Ako pribrať?

luckahh
24. jan 2016

Ahojte mozno sa vam tato tema bude zdat hlupa alebo provokaciou pre vsetky tu zhromazdene chudnuce mamicky.
Pytam sa, ale seriozne. Som velmi mlada mamina a pred porodom sa moja vaha pohybovala okolo 52kg. V den ked som rodila som vazila 59kg a z porodnice som odisla ako 49 kilova.
10m po porode mam skoro len 45kg... 8 mesiacov som kojila...a nedari sa mi pribrat.. nepaci sa mi takato postava... Hlavne mi teda prekaza, ze mi "zmizli" prsia a mam plochy zadok..Nechudla som cielene.
Myslite, ze pri tejto vahe je potrebne priberat alebo je to len moja potreba neustale nieco menit so sebou?Ak ano.. mate nejake rady? Okrem prejedania sa.. lebo o to som sa snazila uz velakrat a skoncilo to skor tym, ze sa mi zhnusilo jedlo. Nemyslite, ze by stacil nejaky sport na spevnenie?

natalym
24. jan 2016

No záleží ako si jedla. Môj muž je napr. chudý a po úraze ešte viac schudol, tak som sa snažila a chystala som mu jesť. 5 krát denne, aj sladkosť, koláčik, ale pestrú stravu, mäso, šunku, syry, vajcia, zeleninu, ovocie a pribral. Tak aj spevňovať a tvarovať je fajn, ale najprv musí byť čo. Len teraz som sa odsúdila na totálne večné chystanie, lebo keď na chvíľočku prestanem byť dôsledná, tak už kašle na jedlo a chudne. 😀

luckahh
autor
24. jan 2016

@natalym ja sa vzdy snazim zacat jest 5x denne. zijem sama s babom, ktore papa len kasicky zatial.. takze po pravde moc velku motivaciu varit normalne jedlo nemam :D ale vzdy si poviem, pripravujem si poctivo 5x denne jedlo a vydrzi mi to tak tyzden a potom sa nato vykaslem a zas chudnem...
a niekedy sa uplne prejedam a schuti zjem celu cokoladu a nic aj tak...

dominika6
24. jan 2016

@luckahh
Nejedz nasilu a do popuku len aby si mala pocit ze ok zjedla som..
Rano zjedz toho viacej,jogurt,musli,pecivo
Doobeda ovocie,na oved polievku aj druhe jedlo
Olovrant mozes kludne pecivo s nuecim a veceru napr omeletu,parky...co ja viem..
Hlavne jest 5x a vyvazene jedla aby ti to chutilo...hlavne si sadnut k stolu a neodbiehat alebo jest za pochodu.
Na jedlo si musis tych 10min sebecky .vyhradit

natalym
24. jan 2016

@luckahh No veď nemá Ti kto chystať. 😀 Možno keď bábo podrastie a bude papať všetko si budete variť samé dobroty. Inak sladké moc nie je dobre, len málo a sem tam, lebo oklameš brucho a už necítiš potrebu jesť. Viem podľa manžela, dá si dobošku, je najedený a keď príde normálne jedlo už nezje toľko alebo nemá chuť a nemá takú výživu a chudne.

evittam
24. jan 2016

@natalym No súhlasím, až na to "veď nemá ti kto chystať" - no nehnevaj sa ja má dve deti a varím im a sebe pripravujem trošku inakšiu stravu - do nedávna som držala stravu "na uzde" - potrebovala som schudnúť a teraz už udržiavam ale tiež nejedávam to isté ako deti...a to som s nimi sama 5 týždňov (partner momentálne pracuje v zahraničí), takže všetko sa dá - veď má jedno dieťa a je doma na RD....a 10 mesačné len kašičky-hmmm, trošku málo ako príkrm - veď už môže normálne mäso+zelenina+príloha-napríklad..... 😉
@luckahh

qidko
25. jan 2016

@luckahh Skus si kupit pivne kvasinky cistia plet a podporuju chut do jedla a nic v zlom ale 10mes. dieta bi malo mat pestrejsiu stravu ja som prikrmovala od 3m.a to boli aj kojeny a ty sa nemusis prejedat aspon 5x denne v klude a nie v pochode sa najec

natalym
25. jan 2016

@evittam No ja zas potrebujem schudnúť a teda stravovať sa úplne inak ako môj muž a nemá mi kto chystať, lebo na mňa už akosi niet času, energie a pod. No a nemám disciplínu. ☹

evittam
25. jan 2016

@natalym Tak ako si zariadiš tak máš 😉 😝 . Ako som ti už napísala som 5 týždňov sama na 2 deti a stíham-musím a aj keď je chlap doma....Je to len o pevnej vôli a musíš chcieť a nie sa vyhovárať. 😉 😝 Takže tam je to práve o tej disciplíne-ako si napísala.
A napríklad nachystať si zvlášť taký obed - fuknem na plech papier na pečenie - zeleninu (cuketa,papriky,čer.cibula,) a lososa al.kur.prsia - hotovo....

bosoriak
25. jan 2016

@luckahh Ono zalezi aj na tom, aka si vysoka. Je ine, ked ma 45 kg zena co ma 155 cm a ine, 170 cm. Na pribratie treba jest pravidelne, vyvazene, hlavne vela proteinov - maso, strukoviny, celozrnne pecivo, klasicke maslo, plnotucne mlieko, vsetko, co ma jest aj tvoje babo. 10-mesacne uz by mal jest polievky, maso, zemiaky a podobne, ziadne kasicky len.

Ak sa ti aj tak nepodari pribrat, mozno by bolo dobre navstivit lekara, ci nemas nejaky problem zdravotny, so stitnou zlazou alebo podobne.