Ako používať stránku fertilityfriend.com?

adulak
7. nov 2006

ahojte. som len v zaciatkoch snazilkovania a narazila som na tuto stranku. viem, ze ju viacere pouzivate, ale okolo tejto stranky je vela popisane v roznych temach. nechce sa mi tolko hrabat v temach, ked viem, ze niektore maju aj niekolko desiatok stran. neviete mi poradit nieco okolo tejto stranky? zatial som sa tam zaregistrovala a zapisujem si teplotu. den ovu zistim podla toho grafu? a videla som tam aj zelene a zltu bodku. to mi vyratalo podla dlzky mojho cyklu? ked si zitim pomocou mikroskopu, ze mam ovu, tak kam to mam zapisat? v angline nie som moc dobra, tak preto vas prosim o pomoc 😅 dakujem moc 🙂

maca77
23. nov 2006

no mám ďalšiu závislosť 😀 jednu na MK a druhú na BT

... a prečo sa nemá merať cez MS?

adulak
autor
23. nov 2006

no ked si merias v ustach, tak mozes. ale ak v posve, tak by sa nemala merat. to som niekde na nete citala. mozno na www.rodina.sk ale neviem isto ☹

adulak
autor
23. nov 2006

som sa pomylila www.rodina.cz 😅 sory

veva55
23. nov 2006

Preco by sa nemalo merat cez MS? Ja som praveze citala, ze by sa malo merat aj pocas MS. Vraj u niektorych zien dochadza k ovulacii pocas MS. Je to divne, ale ...... mna uz nic neprekvapi. Inac prave som bola v Auparku a musela som sa strasne premahat, aby som nezasla do lekarne a nekupila si test.
Sestra mi povedala, ze cez vikend by mi uz test mohol vyjst, aj ked este nedostanem MS. Preco vlastne musime cakat na to, ci MS pride alebo nepride. Dnes by som mala byt 10-ty den od ovulacie (tusim) a vajicko sa uhniezduje 5 - 10 dni. Suloz bola pred ovulaciou, cize, ak sa to podarilo, vajicko by uz malo byt uhniezdene,nie?

maca77
23. nov 2006

no dobre teda, tak zase musím študovať 😎 myslela som, že sa má vždy. Tak si spravím pár dní pauzu .... uvidím koľko vydržím 😀

adulak
autor
23. nov 2006

skusim to najst a zajtra to tu dam ak sa zadari 😉

veva, vsak este trosku strpenia s tym testovanim 😉 sa mi hovori, ze? 😀
a preco mame cakat? mozno kvoli tomu HCG ci co to je, aby sa ti zvysilo v moci a aby ti vysli // dufam, ze to tak bude 😉

maca, ale ked si chces merat, tak mozes. ja nezakazujem 😉 viem, ze su aj take pripady ako pisala veva, ze ovu je cez MS. ale podla mna ak ty nie si ten pripad, tak je to zbytocne. lenze, kedze si savislacka na merani, tak meraj aj cez MS 😀

adulak
autor
23. nov 2006
maca77
23. nov 2006

veva, keď som pozerala mnoho iných grafov, tak // na teste sa ukázali takmer vždy až 14-ty deň. Všetko záleží aké množstvo HCG sa začne produkovať

zab_ka
23. nov 2006

baby ste ma tak nakazili, ze na vianoce chcem teplomer (mozno aj mikroskop) a budeme merat o sto sest 😀

veva55
23. nov 2006

Ja viem, ze aj tie najcitlivejsie cesty nie su spolahlive, aj ked je tam napisane, ze po 5 dnoch sa mozu robit. Ale ja budem uz zajtra 11-ty den, tak by to mohlo vyjst, nie?
Sakra ako to mozete vydrzat. Ja do utorka urcite nevydrzim. Ak si ten test neurobim zajtra, tak cez vikend uz urcite.

maca77
23. nov 2006

veva, jasné že Ti môže ukázať 😉... a to že po 5 dňoch sú testy spoľahlivé je dobrá hlúposť, veď HCG sa začne tvoriť až po uhniezdení vajíčka, čo je 7-10 dní po ovu. Tak neviem prečo s tými testami klamú

veva55
23. nov 2006

Takze v nedelu testujem. Boze, taka som zvedava.

veva55
23. nov 2006

No a na dnes koncim, tak papa zajtra.

adulak
autor
24. nov 2006

caute baby, tak poslusne hlasim ,ze dnesna teplota zas stupla na 37,22. takze mozno mam este nadej na tehulkovstvo 😅

veva, ty ako? 😉

zabka, jasne, ze si kup ten teplomer. na mikroskop by som sa vykaslala. viem o com hovorim ☹ mne to moc nefungovalo, tak som ho po par dnoch schovala do suflika ☹

maca77
24. nov 2006

adulak, to je super že znovu stúpla 🙂 ... tak nech už neklesne 😉

adulak
autor
24. nov 2006

macka, citala si ten link o merani BT co som sem vcera dala? tam ta baba tiez pise, ze ked si merias v posve, tak cez MS by si si nemala merat.

veva55
24. nov 2006

Adulak, tesim sa s tebou, naozaj.
Mne dnes bohuzial trocha klesla. Stale som nad ciarou, ale uz tomu tehotenstvo az tak neverim. Ved preco by sa to malo podarit? Ved sa snazime len 10 mesiacov! 😠 Fnuk

adulak
autor
24. nov 2006

veva, neboj. ved aj mne vcera klesla a vidis....dnes je zas hore. pokial je nad ciarou tak este je predsa nadej. 😉 a tych 10 mes. este nic neznamena. predsa sa to este moze podarit, nie? drzim straaasne palce, aby ta teplota neklesala. 🙂 a posielam ti take virtualne objatie 😵 aby si vydrazala 😉

maca77
24. nov 2006

adulak, čítala som. Takže cez víkend si dám pauzu. Dnes som ešte merala, lebo včera sa mrcha nechcela rozbehnúť a prežila by som aj bez alwaysky. Dnes klesla na 36,6 a už cítim, že sa to už rozbieha

adulak
autor
24. nov 2006

maca,hmmm ☹ skoda, ze mrcha sa hlasi ☹ ale je mozne, ze sa nerozbehne. to by bolo super 😉 ved kolko bab malo mrchu a boli tehulky. aj moja sesternica mala 5 mesiacov mrchu a bola tehotna. a vobec si to nevsimla. isla k lekarovi pre tabletky a on, ze naco cu vam, ked uz ich nepotrebujete? tak ta cumela ako blazon. ani mu neverila. takze aj to sa stava 🙂

veva55
24. nov 2006

Adulak, tebe sa to povie, ked si snazilka len chvilu! Ale dakujem za povzbudenie. Tebe ma prist kedy MS? Ja by som mala do pondelka dostat, ale dlzku cyklu mam vselijaku, zekze to neviem presne. V utorok rano testujem aj keby neviem co bolo. Len nech nedojde MS.

maca77
24. nov 2006

adulak, ale BT už klesla postupne z 37,1 na 36,6 tak to tehu nemôže byť. Aspoň čo som čítala, tak keď aj príde mrcha a teplota sa drží hore, vtedy je podozrenie na tehu.

veva, tých 10 mesiacov je už dosť, bola si aj u lekára a robil Ti nejaké vyšetrenia?

adulak
autor
24. nov 2006

veva, mne mala prist v stredu, ale stale moze prist aj zajtra ☹ brucho ma boli stale ☹

baby a kedy vlastne by sa mal robit ten tehu test? po kolkych dnoch od ovu?

veva55
24. nov 2006

Jasne, ze som bola u lekara, zistil mi cysty, tak som uzivala lieky, potom prisiel zapal.... No a od jula si meriam BT. Po 2 mesiacoch, ked pozrel na graf povedal, ze ved ja ani nemozem otehotniet, lebo nemavam ovulaciu. Moja teplota bola cely mesiac okolo 36,3 - proste staticka, len s obcasnym ale len minimalnym vykyvom. Takze mi dal lieky (tie iste, ktore som brala aj na tie cysty - Duphaston), no a pred mesiacom mi povedal, ze graf je uz celkom dobry a predpisal mi clostil. Ze mam pockat na MS a zacat brat. Takze ked pride MS, zacinam liecbu clostilom, ale modlim sa za to, aby neprisla.
No a este vypisal pre manzela papier na spermiogram, ale to len pre istotu,lebo problem je na 99% u mna.

maca77
24. nov 2006

adulak, vraj najpravdepodobnejšie je keď si robíš 14-ty deň po ovu.

nepozerala si grafy na modrom koníkovi cz? pozriem link a dám ho tu 😉

maca77
24. nov 2006

veva, asi si to písala, tento cyklus BT naznačuje ovuláciu?
Ja som teraz brala tiež Duphaston prvý mesiac (16-25DC), lebo u mňa to vyzeralo, že sa vajíčko nechce uhniezdiť. No a budúci týždeň čaká manžela tiež spermiogram.

veva55
24. nov 2006

Takze ty uz si mala dostat v stredu? Ja uz by som mala davno urobeny test. Do kedy chces cakat?

linle
24. nov 2006

Dobré ránko kočky,
maca, veva a ako dlho sa snažíte o bábo? My sa snažíme 8 mesiacoch. Z toho 4 mesiace som to vôbec neriešila, žiadne merania, žiadne sledovanie a žiadne stresy. A tieto 4 mesiace meriam a sledujem a začínam byť v strese. U lekára som ešte nič poriadne nekonzultovala. Chodím len na ročnú prehliadku a nikdy som nemala žiadny problém. Nikdy som nebrala HAK. Tak začínam stresovať, že asi nebude všetko v poriadku ☹ BT mám však ok, ovuláciu každý mesiac.

maca a ako prišiel doktor na to, že vajíčko sa nechce zahniezdiť?

adulak
autor
24. nov 2006

maca
diky za link. trosku ma to ale zmiatlo s tymi grafmi. 😅
aj mna by zaujimalo ako doktor prisiel na to vajicko, ze sa nechce zahniezdit

veva
ja predsa len pockam do vikendu. pretoze po zhliadnuti jedneho grafu, kde si kocka robila test v 13DC a bol negativny a za par dni zas pozitivny 😖
take stresy nemusim. 😒

linle
dobre ranko 🙂