Ako prekonať túžbu po dieťati?

lilynovak
17. mar 2016

Ahojte ... potrebujem radu ako prekonat tuzbu po dietati. Mam 28 a priatel po 30. Sme spolu uz 9 rokov 🙂, byvame spolu, obaja mame stabilnu pracu. Pred cca 2 rokmi sme si povedali ze v tomto obdobi si zalozime rodinku. 2 roky presli a ja som sa uplne nastavila ze ano je ten cas , ze som pripravena na 100%, ze aj ked babo necakam uz teraz ho lubim a velmi velmi po nom tuzim :( Zacala som tuto temu uz milion krat no on stale ze nie nie ... Ze neviee a ze nechce este ale ze raz urcite . Vzdy ked s tym zacnem nikam to nespeje a on to len posuva. Teraz mi zase povedal ze mozno o rok mozno o dva zacneme len o nom realne rozmyslat. Vtedy mi vyhrknu slzy do oci a zovrie mi srdce :( Vidi ze sa trapim no aj tak nic. Kamaratka caka babo. Ja viem ze nutenie nikam nespeje no ako to prekonat v sebe aby som s tym prestala tzv. ,, otravovat " a seba samu nicit . Neviiem potlacit myslienky. Niekedy si poviem ved som mlada ok mam cas. No vecer ked idem spat to pride raz ... ako si mozem hovorit ze som mlada ze mam cas ked citim ze ten cas je teraz :((((( Mam z toho depky .

lilynovak
autor
17. mar 2016

S tou kamoskou mi to prekliklo tak doplnam 🙂 Uvediem priklad ako mi to lezie uz na mozog niekedy 🙂 kamaratka caka babo a ja hned ze nieco pre radost jej kupim dupacky pyzamko ... no je totyzden a este som nemala cas ist kku nej tak veciciky mam doma. Ked ma to chyti zalovim v taske , vyberem ch pozeram sa na ne a uplne citim ako ma zoziera smutok z vnutra .... toto potrebujem prekonat :(

dominika6
17. mar 2016

@lilynovak
Ak by ta lubil v dietati by ti nebranil

loginexistuje
17. mar 2016

@lilynovak no rozhodne by som ziadala vysvetlenie ze ak ste sa dohodli pred dvomi rokmi ze o dva roky a zasa to posuva ze preco, pokial tam nie je vazny dovod a zasa to len odsuva na neurcito tak by som sa zamyslela nad vasim vztahom ...
otazka deti a rodiny je vo vztahu velmi dolezita a tuzbu po dietati nepotlacis ... vek na to mas aj podmienky ... on detto podla toho co pises ...

chce vobec deti ?
chce deti s tebou?
chce deti az v manzelstve?

ale teda osobne som aj za to aby ste sli tou klasickou cestou zasnuby svadba a az potom dieta otazku deti by som si ale doriesila samozrejme predtym ...

shia
17. mar 2016

@lilynovak z tvoho príspevku cítiť, ako je to dieťatko pre teba veľmi dôležité, a tak je to správne, je to úplne iný 100% ny druh lásky, o ktorú by podľa mňa nemala byť ukrátená žiadna z nás...ak je to pre teba také dôležité, bolo by načase sa s ním vážne porozprávať, aký má on k tomu postoj a do akej miery to s tebou myslí vážne, lebo - úprimne, vo vašom veku, v stabilnom fin, zázemí, a po toľkých rokoch randenia, ak by to myslel vážne, už by bola namieste aj nejaká tá žiadosť o ruku - za predpokladu, ak chce zostať s tebou po zvyšok života, ale ak si toto nevie predstaviť, a ani dieťa, asi by som prehodnotila, čo vôbec hce, či teba chce atď...lebo ak to bude odsúvať, je možné, že sa to potom už ani nemusí podariť (mám taký príklad v okolí), a potom čo...celý život budeš len nešťastná...skúste to prebrať a keď nie, zváž si ty priority, či chceš aj rodinu (a myslím si, že máš naozaj pravý čas) alebo nie, lebo vo vzťahu musíte byť štastný a spokojní obaja, nie lne on...držím palce

charity
17. mar 2016

@lilynovak Zobral si Ta aspon za zenu? Alebo vsetko odklada kym nestretne tu pravu?

lilynovak
autor
17. mar 2016

no zasnuby hmmm dajme tomu ze boli prstene mam dva ale zeby to boli neake zasnuby do roka a do mna nic, je pravda z sa vyhovara aj na to ze az po svadbe , no ja niesom taky typ cize mne to je jedno, hovorim mu ze ked si praje velku svadbu ok nech sa informuje, este minuly tyzden som mu povedala ze zavolaj na jedno miesto ktore sa mi paci a ON ?? nezavolal a ja som cely den v praci, ked sa o to nechce zaujimat tak vravim svadbu nepotrebuje a je po debate ... viem ze deti chce a aj so mnou ale je tak to ALE .... tak som sa ho spytala ci to mam brat ze nieje pripraveny ze sa neciti na dieta ako keby sa zaviazat starat sa o male babo ... a on ze no mozem to tak brat .... deti mame doriesene ... no jemu tie biologicke hodiny vobec netykaju ma pracu snov a lieta po celom svete , napr teraz isiel na 5dni do ameriky , neviem mozno sa boji ze ked bude babo ze uz si to nebude uzivat ze sa mu tak inak zmeni zivot, hovorim si potom ze chyba je vo mne ... ze som ako neaka hysterka :( :( :( ale moja tuzba je taka obrovska ze nikdy by som neverila ze mozem po nom tak velmi tuzit a aj predstava ze zacneme na nom pracovat najskor o rok je bolestiva :(

bluka2
17. mar 2016

@lilynovak Neda sa dohodnut na nejakom kontretnom termine, ze napr. v sept. svadba a takto o rok 17.3.2017 zacnete pracovat na tom dietatku? Ak za to ten chlap stoji?

lilynovak
autor
17. mar 2016

stale mi hovori ze ma lubi ze som najdolezitejsia osoba v jeho zivote a ze chce deti no skutek utek .... a len posuva a posuva :// a ja sa proste sa dozadujem a zazinam stale a stale aj ked si poviem ze s tym prestanem ale nedokazem s tym prestat ... aj ked to vsetko teraz citim uplne mi zoviera srdce ... nechcem aby nam to kazilo vztah no ja neviem ako si mam usporiadat v sebe aby som pockala aspon ten rok a uvidim :(

charity
17. mar 2016

@lilynovak Zaujalo ma, ako podcenujes svoje potreby a tuzby: nie si hysterka, lebo tuzis po materstve. Ale uvedom si, ze on Ti ponuka vyhovorky. Dieta po svadbe.., svadbu neorganizuje... Ty mu vlozis do ust, ze sa na dieta neciti. On prikyvne. Robota mu je prednejsia nez zakladanie rodiny a namuesto toho, aby to povedal na rovinu, tak kluckuje. Toto je partner do zivota?

majka99999
17. mar 2016

@lilynovak no chlapi su taki, "ja pridem na urad, poviem ANO, popijene, pozabavane sa a hotovo - preco si v strese, ze treba vybavit vela veci?" A tak. Normalne povedz, ze chces malu svadbu 3.9.2016, ci vyhovuje.

charity
17. mar 2016

@bluka2 Uz sa dohodli na termine a on ho teraz odsuva. Nie je spolahnutie na dohovor s nim. A jej utekaju roky.

majka99999
17. mar 2016

@lilynovak ps nie si hysterka, mas 28 a je normalne chciet deti.

bosoriak
17. mar 2016

@lilynovak Predstavy o tom, kedy mat deti a za akych podmienok su tak zakladne, ze bez toho by som si nevedela predstavit vztah vobec. Pises, ze ste spolu 9 rokov, to uz je celkom dlho na to, aby ta takto odpinkaval. Mne sa to nepozdava, po 9 rokoch vztahu uz musite mat nejake spolocne predstavy o dalsom smerovani.

Ja by som sa s nim skusila porozpravat este raz, ale skus to tak, aby naozaj naozaj pochopil, ako je to pre teba dolezite. Nie si hysterka, si zena, ktora ma nejaku zasadnu predstavu o vztahu a tvoj partner by mal byt tym, ktory to chape. Netvrdim, ze sa ludia vzdy dohodnu na prvykrat, ze to ide hladko a ano, byvaju trenice a dlhe debaty a podobne. Ale takto to odpisat, ze zas o rok, no kde sme, ved to nie je rozhodnutie o kupe auta.

Mne by uz blikala kontrolka, ci je toto naozaj ten partner na zivot, lebo taketo spravanie ukazuje vselico, len nie respekt a lasku. Ale mozno sa mylim, ty to musis vediet najlepsie, nikto z nas ho nepozna, len ty sama.
Drzim palce.

lilynovak
autor
17. mar 2016

@bluka2 na ved toto ze od velkej noci zacina hlavna sezona na svadby a pre tento rok je vsetko obsadene a zaaase nato ako hovori ze svadba je dolezita tak sa do nej nehrnie ... a kedze ja po takej veci neako netuzim tak ho nehrniem ... pre mna je predstava planovania dietata az po novom roku .... je to proste neskoro ... babo nosime 9mesiacov , a predtym kym sa podari a ci vsetko prebehne ako ma .... neviem ja to citim proste teraz a vsetko ine je neskoro .... :(

monicm
17. mar 2016

@lilynovak No neviem, viem, že ho ľúbiš, ale úprimne, mám pocit z tvojich slov, že tento človek veľmi nie je pripravený na záväzok v podobe manželky a dieťaťa. Neviem, aké ti dáva argumenty, že dieťa ešte nie, ale z toho čo píšeš, máte všetko na to, aby ste si mohli založiť rodinu a netrápiť sa, kde bývať a čo s peniazmi. Neviem, či si si s ním hovorila, ale tak bez emócií, rozumný rozhovor, prečo to chceš a prečo on nechce. Musíš si sama určiť, čo je pre teba priorita. Aby si sa neocitla náhodou v situácii, že o 5 rokov budeš počuť znova, že dieťa ešte nie, že ešte počkajme dva roky.

Mimochodom, minule som počula jeden rozhovor s psychológom kde hovoril o podobnej situácií (išlo o svadbu), že ak sa raz na niečom dohodnete, malo by to platiť, ak partner zmení názor bez zjavného dôvodu (finančne krachuje, je smrteľne chorý), tak si treba veľmi premyslieť, či ste ochotné riskovať takéto odkladanie, lebo je dosť možné, že to bude trvať večne.

bluka2
17. mar 2016

@charity Zalezi na tom ako sa dohodli, ak sa davno neurcito dohodli, ze nejako v tomto case by to mohli skusit, viem pochopit, ak by to rad este trochu posunul, lebo momentalne sa na to neciti. Tiez mi to nie je extra sympaticke, tak mozno este jeden konktretny dohovor, ak im to inak velmi klape (?). Ak o taky dohovor zaujem nema resp. bude sa snazit sa z toho vymotat - nech si najde niekoho serioznejsieho; ak vypocuje a chape aj jej stranu a vie sa dohodnut, tak mozno to stoji za pokus

whitecat666
17. mar 2016

@lilynovak byt tebou by som sa urcite o dieta s nim nepokusala. nemyslim, ze by slo o to, ze by deti nechcel s tebou alebo nechcel vobec. skratka sa len este na dieta neciti. chce si uzivat, cestovat a este nejaku dobu to nechce menit. teraz je caste, ze muzi maju deti aj v patdesiatke, zvlast ked su to karieristi (ich vek neobmedzuje). urcite ho na dieta nepresviedcaj, lebo on vie preco to odklada (a tebe by bolo urcite viac nez luto keby si s nim dieta teraz mala a potom by si musela zit s tym ako sa mu dostatocne nevenuje a je radsej mimo domu ako pri vas).
na tvojom mieste by som bud pockala, kym on sam bude chciet dieta (za nejake tri roky moze zmenit nazor) alebo si nasla niekoho ineho.

monicm
17. mar 2016

@lilynovak A mimochodom, je jeden spôsob, ako prestať túžiť po bábätku. Mať ho. Iný spôsob nepoznám.

bluka2
17. mar 2016

@lilynovak Ja ti rozumiem, ale aka je tvoja alternativa? Ak sa rozidete, pockas si na babo dlhsie ako 9 mesiacov + 1 rok (to fakt odporucam, toho cloveka predtym dobre spoznat, z vlastnej skusenosti 😅 ) Tym vsak nemyslim, ze zostat v neperpektivnom vztahu dava zmysel.

lilynovak
autor
17. mar 2016

baby ja sa prve chcem pokusit to nechat tak este rok a uvidim co dalej ... podotknem ze to je typicky ITckar cize emocionalne rozhovory plne pochopenia nehrozia .... nie blbe vtipy o nich niesu vtipy ale kruta realita .... ja by som chcela pockat ale aj s tym pokoj ale potom som na nete vyskoci mi reklama s kociarom ... kliknem .... pozeram .... placem .... on sa pozrie pride ku mne co sa deje ja mu poviem uz po milionty krat ze ja to babo chcem proste teraz ze po nom tuzim on ma pohladka da mi pusu urobi mi caj , pozera na mna a konec ... potom je vsetko super o 3dni to zase pride a v poslednej dobe uz dookola ... prde z ameriky a zaaaase budem hucat lebo to nebudem vediet uz kontrolovat .... a pritom nechcem s tym zacat ale ... .

lilynovak
autor
17. mar 2016

@bluka2 ale ja chcem babo iba s tymto clovekom lebo aj ked mi pisete ze keby ma mal rad tak by ho chcel atd .... ked si odmyslim to dieta je to idealny partner .... a viem ze ma rad deti no on sam teraz dieta este nechce mat ... skor neviem ide o mna ... ale sa s tym vyrovnat

susedaaa
17. mar 2016

je mi smutno z toho ako sa citis, a je mi ta luto...po pravde 29 je akurat na prve dieta, ono sa hovori ze prve dieta by sa malo odrodit do 30tky zo zdravotnych dovodov..ze prve dieta sa 30tke zena zvlada horsie zdravotne...na tvojom mieste treba striktne dat priatelovi ultiata, vysvetlit mu ze uz po dietati tuzis a ze sa nebudes prisposobovat jeho pohodlnosti, vies z roka, dvoch moze byt 5 a uz sa ti nemusi potom podarit otehotniet...daj mu ultimata a uvidis...

bluka2
17. mar 2016

@susedaaa Pozri, neexistuje hranica presne 30. U tych zdravsich kludne aj neskor, u inych uz v 27 bude problem...

lilynovak
autor
17. mar 2016

po pravde teraz si hovorim ze co je hrozne na tom pockat rok aka som blba ze tu revem za pc a mozno o rok takto budem s bruchom a ked nie tak pootom .... ale realne to vidim ze mi to vydrzi do rana a ked sa vyspim zase budem na tom istom

bluka2
17. mar 2016

@lilynovak Joj to neviem, to asi tazko. Nic lepsie ako zamestnanie sa niecim novym, co ta nadchlo, mi nanapada. A ani robit vsetko, co ako tehotna nemozes (dobre vino, bunjee jumping, sauna ...)nie je asi ziadna efektivna rada

lilynovak
autor
17. mar 2016

@bluka2 problem je kusok v tom ze chodim do kardio poradne , mam astmu a cyklus kattastrofa ale kazdy jeden lekar mi hovori ze v klude ze stresivat sa budeme az sa realne nebu darit ... aaa teraz predpokladam ze mi zacnete pisat ze na co cakame no neviem ....

katarinamarkova
17. mar 2016

@lilynovak ked ta raz kopnu materinske pudy uz ich neprekonas nikdy.
ja som odjakziva zastancom toho, ze partneri sa maju na zakladnych zivotnych otazkach, prioritach zhodnut. je uplne jedno ci jeden chce dosku hore, druhy dole, ci jeden zboznuje ruzovu, druhy modru.....lebo to su veci, ktore ta stvu par minut, hodin.....ale take veci ako: kedy rodinu, kde chceme byvat, rozdelenie uloh, hodnoty....maju mat partneri viac menej zhodne - lebo to su veci ktore ak sa nezhodnete budu stvat cely zivot.

bluka2
17. mar 2016

@katarinamarkova Uplna pravda, este by som dodala financie...

lilynovak
autor
17. mar 2016

inak robim s detmi cizeeee aj ked vidim tych 15rocnych pubertakov si poviem o nic neprichadzam no dnes na hviezdoslavovom kubine ked isla moja ziacka vystupovat pozrela sa na mna ci tam sedim v hladisku a mne sa normlane tlacili z nicoho slzy do oci a bola som taka pysna na nu ze az :( tazko sa zamestnam niecim inym ako detmi ked s tym zijem 24hodin dennne

susedaaa
17. mar 2016

@katarinamarkova ano je to tak...a ja si myslim co tu baby hore pisu ze zamestnat svoju mysel niecim inym je blbost, ked ta chytia materiske pudy darmo budes zamestnavat mysel, to sajednoducho neda - daj priatelovi ultimata !