu chybu pri dalsom stenati, na jeho smolu to uz je malamut 😀 aktualne, ked sa dama rozhodne chrnet dnu a to zrovna v spalni, tak neni pomoci, v strede postele lezi medved jak hovado a rodicia pekne po kraji, prosim odtial ja pochadzam, to je pohlad 😝 nie je to nijaky maznacik, riadny zivel, ale obcas si dopraje takyto postelovy prepad a potom to stoji za to.....

barborenka
27. mar 2009

pipi ja som na tom bola podobne,mala ma pomaly 2,5roka a rozhodla som sa pre psika,priatelova mam ma skoro zozrala za ziva ci mi nesibe ze chcem do noveho bytu psa ale ja som sa nedala odhovorit,kupili sme si yorkshirku a mame ju asi mesiac doma a je to moje dalsie babetko,je strasne zlata s malou sa hraju aj moj drahy si ju oblubil a prve noci knucala tak som si ju supla do postele a odvtedy spava s nami,nijako mi to neprekaza,no a nasa babicka ju este ani nevidela lebo pracuje v zahranici 🙂 🙂 🙂ale kazdu chvilku ma prist 😖

pipi1211
27. mar 2009

juj baby tak uz len 23hodin a krpata bude pri mne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zajo79
28. mar 2009

😀 xixi, pipi Ty sa tesis ako ja,tiez sa neviem dockat....

pipi1211
28. mar 2009

babyyyyyyyy muz uz isiel po havka-Kessynku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zajo79
28. mar 2009

😵 napis prve dojmy a hlavne zajtra napis aka bola prva noc.

preco ste ju isli zobrat na vecer? nebolo by lepsie rano, nech si zvykne trosku cez den? 😕

pipi1211
28. mar 2009

no my nemame auto takze sme sa museli prisposobyt 😒

zajo79
28. mar 2009

uvidis, nakoniec to zvladnete lavou zadnou.
a to knucanie patri k tomu ak by aj bolo.

😵 joj, sa tesim s Vami.

pipi1211
28. mar 2009

no som velmi zvedava na tuto noc, pre istotu som si kupila aj redbully keby sme nespali.... ale ved uvidime len stale neviem ci si ju mam dat k sebe do izby kde spim aj s malou, dokonca spime spolu v postely alebo ju nechat na chodbe.... 😕 😕 😕 😕 😕

zajo79
28. mar 2009

skus nechat na chodbe...a ked aj bude pistat,skus si to nevsimat...i ked je to tazke.
ak bude knucat a Ty tam pojdes, tak potom Ta bude volat.

pipi1211
28. mar 2009

tak uz je doma a je uzasna!!!!!! stale sa jasime 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀