Ako prestať mať rád?

anavila
14. nov 2008

trosiku cudna otazka, vsak? mam rada cloveka, s ktorym som v pokrvnom pute., co je normalne. ALe hrozne mi ublizuje, aj ked nevedomky a nie naschval. Rad pije a nehladi na svoje zdravie, ktore ma aj tak podlomene. Ja sa o neho hrozne bojim, lebo viem ze to nemoze dopadnut dobre. Velmi by som chcela aby ma to netrapilo, lebo viem ze s tym nic nenarobim. Ale ako???ako ako ako????? prosim poradte mi. AKo sa starat len sam o seba a kaslat na zivoty inych????

jabrunko
14. nov 2008

hmmm tak to som aj ja zvedava??? ... myslim, ze viem co myslis ... aj ked ja uz som vo fazi, ze tym clovekom skor pohrdam, lebo vidim, ze si nevazi sam seba a iba sa lutuje, namiesto toho, aby nieco robil ... a hovorim si, ze na to kazdy musi prist sam, lebo kazda moja rada tomu cloveku, je brana ako utok ... takze uz nic nehovorim a je mi toho cloveka luto

karot
14. nov 2008

Já tohle dokážu jen v případě,když mi(nebo mému blízkému)ten dotyčný hodně ubližuje,nepřestává s tím a je to čím dál horší.Ale tím nemyslím sebepoškozování,...................to bych měla asi snahu mu pomoci. 😉
Nebo alespoň najít ten důvod jeho chování.

petruna
14. nov 2008

na to se neda odpovedet jinak, nez ze to nejde....ale to ty urcite vis, jen se zrejme potrebujes vypovidat, protoze te to trapi.
Taky si nekdy rikam, proc jen mam rada tolik lidi a tim padem se o hodne lidi bojim a ze by mi bylo lip, kdybych byla sobecka a myslela jen na sebe....ve smyslu, ze bych se nemusela porad tolik bat.
Ale zaplat panbu za lidi, ktere mam rada, byt to prinasi spoustu strachu o jejich zdravi, zivoty.....
Na tvoji otazku proste neni jina odpoved, nez ze se s tim musis nejak vyrovnat.....pochybuju, ze nekdo napise neco jineho.

tutifruti
14. nov 2008

Nepreberaj zodpovednost za druhých... Každý je zodpovedný sám za seba, za deti... To máš naložené až, až... Nerieš čo vyriešiť nemôžeš.... Ale rada mať neprestań....

jabrunko
14. nov 2008

mozno je vtip v tom, ze nie prestat mat rad, ale mat rad este viac a brat toho cloveka takeho, aky je ... aj s chybami 🙂 ... kazdy ma na svoje konanie dovod a pravo ...

womenne
14. nov 2008

anavila to poznam moj brat chlasta vo velkom už niekolko rokov je nepoučitelny včera bol u psychologičky konečne vypisala ho na protialkoholicke čo doteraz odmietal a on sa dnes ožral 🙄 na to sa neda kašlat nikdy sa nevykašleš alebo si neprestaneš všimat niekoho na kom ti zaleži ☹

anavila
autor
14. nov 2008

dakujem baby, ste mile. Neprestanem mat rada, mas pravdu JABRUNKO, pekne si to napisala, naozaj.... laska nieje laskou ak sa pre nu netrpi...snad sa to nejako napravi...modlim sa za to kazdy den

kveta
14. nov 2008

No, ja som takúto situáciu začala riešiť až keď som mala z prispôsobovania sa takému človeku sama zdravotné problémy a pomaly, ale iste sa schyľovalo k domácemu násiliu. /Šlo o manželovho príbuzného./ Vtedy som si uvedomila, že buď si nechám ubližovať a budem na tom psychicky a zdravotne horšie a horšie, alebo vstanem a odídem a zachovám si tak zdravie a nebudem tráviť dlhé noci bdením a premýšľaním nad tým človekom. Neprestala som ho mať rada. Ale zničiť sa nenechám.

anavila
autor
15. nov 2008

mas cistu pravdu...prestat mat rad, to jednoducho nejde, ale ako si rozkazat nemysliet na to, uz som to tolko krat skusala a nic.

gedren
15. nov 2008

Ja poradim buddhistickou metodu dobrych prani, je opravdu velmi ucinna na vylepseni vztahu s kymkoli. Nekolikrat denne si na toho cloveka vzpomenes a uprimne mu prejes to nejlepsi, co si dokazes predstavit, s tim, ze to samozrejme nejak prizpusobis situaci, tj. prejes mu i, aby se zbavil tech svych problemu, netrapil tim ostatni ani Tebe a tak. A muzes to rozsirit i na prani vseho dobreho vsem bytostem.

Pokud Ti to neni proti mysli, muzes u toho rikat mantru Om Mani Peme Hung. A pokud Ti ta dobra prani moc nejdou (pokud mame komplikovane vztahy, tak to casto hned nejde), tak ta mantra ucinkuje i sma o sobe, proste vzpomen si na nej, volitelne poprej vse dobre a volitelne rikej mantru 🙂

anavila
autor
18. nov 2008

hmmm zaujimave...a co znamena ta MANTRA? je to nejake zaklinadlo? Ja mu nikdy neprajem nic zle... vobec... ale skusim tvoju metodu... dakujem vam este raz.... ach BOze, tie vztahy!!!!

katrin21
18. nov 2008

ja som kedysi davno pocula vyraz MANTRA v suvislosti s osudom a tym co sa nam deje od jednej vestkyne.,.. povedala " slovo je mantra , co vyslovujes, to privolavas..." cize rob dobre, bude dobre, praj zle - bude ti zle." ... a ja tomu fakt verim... treba byt pozitivny a priat dobre aj nepriatelovi a zelat si aby sa mu otvorili oci a " dostal rozum"... ale to je to najtazsie.. hlavne ak velmi ublizil... ja som to dokazala... neprajem nic zle mojmu ex manz. a mam sa dobre, kym som sa na neho hnevala, ze ma opustil pre inu, tak ani moje vztahy nefungovali... dnes som s nim " kamoska", dokonca aj s jeho zenou sa dokazem bavit, a je to super. len musi clovek pochopit, ze nic nezmeni ak sa bude lutovat, prosikat a musi byt stastný sam zo sebou ... a stale sa usmievat !!

katrin21
18. nov 2008

a ja som velmi tazko prestavala mat rada... nie len jeho, ale aj jedneho muza, kt, ma velmi trapil, a ja som ho milovala a nevedela tom skoncit aj preto, ze sme boli daleko od seba. tahalo sa to.. samotne rozchadzanie cca. 1 rok... a nakoniec som sama povedala dost, ked som pochopila, ze je schopny to stale dalej natahovat. hoci som si ista, ze aj on mna miloval, nehodili sme sak sebe a nemal odvahu na nas vztah.. mozem povedat, ze uz som ani neplakala, normalne sa mi ulavilo... zacala som sa venovat viac sebe a ono sa mi do cesty priplietok moj zlatusik, ktoreho mam uz vyse rok a pol a sme velmi stastní...

takze nikdy sa nezabudnite usmievat,ani ked vam je smutno, nikdy neviete, kto sa zalubi do vasho usmevu !!!!

nobody
18. nov 2008

nejde to .. a měla bys být vlastně "ráda"
i když to trápení je obousečná zbraň ... člověk má v sobě ten dar, jaký by měl mít jako správný člověk ..a zároveň ho to ničí
ale určitě je lepší být citově založený, než nebýt .... i když to nese ty samoničící pocity

nejsi robot, jsi člověk 😉

gedren
18. nov 2008

Anavilo, mantra je obecne slovo, vibrace, zvuk, neni treba v tom hledat nic magickeho 🙂. V buddhismu jsou mantry slabiky, o kterych vime, ze ucinkuji nejakym zpusobem. Tak preju hodne stesti, at metoda rychle zaucinkuje!