Ako pribrať?

marfusaklimca
28. feb 2007

Milé maminky! Je veľa tém, ale nenašla som ani jednu, ktorá by sa priblížila k môjmu problému.Rada by som pribrala. Mám výšku 165cm, vážim úbohých 47kg. Pred prvým pôrodom som mala 52kg, cítila som sa fajn. Cez tehu som pribrala 12kg- tak vtedy som sa cítila najlepšie. po pôrodoch to šlo dolu vodou.... ☹ Nájde sa maminka, ktorá má podobný problém? 😒

marinka
14. mar 2007

halka, to je fakt, vždyť 150 g je opravdu jogurt nebo třeba plátek masa v restauraci 🙂

mirka
14. mar 2007

tak sa pridávam k vám, keď vidím v každom časopise diéty, ide ma rozhodiť, vidím, že nás je dosť takých. Ja meriam 170 cm a vážim už len 52 kg. Kojím, tak kilá odo mňa rýchlo utekajú. Aj ako tehotná som pribrala 9 kg, ale všetko som mala len v brušku. Pred otehotnením som mala 54 kg, horko ťažko som si ich nabrala a teraz je to fuč, vo veciach vyzerám ako plochá doska, hlavne na zadku, už neviem, čo si mám obliecť, aby som nevyzerala ako vytrasená detva. Proste zúfalstvo!!!! tak závidím všetkým, čo si môžu korigovať váhu, radšej zhodiť 2 kg, ako ich nabrať, alebo ani nenabrať 😒ale ako to už býva, každý chce to, čo nemá 😒

majka35
14. mar 2007

baby ... závidím vám ... ☹

certica
14. mar 2007

majka, mne nemusis 😀 ... ale sranda, ze? pre nas, co sme skor na tej druhej strane barikady 😅

majka35
14. mar 2007

to teda áno ... ja sa musím neskutočne trápiť, aby som si udržala "len" tých 65 kíl ... ☹ pri výške 174 cm

mirka
14. mar 2007

s tou pravidelnou stravou bude asi fakt pravda, lebo keď som ešte ako stredoškoláčka bola 3 týždne na praxi, pribrala som 10kg!!!! hotelová strava, roztiahnuté žalúdky a kilká šli pekne krásne hore, bola som taká šťastná a prišla som domov a do 2 t to bolo všetko preč.

marfusaklimca
autor
14. mar 2007

no až sa musím usmievať 😀 , táto debata mi pripomína kamošky keď sa bavia ako schudnúť, len my sme opačné- ako pribrať, veľa nápadov, veľa podnetov, informácií, že človek nevie čo si má vybrať, je predsa asi nejdôležitejšie naučiť sa jesť...kedy a koľko, a čoho. no čo , zvyk je železná košeľa- tak hor sa do práce 😀 . a dám jednu moju čudnú chuť: jogurt zjem(aj to jeden jediný druh)len a len s horalkou, nemôže to byť iný keks-aj tak keksy nerada, a tak kombinujem, takto by som zjedla jogurtov veľa, ale len s horalkou, a preto stačia dva tri cez deň, či vlastne najviac mi táto kombinácia chutí po 20:00hodine 😅 .

pipo1777
15. mar 2007

prídte ku mne na týždeˇˇn a garantujem min.2kg 😀 😝 😉 😖

marfusaklimca
autor
15. mar 2007

pipo.. a kam? ja chceeeeem 😀

1980mat
15. mar 2007

Já jsem vždy byla taky podvyživená. Při výšce 178 cm jsem vážila okolo 55 kg. Takto jsem to měla přes celou VŠ, protože jsem prožívala neskutečné stresy při zkouškách. Na podzim roku 2005 jsem ale školu dodělala a nastoupila do pohodové práce a hned jsem začala přibírat. Dělám kancelářskou práci a pořád se cpu nějakými dobrůtkami a tak jsem to dopracovala až na 63 kg a teď jsem naopak nešťastná, protože se mi ukládají tuky, tam kam nechci - hlavně na zadek a nohy. Ale zase lepší než je na tom moje švagrová. Jsme stejně staré, s tím rozdílem, že ona už má po dvou porodech a váží při výšce 175 cm 55 kg, má stále nížký tlak, je jí špatně. Ráda by přibrala, ale nejde to. Taky se tím hodně trápí, ale lékaři jí neumí pomoci.

emma76
15. mar 2007

...hej, baby, baby ..zahodme starosti..ved kila nam nejako nabehnu...snad!!!Ja sa moc snazim..no postavit sa na vahu este neskusim..vydrzim pravidelne papkat este tyzden a potom uvidime...ale konecne mi zacalo chutit...odpadol mi domaci stres...hura... 🙂

marfusaklimca
autor
15. mar 2007

emma, veru zahoďme starosti, veď bude aj horšie 😠 , je nám tak krásne... 😀

emma76
18. mar 2007

..caute baby,..no tak ja som to riskla..a to som nemala robit...postavila som sa na vahu v myslienke..ze nejake tie gramy tam su...ale 51,7 kg hovori za vsetko...uz sa snazim aj papat..moze za to asi moje trapenie a rozchod s manzelom...boli to!

marfusaklimca
autor
18. mar 2007

emma, je mi to ľúto...držím palce!!!!

skrecok
18. mar 2007

Emma, chapem Ta. Viem ake je to bolestive... Snaz sa drzat a mysli na nieco ine...
Ja si myslim, ze mas este ok vahu oproti mne (48 kg pred mesiacom). Ja som sa tento mesiac neodvazila postavit na vahu, nechcem sa pozerat ako mi tie kilecka idu dole alebo je to cca rovnake ☹ .
Uz ma prestava bavit ako sa so mnou jednaju ludia, ktori nemaju potuchy ze uz mam po 25-tke a ze som uz vyse roka vydata 😠 . Nooo, neviem si predstavit co si o mne budu mysliet ked budem tehotna alebo budem tlacit kocik 😖 .

vilki
18. mar 2007

aj ja by som chcela mat 51 kg.vzdy som mavala 50 a teraz 58 😲 uz ma z toho ide porazit...nie a nie schudnut.no dnes som nezjedla vobec nic.cely den som len pila caj a citim sa vyborne.mne ostalo po malom velke brucho a muz ma vabi na plavaren.no ved vyzeram jak prasa.preco vam vadi ze ste chude, mne by to nevadilo.cely zivot som bola chudulinka ako trieska a bolo to fajn.citila som sa dobre a teraz... ☹

verunnecka
18. mar 2007

ahoj,já měla před těhu 61kg,před porodem 75 a teď 2 měsíce po porodu mám 63kg a chci eště zhubnout a hlavně cvičit,potřebuju zlepšit figuru,vypadám hrozně.

vilki
18. mar 2007

verunnecka ale mas skoro tu svoju povodnu vahu, ale ja mam o osem kilo naviac.tiez vyzeram hrozne a najviac ma vie nastvat ked mi muz povie ze vyzeram krasne.co je slepy, ved sa dobre ani necitim.

verunnecka
18. mar 2007

mě taky říkaj že sem blázen že chci hubnout,ale já prostě chci.

eleanor911
18. mar 2007

vilki a kolik měříš,vždyť 58 není moc???
buď ráda,že ti manžel neříká,že jsi tlustá a líbíš se mu taková jaká jsi 😉

skrecok
19. mar 2007

Ja musiiiim pribrat, aspon 5 kil! Hovoria mi to vsetci - hlavne lekari. Nedavno som bola na operacii, lekari a sestricky boli z mojej postavy zhrozeni a sa ma pytali ze preco vobec nejem?! 😔 A to este po operacii som schudla 5 kil, takze som uz bola takmer ako ludia na koncentraku. Nastastie, ze som tie stratene kila ziskala spat po mesiaci a vaha sa stabilizovala.
Jest kazdy den minimalne 5 krat denne sa u mna takmer neda pri mojej robote a skole. Keby som bola doma, tak v tom nevidim problem.

marfusaklimca
autor
19. mar 2007

skrecok, ale na fotke vyzeráš k svetu 🙂 ,a čo študuješ???

skrecok
19. mar 2007

Ahoj marfusaklimca!
Aspon ze ty ma pochvalis, dakujem Ti. Fotka vznikla tesne po potapani 😎 . Inu fotku som zatial nenasla, ktora by mala menej ako 700 kB.
Inak studujem specialnu pedagogiku, v septembri mam statnice. Takze mam teraz co robit popri praci.

megie
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marfusaklimca
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
certica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanab
20. mar 2007

Kazdy tuzime po tom, co nemame 🙂 Ale nesmieme zabudat, ze kazda mame iny geneticky zaklad, iny metabolizmus a tiez stravovacie navyky. Tesme sa z inych dolezitych krasnych malickosti (zdravie, rodina, vztahy,...) 🙂
Inac, tiez sa momentalne nachadzam na 49/170 (zvycajne je to 51), ale citim sa fajn. Obavy asi zacnem mat, ked sa budeme pokusat o babatko 😉

zezulka
20. mar 2007

já mám 156cm a mám taky 43kg.V jídle se neomezuju a jsem spíš líná, než abych pravidelně cvičila. Takže jez na co si tělo vzpomene, neomezujte se a hlavně buďte v pohodě miminko si řekne samo nebojte.

skrecok
20. mar 2007

Zuzana,
mas naprostu pravdu, ze sa mame tesit z inych dolezitych krasnych chvil. Ja sa nemam na co stazovat, aj keby to malo byt lepsie. Ale priznaj sa, netrapi Ta ta vaha? Ja mam 169 vysku a vahu 47-49 kg a nie som spokojna, ale nemyslim na to stale. Nemam dokonale telo a ani plet, no nezblaznim sa z toho. Len sa bojim ako to bude s otehotnenim a donosenim babatka.
PS: Na fotke vobec nevyzeras stihlo, si ako dokonala baba 😉 .

marfusaklimca
autor
20. mar 2007

baby, s bábätkámi to bude ok, aj potom budú prvoradé oni a nie naše postavy, patrím k tým chudým latkám, s problematickou nie modelkovskou pleťou, ale dietky sú krásne zlaté, aj my sme pre naše dietky tie najkrajšie maminky na svete, pre kamarátky najlepšie bútľavé vŕby, pre mužíčkov najlepšie partnerky... 🙂 🙂 tak si musíme ceniť a uchovávať to dobro, ktoré vyžaruje z našeho vnútra 😉.