Ako postupovať, keď spôsobím škodu?

slava74
11. feb 2009

Dnes som pri kočíkovaní spôsobila škodu ☹ Kočíkom som narazila do dekorácie , ktorá bola na chodníku pred predajňou a rozbila som ju. Majiteľovi som uhradila škodu vo výške 26 EURO. Túto sumu si majiteľ sám vyžiadal. Teraz si však kladiem otázku, či postup majiteľa bol správny a či som sa aj ja zachovala správne. Ako by sa malo vlastne postupovať, keď spôsobím škodu?Poradte prosím.

jaduska
11. feb 2009

Pri malých škodách je možné sa dohodnúť s poškodeným, ale treba si vyžiadať potvrdenie, že si škodu nahradila. Pri väčších už asi treba volať políciu...pre istotu.
Len ti dám príklad z praxe - jeden otcov známy cúval s autom a buchol nejakej tetuške do auta. Dohodli sa,že ona pôjde za jeho kamarátom-automechanikom, ten jej to opraví a ujo to zaplatí. Lenže tetuška asi došla domov, manžel ju zrejme zjazdil, večer za ním nabehli policajti, dávali mu fúkať, on odmietol, zobrali mu vodičák......no mal z toho chudák také opletačky potom.
Aj ústna dohoda je dohoda, len sa ťažko dokazuje....
A ak tá dekorácia bránila v riadnom prechode po chodníku, tak by som mu nedala ani fuka....

3558
13. feb 2009

ja by som nezaplatila ani korunu, pretoze to bolo ako dekoracia a reklama na podnik, a oni si to mozu dat do nakladov. a aj keby ma nutili, odomna by nevytlkli ani korunu.
stalo sa mi ze som robila na jednom hoteli. a boli tam aj rodinne akcie. vzdy sa stalo, ze nieco hostia v zachvate zabavy /a alkoholu/ rozbili a nikdy sme im to nedali uhradit.

expertka8
13. feb 2009

...jaduska.....opisany "priklad z praxe"...si skutocne v praxi neviem predstavit??? 😕
....policajt ...ktory po X hodinax nabehne za mnou domov a da mi daaavno po dopravnej hodine fukat.... 😝
....a keby som mala hned vyzrate....no a???....dala som si frtana...ked som v rozculeni opisovala svoj zazitok doma...a potrebovala som sxladit hlavu 😉
...nex mi policajt dokaze...ze som si toho frtana dala az po???? 😉

..... slava....skodu si predsa nesposobila ty s kocikom..ale len prievan...ked si prexadzala okolo 😉 😀

3558
15. feb 2009

presne tak ako expertka pise: ani halier 😀 😀

jaduska
15. feb 2009

expertka, či veríš alebo nie, ozaj sa to stalo....písali sme potom s otcom odvolanie pre toho pána...