Ako používať stránku fertilityfriend.com?

adulak
7. nov 2006

ahojte. som len v zaciatkoch snazilkovania a narazila som na tuto stranku. viem, ze ju viacere pouzivate, ale okolo tejto stranky je vela popisane v roznych temach. nechce sa mi tolko hrabat v temach, ked viem, ze niektore maju aj niekolko desiatok stran. neviete mi poradit nieco okolo tejto stranky? zatial som sa tam zaregistrovala a zapisujem si teplotu. den ovu zistim podla toho grafu? a videla som tam aj zelene a zltu bodku. to mi vyratalo podla dlzky mojho cyklu? ked si zitim pomocou mikroskopu, ze mam ovu, tak kam to mam zapisat? v angline nie som moc dobra, tak preto vas prosim o pomoc 😅 dakujem moc 🙂

26lenka6
16. máj 2011

Helou baby, už mi tečú nervičky po tvári....spomalený net a ešte k tomu ani za toho oného neviem dojsť na to ako uložiť graf BT zo strány fertilityfriend.com aby som ho mohla napr. pridať sem do albumu. poradte mi plíííís ☹

lucinocka
16. máj 2011

@26lenka6 kliknes na graf pravym tlacitkom myse a das ulozit obrazok ako.. klasicky ako ked stahujes obrazky z netu

lucinocka
16. máj 2011

@laura88 neviem mne na womenzone nikdy nevyznacilo ovulaciu

26lenka6
16. máj 2011

@lucinocka už to mám ale dakujem 🙂

26lenka6
19. máj 2011

Pekné slnečné ránko prajem 😎 baby, ešte jedna nejastnosť v grafe...tá čiara ktorá vyznačuje ovulku sa tam urobí sama alebo sa nejak mám k tomu preklikať do nejakého iného "oddelenia"...ja som z toho debil 😕

elebe
19. máj 2011

@26lenka6 ahoj no nepatrím do tejto témy....ale poradím....nemusíš sa nikam preklikávať,ff ti to vyznačí sám podľa nameraných teplôt a keby si robila aj ovu testy tak to by bolo ešte jednoduchšie..... 😉 😉

26lenka6
19. máj 2011

@elebe Dakujem , k tým ovu testom som sa ešte nedostala.ja to mám trošku komplikované kvoli nepravidelému cyklu a ked tak pozerám na svoj graf tak to ozaj vyzerá na anovulák. ale asi naštudujem aj princíp ovu testov. a mám ísť na folikulometriu takže doky mi povie čo a ako....ale dakujem. pekný dník prajem 😎

26lenka6
28. máj 2011

Hellou 😎 baby, kolko má byť krivka na grafe hore, aby som si mohla myslieť že som tehu?testy ma už omrzelo kupovať, už som na ne minula majland a už mám 45 DC, krámušky nikde a teplotka je zatial hore...ešte sa v tom grafe dobre nevyznám tak by mi rada bodla. dakujem 😉

elebe
29. máj 2011

@26lenka6 nejde o to aký dlhý máš cyklus,ale kedy bola ovulácia a podľa grafu bola 18.5. ale ja si myslím že až 19.5. takže teraz si reálne 9-10DPO......taká normálna knižková luterálna fáza trvá od ovulácie 12-14 dní.....takže ak dostaneš mrchu tak za dva tri dni.....a teraz sa môžeš testovať.....už by ti mohla vyskočiť slabá palička.....a to máš normálne takéto dlhé cykly? 😕 😕 a čo sa týka tvojej otázky....tak ak sa ti bude držať teplota hore viac ako 18 dní je pravdepodobné tehotenstvo,ale pozor to nie je smerodajné.....kúp si test s citlivosťou 10 a ráno môžeš testiť. najlepšie je ak si kúpiš taký čo sú dva ks v balení......zajtra urob jeden a o dva dni ďalší.....teda ak ti neklesne teplota a nedojde mrcha 😉 😉

26lenka6
29. máj 2011

ahoj.dakujem za vysvetlenie.mam take dlhe cykly skoro vzdy.pre odpoved idem zajtra k dokymu,nakolko som v noci mala po milovani nekonecne bolesti v podbrusku a nasledne na to som rano 3xodpadla tak som si polezala 4hodky na urgente a hodinu na traume lebo som si riadne tresla hlavu o zarubnu.moj prvy a dufam posledny styk so zachrankou.dufam ze nic vazne,uvidim co mi zajtra povie doktor.

elebe
30. máj 2011

@26lenka6 fuha.....tak dúfam že to bude v poho 😕 😅 no doki ti v tomto čase ešte neuvidí nič,maximálne vysokú sliznicu,alebo napuchnutú maternicu,teda ak si tehu....ale aj to nemusí......na 100% ti to zistí len z krvi.....a ak si neni tehu tak si pýtaj niečo na skrátenie,resp. upravenie cyklu....takéti dlhé cykly no nič moc 😖 povedz to dokimu a on ti určite niečo dá 😉 a držím palčeky,nech všetko dobre dopadne 😉 ja som jeden čas tiež odpadávala a dosť často,už potom som bola tak vytrénovaná že keď to už išlo tak som si hocikde čupla alebo sadla na zem 😀 😀 ale ja som bola chudokrvná a teraz je to už v poho....tak sa pak ozvi ako si dopadla 😉

26lenka6
31. máj 2011

@elebe no takže v pondelok som bola u dokyho a hned ma poslal do nemocnice lebo mám plné brucho nejakej tekutiny, bál sa či to neni mimomaternicove.tak som si tam poležala 1a pol dna a zostarla o 100rokov.nakoniec to bola prasknutá cysta a tá mi vytiekla do brucha a kedže nemám bolesti dnes ma pustili domov že v piatok mám ísť na sono a ked sa to nevstrebe, pojdem na laparoskopiu. 😢 tak pevne verím že sa to zázračne vsaje.a už som skončila aj nový cyklus.ráno ma navštívili "rusi"

elebe
1. jún 2011

@26lenka6 fuuuuu......no ale našťastie sa prišlo na problém.....a neboj to už bude v poho,len sa nestresuj....a ak by aj muselo dojsť k laparke,tak to nie je až také hrozné 😉 to ťa uspia a zobudíš sa a je po všetkom,to nie je žiadna operácia.....mne to síce nerobili,ale robili mi prefuky vaječníkov naživo.....takže bolesť jak sviňa.....teraz už aj to robia pod narkózou.....držím ti silno palčeky 😉 a určite daj vedieť ako si dopadla 😉 a niektoré baby písali že po laparke veľmi rýchlo otehotneli,tak hlavu hore a ide sa na to 😉 😉

26lenka6
1. jún 2011

@elebe dakujem ti.jasné dám vedieť.bojím sa toho lebo ja som bola aj v nemocnici po prvý krát a povedala som si že najbližšie tam pojdem ked ma daju o poschodie vyššie ale od tadial prídeme domov dvaja 🙂 dufam že sa to vstrebe a nijaká laparka nebude potrebná.mna nekakušká ani tá operácia ale tie ihly, to je moj konec 😒 už teraz som jak narkoman dopichaná.ale ja verím že všetko bude OK lebo bolesti ustupujú, a keby to bolo moc vážne, domov ma nepustia.ale ako povedal stewe wonder, uvidííme 😝

elebe
1. jún 2011

@26lenka6 ja som tiež nebola ešte v nemocnici,našťastie nebolo to nikdy potrebné 🙂 vzchop sa a mysli pozitívne,veľmi to pomáha a ihly sa neboj,povedz si že sú v živote horšie veci ako jedna prťavá ihla 😉 😉

strihalka
1. jún 2011

holky, ahojte, na nekterych grafem vidim prazdne modre kolecka, ja mam pvsechny cele plne modre, co toznaci?

milagros
1. jún 2011

@strihalka ahoj,mne tie prazdne modre kolecka zaznamenalo ked som mala iny cas merania BT

strihalka
1. jún 2011

@milagros aha, hm, to jsem nevedela🙂)takze is timhle on umi pocitat, super, dobre vedet, bo jsem ted nemerila od patku do utery a pekne mi to rozhodilo pohled na graf ☹ 😠 😠

milagros
2. jún 2011

@strihalka no to verim ja som si nemerala hned od zaciatku ako skoncila mrcha takze som z toho dost paf a teraz mrcha ne a ne dorazit ako naschval.... zo zaciatku som sa zas nevedela zobudit presna na cas ...jeden den som vstala o 9.00 druhy den zas o 7.00 a ked som si tam zapisala taketo casy tak mi to dalo tie prazdne modre kolecka ale teraz je to uz v poho a su plne modre....lebo mam nastaveny budik na 5.00 aj muz vtedy ide do roboty tak mam dvojitu poistku aby som to nepresvihla 😀 😀 😀 .....takze teraz uz ako mam dlhsiu dobu stale ten isty cas merania tak su uz furt plne modre..

strihalka
2. jún 2011

@milagros ja to mam nastavene na 9:05, prvni budik🙂)), stale lezim v posteli, zvoni druhy v 9:10-vkladma teplomer😀, na treti v 9:15 koukma na vysledek a vstavam z postele 😀 😀

strihalka
2. jún 2011

kdy je nejlepsi mit utleni?kdyz teplota klesne, nebo kdyz stoupa, proste kdy se ma zacit? http://www.fertilityfriend.com/home/353109 my od 23DC kazdy den tulkani, od 25DC ovu testiky pozitivni..., ale teplota....na tu jeste cekam, kdyby folik prasknul a pokles teploty nastal 21DC, tak tuleni 23DC bylo pozde, nebo se to pocita od jine doby? JAjj, dekuji moc, jsemv tom ztracena jak jehla v kupce sena, je tohotolik na pochopeni, si pripadam jak prvnacek....stihly jsme to?

milagros
2. jún 2011

@strihalka k tomu ovu testu citala som tu na MK ze Womansecret su dobre...

milagros
2. jún 2011

@strihalka to mas tazko teraz urcit kedy sa bolo treba tulkat ked si nemerala kazdy den...ale ked mas pozitivny ovu test tak tam je pisane ze treba tulkat do 48hodin.... a k tomu tulkaniu....vsade sa pise ze by to malo byt maximalne raz za dva dni

strihalka
2. jún 2011

@milagros women secret mam taky......tak vudidime, kteri tam doplavou a jak budou chtit byt prubojny🙂))

26lenka6
26. júl 2011

A predsa mám ešte jednu otázočku týkajúcu sa teploty....kedy po oplodnení začne teplota stúpať? Hneď alebo až časom, možno trošku primitívna otázka ale radšej nech mám v tom jasno 😎

pifina
26. júl 2011

@26lenka6 teplota nestupa po oplodneni, ale po ovulaci ... podla stupajucej teploty sa neda urcit, ci si tehotna, len podla toho, ze sa teplota drzi hore viac dni, ako je tvoja normalna lutealna faza ... 12-16 dni sa povazuje za normal, ako je to u teba, vies podla grafu z predosleho mesiaca, ked si spocitas, kolko dni si mala teplotu hore, kym dosla ms ...

26lenka6
26. júl 2011

@pifina no ja to mám s tou fázou trochu zložité lebo mám maximálne nepravidelné cykly.Preto mi je to teraz divné že mi ukázalo ovulku a teplota išla hore, inokedy sa to tak skoro po menzese nestáva, teda u mna určite. Už 20dní beriem tabletky na zníženie prolaktínu, ktoré ako som čítala by mali aj znormalizovať cyklus tak možno už aj začali účinkovať, uvidím na konci cyklu. Ale ďakujem za info, lebo mám v tom ešte kapánek mišung 😖

pifina
26. júl 2011

@26lenka6 dlzka lutealnej fazy nesuvisi s pravidelnostou cyklu, je zhruba rovnaka bez ohladu na dlzku cyklu, takze ak mas napriklad lutealnu fazu 14 a jeden mesiac mas cyklus 40 dni a druhy 35, tak to znamena, ze prvy mesiac si mala ovulku na 26 den a druhy mesiac na 21 den ... podla toho vies odhadnut, kedy mas cakat ms, co je pri nepravidelnom cykle velka vyhoda (hovorim z vlastnej skusenosti, 28 dnovy cyklus mam tak raz za 3 roky 😅 ) ... co sa tyka liekov, mozu teplotu sazrejme ovplyvnit, kedze ide o hormony ... skus tu dat linku na graf, pozriem, co sa da z neho vycitat ... este dolezita otazka - merias kazdy den v rovnakom case a po minimalne 6 hodinach spanku? lebo to tiez moze sposobit odchylky ...

26lenka6
23. okt 2011

Ahojte, prosím, mohla by ste mi niektorá poradiť čo znamenajú tie farebné značky na mojom grafe(zelené, oranžové a tá ružová v 30DC)?A tiež tie čísla?Moc sa v tom nevyznám a do teraz som to tam ešte nemala. Budem rada keď mi poradíte.

26lenka6
23. okt 2011

hlavne že graf som nedala....tak tu je http://www.fertilityfriend.com/home/315dca