Ako pomôcť dieťaťu psychicky chorej susedy?

slzicenka
17. nov 2008

Ahojte,neviem,ci mi budete vediet niekto poradit,mame v dome takyto problem...mame tu susedu,ktora trpi psych.problemami,liecila sa aj na psychiatrii...nevieme,ale asi prestala jest lieky,nakoľko sa opakuju jej ataky na nas,vidi a pocuje veci,ktoré sa neodohrali,napada susedy a uz nie len verbalne...kazdy sa jej boji a vyhyba sa jej...aj deti,pretoze sa im vyhrazala podrezanim ich mamiciek a podobne..ma zvlastne chovanie a myslim,ze pre tie deticky do 10 rokov,je to dost deprimujuce...a co len pre deti,i pre nas dospelých...Trpi paranoickou schizofreniou,vidi hady okolo seba,nepriateľov a ak nas stretne niekoho z baraku,kazdy je ten nepriateľ a uz si od nej vypocuje repertoar nadavok,vyhrazok a pod.Pusťať sa s nou do komunikacie nie je dvakrat rozumne,pretoze pri akomkoľvek rozhovore ma tendenciu zvysovat na kazdeho hlas..Nevieme,co s nou..na koho sa obratit...manzel od nej odisiel a ona sama ma vo vychove dieta...ako to je mozne?mame volat sanitku alebo policiu,ked opät zacne vyvadzat...vopred dakujem za akukolvek radu

bodka13
19. nov 2008

slzicenka IP

slzicenka
autor
9. dec 2008

ahojte,tak ta nasa suseda nakoniec sla na liecenie...na cas bude pokoj

halienka
9. dec 2008

Szicenka, a kde dali jej dieťa?

slzicenka
autor
9. dec 2008

je u niekoho z rodiny,neviem,mozno u otca

halienka
9. dec 2008

No aspoń si konečne oddýchnete a možno keď jej nasadia lieky a bude ich užívať, tak sa bude správať normálne 🙂

slzicenka
autor
9. dec 2008

no pocitame s tym,ze tam bude dlho🙂aspon pol roka by tam mohla byt,dovtedy sa stihne urobit podkrovie u svokry a budeme byvas uz daleko od nej🙂)))

lejlala
9. dec 2008

slzi-tehulka nasa🙂))sme radi,ze to takto dobre nakoniec dopadlo...a dufam,ze to male bude teda na Vianoce,ked je uz ten termin🙂

lejlala
9. dec 2008

slzi IP

asitka
9. dec 2008

slzicenka....a šla dobrovolne??? či ste ju museli nejak vvy poriešiť??? ale ináč je to super...ved z toho, čo si písala...to bolo strašné...

slzicenka
autor
9. dec 2008

asitka,asi rodina zauradovala a inak ako dobrovolne urcite nemohla ist,ked je svojpravna,musela bud s lliecbou suhlasit alebo fakt to uz bolo tak urgentne,ze lekar jej to nariadil....ja neviem ako to presne bolo,kedze chvalabohu,to slo mimo nas susediek...ale mame z toho radost...viem,ze by som nemala tak pisat,ved predsa sa siel niekto liecit,no kto si to nezazil,nepochopi,co to znamena pre okolie a zivot,mat v blizkosti takeho "choreho" cloveka

bodka13
9. dec 2008

tak budú pekné Vianoce 🙂

bodka13
9. dec 2008

kočky,myslíte že aj suseda ktorá sa tvári ako vaša najlepšia kamarátka a vy jej veríte a potom vám za chrbtom pred dalšou spoločnou kamarátkou ublíži,vaše rozhovory a vzájomné rady otočí v zmysle že čo vás ja do nej a čo sa jej miešate do života,... to nemá v hlave v poriadku?
ja som sa teraz tak sklamala v susede...učíme sa na vlastných chybách

emilyz
9. dec 2008

bodka, je to uplne normalny zivotny jav. Ja som cosi podobne zazila v praci. Musis sa nad to povzniest. Budes obozretnejsia a opatrnejsia. Drzim palce. Vela ludi je falosnych

halienka
10. dec 2008

No ja som také zažila tiež skôr v práci, no čo sa susediek týka, tak ja sa do nejakých príliš družných rozhovorov nepúšťam, vyslovene len v rámci slušnosti pár zdvorilostných fráz a idem ďalej. je to síce blbé, ale ja už som toho tolko zažila, ako ma ľudia poohovárali, závideli a do tváre sa usmievali ako najväčší priatelia, že som si povedala, že radšej takto. A v práci to teraz tiež tak robím, žiadne súkromné veci nerozoberám s nikým, ani sa nikoho nevypytujem. A mám pokoj. Mám pár overených dlhoročných priatelieka priateľov, urobila som si tvrdý výber a len tým sa zdôverím aj zo súkromnejšími vecami. Inak nikomu. Je mi to niekedy ľúto, lebo to je také odcudzovanie sa ľudí medzi sebou, ale tiež ma to zraňovalo, ako ľudia dokázali niečo otočiť úplne opačne ako som ja povedala. To nie je asi o tom či to má alebo nemá suseda v hlave v poriadku, ale skôr o závisti, neprajnosti a senzáciechtivosti. A blbých intrigách. A to má v sebe kopec ľudí. 😉

dobryanjel
1. aug 2011

ahoj slzicenka,tak ako pokracujete?suhlasim s halienkou,nie je to o tom,ci to ma suseda v hlave poriadku alebo nie,skor je to o tej zavisti,neprajnosti,intrigach...suseda ma len dusevnu chorobu,ktora sa liecit da,ale zlych,neprajnych ludi vyliecit z intrig nedokaze nik...tiez mam skusenosti s ludmi,teda myslela som si,ze je to priatel a za chrbtom by bodal dyku do chrbta..tiez praktizujem iba zdvorilostne frazy so susedkami a sukromie nerozoberam...poucila som sa!Drzim palce