Ako povedať priateľovi, že som Maďarka?

pivoi
24. sep 2009

Zrejme tu ešte takáto téma nebola. No čo už. Pred mesiacom "aj niečo" som sa dala dokopy s jedným chalanom. Je nám prekrásne a viem, že ma ľúbi, veľakrát mi to dokázal a nikdy by som nechcela o neho prísť. Obaja vieme, že sme našli toho pravého. Lenže...Ja som sa mu bála priznať, že som Maďarka...Samozrejme na to nemohol prísť, lebo nemám maďarský prízvuk. Možno je to tým, že keď som bola veľmi maličká, spoznala som moju kamarátku. Ona nevedela po maď. a ja po slovensky, tak už na základnej škole som ovládala slovenský jazyk aj napriek tomu, že som chodila do maďarskej školy. V škole sa rozprávam po maďarsky, ale s kamáratmi len po slovensky, lebo iných ani nemám. Mno, ale to na tom nič nezmení, že kto som... Bála som mu to povedať a ani som nenašla vhodnú príležitosť. Čo keď ma kvôli tomu nechá?Asi riadná blbosť, no čím dlhšie to tajím, tým viac nad tým meditujem. Jeho otec tuším vie po maďarsky, takže by problém nemal robiť. Som si toho vedomá, že politické vzťahy by nemali ovplyvnovať môj vzťah... Darmo mi budú hovoriť, aby som si našla Maďara. Nikdy som nemala a ani necem. Ja ľúbim svôjho priateľa a nechcem aby ma kvôli tomu opustil. Vám by to veľmi vadilo? Ja mu to veľmi chcem povedať, len sa bojím. Viem, že ma ľúbi, ale čo keď si po tom zmení názor a opustí ma kvôli tomu. Už som mu to raz chcela povedať, no...zlakla som sa, tak som mlčala...Ľúbime sa, to viem na isto...Nikdy ešte žiadnú takto veľmi neľúbil, ale tak...bojím sa, že ma kvôli tomu opustí. Čo mám robiť?Viem, že mu to mám povedať, ale ako?Rozmýšlala som aj nad tým, že mu to napíšem, ale to by bolo asi zbabelé.

jonatanka
24. sep 2009

pivoi vsetko sa da, nelam si hlavu narodnostou, milujes predsa srdcom, nie politikou 😉

atrami
24. sep 2009

pivoi,
je veľa zmiešaných vzťahov. Jednoducho to nerieš, na čele to predsa napísané nemáš.
Mne by to nevadilo určite. MM má najlepšieho kamaráta z Dunajskej Stredy, poznajú sa ešte zo strednej a bol náš svedok na svadbe. Myslím, že obyčajný človek tieto veci nerieši. A ak máš aspoň trošku prízvuk, tak to asi vie.

mirka414
24. sep 2009

ja mam svajciara a nikdy som tak krasny vztah plny tolerancie nemala,sup do toho treba utuzovat vztahy a pomiesat trosku korene 😀

grettka
24. sep 2009

pivoi.. to neries...politika do vztahu skratka nepatri... moja sesterka ma manzela madarskej narodnosti, no zlaty chlap to je a jeho rodicia tiez... a minule sme sa zhodli, ze obycajni ludia sa zhodnu, nech su akejkolvek narodnosti, ze to napatie robia politici... bavime sa o beznych veciach, sporte a podobne 🙂
PS: ak by ta priatel opustil IBA pre tvoju narodnost, tak to urcite nebola laska...

liliandax
24. sep 2009

pivoi
tiez si myslim, ze sa trapis zbytocne 😉 Tak napr. moji rodicia - otec Slovak, mama Madarka. Ked sa zoznamili, otec nevedel po madarsky ani ceknut (teraz hovori plynule), mama po slovensky nerozumela 😀 iba co, to.. Teraz mama ovlada slovensku gramatiku lepsie ako otec 😅

a vidis, fungovalo to super 😵

macka01
24. sep 2009

nie je dôvod,prečo by to neklapalo.Láska hory prenáša.Takže rozdielnú národnosť prekoná ako nič 😅 😅 😅

teodorka
24. sep 2009

aj moj oco je madar a mama z Detvy 😀 no a co ...a ja jedina neviem po madarsky z rodiny ...aj mama uz vie 🙂

titkovamiriam
24. sep 2009

paneboze to je zas co za stupidnu temui-jasne ze moze!!!ja som z tretiny povodom madarka,priatel z polovice.
a keby ta ten tvoj nechcel ze si madarka tak by ta nechcel ani keby si bola slovenka.dnes ked sa cestuje po celom svete nie narody ale aj rasy sa miesaju - nech je tu veselsie 😀 😀 😀

macka01
24. sep 2009

presne tak hranice sa zrušili tak nech sa to premiešava a šťastlivo množí. 😀 No ak niekto prestane milovať len preto,že nie si "čistej rasy" no tak to nie je láska,za takým nehodno plakať ☹

luise
24. sep 2009

Láska určite nerieši národnostné otázky čí nebodaj vieroviznanie!!!!!!!!!!!! 😕

luise
24. sep 2009

Sory, vierovyznanie 😉

titkovamiriam
24. sep 2009

moj byvaly bol slovak jak repa -svokra zahoracka-svokor vychodniar a on .... ☹ ,nieje nad toho mojho polomadara 😀 😀 😀 a to ja madarsky ani neceknem 😅

luise
24. sep 2009

Prečo ľudia riešia také sprostosti??? 🙄 Veď všetci sme ľudia a štve ma, keď sa mnohí len ako ľudia správajú.

angyalok
24. sep 2009

Ja som madarka a prveho manzela som mala slovaka

macka01
24. sep 2009

tiež si myslím že je to jedno,ale veľa ľudí žije s rôznymi predsudkami,ale tým obmedzujú len sami seba

luise
24. sep 2009

macka, tak s tým môžem len súhlasiť. Každý si je sám strojcom vlastného šťastia, a keď sa nebude riadiť vlastnou hlavou, nie vždy to dobre dopadne.

macka01
24. sep 2009

ono asi sa ete asi dlho nezbavíme takých výrokov:že čo na to ľudia,ako to bude vyzerať,a podobne.Politici sú na to aby sa hrýli medzi sebou,ale normálny človek nech si z nich príklad radšej neberie 😀 😀

saskarisko
24. sep 2009

a preco by to ako nemohlo fungovat ????? 😕 taketo miesane rodiny ziju aj v Ziline, a nic sa nikomu nedeje. je to umelo nafuknuty problem. 😠

claudee
24. sep 2009

koľko rečí ovládaš, toľkokrát si človekom 😉 či tak nejako je ten výrok, nie? 😀

macka01
24. sep 2009

biela žije s čiernym a problem žiadny,a to si všimne rozdiel každy však,Slovak či Maďar na pohľad sme všetci stejní.Tiež nevidím problem,

luise
24. sep 2009

Sestranica má muža Turka-Kurda a je to zlatý chalan. 😉 🙂 🙂

ssissi
24. sep 2009

tu sa ale odpoveď ako zareaguje on nedozvieš 😉, ale aj tak nechápem čo riešiš, aká politika? Veď tu nie je občianska vojna.. A politici??
Keď si nesadnú v nejakej veci zástupcovia niečoho.. čojaviem zástupcovia dvoch obcí, tak to ako ľudia z týchto obcí sa majú navzájom prestať ľúbiť??? 😨 Lebo politika???

Smelo do toho, keď ťa prestane kvôli takej somarine ľúbiť, tak za to nestál 😉.

betka1
24. sep 2009

pivoi, ked mu to povies, budes sa citit lepsie. Ak Ta naozaj lubi, tak Ta kvoli tomu nenecha. A chcela by si chalana, ktory je schopny niekoho prestat mat rad len preto, ze je Madar? Cim skor mu to povies, tym sa budes lepsie citit a uvidis na com si.

bodka13
24. sep 2009

a prečo by nemal fungovať 😉 🙂 🙂 ...či on je zarytý národniar 😕 😀 😀

nelám si tým hlavu

PS: nečítala som ani jednu odpoveď,len ma zaujal názov témy 🙂

pivoi
autor
24. sep 2009

Ďakujem vám za vaše odpovede. Tak, či mám prízvuk alebo ho nemám, neviem...Ja od malička som vyrástala s kamarátmi/kamarátkami so slovenskou národnostou. Od malička rozprávam aj tak, aj tak...Len sa toho bojím troška no...Ja viem, že sama si to len komplikujem ešte viac a pritom na tom nič také nie je. Robím si z toho veľké halo, viem...Aj to viem, že mu to musím čím skôr povedať, aby sa mi ulavilo, lebo takto nad tým len premyslam a premyslam....

megi93
24. sep 2009

pivoi koľko máš rokov? Nerýpem, len ma to zaujíma

pivoi
autor
24. sep 2009

19

atrami
24. sep 2009

pivoi,
presne si pamätám na seba v tomto veku 🙂 .Vychutnávajte si to, že máte jeden druhého a netráp sa.

pivoi
autor
24. sep 2009

Však my si to aj vychutnávame, ale máme aj plány do buducna, to jest, myslime to smrtelne vazne...Tak dufam, ze nam to vyjde 🙂

atrami
24. sep 2009

Držím palce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!