Ako očistiť pripálený hrniec?

rebeka360
18. feb 2012

Ahojte,prosím vás vie mi niektorá poradiť ako najlepšie odstrániť pripáleninu z nerezového hrnca,včera mi totižto prihorelo rizoto,alebo už iba vyhodiť????????´dakujem

elise
18. feb 2012

ahoj daj do hrnca vodu a prisyp 10 polievkových lyžic soli a 3 hrnčeky vody a nechaj vreť (sleduj) 3-4 minuty potom dopln vodu ak je jej málo a pridaj do toho prášok do pečiva. potom klasika drátenkou pretri ak to máš silnejšie pripálene tak proces zopakuj ešte raz. pomôže to🙂

1kamilka1
19. feb 2013

vyskušajte univerzálny kamen, je to diabol na pripáleninu...navlhčíš len hubku pošúchaš, vytvorí sa pena a tou čistíš...bez škrabancov, bez zápachu, dokonca by som povedala, že vonia :D , ekologicke, žiadne chemikálie a ma glycerín...takže to máš i namiesto krému...radosť upratovať 😎

emily_666
19. feb 2013

celkom pomáha aj prášok do pečiva, vsypať s trochou vody, a nechať odležať, potom to ľahšie pustí

dalibor10
4. okt 2013

Ahojte. Uplne zaruceny recept je nechat prevarit vodku a za staleho miesania prisypovat citrodeko, no nie viac ako 4 male lyzicky. Odskusane, hrniec ako novy

caoli
4. okt 2013

@rebeka360 Torro pasta od Tatrachemy

@1kamilka1 co je univerzalny kamen?

zita19
5. okt 2013

Hlavne nechat odmocit. Nerezovy sa da urcite zachranit. Smaltovany by dopadol horsie. Ja odmacam v jarovej vode.

ivetka1969
25. nov 2013

Ahojte. Vyskusala som skoro vsetky vase tipy, ale 100 percentne fungovala iba rada od Dalibora. Uz som sa bala, ze hrniec vyhodim. Este raz vdaka :o;

anjelik195
8. máj 2014

Mne veľmi pomoholl sprej z Lidla na čistenie trúby.

janett7
30. okt 2014

Dalibor funguje uplne zázračne. To som fakt nečakala. Ide to aj sa páleným. 🙂

novabana1
6. nov 2014

pre každý hrniec smalt i nerez platí voda na dva prsty výška + .......... ale pod pokrievkou
tie bodky si zameňte za čosi čo sa užíva (skušajte) a potom len varte ca 10 min

maminamajka
10. jan 2015

tá vodka s citrodekom pomohla, dík moc :D

barbi1250
28. máj 2015

chcem sa spýtať na ten recept vodka s citrodekom, to ste nechali len chvilu povariť, alebo to potom treba drhnúť drátenkou či nejako inak, dakujem 🙂

tomaas
28. máj 2015

ahoj Rebeka, hrniec odmoceny, vodka s citronom zaucinkovala, presli tri roky, podarilo sa zachranit ten hrniec? je to dolezite 🙂

valika6422
25. apr 2016
Používateľ valika6422 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od valika6422.

ja pouzivam ekologicky bio mex, pekne vycisti aj pripalene hrnce a neskriabe povrchy.

natuska87
28. apr 2016

Po odmoceni hrnca, vyvarit v nom prasok na pranie...

darja12
26. okt 2016

ako vyčistiť smaltovaný hrniec? dala som asi deci octu a vodu, varila asi 15 min a s prihoreninou ani nehlo...pridala som aj kyselinu citronovu a nič

kristincul
27. okt 2016

Dalibor ov recept funguje 🙂

ljzozv
27. okt 2016

@darja12 skus ten prach na pranie

m14m
10. máj 2017

Vodka+kyselina citrónová....Musela som 2 krat prevariť lebo bol moc pripaleny ale šlo to samé bez dratenky ...Diky za typ zachránil sa mi hrniec

maykaaa1122
10. máj 2017

ahoj daj do hrnca vodu a prisyp 10 polievkových lyžic soli a 3 hrnčeky vody a nechaj vreť (sleduj) 3-4 minuty potom dopln vodu ak je jej málo a pridaj do toho prášok do pečiva. potom klasika drátenkou pretri ak to máš silnejšie pripálene tak proces zopakuj ešte raz. pomôže to🙂

sawyer2006
2. aug 2018

vodka+citrón fantázia, hrniec ako nový