Ako používať stránku fertilityfriend.com?

adulak
7. nov 2006

ahojte. som len v zaciatkoch snazilkovania a narazila som na tuto stranku. viem, ze ju viacere pouzivate, ale okolo tejto stranky je vela popisane v roznych temach. nechce sa mi tolko hrabat v temach, ked viem, ze niektore maju aj niekolko desiatok stran. neviete mi poradit nieco okolo tejto stranky? zatial som sa tam zaregistrovala a zapisujem si teplotu. den ovu zistim podla toho grafu? a videla som tam aj zelene a zltu bodku. to mi vyratalo podla dlzky mojho cyklu? ked si zitim pomocou mikroskopu, ze mam ovu, tak kam to mam zapisat? v angline nie som moc dobra, tak preto vas prosim o pomoc 😅 dakujem moc 🙂

linle
1. dec 2006

no ani ja netuším, čo znamenajú tie písmenka. Aha už viem 😀 XX sa ti objaví, ak si označila, že si sa v jeden deň milovala dvakrát a W znamená - Watery - čiže si si označlia v niektorý deň, že si mala mokrý hlien. Inak mokrý hlien a vajíčkový hlien označený ako E sú tie najplodnejšie hlieny. Zelenou farbou sú označené dni, kedy máš najplodnejšie obdobie a oranžové - asi myslíš červené - to sú dni menštruácie.

Knockin - pošli mi do IP mail na teba a ja ti pošlem taký wordovský dokument, kde je veľa vecí ohľadne grafu na www.fertilityfriend.com vysvetlených.

maca, už mi prišiel výpočet biorytmu a najplodnejší biorytmus mám v čase menštruácie alebo tesne pred, alebo tesne po. Čiže v čase keď sa nikdy nesnažilkujeme. Veď vyskúšam a dám vedieť ako som dopadla. Najbližší termín snažilkovania mám až 29.12. (teda podľa biorytmu).

vevi, naozaj je mi veľmi ľúto, že si sa tak sklamala ☹ To je najhoršie, keď si si istá, a aj tak to nevyjde. Úplne ti rozumiem.

veva55
1. dec 2006

linle aj mne posli ten wordovsky dokument, pls! lopuova@employment.gov.sk
Dakujeeeem

veva55
1. dec 2006

Ozaj, to kde si zadavate, ci ste mali sex? Ja som tam ziadnu taku moznost nenasla. Su tam moznosti ako teplota, hlien, menzes, inseminacia a potom v tych specifickych - choroba, lieky.... ale nikde som tam nenasla kolonku,v ktorej by som si mohla zadat, ze bol sex. 😒

linle
1. dec 2006

vevi, do tej kolonky Intercourse/Insemination - sa zapisuje, kedy si mala sex 😉 Ten dokument som ti už poslala.

maca77
1. dec 2006

linle, čo som ja našla výpočet biorytmov na nete a výpočet plodných dní podľa numerológie, tak mi presne vychádza na mrchu. Ale podľa ultrazvuku a BT mám ovu cca 13-15 DC. Tak nechápem ako môžem otehotneť cez mrchu? 😖

linle
1. dec 2006

maca, no veď práve, aj ja mám každý mesiac ovuláciu v strede cyklu. A snažíme sa tak 8 mesiacov a nič nepomohlo. Plodný biorytmus mi vychádza na menštruáciu.
Na tej stránke je to vysvetlené tak, že aj keď máš ovuláciu a plodný biorytmus nie je v tom čase ako ovulácia, šanca na otehotnenie počas ovulácie je nulová. Ak sa milujete v čase, keď máš plodný biorytmus (aj keď vtedy nemáš ovuláciu), šanca sa zvyšuje na 80%. Ak sa ti biorytmus zhoduje s ovuláciu, je 100% isté, že sa bábo podarí.
Mne to kamarátka vysvetlovala tak, že vajíčko sa ti počas cyklu môže uvoľniť aj inokdy ako len počas ovulácie. A to asi počas toho plodného biorytmu. No vajíčko počas ovulácie nie je oplodnené, lebo nemáš vtedy plodný biorytmus.
Ja som nad tým rozmýšľala už dávnejšie, lebo ak je žena plodná nejakých 3-5 dní z cyklu, aká šanca má, aby ostala tehotná? A hlavne ak nevie kedy sú správne dni. Podľa mňa veľmi malá. A kde sa potom berie toľko bábätiek?

No opakujem, fakt neviem, či ten biorytmus nie je nejaký podvod. Odteraz sa budem riadiť podľa neho a milovať sa aj počas menštruácie a uvidím. Potom určite napíšem, ak sa podarí. A ak sa podarí, tak to budem každému vrelo odporúčať. 😉

maca77
1. dec 2006

linle, tak skúšaj a daj potom vedieť 😉

ja som zase počula ešte jednu vec, aký vplyv má fáza mesiaca. že keď mesiac pribúda, vtedy je väčšia šanca na otehotnenie. Keď mesiac ubúda, vtedy sa má chudnúť, telo sa zbavuje škodlivýn a na otehotnenie je malá šanca. Tak už pozorujem aj mesiac 😀 a vždy začne z neho ubúdať keď mám pravdepodobne plodné dni. Žeby aj to bola pravda? 😖

linle
1. dec 2006

maca, veď ten biorytmus súvisí z mesiacom. Sú to výpočty odvodené od fázy mesiaca a od dátumu a času narodenia. Fakt som zvedavá, či mi to podľa toho vyjde 😉

maca77
1. dec 2006

aha, tak to preto tak blbo všetko vychádza 😒 no neviem ako si mám posunúť cyklus, aby som sa napasovala na fázy mesiaca 😀

linle
1. dec 2006

maca, podľa toho biorytmu si nemusíš posúvať cyklus. Ak ho máš plodný v čase menštruácie, máš sa milovať aj vtedy 😕 Inak ten biorytmus sa opakuje zhruba každých 29 dní, takže ak máš cyklus kratší, alebo dlhší ako 29 dní, tak sa v niektorom mesiaci určite zhodne ovulácia aj s biorytmom 😉

maca77
1. dec 2006

linle, tak ja mám 27-28DC, to teda potrvá kým sa mi to stretne 😀

veva55
1. dec 2006

Ja si tiez myslim, ze je kravina, ze zena je plodna len v obdobi ovulacie. Ved si to zoberte, kedysi chlap na zenu len kukol a uz bola tehotna. Prvy sex po porode a zas hned otehotnela. Porodila a zas hned otehotnela......to by bola sakramentska nahoda, ze vzdy mala akurat ovulaciu.
Na druhej strane dufam, ze ja nemam plodne dni pocas MS, lebo neznasam sex, ked krvacam a to nehovorim, ze mavam silne bolesti. To by som sa musela strasne premahat, pricom moj manzel by s tym ani nesuhlasil, lebo on to berie trochu inak. On si mysli, ze v obdobi ovulacie sexujem len kvoli babatku a to on odmieta. Co uz s nim narobim.

maca77
1. dec 2006

veva, musíš ho nenápadne znásilniť 😉 😀

linle
1. dec 2006

aj ja mám pri menštruácii silné bolesti a kŕče. Tiež si neviem, že by som sa premohla a milovala sa počas menštruácie. Ale toho 29.12 budem mať tesne po menštruácii, tak sa budem snažiť ostošeť 😉

vevi, tak si urob dlhšiu prestávku (akože nemáš čas a bolí ťa hlava) a potom sa tvár, že si počas menštruácie dostala strašnú chuť na milovanie 😔 Hádam ťa nebude manžel podozrievať, keď sa chceš milovať počas akokeby neplodného obdobia 😎 a ono možno bude plodné.

veva55
4. dec 2006

No teraz momentalne abstinujeme (vyse tyzdna), lebo som mala MS, a este par dni budeme musiet abstinovat, lebo draheho caka vysetrenie spermii, pricom doktor povedal, ze 5 dni pred tym nesexovat. Takze tak. ☹

maca77
4. dec 2006

veva, manžel bol na spermiogram vo štvrtok a abstinovať sme mali od pondelka, takže 3 dni.

veva55
4. dec 2006

Tak preco my musime 5 dni? To neni fer ☹

maca77
4. dec 2006

vevi, neviem. Ale to je asi rozhodnutie každého lekára individuálne, lebo čo som počula, tak kážu abstinovať 3-5 dní. Možno má skúsenosti, že sú takto lepšie výsledky

katy2
4. dec 2006

Ahojte, snazilky, potrebujem radu. Robila som si uz dlsie graf BT na stranke fertility. Minule som zrusila svoje konto a nove mi nechce vytvorit. Stale mi vypisuje, ze je mozne vytvorit len jedno konto na jednu osobu a jeden pocitac. Ale ak sa prihlasim s povodnymi udajmi, tak mi vypise, ze moje konto uz neexistuje. Ako sa to da urobit? Nema niektora z vas skusenost? Ja anglicky neviem... Poradte, prosim...

madeleine
4. dec 2006

katy, toto sice nie je take super ako na nete, ale v papierovej forme: http://www.rodina.cz/clanek3826.htm na konci clanku najdes linky na tabulky, odporucam precitat si k nim navod, aby si im rozumela... 🙂

veva55
5. dec 2006

Katy, to je divne, ja som sa 1x zaregistrovala este davnejsie, ale potom mi to zacalo posielat na maily same lekcie. Bohuzial, nemam cas to vsetko citat, tak som proste na FF ani nechodila (myslela som, ze bez pokynov to nebudem vediet vyplnit). Ale potom mi tu niekto povedal, ze to ani nemusim citat, tak som tam isla zas, ale uz som si nepamatala moje heslo, tak som si vytvorila nove. A v pohode, ziaden problem, takze neviem.

maca77
5. dec 2006

katy, skús ešte túto stránku

http://www.stm.szm.sk/

ja som si robila graf aj na www.wunschkinder.net ale tam teraz porobili zmeny v štruktúre stránky a nič neviem nájsť

.. čo sa týka FF minulý týždeň som zadala zlé prihlasovacie heslo, potom som dala správne, ale už ma nepustilo na môj graf. Prišlo mi nové heslo na mail a funguje mi to ďalej.

linle
5. dec 2006

katy, skús sa zaregistrovať na FF z iného počítača. Vytvor si nejakú novú mailovú adresu a nové prihlasovacie meno. Potom by to malo fungovať.

katy2
5. dec 2006

Kocky, dakujem velmi pekne... Skusim to...

adulak
autor
8. dec 2006

ahojte babule. ako sa vam dari? ja som momentalne na PN. mala som nejaky problem s tehu. ale uz mi je lepsie. v pondelok mam ist na kontrolu a uvidim co dalej. k netu bohuzial nemam doma pristup ☹ tak neviem kedy sa zas ozvem ☹ prajem uspesne tulkanie 😉 pa pa

linle
9. dec 2006

ahoj adulak. Dufam, ze s tou PN to nie je velmi vazne. 😕 Drz sa, v pondelok bude urcite vsetko OK.

maca77
11. dec 2006

ahojte, na fertilityfriend mi vypisuje také upozornenie:

IMPORTANT: Your VIP Trial expires in 10 days.
[Click Here] to keep your VIP Benefits without interruption.

.. neviete čo s tým?

veva55
11. dec 2006

ahoj maca, mne to tam tiez pise, ale podla mna si to nemusis vsimat.

maca77
11. dec 2006

vevi, dik, dúfam, že aj potom si budem môcť vyplňať BT ďalej

veva55
11. dec 2006

snad ano 🙂
ja som si tam uz hodila dnesnu BT, zatial to funguje ako predtym 🙂