Ako používať stránku fertilityfriend.com?

adulak
7. nov 2006

ahojte. som len v zaciatkoch snazilkovania a narazila som na tuto stranku. viem, ze ju viacere pouzivate, ale okolo tejto stranky je vela popisane v roznych temach. nechce sa mi tolko hrabat v temach, ked viem, ze niektore maju aj niekolko desiatok stran. neviete mi poradit nieco okolo tejto stranky? zatial som sa tam zaregistrovala a zapisujem si teplotu. den ovu zistim podla toho grafu? a videla som tam aj zelene a zltu bodku. to mi vyratalo podla dlzky mojho cyklu? ked si zitim pomocou mikroskopu, ze mam ovu, tak kam to mam zapisat? v angline nie som moc dobra, tak preto vas prosim o pomoc 😅 dakujem moc 🙂

tinni
10. apr 2007

viete mi niekto poradit, ako si spravit graf? uz som sa zaregistrovala, ale neviem co dalej...

linle
11. apr 2007

tinni, pošli mi do IP mailovú adresu a ja ti pošlem taký dokument, kde sú popísané kroky ako si zapisovať teploty a vytvoriť graf na fertilityfriend.com
😉

bobael
13. apr 2007

Mile snazilky !! Ak vam môzem poradit tak si miesto ovulacnych kalendarov kupte v lekarni ,,Laidy tester " na zistenie plodnych dni stoji cca 320 sk je to maly mikroskop v tvare ruzu a ak ste aj s partnerom zdravy tak urcite ostanete tehotne . Pisem to z vlastnej skusenosti ,nedarilo sa a po zakupeni testera som hned zostala tehotná.drzim vsetkym palceky!!!!

tinni
13. apr 2007

ja tu mam asi jedina opacny umysel ako vy 😀 ja to berem ako formu antikoncepcie, lebo sa nechcem napchavat hormonmi... je ten mikroskop vhodny aj na toto pouzitie? Myslim tym, ci zisti plodne dni vcas...

adulak
autor
16. apr 2007

linle, veva ahojte 😉 tak ako sa vam dari. ja som konecne znova nastupila do prace. islo ma rozthat od nudy. skoro 4 mesiace som bola na PN. 😖
vidim, ze maca chytila tehu vyrus 😀
cakame dievcatko 😵 😵 😵 som stastna ako blacha. tento piatok idem zas na 3D, tak dufam, ze mi to pohlavie len potvrdi 🙂 mena mame aj tak len dievcenske vybrate - Amelia a Liliana. takze musi to byt baba 😀

maca77
16. apr 2007

čaute baby 🙂

ahoj adu, tak vidíš, nakoniec som sa rozhodla Ťa prenasledovať 😀
tak dúfam, že Ti to dievčatko potvrdia 😉 ... aj mňa momentálne napadajú len dievčenské mená, tak som zvedavá, čo sa z mojej fazuľky vykľuje 😎

adulak
autor
16. apr 2007

macka este si veru pockas 😉 kym sa dozvies co to je. a chces to vediet? moj mangelik nechcel, ale co mal uz robit, ked som ho vytiahla na sono 😀 😀 😀 ja by som to neprezila nevediet co to je. som zvedava...straaasne.

maca77
16. apr 2007

adu, tak dúfam, že skôr ako pri pôrode. Totiž pri prvom to bolo prekvapko až do konca, keďže malý sa stále skrýval 🙂

linle
16. apr 2007

maca, adulak, kočky gratulujem vám 😀 a držím palce pri porôde, aby všetko dobre dopadlo.
Nám sa nedarí už viac ako rok, manžel je práve v tejto chvíli na vyšetrení spermií. Išiel bezo mňa. Povedal, že to zvládne sám. 🙂 O hodinku by sme mali vedieť výsledky, tak dúfam, že bude v poriadku. Potom som na rade ja. Budúci týždeň pôjdem k doktorke. Ale aj tak mám pocit, že sme obidvaja v poriadku a je to len náhoda, že bábo nie je na ceste. Asi to riadi niekto zhora a rozhodol sa, že nám bude chvíľu naťahovať.

snoopy
16. apr 2007

ahojte,
chcela by som sa opýtať....ako to funguje na tej stránke fertilityfirend.com? Okrem toho, že sa mi tam akosi nedá prihlásiť, mám problém s ang. a to som si myslela, že ju ovládam dosť dobre....nemáte náhodou nejaký návod?

adulak
autor
16. apr 2007

linle
neboj. vsetko dobre dopadne. drzim palce. 😉 a posielam tehu vyrus 😀 mas? dufam, ze sa ta co najrychlejsie zmocni 🙂

snoopy
napis linle do IP mailovu adresu a ona ti posle navod 😉

linle
16. apr 2007

snoopy, pošli mi do IP svoju mailovú adresu a ja ti pošlem wordovský dokument - taký návod na použitie stránky fertilityfriend.com (samozrejme po slovensky 😉 )

adulak, tak manžel je v poriadku 🙂 uvidíme, ako som na tom ja.

linle
16. apr 2007

tinni, k tomu mikroskopu, ja ho mám doma, ale nejako z jeho nikdy neviem vyčítať, či mám plodné, alebo neplodné dni. Je to skôr taká hračka.
Funguje na tomto princípe: Na mikroskop si dáš trochu slín a necháš ich zaschnúť. Ak sa ti vytvoria pod mikroskopom také kryštáliky, máš plodné dni, prípadne ovuláciu. Ak tam vidíš len také bublinky, sú to neplodné dni. Kryštáliky v slinách sa po uschnutí tvoria zo soli, ktorá sa nachádza v slinách počas ovulácie. Mne sa to zdá ako forma antikoncepcia nie veľmi spoľahlivé. Tá soľ v slinách sa dá ovplyvniť aj jedlom. Napríklad hodinu pred použitím mikroskopu nemôžeš nič jesť.
Na mikroskop si namiesto slín môžeš dávať hlien z krčka maternice. Len niektoré ženy nemajú dostatok hlienu, aby to mohli sledovať.

Moja osobná skúsenosť s mikroskopom: ak som si test robila zo slín, plodné dní mi mikroskop ukazoval každý druhý deň. Potom som si začala robiť test z hlienu, ale ani raz mi mikroskop neukázal plodný deň. A to mám bazálnu teplotu tabuľkovú - každý cyklus sa z grafu dá vyčítať ovulácia.

Sama sa teda rozhodni, či ti to pripadá ako spoľahlivé. 😉
Ale ako doplnková forma antikoncepcie k meraniu bazálnej teploty to nemusí byť zlý nápad.

tinni, ja sa len veľmi bojím, že sa vám podarí bábo a potom budeš všetky rady od nás ľutovať. 😀

Tak ako som ti písala už do mailu, držím palce, aby to vyšlo všetko podľa tvojich predstáv.

tinni
16. apr 2007

linle neboj, nespoliehame sa len na toto=to bz som sa bala... 😀

snoopy
17. máj 2007

kočky viete mi povedať, čo v mojom grafe na FF ( http://www.fertilityfriend.com/home/19ef26)znam... tie štvorčeky (jeden taký ružovkavý a druhý zelený) je to pod názvom STATS(ako štatistika)...velikánske vďaka za vysvetlenie letí odo mňa k vám 😀

ivana98
17. máj 2007

snoopy, to by ma tiez zaujimalo 😅 nezapisovala si si na ten den nejake specificke "priznaky"? bolesti hlavy alebo pod.? a ziaden ruzovy stvorcek nevidim... 😕

kila
17. máj 2007

Veru ani ja nevidím ružový štvorčeky, len zelený v 16.DC...

linle
17. máj 2007

snoopy máš pravdu - je to štatistika. Zelené štvorčeky znamenajú plodné dni, vlastne je to taká predpoveď, ktoré dni by mali byť plodné.
Červené štvorčeky označujú menštruáciu - čiže tiež je predpoveď, kde ťa informujú o tom, kedy asi dostaneš menštruáciu.
Samozrejme všetky takto určené dni sú odhadom, čím dlhšie sa budeš sledovať, tým ti tie dni budú vedieť lepšie určiť.

Už si presne nepamätám koľko dní trvá VIP členstvo (ktoré dostanete automaticky pri zaregistrovaní), ale keď tie dni vyčerpáte, táto štatistika bude jedna z vecí, na ktoré už nebudete mať nárok.

snoopy
17. máj 2007

ahojte....no nič špeci som si nezapisovala...stále rovnako...ten ružový tam už nie je...neviem prečo ale bol...ešte včera a bol na poslednom DC...nechápem

linle...to rozdelenie pl. dní a dní potom rozumiem...ale ten štvorček pod 16DC...tak tomu nechápem...nemohlo by to byť označenie ovu predchádzajúceho cyklu? ako štatistika...inak si to neviem vysvetliť

linle
17. máj 2007

snoopy - správne si to pochopila, tie štvorčeky (či už zelené alebo červené) sú počítane z predchádzajúceho cyklu/predchádzajúcich cyklov. Znamenajú presne to isté ako tie v prvom riadku "CM".

snoopy
17. máj 2007

no tak nie som až taká blbá 😀 😀 😀 😀 ďakujem za utvrdenie svojej teórie 😉

pupcok
17. máj 2007

ahoj linle, nedá sa mi už dlhšiu dobu zaregistrovať na FF, neporadíš kde robím chybu? vďaka vopred

linle
18. máj 2007

pupcok, ako som už minule písala, mám jedno konto na ff voľné. Len bohužiaľ už vypršalo to VIP členstvo. To znamená, že nejaké "výhody" sa už skončili, ale stále sa tam dá zapisovať bazálna teplota a počítač tam zobrazuje, či prebehla ovulácia.
Ak dobre nevieš po anglicky, to VIP členstvo ani nepotrebuješ. Väčšinou ide o info ohľadne cyklov. Ja už som bez toho VIP členstva niekoľko mesiacov a vôbec mi to nevadí.

Ak by si mala záujem, môžem ti to konto dať a pomôcť ti prepísať heslo a prihlasovacie meno. Mala by si záujem?

maca77
18. máj 2007

ahoj linle, dlho som tu nebola ... ďakujem i keď neskoro za gratuláciu ... držím palce, aby si nás čoskoro nasledovala 😉
dúfam, že si aj s manželom v poriadku a chce to len čas

linle
18. máj 2007

maca77,
manžel dopadol na výbornú. Mne už tiež urobili všetky možné vyšetrenia. Majú podozrenie na endometriózu. V Iscare nám odporučili laparoskopiu alebo IUI. Ja sa nejako neviem s tým zmieriť. Dohodli sme sa s manželom, že ešte chvíľu počkáma a budeme skúšať alternatívnu medicínu (homeopatičku, bylinky) a neskôr sa rozhodneme ako ďalej.
Takže nie som o nič múdrejšia a zase sme na začiatku. Snažíme sa a dúfame 🙂
maca, vidím, že už máte chlapčeka, tak držím palce na dievčatko - malú princezničku.

maca77
18. máj 2007

linle, tak to Ti verím, že si z toho nešťastná ... mnohým pomohla aj samotná laparoskopia a určite aj nejaké tie bylinky nemôžu byť na škodu.
... a či to bude dievčatko ... no uvidíme, Adamko však stále hovorí len o bračekovi 😀

linle
18. máj 2007

maca, tak potom splňte sen Adamkovi :o) A až po druhom chlapčekovi, dievčatko 😝
Či to bude chlapček alebo dievčatko, hlavne nech to bude zdravé.

linle
18. máj 2007

pupcok, ešte ma napadla jedna možnosť, a to, že by som ťa na stránku ff pozvala. Ak mi pošleš do IP tvpju mailovú adresu, ja ju dám do pozývacieho listu a pošlem ti pozvánku. Ak ti tá pozvánka prejde na tvoj mail, problémy s registráciou kvôli mailu by mohli odpadnúť.
Čakám na tvoje rozhodnutie 😉

pupcok
18. máj 2007

linle už tu nie si? písala som Ti IP

fabiana
1. jún 2007

Ahojte!
Zaregistrovala som na na ff, ale neviem, kde sa mení teplota z fhr. na Celsius... Poradí mi niekto?