Ako pribrať?

marfusaklimca
28. feb 2007

Milé maminky! Je veľa tém, ale nenašla som ani jednu, ktorá by sa priblížila k môjmu problému.Rada by som pribrala. Mám výšku 165cm, vážim úbohých 47kg. Pred prvým pôrodom som mala 52kg, cítila som sa fajn. Cez tehu som pribrala 12kg- tak vtedy som sa cítila najlepšie. po pôrodoch to šlo dolu vodou.... ☹ Nájde sa maminka, ktorá má podobný problém? 😒

zuzanab
20. mar 2007

Skrecok,
dik za kompliment 🙂 ,to by mala pocut moja mama a obcas aj manzel 😀 Pokial si drzim 51-52 vyzeram ovela lepsie ako teraz 😒 Inac, ani ja nemam dokonalu plet a vecne s nou bojujem ☹

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emma76
31. mar 2007

..tak a opat som tu znova...vela voddy pretieklo..moje rodinne zazemie sa sice rozpadlo..ale som spokojnejsia a aj kludnejsia, taham to s malym sama..a moja vaha stale stoji..snad sa to rozbehne uz coskoro ..sviatky idu...hura!!!!

salka
1. apr 2008

Som rada, že sa tu našiel niekto s rovnakým problémom ako mám ja. Pred tehu som mala 50kíl pri výške 174. Počas som pribrala 17kíl a cítila som sa výborne, tehotenstvo bolo bezproblémové. Verila som tomu, že sa na mňa prilepí aspoň 5kíl, ale mýlila som sa. Už 2týždne po pôrode som mala 46kíl a mám ich dodnes. Môžem jesť aj o 11v noci, niekedy zjem viac ako môj manžel, obehala som už milión vyšetrení a nič. Vraj je všetko ok.

krajcoanka
1. apr 2008

Nechceš sa vymeniť? Ja mám opačný problém. 😀 😒

salka
1. apr 2008

No keby sa dalo, tak by som si iste zobrala kľudne aj 10kíl. Každá chce to čo nemá... Mňa tiež už nebaví pozerať v časopisoch rady ako schudnúť, ja to už neôžem ani čítať. Najhoršie je, že všetci si myslia, že baby s takýmto problémom držia šialené diéty a pritom jeme viac ako tie, čo majú opačný problém. A tiež ma nebaví počúvať, že aká som chudá. To sa neberie ako urážka, ale keby som niekomu povedala, že aká je tučná tak sa urazí nasmrť. Preto si myslím, že baby ktoré nevedia schudnúť by si mali uvedomiť že nie pre každého je jednoduché pribať. Ale je fakt, že škoda, že sa to nedá "prehodiť" z jednej na druhú. Koľko žien by bolo šťastnejších 🙂 ! Ak teda viete ako účinne pribrať RAĎTE!!! Ale rada, hlevne sa najedz nie je pre mňa radou. Nemám problém sa v noci "napchať" slaninkou či klobáskou. Asi sa aj teraz zastavím v chladničke 😉 🙂 😀 .

salka
1. apr 2008

A ten problém s oblečením, keď vám je veľkosť 34 alebo XS veľká!!!

kili
1. apr 2008

salka, úplne ťa chápem, čo tým myslíš. Ono sa ťa dotkne tá otázka, aj keď nie je myslená negatívne len preto, že ťa to trápi a nie si s takým stavom spokojná. To ale tí ľudia netušia, keby to vedeli, tak sú určite decentnejší. Pre isté ženy je zase poklona, keď im niekto povie, aká je tlstá, ale nik cudzí im to nepovie, lebo je to vo všeobecnosti brané ako niečo, čo nikto nechce byť.
ja mám síce ten opačný problém ale tiež nemôžem vidieť rady ako schudnúť 😀 . Ja som strašne vyberavá v jedle a nikdy mi nič nechutí s toho, čo by som v tej diéte mohla jesť a keby som vynechala, to čo nejem, tak by som nejedla nič.

krajcoanka
1. apr 2008

sali, ja som sa ťa nechcela dotknúť 😨 ! Ak sa ťa to dotklo, tak prepáč.
Myslím že najviac za to môže genetika. Neviem kolko máš rokov,ale ja som v 20-tich vážila 45 kg a dnes mám 62 pri výške 162 cm. 😒

eleanor911
1. apr 2008

salka nezoufej,třeba to přijde s věkem jako u mě 😀 mám 175 a furt jsem měla kolem 53kg a všichni mi říkali,že jsem anorektička 😒
po porodu jsem zhubla na 50kg,potom už jsem se radšienvážila 😒 a pak jsem si nechala píchnout HA v injekci a přibrala za 2měs tři kila,ale měla jsem s ní spoustu problémů,a i teď,když už jí nemám půl roku 😠 no ale od léta jsem celkově přibrala 7kg a už se cítím i líp,nekoukaj mi kosti 😅
ale neboj ty hrozné otázky zůstaly 😀 poznámky typu,ty jsi nějak přibrala a nejsi těhotná? poslouchám místo anorektičky 😀 😖 byla jsi i na štítné žláze? někdo to tak prostě má....tak se netrap 🙂

salka
1. apr 2008

NIE, ja som sa nenahnevala. To som myslela na ľudí čo stretávam. Ale áno, má v tom prsty aj genetika, to musím priznať, ale ja sa teraz ani necítim dobre po zdravotnej stránke. Keď som mala tých svojich 50, tak to bolo ok, už som si zvykla, ale teraz mám síce "len" o 4kg menej, ale pri mojej výške si viete predstaviť ako vyzerám /174cm/. Inak mám 25rokov. A čo sa týka jedla, tak asi neexistuje nič, čo by som nemala rada a nezjedla, teda to čo nezje mňa anepozerá na mňa z taniera, čiže príšerky nemusím, ale inak všetko 😀 .

salka
1. apr 2008

No keď som otehotnela, tak do 5mesiaca nebolo nič vidno, tak som sa "smiala", že to sa môj lavór musel najprv vyrovnať a až potom otočiť. A inak som nikde nepribrala, len do bruška.

bluff
1. apr 2008

salka a pouzivas na pribratie "weight gain drinks"..? cize tie vysokokaloricke shakes? ja som to pila, ked som bola tehu a nic ine som nejedla... najlepsie samozrejme ak pri nich aj sportujete.

salka
1. apr 2008

Brala som aj injekcie, aj nejake tabletky ale nepomáhalo. No "drinky" som nepila žiadne. Ak to pomáha, asi sa za tým obzriem, dík 😀 🙂 😉 .

poleva
2. apr 2008

ja som pribrala pri zmene práce a vyváženou stravou
nikdy som tomu neverila, ešte pred rokom som mala 47 kg
teraz mám 56, prišlo to postupne
celkovo mi zoženštela postava a je to fajn

danulka2
2. apr 2008

skrecok tiez mam obcas taky problem, ze mi neveria, ze ta 14rocna baba pri mne je moja dcera 😉 . A vezie sa to so mnou cely zivot. Trochu som to zneuzila a dlhsie som si kupovala polovicny listok v autobuse 😀 😀 😀 , ale inokedy ma to vie pekne vytocit. Tiez mi sice hovoria, ze som chuda, ale myslim, ze pri vyske 160cm je 52kg akurat. A pisete o prsiach. Moja kolegyna ich mala po kazdom kojeni trochu vacsie /ma dve deti/, tak ma utesovala, ze aj mne sa tam nieco ,,nalepi,, . Ale nic sa nenalepilo, skor odlepilo 😉 😠 😅 . To budu geny, lebo mamina ich tiez nema velke a ja som cela po nej 😒

lenrie
5. máj 2008

BABY PRIDAVAM SA K VAM,SOM DOCT CHUDA,TERAZ MAM NEJAKYCH 47KG A VYSKU 167,PRED TEHOTENSTVAMI SOM MAVALA AJ 55KG a teraz nie a nie pribrat,prave naopak a dcerku este stale kojim ale z mojej vahy som uz naozja zufala a nieze byý som njedla,prave naopk ,zjem vsetko a vela a jem aj po desitaej vecer a stale nic ☹ ☹ ☹ ☹

dzidzuska
5. máj 2008

jeeej pefekt tema...no ja mam165cm a mam 40kg nedari sa mi vysplhat ani zanic hore a robim co mozem...je tu vela prispevkov a popravde nechce sa mi to citat od zaciatku ale ak mate niektora nejaky zaruceny recept aby slo nejake to kilo hore budem rada 😉

weroni
5. máj 2008

no tak pridavam svoj zazitok:
180 cm, vaha pred tehotenstvom 55 kg 😔 co sa tyka mojho jedenia - v skole ma prezyvali "pasomnica, kyselina, vsezravec" - jednoducho fakt som vela jedla. A nie a nie pribrat.

Otehotnela som, teraz som v 36-tom tyzdni a mam uz +16 kg 😀 😀 😀 uvidime sice ci mi daco z toho ostane aj po porode, ale snad ano 😅

weroni
5. máj 2008

inac ak niekto pocul taku radu ze jest neskoro vecer alebo tak - nepomaha. ja som kolkokrat jedla aj o polnoci, alebo som sa zobudila ze mam chut na krupicovu kasu tak som si ju urobila uprostred noci a nic. Akurat som sa rano zobudila este hladnejsia nez normalne 😅
svokor mi poradil vypit na noc pivo - ze z toho priberiem. ha ha, akurat co som sa v noci nabehala na wecko 😠

tonicka
5. máj 2008

weroni...ja mam rovnaky problem 😀 takze ja mam take, ze ked jem vecer po 9 (a to teraz pri kojeni velmi casto) tak sa mi nastartuje metabolizmus a funguje celu noc, t.j. chudnem ako diva 😠 😀

svistinka
5. máj 2008

ahojte!
ja som pred otehot. merala 174cm a važila 66kg, do porodu som pribrala 9 kg(mala vazila 3900g) a teraz 7mes.po porode som schudla na 56kg a pritom jem ako diva.Asi chudnem z toho, ze kojim ,ale vsak uz malu aj prikrmujem zeleninkou...
Drahy sa len cuduje kam mizne vsetko jedlo co nakupime 😅

adrioska
5. máj 2008

ahojte babulky, ja sa k Vam pridavam, aj ked po precitani niektorych prispevkov som si uvedomila, ze nie som na tom az tak "zle" (sorry za vyraz), ale tiez ma trapi moja nizsia vaha. Meriam 163 cm a asi od puberty som dlhe dlhe roky vazila 57 kil (co bolo pre mna optimalne), dokonca po skonceni vysky som sa vysplhala na 61 kil. Chudnut som zacala minuly rok pred svadbou, na svadbe som vazila 48 kil (na fotkach mi trcia vsetky kosti na rukach). Ale u mna je to sposobene psychikou. Nechutilo mi jest, bolo mi stale zle, brala som lieky na ukludnenie zaludka a vitaminy (Magne B6). Nejak moc to nepomohlo, az mi kolegyna poradila B komplex forte a od toho som mala taku chut do jedla, ze som sa sama cudovala. Pribrala som na 53 kil. Teraz som v 14 tt a horkotazko som dosiahla znovu 50 kil (schudla som znovu v 1.trimestri na 48). Uz neviem, co mam robit, viem, ze je to podmienene psychikou, ale uz ani B komplex forte nezabera stale rovnako ako predtym. Mam dni, ked jem ako drava a niekedy nie. A mne to neustale kolisanie vahy, najma jej podstatne znizenie nerobi dobre na psychiku, nervy. Som taky clovek, ktoremu kazdy problem, stres prechadza cez zaludok, takze som s tym od detstva s vacsimi prestavkami mala problemy, ale myslela som si, ze v dospelosti tento problem nebudem mat. Ak tu medzi vami je nejaky doktor, nech poradi...please... 🙂
drzte sa baby a tie, co nemate chut do jedla, skuste ten B komplex forte...

ella1
6. máj 2008

adrioska,nič v zlom,ale podľa mňa pri výške 163 je 57 kg už veľa. 😅 ja som dlhé roky vážila48-50kg.výšku mám 164cm.
lenže po pôrode to išlo dole a taraz mávam ledva 42 kg. je to málo,BMI mám ledva 16,čo je podváha.skúšala som všeličo,jesť mi chutí,ale nepomáha nič ☹
našťastie v obchodoch už nájdem veľkosť 32-34,ale spokojná nie som.všetky vyšetrenia mám ok.
aj pre to sa bojím,mať ešte bábo,lebo by mohli byť problémy.....

blka
6. máj 2008

Holky a zkoušely jste jídelníček pro anorektičky. Já neříkám, že jste, to ani omylem. Ale když jsem si ho četla (já také nejsem anorektička 🙂 ), tak je to fakt velké množství jídla rozvržené na celý den a asi by to mělo fungovat. Kdyby jste chtěli, hodím vám odkaz na stránky, kde ho najdete 😉

ella1
6. máj 2008

blka,no skús.......možno zabere.........ale už raz som videla jedálniček na pribratie,bolo tam aj acidko a tak,čo ma prekvapilo,len niekedy sa nedá sledovať aby som jedla pravidelne a tak často......... 😒

blka
6. máj 2008

Ella1: Tak tady je: http://anorexie.konicky.net/index.php?/archives.... Věřím, že není lehké jíst pravidelně.

blka
6. máj 2008

Ale je tam toho jídla fakt hodně. Kdybych to měla jíst, tak snad prasknu.

ella1
6. máj 2008

fíha,3 rožky na raňajky a za chvíľu desiata......... 😕 kam to natlačím? 😅
ale vyzerá to zaujímavo.
teraz vidím,že ked som sa jedného času snažila nachávať nezdravým(ved z toho sa priberá),že to nebolo dobré,lebo je to jednostranná strava(čo som vedela)ale ani sa z toho nepriberie a už vidím následky,že ma sem tam bolí žalúdok......
no idem zarábať na jedlo......... 😀

blka
6. máj 2008

Ella1: to je to, co jsem říkala 😀 . 3 rohlíky na snídani, 3 koláčky na svačinu,... Fakt toho je hodně 😕 .