Ako naučit psíka na WC?

vinka
13. aug 2008

Dobrý večer maminy.Dostal syn psíka šteniatko.Lenže mi kadí kade-tade.Kto mi poradí ako ho mám naučit chodit na toaletu von?Má 4 týždne.Budem vám povdačná ak sa somnou podelíte o rady a skúseností ako ho naučit von.Dakujem

monikaklingacova
29. mar 2013

@mojusinka nas pes tiez nechcel jest ked sme ho zobali domov lebo mal cervy a potom ked sme ho odcervili tak sa to veelmi zlepsilo 😀

marosko123
5. apr 2013

prosim vas mame yorksirskeho tirera a je to cnea escek len ze cika kade tade potrebujem pomoc ako ho naucic cikat na jedno mesto

nepoviemmeno
7. apr 2013

Dobry den, dostala som polročného psíka . Neviem ho naučit pitať sa von na wc . Nevedeli bi ste mi poradiť ? Budem rada ak mi poradíte . Prosím 😅 Počula som teoriu že mame do miestnosti dat psa a po podlahe budu noviny . Na prve ktore sa vypotrebuje mame nechť tam a ostatne vyhodiť . Tie novy ni posuvat smerom k dverám von . Psík si zvikne že pri dverách ma noviny a ked mu bude treba na WC postavy sa k dveram . Neviem či to pomôže . rady prímam . 😝

33jarka33
23. apr 2013

dobry den,kupila som si 3ročnu fenku jorkšira a nevie sa nam naučiť robiť potrebu vonku,vzdy ked prideme z prechadzky sa vymočí doma na kobar a aj rano najdeme kaluze s velkou potrebou na koberci.Problem je ten ,ze pan čo mi ju predal psikov mal vonku v koterci a tam potrebu vykonavali asi kedykolvek,uz som zufala mame ju 3tyzdne a mozem komplet celu decku izbu zariadovat nanovo.Ja som si fenku velmi oblubila,lebo mi pripomina naseho predošleho psika,len manzel uz nema trpezlivosť preskakovat a obchadzat vykaly.prosim poradte mi ako na to,čo mam ešte vyskušat!

33jarka33
23. apr 2013

Poradte mi prosim ked ma psik uz 3roky a stale mi cik a kaka na koberec v detskej izbe,my sme ho kupili pred 3tyzdnami a on zil v koterci,tam mal vybeh hocikedy!!!je strasne zlata jorkširka,nechcem ju dať preč ale ak sa nenauči,muz mi ju da do utulku,nemieni žiť v byte s vykalmi!poradte prosim!!!!dakujem.

miriamkac
23. apr 2013

@33jarka33
skúste chodiť pravidelne každé 4 hodiny von aj v noci....po potrebe vonku pochvala + pamlsok.....
my sme to robili so šteňaťom a do dvoch týždňoch vedel, čo má robiť vonku...u trojročného psa neviem, no za pokus to stojí.

jajaa4
6. máj 2013

ahojte s našim miláčikom sme sa zapojili do súťaže a teraz zbierame hlasy ... podporte nás ďakujeme
http://www.cas.sk/pesroka2013/profil/7176

eviki
7. máj 2013

@vinka Davaj mu kvalitnu stravu aspon prvy rok zivota. A ked nato mas, tak aj dlhsie. Konzervy medzi dobru stravu nepatria. Su chutne vonave, psy ich maju radi, ale nic, co by povzbudilo organizmus. Naopak. Pes s biednym zdravim trapi celu rodinu. Financne! aj mentalne. Takze na strave nesetrit. 😉. Inac veterinar ti povie cokolvek, co mu vyhovuje. Obzvlast mladych neodporucam. Niekto dava aj surove kuracie maso. Zalezi aj od plemena. S tym weckom je to jednoduche. Ked sa vyspini, zobrat ho k tomu (nenamacat nos), povedat kratke ale razne "fuj". Idealne ho zobrat hned nato von na travu(!), neucte ho spinit na chodnik. Aj ked sa pes tvari, ze nepocuje, nechape, nie je to tak 🙂 . Je to dieta, takze to treba opakovat stale kolola. Treba mu aj v noci. Idealne je k nemu v noci vstavat. My sme v noci psa davali na balkon na noviny. Teda muz, mne sa vstavat nechcelo 😖 . Kamoska chodila so psami von aj v noci. ALe to uz je skor pre fanatikov 😀 . Myslim, ze to ty nie si 😵 .

eviki
7. máj 2013

@nepoviemmeno No je to jedna z oblubenych teorii, ja sa musim len smiat, lebo je to zbytocne komplikovane, a oddaluje to ciel, ktory chceme dosiahnut.
Pol rocny pes este nie je tak stary, este sa s nim da pracovat. Ked chces,daj noviny tam, kde je to podla teba v poriadku, kde bude mat pes lahky pristup. Ked sa ti vyspini, zober ho k "tomu", povedz mu kratke, ale ostre "fuj", zober ho na noviny, a povedz mu nieco ako "tu je dobry psik". Zvyrazni slovo "tu". Idealne je, ked psa vezmes namiesto novin von. Noviny by mali sluzit, len v krajnom pripade. Napr. v noci. V noci k nemu treba vstavat, aspon raz. Hlavne to chce trpezlivost a preciznost. Nebud pri nom nervozna, a pouzivaj rovnake povely. Uc ho aj ine veci, sadni, ku mne.... Je uz velky. "Ohybaj ma mamko..." 😀. Ak nevies ako na to, zozen si literaturu. Do jedneho roka sa psovi venuj intenzivne. Neskor to ocenis🙂

gabinocka
5. júl 2013

prosim o pomoc!.....mame doma stena o 2 mesiacov a teraz ma 4,5 mes. problem je v tom ze doteraz sa nam nedari ju naucit robit potrebu vyhradne von. Robim vsetko co treba, doma prilozim nufak, razne fuj este aj hundrem :D....vonku krasne vychvalim, dam odmenu, no napriek tomu si veselo doma ulavi kade tade...som uz v koncoch lebo je to 2 mesacne snazenie a nic. V noci problem nieje, prespi celu noc a rano hned ako rozlepim oci, letim s nou von. Poradite mi?

alisja
5. júl 2013

Nepchaj jej do toho nos hlavne, to nepochopi, skôr bude mať z toho traumu... Je to u psov individuálne, rovnako ako u detí, niektoré naučíš na nočník za chvíľu, iné dlho nie. Hlavne dodržiavaj pravidelný režim, nehreš ju za to, že ciká doma, lebo sa bude pred vami skrývať, vždy po najedení a vyspatí von, takéto šteňa by malo chodiť von asi 5krát za deň.... Aký máte režim, dodržiavate ho? Niektorým psíkom to trvá naozaj dlhšie, a u 4,5 mes šteňa je úplne normálne, že nevydrží ešte.

bambulka2421
22. júl 2013

Ahojte chcela by som sa opýtať kúpila som si malého bišóna má už 9 týždňov ale ja ho mám len pár dní. Neviem čo mám robiť on stále spí. Asi 3/4 dňa. Ale čo je najhoršie keď ideme von tak len stojí tak ho musím preniesť aspon na chodník alebo na lúku a on kusok prejde a hned si sadne alebo sa schúli do klbka a zaspáva. Vôbec nie je také hravé. Neviem či je to v tom, že je to šteniatko, ale som zúfala lebo vonku neurobí ani krok a som tam aj pol hodinku volám ho a on nič dva kroky a opäť zalahne. Ani potrebu nespraví a ked prídeme z vonku domov tak sa doma sa už blázni a hned vykoná potrebu. Čo mám prosím vás robiť.? Naozaj som z toho veľmi nešťastná :// Dakujem za odpoved.

alisja
25. júl 2013

@bambulka2421 Odkiaľ je šteniatko? Malo kontakt s vonkajším prostredím, videli ste matku šteniatka so súrodencami, vyzerali v poriadku? Je odčervené, prospieva, kedy máte ísť preočkovať?
Šteniatka bežne prespia väčšinu dňa, je to ako s bábätkami. Je možné, že sa vonku bojí, ťažko to hádať, ale ak pochádza zo zlých podmienok, tak to možné je. Treba ho naučiť, že vonku je príjemne, že von sa ideme hrať, môžeš ho tam kŕmiť, učiť pomaličky na vodítko, ale hlavne, že s tebou je zábava vonku, a malo by ťa nasledovať všade. Ak vykonáva potrebu po príchode domov, treba si to odsledovať, po príchode špehovať krpca, a akonáhle začmuchá na zemi, že ide cikať/kakať, schmatnúť a bežať znova von (ale netrestať šteniatko!).
Najťažšie by si to mala vtedy, ak by šlo o kotercové šteniatko bez papierov, a áno, aj z takého môže samozrejme vyrásť socializovaný a priateľský psík, ale je to beh na dlhšie trate, než so šteniatkom od riadneho chovateľa, a musíte vysvetliť maličkému bohužiaľ všetko, čo premeškalo doteraz, s maximálne citlivým prístupom.

majusik26
28. sep 2013

Ahojte ja by som sa chcela pridať k tejto diskusii náš Májky ma 13 tyždnov,a pôvodný majitelia naučili šteniatka na plienku podložku no ked sme si ho zobrali tak nám dali jednu na jeden deň tak potrebu robil na plienku a na druhy deň nemal tak cikal kade tade a potom sme mu kúpili a nechce sa nám naučiť na jedno miesto pritom raz sa tam vicika aj vikaka a potom opet inde na podlahu alebo kdekoľvek mi ho berieme aj vonku ale on vonku potrebu nevykoná ale vždy ked sa vráti hned dnu dna kachličky tak neviem ako ho mam to odnaučiť ☹

zuzka678
2. nov 2013

Dobeý večer mam 3 mesacneho yorkshira mam ho 7 tyzdnov a este furt cika a kaka dnuka niekedy sa mu to podari aj vonka no ale vacsinou dnukaa niekedy ked s nim pridem domov z vonka vonka sa nevycika a vycika sa hned dnuka nakolko chodim do skoly nemam na neho dost casu a oco mama su v robote prosim mohli by ste mi poradit?

tobina5
26. nov 2013

Chci se zeptat, kdo máte s čivavkama, jestli línaj obě stějne jak dlouhosrstá tak krátko, chceme si pořídit na vánoce, ale jsem blázen na čistotu, tak yby mi nehráblo z chlupů. Děkuji

elkej
26. nov 2013

Dobry den chcem sa spytat mame trojmesacneho psika francuzkeho buldocka uz skoro mesiac co ho mame doma ho ucim na noviny chodieva cikat konecne na ne no niekedy sa nepodari a ocika podlahu ale kakat chodi vyhradne pod okno kde som tiez dal noviny a par krat sa mu zadailo sa vykakat tam ale ma dni kedy to absolutne ignoruje a cika a kaka kade tade po schodoch na chodbe a tak uz zacinam byt bezradny co dalej snim na nete som hladal nejake wc pre psa tak som ho objednal drahe to nebolo 15eur no mam obavu ze ked mu to dam ze aj tak to nebude respektovat a bude si robit po svojom samozrejem ked sa vyspini inam dostane jemne po zadku ale od tej chvile ako keby to robil narocky za to ze dostane tak sa vyspini just inam ked ho neham tak tak skor mi idena tie noviny uz fakt neviem ako dalej preto to wc pre psa kupil som aj sprey trening pre psa aby sa ucil na jedno miesto nemate iekto stymto skusenost ci to psika ozaj nauci cikat kam ma za dobru radu vam vopred dakujem 🙂

elkej
26. nov 2013

Mam 3 mesacneho francuze buldocka a neche sa mi naucit cikat na noviny teda par krat za den sa mu zadari a vyspini sa na noviny no zveca nie ked ho vyhresim tak to uz ani nemusim cakat ze by siel na noviny trucuje mi tym ze cika kade tade aj kaka a este sa na mna pozera ci to vidim drzan jeden 🙂 fakt len obcas je kopka na novinach a to iste aj cikanica ale zveca je to po dome chodim do prace tedy ho zatvaram v spalni aby mi nespravil bordel v celom dome znasa to v pohode neknuci nenarieka ale ked dojdem domou tak to tam je ako po vybuchu noviny su roztrhane su proste vsade cikanica vedla nich a kakanice tiez kade tade neviem ako ho prinutit nech sa vyspini len na jedno miesto a to ho vzdy po tom ako sa vicika inde am na miesto kde chcem aby to robil no v tom momente zapina nahon 4x4 a uteka od tych novin prec prosim vas poradte mi ako ho naucit na to aby potrebu spravil kde ma a nie v celom dome dakujem

erulka77
26. nov 2013

@elkej kazde dve hodiny vencit ja mam yorksira a naucil sa v pohode tiez dostal par krat vyhresene Ze to nesmie a ked sa vonku vicika lebo vykaka dat odmunu nas velmi pocuje na slovo mlska vie co to je

elkej
27. nov 2013

@erulka77 no hej to sa da ked som doma ale ako mu ukazat ze to nema robit po celej spalni ked niesom doma a ze tie noviny su tam na jeho potrebu nie na trhanie

zita19
27. nov 2013

@elkej Este je malicky. Nepomoze len chodit von tak casto ako sa da a chvalit zakazdym ked sa udari. Ucit na noviny sa neodporuca, lebo noviny su v byte a jemu je jedno, ze na noviny, on si zafixuje, ze aj doma sa da. A ked nie si doma, treba pozatvarat vsetky miestnosti, kde narobi skodu. Moji psi mali a maju k dispozicii len chodbu (tam je pelech) a kuchynu. Ked sme doma, tak cely byt.

erulka77
27. nov 2013

@elkej skus ako ty radi zita kazdy pes je iny

sonalabrador
22. jan 2014

@mojusinka
preboha to co mas za gramatiku.....

mojusinka
31. jan 2014

@sonalabrador Láskavo nerýp nikto sa teba nič nepýtal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

barusskaaa
28. feb 2014

my sme si kupili 2-mesačnu malu čivavku. nevieme ju naučiť na plienku. nechceme od neho zatial aby vydržal ,len aby tam chodil. vždy po prebudeni ciká. preto ho stále po prebudeni dame na plienku a držime ho tam ALE ON sa nevycika. odbehne a vycika sa vsade inde. pomoc?

chrumkoska
14. mar 2014

Ahojte mam 7 mesacneho prazskeho krysarika chodim snim pravidelne von mam este doma aj plienku. Cez den sa na nu nevycika ale vecer idem snim von okolo 22 00. A vzdy ked rano vstanem tak je nacikane na plienke a aj vedla . Chodila som snim von okolo 7 rano a zacala som o 6 rano ze mozno potrebuje skor ale aj tak sa vycika viete mi niako poradit prosim?? Dakujem lebo uz neviem co mam robit

buggaty
15. júl 2014

aj ja mam steniatko vola sa zarka a je jej samej zima čo mam urobiť ?.Volakedy vedla mna spi 🙂 .Ale aj ona neposlucha tiež nevie ist na WC. ma 1 mesiac a 1 tyžden.dik. A je to križenec jack russel s volakym inym to neviem tak uvidime čo zneho vyraste 🙂 tak ked mi niekdo poradi tak dik 🙂.

buggaty
15. júl 2014

a nie lan zima ale chce sa stale hrať a knuči ☹

buggaty
15. júl 2014

a toto na obrazku neni ona to je len maketa ale je taky isty len hnedočiernej farby.

kubikovi
30. aug 2014

Ahojte my máme 8 týždňovú yorku, a ciká mi aj na podložky aj vedla, ale vonku neciká ani za svet a tiež jej je ráno zima a večer sa zase bojí , tak je úplne rozptylovaná a nesústredená....