Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

veronkaj
2. sep 2009

ahojte,

tak v nedeľu sme kúpili šteniatko jazvečíka,
je roztomilý má 7,5 týždňa a je to miláčik náš.
a prišla aj noc kedy som bola skoro celú hore, kňučal aj ked bol tak že na nás videl, utierame po ňom a zbierame a chodíme von často ale bohužial to chodenie von akosi zatial efekt nemá. popozerá poňuchá a len 3 x sa mu podarilo vonku cikať. potrebu robí zásadne až dnu v noci akoby natruc, že v nocí musí byť sám a tak kňučí a jeduje sa.

zatial mu dávame granulky a stále má čistú vodu ale nemám pocit, že by pil nejako veľa skôr málo a tak aj ked ho dovediem k miske odmitne a niekedy sa napije riadne.
skúšali sme dať aj noviny na zem, ale tie veľmi rýchlo dal na kopu a trhal, a tak ked sa stane nehoda, dáme do poriadku, zvýšime hlas a chodíme s ním každú hodinu, hodinu a pol von tam sa mu to páči ale nevieme ho zatial presvedčiť aby pochopil čo tam má robiť, a večer pred spaním to kňučí že chce ísť dnu.

ako ho to máme naučiť že vonku treba aj niečo urobiť nie len pozerať okolie.

frisbee
2. sep 2009

veronkaj,to je ešte skoro,kúp si psie plienky,drž ho v noci na ohradenom mieste,on si tam zvykne cikať,chváliť a chváliť...teraz je ešte bábätko,sleduj ho,keď sa ide učupiť a rýchlo ho strč na tú plienku...sú to také štvorce na zem.Počítaj tak mesiac,kým sa to naučí,ale musíte sa mu venovať 🙂

jabjunka
2. sep 2009

veronkaj,je to miminko a tak do třičtvrtě roku bude.Zhruba do dvou měsíců pochopí,že se po něm chce,aby dělal potřebu venku,ale nehoda se mu ještě stane mockrát,hlavně když si zahraje,nebo se vzbudí.
Nezvyšujte na něj hlas,když to udělá doma,absolutně to ignoruj a bez řečí ukliď.A venku za každou loužičku nadšeně chválit,hladit a odměňovat.
Jak píše frisbee,můžeš koupit savé podložky,ale těžko říct,jestli na ně bude štěně chodit.
Držím palečky a přeju spokojené soužití. 😉

ella1
3. sep 2009

chodiť von, vždy ked sa zobudí, napije a napapá....prípadne aj každú hodinu.vonku ked sa mu podarí tak veľmi chváliť, prípadne dať nejakú maškrtu....doma pokarhať,pommrlať ,ale len ked je pristihnutý pri čine, inak to moc nechápe....

tiež máme podložky a asi 12tt šteňa, ale stále urobí potrebu aj doma.kakanie už poznáme signály, ale pri cikaní robí vždy inak, tak to je ťažšie....k tým podložkám ešte, neodporúčajú sa, lebo to psíka vraj metie takže učiť len von.ale my ich používame a dali sme ich na jedno miesto kam chodila, takže ked je v tej miestnosti tak ide pekne tam...ale v ostatných izbách sa vyciká hocikde.....to ešte dlho potrvá, kým sa to naučí....

aniratak696
12. sep 2009

ahojte ja som si kúpila malého už 8týždového yorshira
noci boli v pho ani len nezaknučal, ked sa napapá ideme hned von a pekne sa vyciká aj vykaká ale stane sa že doma nechá mláčku a neviem ako ho mám odnaučiť alebo ako ho mám naučiť že to nesmie :(

frisbee
12. sep 2009

ani...on je na to ešte malý,to je ako bábätko,učiť ho je treba,ale nesmieš ho trestať,on ešte neovláda vyprázdňovanie,ešte tak dva mesiace to bude trvať,takže keď sa vonku vyciká,chváliť a chváliť,on si to zapamätá 😉

aniratak696
12. sep 2009

🙂 no ja som neni moc typ na trestanie preto sa radšej pýtam lebo asi v tomto nebudem moc dobrá :(
ale vonku sa pekne vyciká aj vykaká a chválím a keď vnútri vyciká (hned ako sa napije trošku vody) tak mu ukažem prstom že to nesmie to je fuj ale mám pocit že ma má riadne v paži 😖

frisbee
12. sep 2009

nie,musíš to brať tak,že to je fakt ešte nemluvňa,to tiež netrestáme za to,že sa pokaká do plienky 😎 .Ja som mala mojeho pri sebe vedľa postele,mal tam psie plienky na dlážke a chodil po krátkom čase iba tam,než sa naučil vyliezť z domu von,ale ja mám border kóliu,a oni sú strašne učenliví,takže to šlo fakt rýchlo.Nemá cenu trestať,on nevie,čo zlého urobil,on to ešte nevie udržať 😉

penelope2066
12. sep 2009

aniratak - 8 tyzdnovy yorkshir sa v prvom rade musi zmierit ze bol zobraty od maminky.je velmi skoro od neho chciet aby sa vyprazdnoval len vonku.Musite si na seba zvyknut a potom mozes od neho nieco chciet.Hovorim z vlastnej skusenosti - mam doma 8 mesacneho yorkshira 😉

aniratak696
12. sep 2009

jeeej poletucha a bambusko dakujem za radu ano ja som to viac menej tak brala že to pôjde časom ale som aj tak veľmi nadčená že sa vonku vždy vyciká a vykaká a kde tu ujde doma mláčka ale inak sa dosť dobre aklimatizoval si myslím 🙂

aniratak696
13. sep 2009

baby a nemáte skúsenosť s podložkou pre psíkov na wc?neviem ako sa to presne volá

penelope2066
13. sep 2009

to su tie plienky pre psikov co sa sfarbia ked sa na ne steniatko vycika.Tie su zbytocne drahe,kup si radsej v lekarni take podlozky co sa davaju pod imobilnych ludi.Ale najlepsie je to nepouzivat,lebo psik je potom pomyleny a mysli ze cikat sa moze aj doma - vlastna skusenost.Najlepsie je ucit rovno vonku.

rajcina
5. okt 2009

my sme nepouzivali ziadne psie plienky u nas nefungovali ani noviny nic ale netrestalal som vraj to vobec nie je dobre sem tam sa doma picikal aj pokakal no a co ved to bol stuplicek - vzdy ked sa zobudil alebo sme dohrali isli sme von a zrazu jedneho dna sedi pri dverach - a tak sa zacal pytat
a presne vzdy ked vonku spravi potrebu treba pochvalit my to robime dodnes a to ma uz tri roky

veronkaj
5. okt 2009

aniratak696
my máme tiež už mesiac šteniatko, a u nás ani noviny ani plienky akurát to mal tak na hranie.

nepomáha nič iné len chodiť von a vonku ho pochváliť, stane sa že sa pociká alebu pok ... aj vo vnútri a ked ho vidíme tak vyhrešíme ale ked si to nevšimneme tak už nemá význam trestať potom. Akurát včera som sa až smiala, boli sme na návšteve a náš chrobáčik sa nám vykadil k záchodu. nikde inde len tam. no a potom že nechápe 😀 len nevedel vyskočiť.

inak a ciká vždy ked sa strašne teší .

bahniatko
26. nov 2009

Ahojte, mam 5 mesacnu fenku yorkshira a furt sa nevie naucit mi cikat na plienku( par tyzdnov to robila, ale prestala) . Mam ju doma od 7 tydzna. Najnovsie sa mi naucila vyskocit a vycikat do postele. Neviem si s tym rady, nakolko byvam v garsonke, tak ked pridem domov, mam stale ocikanu postel. Uz som skusil vsetko. Niekto ma odhovaral od bitia novinami, ale bohuzial tuto metodu som musela pouzit. Aj som ju sticovala za kohutik ale uz aj voci tomu je odolna. Prosim o pomoc, co mam s nou robit??? Dakujem

vercak.
26. nov 2009

Bahniatko - ty máš teda už dost starého psa, ale choď s ním co nejčastěji ven 😉 a za každou loužičku venku chválit a chválit.

Letmo jsem to tu pročetla a píšete tu o podložkách, na které pes bude chodit dělat potřebu. Já bych teda tohle nedoporučovala. Kámoška má pražského krysaříka a naučila si ho právě na noviny. narodil se totiž na podzim a přes zimu s nim neměla moc chodit ven. On se teda na ty noviny naučil, to je pravda, ale když ho začala na jaře venčit venku, tak pes se celou procházku klepal, jen aby už byli doma a on mohl běžet na noviny. Trvalo to dlouho, než pochopil, co po něm venku chce ☹ ☹

Já mám taky psa, máme voříška, ale je to miláček. Měla jsem ho od štěňátka, tenkrát jsem byla nezaměstnaná a bez dítěte, takže jsem na něj měla hafo času. Vstávala jsem v noci skoro každou hodinu, někdy po dvou hodinách, vzbudila jsem psa a šla s nim ven na trávník, tam jsem čekala, dokud se nevyčůral nebo nevykakal. Můžu upřímně říct, že se skvěle naučil a že doma se mi fakt nikdy nevyčůral 😵 Pokud si někdo pořídí štěně, musí na něj mít maximum času. Je to jako s dětma. Oni neovládnou ještě svěrač, ale pochopí hodně rychle, co se po nich chce.

rocker29
2. dec 2009

ahojte prosim ako naučim psika von na wc?ma 4tiždne

saska.t
2. dec 2009

vratis ho svojej matke, nema co byt od mami este prec 😕

mirka1308
3. dec 2009

rocker, to nemyslíš vážne?? 😠 ty máš 4týždňové šteniatko??Veď to má byť ešte u mamy 😠
Na tvojom mieste by som ho dala ešte majiteľovi matky, nech ho riadne vypiple, veď to je ako keby si dal preč malé bábätko, ktoré je ešte závislé na kojení 😖 Ten psík ani nevie, čo ty od neho vôbec chceš 😒
Bahniatko, tiež máme doma yorka, ale ja som s ním chodila na začiatku aj 20x za deň von 😝 som bola normálne z neho na prášky 😀
Keď sa ti psík zvykne vycikať v posteli, tak kým ty prídeš domov a hrešíš ho, on už dávno zabudol, že niečo je zle ☹ to treba hrešiť hneď, nemôžeš si zobrať dovolenku? Ja som si ju zobrala hneď, keď sme ho donieslo domov ako 8týž. šteniatko a 2týždne som chodila s ním von a učila ho aj aby si zvykol, keď sme v práci a je doma sám 😔
Tiež som čítala o podložkách, ale neviem či je dobré ich kúpiť. Mne ide o zimu, ak by napadol sneh, tak sa bojím aby psík neprechladol 😖 no zároveň keď je naučený von, aby si do jari nezvykol 😀

penelope2066
5. dec 2009

Podlozku jednoznacne nedoporucujem

riki767
10. mar 2010

Dobry den. Chcela by som sa opytat ci neviete ako naucit 9 mesacneho yorksirskeho psika na zachod?? Ja s nim chodim vonku celkom si zvyka ae este vzdy sa popisava dnu a neviem ako ho mam od toho odviknut.... ked by ste mi vedeli pomoct bola by som velmi rada Dakujem

eveluska
11. mar 2010

vinka - ja jsem proti novinam vsude, pes to pak nepochopi - zaklad je pokazdy, kdyz se mu nejspis bude chtit, s nim bezet ven - tj. po probuzeni, po jidle, po vetsim napiti, po hre ... venku za louzicku/hromadku hodne chvalit a hned dat mlsik, doma jsme meli jednu takovou tu podlozku u dveri a kdyz jsme to nevychytali a neco bylo doma, tak utrit novinama/sbalit do novin a s psikem prenest na tu podlozku ke dverim, za louzicky a tak na podlozce jsme pak taky chvalili, za kazdou jinde "fuj", capnes pejska a hned s nim na podlozku ... nam to zabralo uzasne, malinka hned pak curala i na snehu a vubec nebyl problem 🙂 hodne stesti!

dadinka
29. apr 2010

ahojte, je to super, ze tu je taka tema....
ja mam taky mensi problem....mame doma vyzlicku, teraz bude mat 12 tyzdnov..som s nou doma viac ako 3 tyzdne a je to fakt super....cikat sa pyta pekne von aj kakat...par krat sa stala mala galiba...ale sak to sa stava takemu steniatku...
teraz vsak budem musiet ist do prace a to znamena, ze vyzliacik bude doma sam 8 hodin....tak neviem, ako to mam teraz spravit,
ci ho mam naucit na tie podlozky alebo sa kazdy den vracat s tym, ze co ocikal alebo okakal...
dakujem za kazdu radu
dada

megynka
29. apr 2010

ahoj adinka 😉
my sme mali podobný problém s našou labradorkou, boli sme pri nej asi mesiac a potom sme začali chodiť do práce, jasné že sme ešte doma pár krát našli kalúžky ale kako nikdy, vždy vydržala a tie kalúžky vymyzli postupne asi od 4 mesiacov, psík za to nemôže, ešte je maličký a nedokáže ovládať zvierača ale cca od 4 - 5 mesiacov je to pohoda, naša labradorka je tiež sama doma 8 hodín, žiaľ inak to nejde a krásne vydrží, až ju sama obdivujem, ja by som nevydržala 😀 , my zas máme ten problém že nechce byť sama a nudí sa a tak nám pravidelne robí diery do stien a kuchynskú linku v našej neprítomnosti už skoro rozobrala 😀 ale my ju zbužňujeme 😵 ja si myslím že tvoja vyžlička sa tiež naučí vydržať a počká na teba kým prídeš z práce, len to chce určite nejaký čas, uvidíš postupne ako mláčky vymyznú len to treba vydržať a určite ju za to netrestať, musím bežať z práce 😉 ahoj

dellbb
5. máj 2010

ahojte babenky.. k narodeninam som dostala psika srncieho ratlika ma skoro 5 tyzdnov no hned ako prisiel do bytu nerozlozila som noviny a uz 3ti den cika kde chce.. ma este vyznam mu rozlizit noviny po byte?? zobudi sa mi aj hocikedy v noci aby si vykakal ci vycikal je dobre vtedy mu aj dat papat a pit alebo vydrzi psik do rana?? sameho ho nenechap zatial papat a pit bo to je potom voda vsade rozliata a granulky po celom byte dakujem za odpoved

buducamama
5. máj 2010

dellbb-5 tyzdnove stena ma byt este pri matke preboha!! Noviny ti urcite nepochopi, ostava to chodit s nim len von a to aj v noci. Take male stena ale zvierac neudrzi, takze pocikaniu a pokakaniu sa nevyhnes. Treba s nim chodit po hrani, po zobudeni, po papani a piti, no kazdu chvilu. A papat mu davaj viackrat denne mnozstvo co ma tak male stena dostavat, nenechavaj mu zradlo v miske. Kde ho mate zavreteho ked rozlieva vodu? Tu ma mat k dispozicii neustale..

rainee
5. máj 2010

ja nerozumiem co chcete od takych malych steniatok, 4-5mes. urcite bude cikat po byte aj keby ste co robili 😀 to vas predtym nenapadlo ked ste si ho doniesli? ono sa same casom nauci hygiene, ziaden pes si do vlastneho nenas... a vydrzi potom v pohode 8-10 hodin, niektore aj viac. okrem toho vam moze doma kopec veci ponicit, s tym treba tiez ratat. 😉

frisbee
5. máj 2010

5 týždňové šteniatko má byť ešte pri matke,chovatelia dávajú šteňatá najskorej v 7.týždni,preboha,to kto vám predal!!! 😠
to sa priprav na poruchy chovania,nie je socializovaný,toto bolo veľmi nezodpovedné 😒

marianka79
5. máj 2010

my sme si doniesli 6 týždnové šteniatko teraz má 4 mesiace a pyta sa cikat a kakat von som nemyslela že sa to tak skoro naučí ale... stalo sa a som rada potreby robil na špec. plienky ale teraz už nechce len von sa pýta 🙂 a určite také malé to nepochopí ja som za našim chodila s novinami a ked som vystihla že to ide urobit rýchlo som podstrcila noviny a chválila a chválila aj piškotku dostal a teraz bez piškotky veru ani von nemožem lebo si hned pýta a velmi sa teší ked sa vonku vyšpiní a ja ho pochválim 😉

marianka79
5. máj 2010

len naposledy sa mi vysral na postel 😠 a to preto lebo sa hneval že sme ho nehali samého tak ho radšej všade beriem so sebou aby sa nám takto neodvďačoval 😀