Ako prebieha IUI?

anlady
25. aug 2011

Ahojte, prosím Vás ktorá z Vás podstúpila IUI, potrebovala by som presný podrobný popis od momentu, kedy sa pre to s manželom/partnerom rozhodnete. Prosím aj vyšetrenia, kedy sa robia, kde sa robia, ako sa robia, manželove vyšetrenia, ako sa to robí všetko, atď....tj. presne podrobne, nakoľko sa v tom moc nevyznám ako to funguje. A prosím aj o info ako ste boli úspešné.
Moc ďakujem.

aninka666
25. aug 2011

ahoj. tak naše IUI prebiehalo takto. prišli sme do Iscare v MT. podstúpili sme vstupný pohovor so sestričkou, kde som odpovedala na otázky ohladne menštruácie, potratov a podobne. manžel bol na spermiogram. potom sme šli k doktorke, ktorá mi urobila podrobné vyšetrenie, zobrala všetky stery a urobila podrobné sono. našla jedno vajko, tak nám hned navrhla IUI. o den na to som si dala pichnúť pregnyl na vyvolanie ovulácie a o dva dni sme šli zase do Iscare. manžel odovzdal znovu spermiogram a o dve hodinky som bola na rade ja. prebieha to na klasickom vyšetrovacom kresle. doktorka ma najprv pozrela sonom, či vajko prasklo, vydezinfikovala. potom prišla sestrička si manželovými spermiami. boli v takej uzunkej pipetke alebo čo to bolo. taká tenká rurka. to strčila cez krčok maternice až do maternice a vypustila tam spermie. nebolelo to, len to bol taký zvláštny pocit. chvílu som ešte ostala v kresle a o 14 dní som si mala spraviť testík. ten mi hned vyšiel pozitívny. nechcela som veriť, tak som urobila dalšie 4 🙂. potom som sa objednala na sono a na krv a všetko dopadlo ok. budúci týžden pojdem zase , či rastieme. a potom by som už mala ísť k svojmu lekárovi. takže držím palce aby ti to dopadlo úspešne

iva567
28. aug 2011

ahoj. Naše IUI prebiehalo tak, že najskôr sme išli na úvodnú konzultáciu do Gyn fivu v BA. Bola som práce 10DC. Keďže laparku som už mala za sebou (tam mi zistili, že jeden vajcovod mám nepriechodný) a manžel mal už urobený spermiogram, kde mal dobré výsledky, tak nám navrhli hneď v ďalšom cykle IUI. Doktor nám najprv navrhol stimulovať clostilbegytom (myslím, že 3.-7.DC 1 tabletka), potom chodiť na kontrolné sono a krv a podľa inštrukcií v určitý deň pichnúť Pregnyl a o 36 hod. ísť na insemiáciu. Hneď po tom ako stanovil tento postup, tak ma vyšetril, zobral mi stery na protilátky, chladýmie a neviem čo ešte a robil mi sono. Tu zistil, že na priechodnej strane mám dominantný folikul a preto celý postup zmenil na spontánny cyklus. Na úvodnej konzultácii som bola v pondelok. Keďže sa jednalo o spontánny cyklus, tak som clostilbegytom nestimulovala. V piatok som išla ráno na krv, hneď potom mi robil zase sono, kde bol folikul už asi 22 mm a doktor povedal, že IUI vidí tak na pondelok. O 14.00 hod. som volala do CAR pre výsledky a ďalšie pokyny a tam mi povedali, že si mám ísť čo najskôr dať pichnúť pregnyl na uvoľnenie vajíčka a ráno o 7.00 máme prísť do CAR na IUI. Pregnyl mi pichli na gynekologickej pohotovosti. Ráno v CAR bolo okrem nás ešte asi 10 párov, niektoré išli na punkciu (odber vajíčok) a niektoré na IUI. Manžel odovzdal spermie (sestrička sa pýtala, či do kabínky chceme ísť obaja 😀 - my sme nechceli, ale je tam aj takáto možnosť) a povedali nám, že o 10,30 máme prísť na IUI. Keď sme tam prišli tak som išla do takej menšej miestnosti, kde bolo vyšetrovacie kreslo, stolička, umývadlo, bidet. Doktor so sestričkou tam prišli za mnou. Trochu som sa bála či to nebude bolieť, lebo niektoré baby tu písali, že ich to bolelo, tak som bola celá stiahnutá, aspoň som sa tak cítila 🙂 , ale bolo to úplne v pohode - mne to pripadalo skôr ako keď mi berú stery na vyšetrenia. Spermie mi vstrekli do maternice takou pipetou, mne pripadala taká pružná - aspoň sa mi tak zdalo. Potom som hneď vstala z kresla a išla som domov. Mala som potom taký zvláštny pocit, akoby to zo mňa malo vytiecť, ale na nohavičkách som potom nič nevidela, takže to bol len taký pocit. Tiež som mala pocit ako keď mám dostať mrchu - bolelo ma podbruško a predná strana stehien. Chvíľu som sa snažila oddychovať, ale po pár hodinách som už normálne fungovala. Od večera po IUI si dávam vaginálne ráno a večer po 2 tabletky utrogestanu. Teraz som týždeň po IUI a strašne ma bolia prsia - to je asi z tých hormónov a o týždeň mám ísť na kontrolu na krv, či bolo IUI úspešné. Na túto kontrolu sa chodí o 14 dní. Ešte som zabudla napísať, že kým bol manžel odovzdať spermie, tak sestrička mi hovorila, že už nemám ísť na záchod, lebo na IUI musím mať plný močový mechúr, to bolo dosť brutálne, lebo som skoro praskla... 😀

viva13
30. máj 2013

ahoj, prosím surne pomoooc, dnes som bola na IUI a hovorili mi, že utrogestan 2-0-2 každých 12hodín,no ked pozerám protokol tam mám 2-2-2 každých 8hodín poradí niekto?

manita
31. máj 2013

Utrogestan 2-0-2.

kvik1
3. jún 2013

Ahojte, aj mna to caka buduci tyzden 🙂 len dufam ze to stihnu lebo mavam ovu vacsinou na 11DC a na kontrolu idem az na 10DC (predtym je vikend) tak neviem ci sa stiha vcas pichnut pregnyl.
Ja som sa este chcela spytat, treba si v ten den podla vas brat volno a oddychovat? Alebo odtial mozem ist normalne do prace? Tie ktorym to vyslo, lezali ste? Dakujem 🙂

alchemilkazltozelena
3. júl 2013

@anninka666 kolko si za to platila?

mima1416
8. júl 2013

ja som si brala voľno a celý deň som ležala doma a aj tak mi to nevyšlo ani na jeden pokus z troch. Takže si myslím, že si netreba brať voľno 🙂 Ak sa to má podariť, tak sa to podarí 🙂

V Iscare MT stojí IUI 82,50 EUR

zuzlicek44
29. júl 2013

a finančne to je ako?

diikes

allenkovababulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aleskandra
28. feb 2017

Ahojte baby,
minulý utorok som absolvovala svoje prvé IUI...dúfam, že aj posledné 🙂 Priateľ mal veľmi dobré výsledky zo spermiogramu - tých spermií, ktoré mi vlastne vkladali do maternice. Počet bol 26,5 mil/ml (prvý moment ma napadlo, nie je to nejak málo? veď na prvom spermiograme ich mal vyše 70mil), ale to boli vybraté už len tie NAJ ;) a pohyblivosť 98%...tak ja si stále teraz hovorím, že to určite vyšlo, veď taký krásny spermiogram nemá hocikto...držte mi palce, nech si o týždeň nájdem na teste konečne vytúžené dve // . Boli sme v Iscare v MT a sa cena zvýšila na 150 €

ivka_8202
28. feb 2017

@aleskandra ahoj aleskandra, aj my mame za sebou čerstvo iui, ale ani zďaleka taký dobrý spermiogram. Držíme palce, určite to vyjde.

aleskandra
1. mar 2017

@ivka_8202 Ivka, treba stále veriť...aj v nemožné ;) aj keď viem, že niekedy to jednoducho nejde, viem to z vlastnej skúsenosti...To, že ste nemali taký dobrý spermiogram ešte nič neznamená, určite sa našla jedna jediná potvorka, vďaka ktorej si aj ty nájdeš dve čiaročky 🙂 veľmi veľmi držím palce, daj vedieť ako ste dopadli ;)

ivka_8202
1. mar 2017

@aleskandra Ďakujem pekne za podporu 🙏 silno verím aj keď zatiaľ mám pocit že nič sa nedeje. Jasne ozvem sa, aj ty daj vedieť 🙂

aleskandra
4. mar 2017

@ivka_8202 ahoj Ivka, tak dnes robený prvý test na 11-ty deň po IUI...a výsledok?? jedna čiarka 😢😢 som z toho smutná...ale ešte nestrácam nádej...v utorok skúsim spraviť digitálny test, ten je oveľa presnejší a už len dúfať, že tam bude + a vo štvrtok žiadna mrcha nepríde...aj keď dnes ma začalo nejak divne pobolievať brucho, ako pred príchodom mrchy... 😒

ivka_8202
4. mar 2017

Ahoj @aleskandra, no mne sa zdá že nič sa nedeje, prsia pobolievaju iba aj to sa mi zdá že viac po tabletke progesteron večer a teraz už menej. 11 deň ti nemusí ukázať, skôr si myslím že to pobolievanie môže byt dobre znamenie. Ja asi tiež spravím test ale až vo štvrtok poprípade v stredu. Toto čakanie je na zbláznenia.

aleskandra
4. mar 2017

@ivka_8202 Ivi, ja mam tiež ten pocit...Žiadne príznaky tehu sa nekonajú...Dnes som začala pociťovať pobolievanie prsníkov,ale to ja mávam aj pred mrchou...Tak čo si o tom myslieť? 😒 a o tom čakaní ani nehovorím, nech už je štvrtok a nech viem, na čom som....Pfuj Pfuj na iba tie najlepšie výsledky 👍 🙏

ivka_8202
4. mar 2017

@aleskandra no je to naozaj na nervy, snaž sa nemyslieť na to, niečim sa musíme rozptýliť. Je to ťažké ja viem ani mne to moc nejde. Ani u mna žiadne príznaky, necítim sa inak. Všetko je ako inokedy :(

peta1223
20. apr 2017

Ahojte baby chcem sa informovat ci je iui bolestive gynekolog mi povedal ze mam mensi krcok maternnice a v sobotu mame ist na iui strasne sa bojim bo ked mi robili prefuky tak ma to bolelo.
vopred vam dakujem za ociktoru odpoved

vaykiki
20. apr 2017

Ahoj peta1223. Ja som včera bola prvý krát na IUI, tiež som sa veľmi bála a nevedela som čo ma čaká. Velmi ma bolelo vyšetrenie Hycosy a následne mi bolo od toho dosť špatne. Ale IUI, nebolelo vobec ostala som prijemne prekvapená a trvalo do len asi 3 minutky.

aleskandra
20. apr 2017

@peta1223 záleží od dr. Keď mi prvý krát doktorka robila IUI, tak som cítila také nepríjemné tlaky...ale nič, čo by sa nedalo zniesť. Druhé IUI mi robil doktor a to som absolútne necítila, až som bola prekvapená ked povedal, že to mám za sebou 🙂 možno je niečo pravdy na tom, že chlapy sú jemnejší, citlivejší...

peta1223
20. apr 2017

@vaykiki Dakujem bolo mi povedane ze ma pan doktor trochu potrapi ked že mam usi ten krcok maternici ale dufam ze to naozaj nebude boliet 🙂
a co už vies aj visledok ci bola uspesna ci este nie?

peta1223
20. apr 2017

@aleskandra Dakujem no mne to ide robit pan doktor MUDr. Bornay Igor chodime do CRM v bb a naozaj nevem co ma caka bo ked mi robil doktor prefuky tak ma to bolelo skrs ten krcok maternici ze bol usi a aj tak to bolo neuspesne tak som musela podstupit laparoskopicku diagnostiku

dadulik243
3. nov 2017

Ahojte chcem vyskúšať IUI mam PCO priatel mal spermiogram uplne v poriadku len ja koli PCO mam aj problem z menstruaciou aky vas nazor pomoze nam to uz sa niaky ten rôčik snažíme ďakujem

tathiana
9. nov 2017

Ahojte dievčatá, prosím vas neviete ktorý deň po menstruacii sa môže ísť na IUI?

adika84
17. nov 2017

@tathiana podľa toho kedy máš ovuláciu ja mávam 28 dňový cyklus tak som bola na 14 deň ale oni to vedia podľa toho aký veľký máš folikul a z krvi podľa hormónov

juliet86
15. jún 2018

Baby co ste boli na iui. Preco sa dava potom ten utrigestan ci co?

aleskandra
15. jún 2018

@juliet86 utrogestan je na udržanie tehotenstva

monka3211
24. dec 2018

Ahojte baby, 18.12. som bola na IUI a už som nevydržala a dnes po 7 dňoch som si urobila test. Nič. Úplne čistý. Myslite si že ešte je priskoro? Ďakujem

adika84
24. dec 2018

@monka3211 podľa mňa ešte skoro. Aj keď ja som tiež robila skoro. Som to nevydržala 😂.

monka3211
24. dec 2018

@adika84 a ako si dopadla? Mna boli v podbrušku. Ale neviem či na to nevplýva progestenalle.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre