Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

videl.a
17. aug 2009

Urcite nechcem psa stresovat, ale naucit ho aspon cikat na jedno miesto, kludne to moze byt presne v strede travy, ale nech je to na jednom mieste, resp, v okruhu 2 m. Pre info, velku potrebu uz nerobi na trave, ale na vyhradenom mieste, vzdy po vykakani dostane piskot a pochvalu. ak vie kakat, musi vediet aj cikat. Urcite ho nebudem za to bit, ale aspon sa pokusim, ak to nevyjde, tak sa nezblaznime koli tomu.

jabjunka
17. aug 2009

videl.a.......evidentně jsi provokatér a sámjako majitel psa nestojíš za nic.Doporučuji psa plyšového,nebudeš mít problémy s děláním potřeby,max svojí. 😖 😝

videl.a
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frisbee
18. aug 2009

videl.a váž slová...toto je diskusia...kto nemá argumenty,používa urážky...

veronkaj
18. aug 2009

my by sme tiež chceli psíka, ale zvažujeme akého , chceme aby mohol byť aj vonku, ale aby som si ho mohla vziať aj dnu, aby veľmi neplzol.
čo by ste poradili???

jabjunka
18. aug 2009

videl.a:Máš pravdu,není to nejlepší foto,ale aspoň se nestydím si sem nějaké dát. 😀 A jestli tomu rozumím???Po 25 letech chovu psů si troufám říct že ano. 😅

veronkaj
19. aug 2009

poradíte aj mne akého psíka by sme si mali zadovážiť a či je lepšie psík alebo fenka????

frisbee
19. aug 2009

veronka,záleží,či bývaš v rodinnom dome,či rodičom nevadí pes v baráku,a čo s ním chceš podnikať,je kopa psíkov,ktorí potrebujú cvičiť,nielen sedieť na dvore a sem-tem vychádzka.A či chceš menšie alebo väčšie plemeno.A s chlpami si nepomožeš,dlhosrstých musíš vyčesávať a krátkosrstí majú tvrdé ostré chlpy,ktoré sa zapichnú všade.Ja mám cavaliera,ten je malý,spí s nami v posteli,je to veselý,chytrý a učenlivý psík...ale bývať musí v dome,potom border kóliu,ktorá je takej rozumnej veľkosti,potrebuje cvičenie,je závislá na človeku a strašne chytrá,ale musí fakt cvičiť buď agility,frisbee....no a potom mám českého horského psa,ten je veľký ako bernský salašnický,ale bielo hnedo žltý,potrebuje pevnú ruku,je to milé plemeno,ale chce dosledné a láskavé vedenie.Musíš si premyslieť,koľko času si ochotná psíkovi venovať,a aké mate doma podmienky,potom preberieme plemená. 🙂

veronkaj
19. aug 2009

frisbee - budeme bývať v dome do paneláku nemám to srdce dať psíka
- bude mať vlastnú ohradu ale budeme ho púšťať von, len chodia tam hore dolu ľudia takže bude musieť byť aj tam, ale hlavne ked budem doma bude pri mne, teda chcela by som takého čo ho môžem mať pri sebe aj v izbe teda v dome aby nebol príliš veľký ale zároveň aby mohol byť aj vonku
- je mi jasné že nás čaká učenie aby sa vnútri nepocikal a výchova a nevieme čo je lepšie psík alebo fenka, od tej fenky ma odrádza že ako to je ked hára, aby som nemala všade červené flaky.
- ked som bola ja dieťa mali sme doma jazevčíka a špica

frisbee
19. aug 2009

veronkaj...prepáč,ty máš také jemné vyjadrovanie,že som si myslela,aké dievčatko to píše 😀 😀 😀 .No lepší je psík,fenky majú jemnejšiu povahu,ale tam je naozaj problém buď s antikoncepciou,háraním a tak.Psík ti zase može utekať za fenkami.Čo mám ja toho cavaliera,ten je naprosto perfektná povaha,ale nesmie zostať vonku na daždi alebo v zime,má premokavú srsť..ale ináč je to lovec telom aj duchom,čas od času mi vlezie do verandy myš,a keď to mačka vzdá,on číha hodiny 😀 .Pri týchto spoločenských menších plemenách ale musíš počítať s tým,že sa ti nasťahujú do postele...a chrápu 😀 😀 😀 .Ale sú prirodzene inteligentní...ja som ho nič neučila,všetko odkukal od toho starého psa,je to sranda.Veľké plemeno ti nedoporučím,ja sama mám toho českého horského,milujem veľkých psov,ale strašne trpím,keď ho vidím,ako sa mu teraz v starobe ťažko vstáva...často som doma sama a nemám silu ho zdvihnúť ☹ .Skús si hodiť do googlu plemená psov,alebo chovateľské stanice,napíš si,čo sa ti páči a koľko si ochotná do psíka investovať a preberieme to.Super odolní a výbornú povahu majú švajčiarski salašnícki psi...tie menšie druhy...ale vyžadujú kontakt s človekom.Prezri si web,a potom podiskutujeme 😉

shaarka
19. aug 2009

pre vsetkych fanusikov utulkov:
kosicky utulok ma o jedneho nestastnika viac, pomozte...
http://www.uvplp.sk/Chio-takmer-bezsrsta-westic...

veronkaj
20. aug 2009

frisbee - ten švajčiarsky salašnícky pes sa aj mne veľmi páči, mojej dcére tiež a máme doma takéhoto psa v plyšovej podobe, a je to náš oblúbený domáci maznák a správa sa k nemu dcéra akoby bol živý. je to chlpáč, môže byť aj vonku aj do vnútra ho môžem pustiť, aj bude strážiť, no rozhodne do postele psa nepustím max. k posteli ale hore nie, viem, že čo by som dovolila raz ťažko budem odúčať,

- takže mi tiež zvažujeme buď tohoto alebo zlatého retrivera, ešte aj nemecký ovčiak alebo potom jedine yorkshira ale ten musí byť len vovnútri.

- a tým že bude vonku a chodia k nám veľa ľudí bude musieť byť v ohrade ale bude tam mať peknú búdu, výbeh trochu, tieň aj časť slnka a samozrejme každý deň bude aj pustený a často na prechádzke.

- ja s dcérou by sme radšej toho malého, a polovička zase veľlkého nuž to ešte vyriešime / ja mu to v správnej chvíli vysvetlím 😀 😀 😀 a zatial si môže myslieť čo chce/

frisbee
20. aug 2009

v najhoršom budete mať dvoch 😀 😀 😀 ,ja to tiež vláčim všetko domov 😀 .
K dieťaťu by som retrievra vzala,ale poriadne si vybrať šteniatko,či nie je dominantné,naša susedka má psa,ten je super a na cvičáku máme problémy s retrívrom a labradormi...to sú nezvládnutí tvrdohlavci,síce milí na ľudí,ale zabijáci na psy...už som to písala v téme o labradoroch,ako som skákala na stol s mojou skoro 20 kilovou borderkou v náručí.

Strašne som sa čudovala,stále si myslím,že veď to sú vodiaci a asistenční psi...treba fakt dobre pozerať,ako sa spolu hrajú u mamy,ktorý je dominantný a ktorý submisívny,akí sú rodičia.

Ja som najprv chcela buď appenzellerského salašníckeho,alebo entlebušského,milujú rodinu a deti...a vyhrala to border kólia,donútilo ma to behať a cvičiť agility 😀 .

A sú strašne chytré,prvý týždeň cikal na psie plienky,potom som s ním behala na dvor,vždy,keď sa učupil...vzala som si na to tri týždne dovolenky a o chvíľu už cikal na povel...fantastický pes...ale musí byť furt pri človeku 🙂

veronkaj
20. aug 2009

a čo hovoríš na tú verziu yorkshir???

frisbee
20. aug 2009

yorkshir,to je hrdý pes...ja sa vždy bojím,že mu zlomím nožičku,je to ako hračka 😀

frisbee
20. aug 2009

P.S.Myslím to vážne,náš cavalier je najmenší,ale veľmi dostojný. 😉

veronkaj
20. aug 2009

tiež je pekný a môže byť aj vonku aj v dome???

frisbee
20. aug 2009

no bývať musí v dome,oni majú premokavú srsť,to by vonku nevydržali.

veronkaj
20. aug 2009

frisbee ja som rozmýšlala teda nám sa páči taký ten psík čo býva na konzervách pre psov , taký biely s ostrými uškami, je veľmi pekný taký menší a hľadala som a neviem za ten svet nájsť jeho názov . nevieš náhodou čo by to mohlo byť,??

frisbee
20. aug 2009

veru....to bude west highland teriér 😉

veronkaj
21. aug 2009

áno to je on,
a ako čítam, tak to je s takou hrubšou drsnejšou srsťou,
včera sme listovali s dcérou encyklopédiu psov a vybrali sme 4 psov, 2 velké a 2 malé tak dáme na odsúhlasenie a výber, aj ked to ešte chvílu potrvá kým ho budeme mať .

Ďakujem za pomoc, inak ak budem niečo môžem sa ozvať,???

frisbee
21. aug 2009

veru..určite...ty,ale ten westík je tvrdohlavec a závislák na jednej osobe 😀 .neboj,poradíme,poslúžime 😀 😀

jabjunka
21. aug 2009

veru,když už uvažuješ o eriérovi,přimlouvala bych se za českého teriéra.nejsou tak tvrdohlaví jako westi,nebo skoti.Jsou prostě jemnější a navíc ti odpadne problém s pelicháním,srst se stříhá,nebo trimuje.Kdysi jsme jednoho pejska měli a bylo to naprosto úžasné zvířátko,nc jsme ho nemuseli skoro učit,prostě mu stačilo párkrát říc,nebo ukázat a zůstalo to v něm do konce života.
http://www.celysvet.cz/cesky-terier.php

veronkaj
24. aug 2009

no tak cez víkend, bola diskusia a došli sme k nasledovnému,

- nám sa najviac aj polovičke páči nórsky losí pes - je krásny ale bohužial nikde sme nenašli kto by ho choval jedine v čechách v písku ale to sú vyskovýstavné kusy
- vzhľadom k tomu, že keby sme kúpili malého napr. yorkshir alebo maltezák proste niečo čo musí byť vnútri, dcéra má teraz 13 ale taký psík sa dožije cez 10 rokov a to už ona bude dávno chodiť do práce, takže by bol celý deň vnútri sám tak to nemôžeme
- polovička bude robiť vonku pri dome takže skôr takého čo môžeme dať do ohrady a potom ho vezmeme prebehnúť večer
- a zároveň mu bude dovolené, ked prídem domov z práce alebo dcéra zo školy byť pri nás na terase alebo v dome aj ked je nám jasné že budeme vysávať každý druhý deň.

tak teda rozmýšlame teraz už len medzi nemeckým ovčiakom, zlatým retriverom alebo slovenským čuvač a salašníckym psom,

- ktorého nám odporučíte???

frisbee
24. aug 2009

veronkaj...ja som za čuvača a salašníckych psov a českého horského psa...ale sú to väčšie plemená,potrebujú nejakú činnosť a pohyb a kontakt s rodinou.

miriamka
24. aug 2009

Veronikaj...my sme kupili pred mesiac a pol malemu stena Zlateho retrievera,a zatial vobec nebanujeme.Je hrozne pritulna,maleho miluje a dovoli mu robit zo sebou co sa mu zachce...neskace a brechat som ju pocula len 1x 😉
Pohybovat sa moze po celom dvore,ale ked nie sme doma spi na terase,a vecer ked zaspavame spi pod nasim spalnovym oknom a potom ked je uz ticho presunie sa naspat na terasu 😉

kubaka
24. aug 2009

jééé - mě až odroste batole, koupím si na mazlení yorkšíra - nepouští chlupy - apropo - znáte ještě jiné psy kromě pudlů, kteří nelínají? Omlouvám se, jestli jsem mimo téma - stačí IP od zkušené pejskařky.

frisbee
24. aug 2009

kubaka...peruánsky naháč 🙂

miriamka
24. aug 2009

Kubaka...neplne este Bishonik,je to krasny psik...ma ho maminka,ktora opatruje maleho a s malym su riadne cisla.Je hrozne krasna,ako ovecka 😉

veronkaj
25. aug 2009

lenže teraz už asi šteňa nekúpime to asi skôr na jar alebo pred druhými letnými prázdninami, kto by s ním bol už teraz doma, dovolenku si už brať nemôžem, a dcéra bude chodiť do školy no uvidíme.
- ale tešíme sa.