Ako poslať balík na dobierku?

ivanka223
23. feb 2008

Ako poslať balík dobierkou? da sa aj ako list poslať? aka je priblizna suma, do pol kila?

elise
23. feb 2008

ivanka ked si pozrieš stránky slovenskej pošty tam je to všetko napísané 😉

ivanka223
autor
23. feb 2008

ale to tlacivo tam nie je, tam pisem cislo uctu potom do toho ci ako to je?

tanitta
23. feb 2008

Ivka.. musis zabalit balicek do bieleho papiera... k tomu vypises listok presne ako na obycajny balik kde odskrknes kolonku dobierka...tam napises sumu cislom a aj slovom ... potom musis vypisat k tomu druhu poukazku je cela modra neviem ale aky typ...tam napises odosielatela adresu toho komu to posielas ty budes ako adresat... toto sluzi na to aby ti prisli peniaze na tvoje meno...pa

ivanka223
autor
23. feb 2008

dikes tanitta

burina111
23. feb 2008

takže je to ako píše tanitta a tá poukážka modrá to je H2. teda bud to posielaš ako dobierku a balík a potrebuješ k tomu vypísaný ten modrý šek H2 kde si uvedená ako prijímateľ ty a tiež vypíšeš balíkovú sprievodku, kde je prijímateľ uvedený ten, komu balík posielaš...no a to stojí do ,05kg 71sk.
ak to budeš posielať ako listovú zásielku, tak sa to robí ako písala tanitta na podacom lístku poznačíš do kolonky dobierka sumu a tiež si vypíšeš modrý šek H2 aby ti peniaze prišli na tvoju adresu. to stojí 35sk. no a ešte sa to dá pripoistit, prípadne že krehké...a to su dalšie príplatky, to ti neviem povedať. ked si pozrieš stránku slovenskej pošty, tam je celý cenník

ella1
2. feb 2009

potrebujem poradiť:
mám poslať balík na účet adresáta.balík posielam späť a ked som ho dostala bol zabalený vo folii.môže to tak byť alebo ho musím zabaliť inak?
a ako sa posiela na náklady adresáta, neviete niekto?

bibinka
2. feb 2009

ella- posielaš to ako dobierku, s tým, že to celé dobierečné a poštovné pripočítaš k sume,ktorá sa rovná cene balíka,teda toho tovaru.
balík musí byť zabalený riadne, je jedno či vo fólii alebo v papieri, no samozrejme,každá pošta má ešte intrné predpisy,napr.u nás jedna poštárka vyžaduje strioktne papier a ešte previazaný špagátom. na inej pošte im je to jedno, pošlú všetko 😅

ella1
2. feb 2009

bibinka dakujem.takže najprv si zistím na našej pošte, či to môže byť zabalené tak alebo musí byť v papieri...

a ked to posielam na náklay adresáta, je nejaký iný lístok na to?

bibinka
2. feb 2009

ja vždy balím buď do krabice-najistejšie, alebo do hocijakého aj darčekového papiera(dávam ho naopak),previažem špagátom.poviem, že to chcem poslať ako dobierku,ale na náklady priíjemcu-vypíšem poukaz H2 modrý a ešte ti dajú vypísať sprievodku. ako písala tanita
Ale k tej sume- pripočítam to celé poštovné k cene balíka,napr. posiela deku za 50 eur a plus cca 2eurá za poštovné a dobierečné. takže k celkovej sume slovom vypíšem 52 eur.a ten ,kto si preberie balík tým pádom znáša celé poštovné náklady. No a na balík treba napísať slovom DOBIERKA a cena 52eur

ella1
2. feb 2009

no našla som na stránke pošty že by to mohlo byť v pôvodnom obale......ale nejaký pap. sa nájde doma...

ešte k tej sume, nejako mi to nemyslí........ja to posielam späť, čiže peniaze za tovar mi pošlú na účet....takže ja nebudem platiť nič, ani to poštovné.....ale aj tak napíšem celú sumu na ten pap.? cenu tovaru aj poštovné? či len to poštovné?

bibinka
2. feb 2009

povieš pani na pošte, že cena balíka je 0 eur, nech ti napočíta len to poštovné a tú sumu napíšeš na ten šek H2. Zaplatíš (musíš to platiť), a potom ti príde lístok na poštu na výber tej sumy.Príjemca preberie ten balík (a zaplatí len to poštovné).
alebo druhá možnosť, ty to pošli ako obyčajný balík a nech ti pošlú na účet peniaze za tovar aj poštovné.Je to jednoduchšie.

ella1
2. feb 2009

ok. vdaka.

sassi
2. feb 2009

Dobierku do pol kila sa opltí poslať ako doporučenu poštovu zasielku s dobierkou
normalne zabalíš ako balíček, aj do manešej krabičky, nemusí byť nutne obálka
vypíšeš si doporučenkovy podací listok, dole uvedieš cenu dobierky
cena je do pol kila 30 sk + 22 sk dobierka, teda spolu 52 korun (prerátaj na eura, do 2 €)
od pol kila do kila 46 sk + 22 dobierka

na balíčer treba tiež napísať DOBIERKA ... €
a pod to sumu aj slovom
+ ešte treba vypísať poštovy poukaz , to ti už daju na pošte
ja si davam poslať vždy peniaze domov, nie na učet

ella1
2. feb 2009

ale aj tak nechápem, prečo to mám zaplatiť, ked je to na náklady adresáta.....myslela som si, že sa to tam niekde napíše a ked si to vyzdvihne adresát, tak to rovno aj musí zaplatiť on....

inak toto je okolo 2kg a je to krehké......tak snád to nerozbijú cestou späť 😝 ked už stihli cestou ku mne.... 🙄

bibinka
2. feb 2009

no veď to je taká poistka pošty-čo keby si ten balík nikto nevyzdvihol? tak by prišli o poštovné za cestu tam aj späť... veď tie peniaze sa ti vrátia-kto si vyzdvihne balík, ten musí zaplatiť sumu čo si platila ty a tá ti potom bude doručená (tým lístkom na poštu) ako výplata peňazí.
Je to také divné na pochopenie,ani ja som to nechápala,ale ako som posielala zopár dobierok a balíkov, už je to jednoduchšie.

ak sa bojíš, daj to poistiť ako krehký tovar.-budeš mať istotu, že ti nebudú nič vyčítať. No ale ak si to prebrala už také rozbité 😒 A obal balíka bol neporušený? Lebo ak áno, nemala si to vôbec preberať, lebo ťa môžu poťahovať, že si to ty zničila.

ella1
2. feb 2009

no balík bol nepoškodený..takže som to zistila až po rozbalení...a tiež bol poistený a išiel kurierom......no ved pošta.... 😝
no ja balíky neposielam vôbec takže preto sa pýtam, lebo nemám ani poňatia ako to chodí....

bibinka
2. feb 2009

tak to radšej poisti na cenu balíka-to čo je vo vnútri,aj keď akože za cenu balíka neplatíš,len to poštovné a dobierečné.

ella1
2. feb 2009

no zavolám do firmy, či to mám aj poistiť......ono to bolo poistené aj cestou ku mne.....a teraz majú problém s poštou, moc sa im to nechce zaplatiť......

sassi
2. feb 2009

tak musíš poslať ako balík + dobierka + krehké
ja som tiež posielala ako krehké a jedna vecička bola rozbitá 😠
ale nereklamovala som to 🙄

bibinka
2. feb 2009

to je jasné, že každá firma sa bráni.Pokiaľ to bolo poistené, a ty si to nezničila, tak je jasný vinník- lenže to si často tá pošta neprizná. 😠

ella1
2. feb 2009

sassi-u mňa boli rozbité dva taniere a mal to byť vianočný darček..... 😒 nechápem tiež tú poštu, pošleš to kurierom, vidno obal, takže očividne obed. súprava,nálepka krehké a oni s tým aj tak hádžu...........a milý kurier si príde spísať zápisnicu na 30 deň reklamácie..... 🙄 aj to až po tom ako som vyvolávala.....

sassi
2. feb 2009

😖 😠 SK pošta, ma na nu svoj názor... 😠

ella1
3. feb 2009

tak som to dnes poslala a hned som sa aj pohádala...... 🙄
najprv vás posoelajú od okienka k okienku, ked som sa pýtala čo a ako vyplniť, tak ,, to potom doplníte ked ..."......no a tá čo preberá balíky ma začala drbať, že prečo to nie je omotané špagátom( ja som to zabalila do pôvodnej folie v ktorej to prišlo, ale pre istotu aj do papiera)...pritom nikde na stránkach pošty nie je , že to musí byť špagátom.......že nie je to jediný balík a že kto to má nosiť.... 😅
to som bola ticho.....ale ked ma začala drbať, že nemáme špagát a ešte nemám celý vyplnený šek( pri okienku mi ukázali čo a že zbytok potom..)........tak som chytila nervy, že sami nevedia čo treba, pri každom okne povedia inak...ona začala, že to mám vedieť....ja jej, že ja to posielam prvý raz, ale oni každý deň a na to sú tam...... 😠 no des...stará fuchtla.......že čo si o sebe myslím, že panička 😀 ......ja jej, že keby to nerozbili, tak to nemusím posielať späť..........
mm bol so mnou, potom mi vravel, že čo sa rozčulujem, že to som ,,len" na pošte........

no ale sranda..som zvedavá v akom stave to dorazí.....

veronikahel
4. feb 2009

ella, suhlasim s tebou, na to su tam, aby ti poskytli informacie, ked potrebujes...
ja sa viem takto vytočiť, nie len na pošte, ale aj na našich "skvelých" úradoch... zakaždým ti povie niekto niečo iné a vždy, keď prídeš spokojná, že už máš všetko, tak ti povedia: "ale toto vám chýba..." 😝 😝 😝

sassi
4. feb 2009

ella - napíš tuto historku na www.posta.sk aj s udaním, kde sa to to stalo
ja už chodím na poštu tak, že im recitujem z ich www-stránky , čo a ako, a hlavne za kolko možem poslať - hlavne ked si tam nejaká začiatočníčka ide otvárať pusinku 😀
kedže tam chodím aj 2x do týždna, tak si ma už pamätaju a pusinky už radšej maju zatvorene

danu
8. júl 2009

libela • 1d • Dnes o 10:22
Ahoj. Mám otázku ako mám postupovať pri podávaní balíka na dobierku. Či stačí vypísať sprievodkaku alebo či je potrebné vypísať aj šek. Tak aký je postup??? Zatiaľ ďakujem.

lusana
8. júl 2009

ahoj ja sa chcem opýtať ako poslať kočiar? Do čoho musím zabaliť? Treba do krabice? a Kolko vyjde približne poštovné?

veronikahel
15. júl 2009

neviete niekto, ci sa da na poste platit kreditkou, pri baliku, alebo dobierke?

veronikahel
15. júl 2009

tak nikto nemáte skúsenosť?

gaviota
8. sep 2009

ahojte neviete mi niektora zvas poradit ako je to stou kurierskou sluzbou chcela by som si objednat niejake vecicky pre malu a ako je to splatenim ci sa plati hned ako mi kurier donesie tie veci alebo platim le niejaky poplatok za to ze mi oniesol dakujem