Ako povedať priateľovi, že som Maďarka?

pivoi
24. sep 2009

Zrejme tu ešte takáto téma nebola. No čo už. Pred mesiacom "aj niečo" som sa dala dokopy s jedným chalanom. Je nám prekrásne a viem, že ma ľúbi, veľakrát mi to dokázal a nikdy by som nechcela o neho prísť. Obaja vieme, že sme našli toho pravého. Lenže...Ja som sa mu bála priznať, že som Maďarka...Samozrejme na to nemohol prísť, lebo nemám maďarský prízvuk. Možno je to tým, že keď som bola veľmi maličká, spoznala som moju kamarátku. Ona nevedela po maď. a ja po slovensky, tak už na základnej škole som ovládala slovenský jazyk aj napriek tomu, že som chodila do maďarskej školy. V škole sa rozprávam po maďarsky, ale s kamáratmi len po slovensky, lebo iných ani nemám. Mno, ale to na tom nič nezmení, že kto som... Bála som mu to povedať a ani som nenašla vhodnú príležitosť. Čo keď ma kvôli tomu nechá?Asi riadná blbosť, no čím dlhšie to tajím, tým viac nad tým meditujem. Jeho otec tuším vie po maďarsky, takže by problém nemal robiť. Som si toho vedomá, že politické vzťahy by nemali ovplyvnovať môj vzťah... Darmo mi budú hovoriť, aby som si našla Maďara. Nikdy som nemala a ani necem. Ja ľúbim svôjho priateľa a nechcem aby ma kvôli tomu opustil. Vám by to veľmi vadilo? Ja mu to veľmi chcem povedať, len sa bojím. Viem, že ma ľúbi, ale čo keď si po tom zmení názor a opustí ma kvôli tomu. Už som mu to raz chcela povedať, no...zlakla som sa, tak som mlčala...Ľúbime sa, to viem na isto...Nikdy ešte žiadnú takto veľmi neľúbil, ale tak...bojím sa, že ma kvôli tomu opustí. Čo mám robiť?Viem, že mu to mám povedať, ale ako?Rozmýšlala som aj nad tým, že mu to napíšem, ale to by bolo asi zbabelé.

roasha
25. sep 2009

no tak uz je jasne,preco mas take"dolezite"otazky.. 😉 😅
v tvojom veku... 😎 😀

katrin21
25. sep 2009

angyalok: no tak ty asi nie si dobrym prikladom, ze to moze fungovat, ked si uz rozvedena 🙂 😀 a mas len 22 🙂 😅

katrin21
25. sep 2009

ale inak podla mna to moze fungovat 🙂)

potvorka88
25. sep 2009

Pokial ta naozaj ma rad, tak mu je jedno ci si madarka, ruska alebo neviem co. Ja ta uplne chapem, ze rozmyslas ci a ako mu to povies. Je taka hnusna doba, ze si nemozes byt ista reakciou. Niektori ludia su velmi ovplyvneni politikou. Ja viem po madarsky - teda rozumiem a tiez to nekvackam kazdemu na nos. Ked som to vravela teraz uz mojmu manzelovi, tiez mi nebolo vsekto jedno. Tiez som sa bala reakcie, ale on len kyvol rukou a povedal ze je to super a ze aj jeho stara mama vie, tak aspon sa bude mat s kym bavit 😀 Dokonca sme sa prestahovali do DS a spokojne tam byvame. Naozaj je pravda, ze tieto rozbroje robia iba politici a kvoli tomu som sa tam bala prestahovat, aby moj manzel nemal problemy s dorozumievanim, ale bala som sa zbytocne 😉

nguyen
25. sep 2009

ak moze fungovat vzath slovenky s vietnamsko-thaisko-spanielskym mixom vo francuzsku..... 😀 vo vzathu su dolezite uplne ine veci 😉

jalao
25. sep 2009

Pivoi....trosku sa tu stracam...neuvadzas, myslim, kde byvas, ale ak byvas na juznom SVK, predpokladam, ze si madarskej narodnosti, ale si Slovenka, byvas na Slovensku ci nie??? Ak byvas v tomto juznom regione a tvoj priatel hadam vie, odkial pochadzas, tak je snad velky predpoklad, ze ovladas madarcinu 😅 😅 😅 Ja mam niekolko znamych, co tu byvaju, su to normalni Slovaci, ale maju uvedenu v dokladoch cesku narodnost, lebo maju odtial rodicov napr. ...Narodnost si predsa nevyberas...mas ju po rodicoch 😉

pivoi
autor
25. sep 2009

Jalao, áno bývame obidvaja na južnom SVK, v tom istom meste. Niektorí jeho kamaráti vedia po maďarsky, boli sme uz aj v Maďarsku...Áno som maďarskej národnosti, ale tu žijem, ako aj moji predkovia...

macka01
25. sep 2009

pivoi,určite to vyjde ak sa mate radi tak ako píšeš,len sa zameraj na to,čo je vo vzťahu dôležite,netrap sa nad niečim,čo ani možno problemom nie je.Užívaj života 😀

penny13
25. sep 2009

Pivoi, ak ťa tvoj frajer ľúbi, tak niet čo riešiť.
Držím vám palce, nech vám to dlho vydrží 😉

kisska
25. sep 2009

jaaaaj pivoi - vies na co som si spomenula? Ako som sa zoznamila s jednym zlatym chalaniskom a ako mi on v rozpakoch oznamil, ze je madar(byvame okr. Sala a uz som ho milionkrat pocula hovorit po madarsky s kamaratmi a on aj ma prizvuk, skor ja som vynimka, ze sa so mnou bavi po slovensky, lebo ja sa viem po madarsky len pozdravit 😉 ) a ja som vyvalena pozerala na neho, ze co mu mam na to povedat 😀 viac by mi vadilo, keby to bol degesh alebo primitiv, alebo hulvat, alebo jednoducho debil 😉 😀 😀
drzim vam palce, nech si uzivate svoju lasku a netrap sa hovadinami 😉

sabiatko
25. sep 2009

tak ja mozem takyto vztah len doporucit 😀 ja som slovenka, moj manzel je madar a vztah nam funguje jedna radost 😀

nobody
25. sep 2009

dyť tě miluje
zbytečný trápení s národností

musíš na něj: já jsem Maďarka a miluju tě!!!!!!!!

a on: Taky tě miluju

není co řešit 😉

pivoi
autor
25. sep 2009

Ďakujem vám 😉 Tak...už mu to len povedať...Keďže viem, že ma veľmi ľúbi, ako aj ja jeho...Tak dúfam, že to problém nebude robiť...Ale strach mám 😒

macka01
25. sep 2009

tak čo najskôr do toho nech sa môžete venovať prijemnejším témam a činnostiam 😀 😀

pivoi
autor
25. sep 2009

Len keď ja neviem ako na to... ☹ 😒 😖

macka01
25. sep 2009

jednoducho,priamo, na rovinu,veď mu nejdeš oznámiť že ťa doma čakajú 3 nemanželske deti,a ako ti dievčata napísali toto fakt nie je na nejaku siahodlhu debatu,ktorej by si sa musela bať,veď keby mal nejaky problem s Maďarmi,asi by aj naznačil medzi debatou ak sa rozprávate o všetkom,ak take nárasžky nikdy nemal,tak sa nemaš čoho báť

pivoi
autor
25. sep 2009

Najradšej by som mu to napísala, ale to by bolo odo mňa veľmi zbabelé 😖 Ach...už toľko nad tým rozmýšľam, že ja sama si to len komplikujem ešte viac 😒 neviem si pomôcť 😖

macka01
25. sep 2009

zbytočne ☹

pivoi
autor
25. sep 2009

zbytočne?hey hey...Mala som mu to hneď povedať, hneď na začiatku, ked ma to začalo trápiť...Ale čím dlhšie mu to budem zatajovať, tým horšie to bude...Ešte sa zbláznim 😖 Ach jaj, hrozné...Dnes by som mu to mala už povedať 😖

natali1985
25. sep 2009

Mne to nefungovalo....moj ex je Madar....tesne po porode si nasiel inu...maleho uz nevidel 4mesiace no hlavna vec je ze sa bije po hrud,ze ma jeho syn jeho priezvisko

pivoi
autor
25. sep 2009

natali1985, ale zrejme nie kvôli tomu to vám nefungovalo, lebo je Madar...

natali1985
25. sep 2009

No zrejme nie...zrejme je to ze ma rad vela zien okolo seba 🙂 Moji kmotrovci su tiez Madari a su to uzasny ludia...

pivoi
autor
25. sep 2009

Chápem...

natali1985
25. sep 2009

pivoi

zivot je pes:D

snilko7
25. sep 2009

pivoi, moja mamina je maďarka a tatino je z Martina 😀 no a ja som sa vydala na juh za maďara 😀 😀 a lepšieho manžela by som snáď ani nenašla....myslím že rozpory medzi slovákmi a maďarmi dramatizujú len v politike, v realite som sa s tým nestretla a to obec kde bývam je zmiešaná a sťahuje sa sem čím dalej tým viac blavákov...držím palce aby aj tvoja láska to pochopila, však keď miluješ nie je čo riešiť 😉

pivoi
autor
25. sep 2009

snilko7, tak ako to tu čítam, neboli by sme ani prvý ani posledný taký "mix" párik. A však dôležité je, že sa ľúbime. Máte pravdu

momka
26. sep 2009

Ja som tiež maď. národnosti a síce mám manžela Maďara, ale okolo mňa funguje veľa zmiešných párov a manželstiev a všetci sú v pohode. 🙂
Pivoi potom sa ozvi, že ako zareagoval. Neboj, keď ťa ľúbi, určite to prijme bez problémov.

pivoi
autor
26. sep 2009

Chystám sa mu to povedať v pondelok 😖 Ale ešte v nedeľu večer ma pekne kopnite do riťky, aby som to aj povedala 😀

klaudia74
26. sep 2009

pivoi, a najväčšia sranda bude, keď ti na to povie, že "aj ja"... 😅

jaron
27. sep 2009

Môže fungovať vzťah medzi Slovákom a Maďarkou?

Som presvedčený, že určite môže. Záleží skôr na vás samých, na vašom vzťahu. Rovnako by sme sa mohli pýtať, či môže fungovať vzťah medzi Slovákom a Slovenkou.
Takže veľa šťastia vám želám, pivoi.