Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

penelope2066
31. aug 2014

@kubikovi Zrusit vsetky podlozky a ucit cikat len a len vonku a zakazdym dat odmenu a chvalit do nebies 🙂 Chce to len castejsie chodit vonku a ked sa vycika doma pokarhat.Este je velmi malinka a chce to trpezlivost ale nauci sa. Chodit cikat vzdy ked sa zobudi,dlhsie sa hra alebo viac pije.Ja som sa s mojim nachodila nekonecne...Prva prechadzka aj okolo 6tej rano a posledna okolo polnoci.V noci som s nim nechodila a intervaly som potom postupne predlzovala a nakoniec sme chodili rano okolo 7-8 a vecer okolo 22:00.Teraz je uz starsi a chodime ked sa zobudime a vecer ako kedy...Tiez som si svoje uzila,drzim palce 🙂

buggaty
9. sep 2014

ja ho už nemam :( dal som ho preč poja diskudcia na str 11

buggaty
9. sep 2014

ale teraz v decembri dostanem buldoga tak mam sa načo tešiť

anika777
21. sep 2014

@irenkat prosím ťa a ako dlho si chodila so šteniatkom tak často vonku?My máme 6,5 týždňové pomaly sa to učíme cez deň vydrží tak 2-2,5 hod a v noci ideme okolo 1 a potom okolo 5tej ale neviem či sa niekde aj nevycikala. Mali ste aj noviny alebo niečo iné doma ako záchod? Ak sa nám stane nehoda náhodou tak vždy inde aj keď má handru kde to urobila prvý raz, ďakujem

anika777
21. sep 2014

@irenkat prosím ťa a ako dlho si chodila so šteniatkom tak často vonku?My máme 6,5 týždňové pomaly sa to učíme cez deň vydrží tak 2-2,5 hod a v noci ideme okolo 1 a potom okolo 5tej ale neviem či sa niekde aj nevycikala. Mali ste aj noviny alebo niečo iné doma ako záchod? Ak sa nám stane nehoda náhodou tak vždy inde aj keď má handru kde to urobila prvý raz, ďakujem
@irenkat

ammellia
21. sep 2014

@anika777 6,5 tyzdnove steniatko malo byt este u mamy :/ ono to este par tyzdnov potrva, kym steniatko vydrzi dlhsie a mozno to bude na par mesiacov, kym bude uplne bez nehody. Takze obrnte sa trpezlivostou a behajte stale vonku - po zobudeni, krmeni, hrani, pred spanim... Proste co najviac, aby ani nemalo sancu sa doma vycikat. A hlavne netrestat!

hana445
2. nov 2014

Ahoj, ja vám chcem povedať že na môjho psa nikdy nezaberali noviny lebo ich začal trhať 🙄 .Náš pes vicííti kedy sme preč a v tom momente sa uteká vyšpiniť 😠 .Môžete mi nejako poradiť? 😨

hana445
2. nov 2014

mimochodom má už 10 mesiacov a nevie to.Prvá prechádzka o 03:00 druhá bola o 05:00 tretia 06:30 a od 08:00 bola vonku až do 24:00 a potom niekedy aj o 01:00 nevie sa to proste naučiť. ☹ a my sme vyčerpaný až do umretia . ☹

penelope2066
2. nov 2014

@hana445 Noviny treba použit na trestanie...A pokial ma 10 mesiacov a stale spini doma treba nasadit prisnejsie metody.Ja som sa so svojim tiez dost vytrapila ale ako 5 mesacny mal nehodu len obcas a ako 6 mesacny mal uz rezim a doma sa nevyspinil.Ja som bola v tomto veeelmi prisna. A v noci som s nim na prechadzku chodila nejneskor o 01:00 aj to len ked bol malinke steniatko.

mamartinka
2. nov 2014

@hana445 skus ked tak plienky mu davat alebo su take podlozky pre steniatka na vyspinenie.

jurcoo
4. dec 2014

ja mám mini srnčieho ratlíka a nechce mi kak*t do piesku ? prečo ved ked sa vičura na koberec alebo vykak* tak ho hned položím do krabice s pieskom ale nechce tam zostat a niekedy tam aj zaspi 😀 tak neviem ako na to poradte mi dačo . 🙂 a ked ho chcem dat vykaka* vonku tak chuda zamrzne 😒

sandy2003
22. dec 2014

Prosím pomôžte my mame malú 6 mesačnú fenku (yorkshirku) a mame doma veľkú terasu ma tam všetko budú všetko veľká terasa ale v poslednom čase nečíta vôbec na podložku alebo noviny ale surovo pred jej budú nevieme co s ňou mame robiť keď to neprestane robiť tak ju predáme prosím pomôžte 🤐

sandy2003
22. dec 2014

Naša fenka nechce v poslednom čase cikat na podložku je na terase a ma tam všetko uz vôbec nepisa na podložku ale surovo pred jej budú a keď sa vypisa na podložku tak to všetko vytrha :/ a ma 6 mesiacov

penelope2066
22. dec 2014

@sandy2003 Nic v zlom ale takyto ludia ako Ty by vobec nemali mat psikov...Ked s tym neprestane tak ju predate? To co je za pristup? Co je psik nejaka vec, ktora ked sa nesprava podla predstav tak sa jej treba zbavit? Je to predsa ziva bytost a tak sa k nej treba aj spravat. Psikovi sa trebe venovat, ukazat mu co je zle a co nie. Tvoja fenka je este mala na to aby na 100% vykonavala to co od nej chces, aj ked v 6tich mesiacoh by uz mal mat psik zvladnute hygienicke navyky na 90%, pravdepodobne si nieco zanedbala...Poradila by som Ti zacat pekne poporiadku. Ak zije psik len na terase a nieje zvyknuty na pravidelne vencenie ma v tom asi troska zmetok,ze sa moze vycikat kedy chce. Ak ho chces naucit len na podlozku tak ho treba sledovat a ked vidis,ze sa chce cikat tak ju treba prelozit na pdlozku a ked spravi co ma treba ju chvalit do neba a pridat aj nejaku odmenu, napr. piskotku. Ked ju chodis aj vencit tak sa postupuje tak isto ale nechci od nej aby cikala aj na podlozku a aj vonku. Psik potrebuje ritualy a tie su pre jeho zivot dolezite,

jenn44
12. jan 2015

@penelope2066 vyzerá, že sa vyznáš, mám teda problém s našou bischonkou (2,5 roka), pokiaľ sme bývali v paneláku, chodila von takmer pravidelne a občas sa vyskytol problém s piškaním alebo kakaním na koberec (ak neboli koberce postačila dlažba, ale ak si mohla vybrať, dala to na koberec..) teraz bývame v RD a je doma cca 8-9 hodín sama, ale stáva sa čoraz častejšie, že sa vyšpiní na niektorý z kobercov. chodieva von, aj ju púšťame, ale keďže je zima, je jej zima, nie je vonku dlho. Neviem ako vyriešiť problém, ktorý sa deje, že skôr von s ňou nemôžeme ísť a naozaj 8-9 hod. min je sama doma... ako ju naučiť kadiť správne? Ďakujem aj ostatným, ktorí sa vyjadria.

penelope2066
12. jan 2015

@jenn44 Neviem ci som odbornik, co sa tyka tohto problemu s hygienou naucila som sa za pochodu v praxi 🙂 Psik, ktory ma 2,5 roka by uz mal tych 8 hodin vydrzat bez toho aby sa vyspinil. Ale Ty pises,ze tych 8 hodin je minimum co je sama doma...Ak je to to takto pravidelne tak sa nazdavam,ze Tvoj psik proste taku dlhu dobu nevydrzi bez vencenia. Samozrejme aj mne sa stane,ze je moj psik bez vencenia 8-9 hodin ale nieje to casto...Vacsinou s nim chodim vonku okolo 7-9:30 rano, zavisi to od toho ci je pracovny tyzden alebo vikend kedze moj psik je riadny spac 😀 Dalsie vencenie byva medzi 15-17 hodinou a posledne vecerne je medzi 20-23 hod. A vzdy vydrzi, nakolko je nauceny na rezim a doma sa nikdy nevyspini (vynimkou je situacia ked je chory alebo prechladnuty - vtedy sa stalo,ze som si na dlazke nasla mlaku. Aspon,ze ma moj psik tolko rozumu, ze sa nevyspini na koberec a ked je naozaj zle tak to spravi na dlazku). Co by som Ti poradila? Neviem o kolkej s nim chodievas rano ale moje ranne vencenie je vzdy dlhsie a cakam kym sa hlavne nevykaka lebo on cika na kazdom rohu. Ale uz je tak nauceny,ze v priebehu 10 maximalne 15 minut je vyvenceny. A to je jedno ci je zima alebo leto, vyvencit sa musi.Ak mu je zima tak ho oblec...Ak s nim budes dlhsie rano tak je vacsi predpoklad,ze sa Ti nevyspini doma kym Ty budes prec. Hned ako sa poobede vratis chod s nim hned vonku. Mozno bude potrebna prisnejsi rezim a budes musiet postupovat v tomto smere ako keby si mala doma steniatko...Ak mas este nejake otazky,kludne sa opytaj...

jenn44
17. jan 2015

@penelope2066 základne veci chápem samozrejme no a tak to aj robím ale presťahovali sme sa,do prace odchádzame dlhšie a aj prichádzame o niečo neskôr. Naša fenka je vonku dlho dlho a aj tak sa vyspinkajú na koberec ak koberec vezmem nevyspíte sa nikde...nerozumiem tomu

penelope2066
17. jan 2015

@jenn44 Ked nieje koberec tak sa nevyspini?

jenn44
17. jan 2015

@penelope2066 nie, zatiaľ to nespravila ale ja koberce musím mat

penelope2066
17. jan 2015

@jenn44 A to je velky koberec? Ak nie tak ho skus zrolovat kym si mimo domu.Alebo ho daj vytepovat,popripade rucne pretepuj a do tepovacej vody pridaj taky pripravok co predavaju v chovoproduktoch a odpudzuje zvieratka,lebo im to smrdi a my ludia to necitime.

jenn44
17. jan 2015

@penelope2066 no..mame ich viac v dome to je trochu problém...no po tom prípravku sa poobzeráme 🙂 dakujem

michelle05
12. feb 2015

ahojte,prosim poradte mi, pred 3tyzdnami som kupila steniatko, vtedy malo 3mesiace, predosli majitelia ho vobec neucili hygiene, bolo zavrete v kuchyni a tam si robilo co chcelo, ja s nim chodim von kazdu hodinu, uz mi cika asi do 5 minut, pochvalim, dam dobrotku..problem je ten ze samo sa nepyta von, ak nesledujem cas a nevynesiem ho vcas tak to pusti kde sa mu zachce...kedy sa mi zacne pytat von samo???alebo uz vobec to nebude robit? uz som zufala...

natalym
12. feb 2015

@michelle05 Bude, len to dlho trvá, chodiť von, ukazovať, vysvetľovať, pochváliť. Keď sa vyciká vovnútri tak vyhrešiť, strčiť mu ňufák do toho. Moja mama s ním behala von aj v noci.

michelle05
12. feb 2015

natalym ahoj aj ja s nim chdim von aj v noci a hned skoro rano o 5:30, ked je vonku ono uz vie ze co ma robit, len samo sa tam dajak nepyta..ja sa len bojim ze sa nikdy nezacne pytat... :(

21021971nela
15. feb 2015

Dobry den,mam male 8tyzdnove steniatko civavy a chcem SA opytat ci ho mozem nehat uz po 2 dnoch same doma nakolko musim ist do prace??? dakujem za vase rady

21021971nela
15. feb 2015

Ahojte, 🙂 chcela by som sa opytat respektive vase rady mam 8tyzdnove steniatko civavky len DVA dni doma a mozem ho nehat same???? nakolko mi treba ist do prace... dakujem

tattrankaa
30. mar 2015

prosím Vás o radu ☹ máme 2 aj pol mesačnú fenku kríženca a nevieme ju naučiť cikať vonku. Ciká si skrátka do pelecha a to chodíme min. 4 krát von. Prvé venčenie o nejakej 7-8.30, potom o 9.00 potom o 11.00 hod, 15.00, 18.00 hod a večer 22.00 hod ☹ Som doma, mala som zdravot. problémy a občas prácu môžem vykonávať z domu, ale už mám toho plné zuby. Ciká si do pelecha. Asi sa bojí, že nechce cikať na dlážku. potom ciká na dlážke, podlahe, skrátka všade. Vždy príde trest. Chytíme psa za šiju, jemne nadvihneme, dáme po ňufáku - tak ako mi radili iní majitelia psov a povieme FUJ. Dokonca sme raz zobrali noviny a zašuchotali - práve naopak, máme pocit, že sa neskutočne bojím keď ju hrešíme. Dokonca sa potom ešte raz pociká ☹

Sme z toho zúfalí, lebo ju máme veľmi radi a nechceme jej zle - a vôbec tejto situácii s mm nechápeme.

Napríklad rýchlo sa naučila spinkávať sama ( hneď na druhý deň sme na noc zavreli dvere), všetko OK. Občas sa nevie sústrediť na povel keď je veľa ľudí okolo - asi nezvládame výchovu ☹

Ďakujem za rady

hanimisa
31. máj 2015

Ahojte, prosím mohol by mi niekdo poradiť ?
Mám 1 a pol ročneho psíka a stále špiní v nútri. Skúšali sme všetky možné rady napr.
na noviny že postupne prisúvať k dverá alebo vyhreši a zobrať von alebo to zastriekať aby to nebolo cítiť alebo ešte namočiť do toho handričku a dať tam de chceme aby čural a ešte aj plienky... no nič nezabera ☹ uz sme na dne a chcu ho dat prec... poradte prosiiim !!! 😒 nic neomaha!!!!!!!!!
prosiiii ! 🙂 🙂 🙂

miriamkac
1. jún 2015

@hanimisa
dodržiavať striktny režim venčenia každé 4 hodiny aj v noci, vždy, keď sa vyvenčí pochváliť. Ja by som už nehrešila, ale skôr vyjadrila sklamanie nad tým, keď to spraví doma. Pes vie, či sa hneváš, alebo si sklamaná z toho, čo spravil.

hanimisa
1. jún 2015

Ďakujem vyskúšam to, a dúfam že to pomôže... 🙂 🙂 🙂