Ako prežiť materskú dovolenku?

piacere
2. jan 2012

Ahojte,

zakladám tému...
pre mamičky, ktoré majú doma deti-čertíkov a občas majú pocit, že materskú "dovolenku" neprežijú...
pre mamičky, ktoré z času na čas myslia na dovolenku na Marse bez akéhokoľvek príbuzenstva...
pre mamičky, ktoré majú náročné, uplakané a večne upišťané deti...
pre mamičky, ktoré sa nemôžu pochváliť, že ich dieťa nepozná/nepoznalo obdobie vzdoru....

pre mamičky, ktorých deti majú aspoň niečo z môjho syna:
1. od narodenia odmietal kočík... naše prechádzky vyzerali od prvého výjazdu von takto: rýchlo obliekať, aby sa pri plači veľmi nespotil. Vonku rýchlo nájsť kameň, cez ktorý by bolo dostatočné "drc drc"... keď zaspal, v meste bol prísny zákaz státia... po prebudení nasledoval maratón za sprievodu sirény, ktorá sa ozývala z kočíka... V športovom kočíku sme sa nevozili do 18-tich mesiacov... až teraz si pánko zmyslel, že by sa asi aj rád povozil... no trvalo mu to tri týždne... od včera kočík opäť bojkotuje....
2. cca od roka si uplatňuje právo na obdobie vzdoru... búchanie hlavou do steny a do zeme už má za sebou, momentálne je vo fáze, že ak niečo odo mňa nedostane, dostanem ja... od neho.
3. nič nie je pred ním v bezpečí. Keby vedel ako, vylezie aj na luster a zavesí sa naň dolu hlavou za jednu nohu.
4. hračky? Tie sú len pre malé deti...

Pre mamičky, ktoré nezapadnú do témy "hyperaktívne dieťa", pretože ich dieťa je len živé...
Pre mamičky, ktoré nepotrebujú radu za každú cenu, len sa občas potrebujú posťažovať, vyrozprávať, zasmiať na lapajstvách svojho čertíka...

Pre mamičky, ktoré občas potrebujú zistiť, ako prežiť materskú "dovolenku"...

🙂

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akika722
9. jan 2012

@piacere 😀 aj u nas..budi ma ich hlad 😀 ved ja cely deň počuvam..mamiii ja som hladnyyyy 😨 😖

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akika722
9. jan 2012

@piacere nooo..mne niekedy do smiechu nieje ked nakupim,plna chladnička a na druhy deň je tam pavučina 😒 a to mam maleee deťuchyyyyyyyyyyyyyyyy 😅

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akika722
9. jan 2012

@piacere no ich ani šatiť nestiham 😀 ved to rastie velmi ryyyyyyyyyychlo,ešte že krpec dedi po bratovi 😅

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akika722
9. jan 2012

@piacere uvidiš v 3-4r 😅

eri28
9. jan 2012

baby ja som v holansku a tu je platena materska dovolenka tri mesiace a potom sup do prace, inac vypoved, cize si ju neuzijem, deti budu v jaslach a potom vyvadzat v skolke... 😉

piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
piacere
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akika722
9. jan 2012

@eri28 uf..nezavidim..toto by som veru nechcela 😒
@piacere dobru 😀

kamilka22
10. jan 2012

@majka1981 tak ja uz nosic teraz nepouzivam, vlastne uz od leta. Syn je uz bezec na "dlhe trate", uz dokonca aj ide tym smerom, ktorym potrebujem, tak v tomto je to uz fajn. Kocik som nepouzila hadam uz rok a aj dovtedy som ho viac tlacila prazdny a dieta som mala v nosici, nez by sa v nom vozil. Teraz ma krpec novu vyzvu - kaluze - az mu ziaria oci, ked je naprsane, vzdy sa tvari, ze ju ide prekrocit a ked sa nahodou nepozeram, tak caaap rovno do najvacsej vody. A mozem si hubu zodrat, nech to nerobi, ze nema gumaciky....

habdula
15. mar 2013

Ahojte, ja som zúfalá, drobčeka veľmi ľúbim, no je to "zábava". Je hypertonický predčasník, bude mať 4 mesiace, spinká iba v noci v priemere cca 5 hodín spolu. Cez deň nespí vôbec a keď nespí alebo práve nepapá, tak plače. Už neviem, čo s ním. Je prebalený, napapaný, čajíku napitý, skúšam všetko možné, no nič nezaberá a keď predsa len niečo nájdem, tak ho to zabaví asi na dve minúty a som tam, kde som bola :( iné detičky, keď stretávam, tak to sú usmiate bábiky, my stále len plačeme, takmer sa neusmieva, neviem, čo robím zle :(