Ako oddeliť krb od dieťaťa?

bianka234
23. aug 2009

Ahojte, riešime doma práve problém, ktorý nevieme vyriešiť. Máme 10 mesačného chlapčeka, ktorý rýchlo napreduje a keďže sa onedlho začne kúriť v krboch, nevieme si poradiť s tým, ako bezpečne oddeliť krbové kachle od nášho všadeprítomného Jakubka. Ak má niekto nejaký nápad, bola by som veľmi vďačná. 🙂

vanja
23. aug 2009

ahoj bianka, no my sme kúrenie v kozube túto zimu vynechali, kvôli bezpečnosti, pretože sa okolo neho motala a otvárala dvierka. Ale občas zakúrili v kozube a malá sa mu viditeľne vyhýbala. Neliezla k nemu. Takže tam bude aj pud sebazáchovy. Ale túto zimu už chceme vykurovať kozubom, takže dúfam, že dáme pozor. No neviem či sa vyrába nejaká pevná prekážka, ktorá by tomu zabránila.

cessy
26. aug 2009

nooo. toto by veru aj mna zaujimalo. minuly rok sme kurili v krbe, no tento rok si to ani predstavit neviem 😨

nastenka
27. aug 2009

My máme krb so zatvorenými dvierkami a myslím, že deti, keĎ pocítia, že sa popáli, alebo sa už popáli, viac tam nepôjde, no uvidíme......

bianka234
autor
28. aug 2009

Ja keď som mala 1 rok, oprela som sa o pec oboma rukami, mám jazvy dodnes, moja mama na to spomína ako na hrozný zážitok, mala som obviazané obe ruky veľmi dlho, nechcela by som to zažiť aj s mojim synom. Malý má síce rešpekt pred tým čo páli, ale človek nikdy nevie.

nevesta
28. aug 2009

ja som to vyriesila takto:

zapalila som v krbe, nechala nahriat, nie velmi, ale dostatocne, aby ju to nepopalilo, ale zaroven to bolo neprijemne, prilozila ruku a povedala pali... Mala si zapamatala, ze to nieje velmi dobre, tak sa mu vyhybala a ked sa pozabudla, stacilo upozornit, pozor pali a hned odstupila dalej. 😉

dominka11
28. aug 2009

tento rok to budeme aj my riešit, ale ešte tiež nevieme ako. Krpec nám pomaly začína lozit a do zimy začne akurat chodit, tak bude veselo. Rozmýšlala som nad nejakou ohradkou, ktorú postavím pred krb, iné ma nič nenapada.

trixi
28. aug 2009

existuju bezpecnostne zabrany ku krbom aby sa deti nepopalili. 😉 Nas krb tak salal teplo, ze maleho ani nenapadlo k nemu ist 🙂 .

bianka234
autor
17. dec 2012

ahoj kočky ani sa mi veriť nechce že je to vyše 3 rokov keď som začala túto tému. Ja len keby to niekoho zaujímalo že sme nikdy nedávali žiadnu zábranu, našťastie má vyvinutý rešpekt k takýmto veciam nebezpečným, takže obchádzal na meter. A aj keď ho zvedavosť donútila vyskúšať, tak len veľmi opatrne, nič sa nestalo 😉

lubkam
17. dec 2012

@bianka234 podobne, naše deti tiež dávajú pozor, ale ja ešte väčší