Ako používať stránku fertilityfriend.com?

adulak
7. nov 2006

ahojte. som len v zaciatkoch snazilkovania a narazila som na tuto stranku. viem, ze ju viacere pouzivate, ale okolo tejto stranky je vela popisane v roznych temach. nechce sa mi tolko hrabat v temach, ked viem, ze niektore maju aj niekolko desiatok stran. neviete mi poradit nieco okolo tejto stranky? zatial som sa tam zaregistrovala a zapisujem si teplotu. den ovu zistim podla toho grafu? a videla som tam aj zelene a zltu bodku. to mi vyratalo podla dlzky mojho cyklu? ked si zitim pomocou mikroskopu, ze mam ovu, tak kam to mam zapisat? v angline nie som moc dobra, tak preto vas prosim o pomoc 😅 dakujem moc 🙂

veva55
24. nov 2006

Dufam, ze v pondelok das vediet 🙂 Budem ti strasne drzat palce.

maca77
24. nov 2006

ahoj linle, tak my 7 mesiacov. Ja som začala v dvoch cykloch (kedy som mala potvrdené aj podľa ultrazvuku, že ovu prebehla) špiniť dosť veľa cca týždeň pred mrchou. A práve tie dva mesiace som bola presvedčená, že to asi vyšlo, bola som po dovolenke aj v robote celkom kľud... keď to bolo prvý mesiac, tak dr. tomu nevenoval veľmi pozornosť, ale keď sa to zopakovalo, tak ani nezaváhal a hneď mi predpísal duphaston. Dufam,že teraz už pomôže.

... linle, veď skús zajsť k lekárovi, možno predsa len poradí.
Ja už síce neviem, čo by povedal mne, lebo mám už toho toľko naštudované, že neviem čo by ma ešte prekvapilo ..

adulak
autor
24. nov 2006

veva
jasan, ze dam vediet 😉 ale ak dnes nedorazi mrcha, tak zajtra si robim test 🙂

veva55
24. nov 2006

Linle, suhlasim s macou, chod lekarovi. Pravdu povediac, neviem, na co este cakas. 8 mesiacov je uz pekna doba, takze sup sup 🙂

adulak
autor
24. nov 2006

inak baby. pokial som nevedela o tejto stranke, ani sa mi nesnivalo, ze zena moze mat take problemy pri otehotneni ☹ je to smutne, ale je coraz viac bab, co im brani v tehu ☹

linle
24. nov 2006

veva, ja som bola v septembri u doktorky na ročnej kontrole. Samozrejme mi robila len vnútorné sono, vyšetrenie prsníkov a cytológiu. Ale povedala, že nevidí žiadny problém. Že treba len kľud a netlačiť. A že ak budem vo vľkom strese, nech prídem aj s manželom, že samozrejme najprv musia vyšetriť jeho a až potom začne s mojími vyšetreniami. Len keď sa o tom začnem baviť s manželom, tak sa rozčúli, že to nie je ešte dlhá doba a že to budeme riešiť až po roku. 😒
Keď mám pravdu povedať, ja sa tiež bojím, že budem musieť prejsť tými vyšetreniami a že mi to psychiku úplne dokašle a že si tak ešte znížim šancu na bábo. Ja sa poznám, ja viem z doktorov a vyšetrení veľmi stresovať 😖
No tak asi počkáme ten rok a uvidíme. Doma mi aj tak všetci vravia, že rok nie je dlhá doba a že mám počkať, že koľko je takých báb. No ja mám pocit, že tu žiadna taká nie je, že sa snaží 8 mesiacov a nemá žiadny problém.

linle
24. nov 2006

súhlasím s adulak, tiež som netušila koľko problémov môžu mať kočky 😠
Keď prídem domov a poviem manželovi, že som sa zase dočítala o nejakej zvláštnej chorobe, tak mi zakazuje to čítať, lebo že sa tým zbytočne ničím a ešte stresujem aj jeho 😕

adulak
autor
24. nov 2006

linle
tvoj muzicek by ta mal asi viac chapat a nie sa rozculovat. ved tebe to na klude neprida, tie jeho reci. ☹ ale na druhej strane ma asi pravdu, ze ked sa nepodari do roka, tak je niekde problem.... a s vysetreniami by sa malo zacat az po roku snazenia. ale neviem co je na tom pravdy, ci to nie je neskoro ☹ az po roku nieco s tym robit.

maca77
24. nov 2006

linle, to je škoda,že manžel to odsúva. Inak aj ja už stresujem a pritom sama viem, že to pár mesiacov vždy potrvá. I pri prvom tehu som otehotnela po 6 mesiacoch, ale to som ani zďaleka nemala toľko informácií. A tak som si naivne myslela, že teraz to už nebude žiaden problém. ...a predsa je a už to je dlhšie ako predtým. 😒

domcek
24. nov 2006

maca no to sme dve predtym som tiez nemala sajn o ovulke a BT jenoducho sme sa snazili a po 6 mesiacoch to prislo teraz sme asi moc informovane a sledujeme sa

linle
24. nov 2006

adulak, mne doktorka vravela, že to sa nedá povedať dokedy treba stihnúť bábo aby to bolo normálne. Že existujú ľudia, čo sa snažia 3 roky a podarí sa a nepotrebujú doktora a sú takí, čo prídu po 4 mesiacoch a problém sa nájde. Že to dosť závisí aj od psychiky, že keď si budem myslieť, že to už neviem vydržať a budem z toho veľmi nervózna, nech určite prídem aj skôr ako do roka. Že to záleží len a len na mne.

No a včera mi svokruša povedala, že som úplne šiši, keď si vravím, že mi niečo je. Lebo že myšlienka je veľmi silná a vec a radšej nech na to nemyslím, aby som si tú chorobu naozaj neprivolala. No a ja sa snažím byť optimistická, ale už tretí deň mám krízu 😉 Neviem si privolať tie pozitívne myšlienky.

A navyše moja 37 ročná kamarátka je prvýkrát tehotná, podarilo sa im to do 3 mesiacov. Mne to pripadá ako zázrak. Aj jej to prajem. Ale mne to strašne zhoršilo pohľad na mňa a nedarenie sa. ☹ Musím to nejako prekonať.

Ja môjho muža chápem, že aj pre neho je to stres a že tiež nevie byť stále pozitívny a stále ma presviedčať, že sme ok. A hlavne keď sa do toho určite tak nevyzná ako ja. Že načo chcem aby ma prehováral, aby som bola pozitívna, keď na všetko mám negatívnu odpoveď. Asi má pravdu.

adulak
autor
24. nov 2006

ale mozno zalezi aj od pristupu doktora. ja som napriklad po neviem kolkych rokoch zmenila gynekologa, lebo ta moja fuchtla mi stale hovorila, ze je vsetko v poriadku...aj ked nebolo. mavala som stale svrbenie - mykozy a podobne veci. dostala som sa az tak daleko, ze moj novy lekar mi povedal, ze je to chronicke. tak ja potom neviem naco henta fuchtla studovala medicinu. ten jej pristup. fuj. teraz ked si na to spomeniem je mi zle ☹ 😖 a este bola aj nastvana, ze odchadzam. doretaz sa sestricka so mnou nerozprava a ani sa na mna nepozrie 😠 neviem co take zle som im urobila ☹

veva55
24. nov 2006

Linle, moj drahy tiez neni nadseny, ze sem chodim, lebo potom na nic ine nemyslim, len na tehotenstvo, na vsetky mozne problemy, na to, co povedali ostatne baby......no a potom som len nervozna, netrpezliva, proste vraj to na mna nevplyva dobre.
Ale zase na druhej strane, ked mi doktor vypisal pre neho papier na spermiogram, nevedela som, ako mu to povedat, lebo vacsina chlapov si nikdy nepripusti, ze by chyba mohla byt v nom. No a v tomto ma prekvapil, povedal ze sa hned objedna, lebo aj tak sa chcel dat vysetrit sam od seba, kedze sa nam nedari otehotniet.
Takze nesuhlasim s tvojim manzelom, ze netreba ziadne vysetrtenia, ze staci az po roku..... Niektore problemy sa totiz liecia pomerne dlho, cize ak tuzite po babatku, je lepsie zacat s liecbou co najskor. Tym som ale nechcela povedat, ze u vas je nejaky problem, ale po 8 neuspesnych mesiacoch by som uz urcite trvala na vysetreniach.

veva55
24. nov 2006

adulak, ty mas pravo vybrat si lekara, takze ti moze byt ukradnute, ze je ta doktorka urazena. Bohuzial, takto reaguje vacsina doktorov, ked od nich odchadza pacient, vedia byt strasne neprijemni. Ale co uz.

linle
24. nov 2006

vevi, môj manžel sa nebráni vyšetreniu. Ani ho to neuráža. Bavili sme sa už predtým o tom. Že po roku tam určite pôjde, považuje to za normálne.

Inak moja doktorka je fajn, nechcela by som ju vymeniť. Vždy si na mňa nájde čas. Vravela, že vyzerám, že som v poriadku, ale že samozrejme na to sú iné vyšetrenia a tie urobí po tom, ak budä manželove vyšetrenia v poriadku. Vtedy ma veľmi upokojila.

Veď počkám ešte do konca tohto cyklu a uvidím, ako to budeme riešiť ďalej.

Inak stalo sa vám kočky, že sa vám zmenil graf v jeden cyklus na fertility.com?
Aby ste videli o čom hovorím:
včera večer ma začalo bolieť brucho a ráno som si namerala teplotu 37°C. Pritom včera ráno som mala teplotu 36,75°C. Skrátka teplota mi veľmi prudko stúpla. Môj graf keď som tam nemala zapísanú dnešnú teplotu http://www.fertilityfriend.com/home/1670e5

A môj graf po zápise dnešnej teploty http://www.fertilityfriend.com/home/1670e5

Čo si o tom myslíte? Ja som nejaká zmätená.

adulak
autor
24. nov 2006

linle
ja tam nemam ziadny rozdiel

adulak
autor
24. nov 2006

co si tam mala? ake zmeny?

linle
24. nov 2006

jááj adulak, nejako sa mi to pokašlalo 😉
tu je ten graf bez dnešnej teploty http://www.fertilityfriend.com/home/1670e5

veva55
24. nov 2006

ani ja nevidim ziadny rozdiel

adulak
autor
24. nov 2006

fiiiha. takze sa ti posunula ovulka 😕 ako tak pozeram. rada by som ti pomohla, ze preco sa tak stalo, ale nemam este take skusenosti s grafmi.
na tvojom mieste by som skusila napisat Len - ona je na ceskej stranke a je dost dobra vo vysvetlovani grafov. skus jej tam napisat, ona ti urcite poradi 😉

najlepsie bude, ak to hodis do tejto temy ten tvoj graf
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

alebo jej napis priamo do IP. ja uz som jej tiez posielala moj graf, aby sa pozrela, ci ta moja ovulka bola v poriadku. 😉

maca77
24. nov 2006

ja tam vidím to isté 😒

linle
24. nov 2006

tak ďakujem kočky. Skúsim jej napísať.

adulak
autor
24. nov 2006

linle
inak ja by som podla mna povedala, ze ta ovu prebehla toho 17.11 (13DC) ale neviem to isto 😅 lebo si mala 3 rovnake hodnoty a potom sa ti zvysila. takze ovu by mala prebehnut v ten den

veva55
24. nov 2006

Baby, dnes mam strasny pocit, ze to nevyslo. Nechapem to, este vcera boli moje pocity take silne a dnes.... Aj sa mi o tom snivalo, bola som na lehatku u doktora, okolo mna asi 15 praktikantov, ktori sa pozerali, medzi nimi aj moj doktor, tiez sa len dival. Ultrazvuk mi robil niekto uplne iny, v tom sne som myslela, ze mi praskne prucho,ked mi s tym behal po bruchu. To brucho bolo take velke, a ten doktor skoncil s ultrazvukom, povedal "nic tam nie je, urcite nie ste tehotna", no a zrazu vsetci odisli, bola som tam sama s hrozou v ociach, bolo to strasne, hned som sa zobudila a zistila som, ze ten pocit (ze mi praskne brucho) bol z mojho plneho mocoveho mechura. Prisaham, ze skoro som sa postala 😀

maca77
24. nov 2006

veva, ešte že si sa zobudila, lebo keby si pocítila mokro, tak si myslíš že ti praskla plodová voda 😀

adulak
autor
24. nov 2006

veva
no teda. ty mas ine sny 😉 ale to bolo z toho mechura urcite. 😀 ze si sa skoro pocikala 😀 preto sa ti aj snivaju take debilinky. neboj, urcite to teraz vyjde 🙂 verim tomu.

adulak
autor
24. nov 2006

maca
😀 😀 😀

veva
nasla som, ze ked sa ti sniva o lekaroch, tak to znamena, ze : Nádeje sa ti splnia - tak je to tam napisane 🙂
mozes sa pozriet na www.snar.sk a zadas si do vyhladavania slovo 😉

veva55
24. nov 2006

Maca 😀

Adulak, zadala som tam slovo "lekar, tehotenstvo" a nic mi to nevyhodilo. Neoklamala si ma nahodou len preto, aby si ma povzbudila? 🙂

linle
24. nov 2006

veva, to sú teda sny. Mne zase minulý cyklus meškala menštruácia a stále sa mi snívalo, že som ju už dostala skôr ako som si stihla urobiť tehotenský test 😅 To ste mali vidieť tie stresy.
A tento cyklus sa mi snívalo, že som na káričke vozila dvoch malých chlapcov a veľmi sa smiali. Také milé to bolo.

adulak
autor
24. nov 2006

veva. ty si trdlo 😀
nie. daj si lekár. aj s dlzdnom 😀