Ako pribrať?

marfusaklimca
28. feb 2007

Milé maminky! Je veľa tém, ale nenašla som ani jednu, ktorá by sa priblížila k môjmu problému.Rada by som pribrala. Mám výšku 165cm, vážim úbohých 47kg. Pred prvým pôrodom som mala 52kg, cítila som sa fajn. Cez tehu som pribrala 12kg- tak vtedy som sa cítila najlepšie. po pôrodoch to šlo dolu vodou.... ☹ Nájde sa maminka, ktorá má podobný problém? 😒

womenne
28. aug 2009

Mne to tiež moj zatrhol takže niesi sama 😉

dana3262
4. okt 2010

Ahoj holky! Já se k vám nepřidávám protože měřím 175cm a vážím 58kg. Před těhotenstvím jsem měla tak 55-57kg, tak to není tak hrozné, ale stejně si furt připadám jak machna. Proto nechápu, jak je možné, že některé z Vás chtějí přibrat když mají (v porovnání výška/váha) třeba jen o pár kg méně než já a já si furt připadám jak špekoun 😀
Ted právě sbírám rady, jak zhubnout a nezmenšit přitom produkci mléka. Malému je 8.měsíců a je výhradně kojen, zatím. Ale to musím jinde. I když Vám tak trochu závidím a nejradši bych si to s vámi vyměnila, tak vám přeji tolik kil, kolik byste si přály! Hodně štěstí! 😉

konik88
13. mar 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? Je mi 23 let. Při svých 160cm mám jen necelých 43kg.

ela2710
23. mar 2011

@konik88 ahoj aj ja chcem pomoct, potrebujem pribrat, mam 170 cm a okolo 50 kg, fakt ma to stve, cez tehu som pribrala 22 kil a po porode som schudla a som este tensia nez predtym, boze, mat tak aspon 68 kil ☹

ria_zuzolova
23. mar 2011

@ela2710 tak ja s tebou celkom súhlasím, až na to "aspoň" - mať tak 68 kíl 😅

Baby a skúšali ste vitamíny B skupiny? Najskôr prirodzene v potrave (najmä ak kojíte) a v prípade nutnosti aj tabletky - pivovarnícke kvasnice a pod?
Ale ak máte s tým vážne problémy, vidím to skôr na lekára - to zrejme súvisí so súčasnými alebo prekonanými chorobami, tak to tuná nevyriešime.

A ešte jedna spomienka - Ako tínedžerka som bývala z tých chudých, ale raz mi zachutil tvaroh - denne na olovrant som si robila buď s džemom alebo žĺtkom a cukrom - a vtedy váha išla nápadne hore.
Držím vám palce 😉

console
23. mar 2011

Ahoj, pridavam se k vam. Mam 168 cm a 47-50 kg, jak kdy. Ale nijak už to neresim, jsem proste "stihla", ne? 😉 NTRAPILA jsem se az az. PAk jsem ale ziskala sebevedoi a celkem se mi má postava líbí, prsa mám, i když po dítěti už jen trojky (drive c.5). Jsem spokojená. Ale kdyz mam stres, tak staci tyden a okamzite 4 kg shodim a je to videt brutalne. Jenze tomu se clovek neubrani. A to jim fakt hodne a neustale.

ela2710
23. mar 2011

@ria_zuzolova ja som mala cez tehu 74, vobec mi to nevadilo, strasne sa mi apcilo byt konecne tucnejsia 🙂 snad sa mi podari nabrat kilecka, si pripadam ako trieska 😒

konik88
24. mar 2011

@ria_zuzolova myslím, že my z potravy už nepřibereme. Manžel mi říkal, že až přestanu kojit, tak mě nakoupí nějaké vitamíny, ty by měli snad zabrat. Podle mě není v potravě tolik vitamínů, aby nám pomohli. Jedině, že by jste jedli od rána do večera.

konik88
24. mar 2011

@console tak máš aspoň prsa 😒 já jsem hubeňounká, jen 160cm, prsa 00 nic. Každý si myslí, že mi je tak 16 let. Vypadám jak dítě s dítětem. No hrůza. Nechci to vidět, jak budu vypadat v plavách. No asi jak kostra.

ria_zuzolova
29. mar 2011

@konik88 prepáč, ale s tým nesúhlasím. Pribrať sa dá jedine z potravy - keby sa aj najprv riešil a vyriešil nejaký iný zdravotný problém, vždy za tým bude nasledovať "vykŕmenie" stravou bohatou na bielkoviny a sacharidy. Niekto by povedal, že nasýtené mastné kyseliny a mastné jedlá, keďže z toho sú tuční tuční, ale nie je to tak. Aj vy potrebujete "racionálnu" stravu. A tá má aj vitamínov dostatok. 😉 Ak aj budeš užívať nejaké prípravky, určite k nim nezabudni aj poriadne jesť.

A ako som napísala, aj ja som bývala relatívne chudá, ako dieťaťu mi všetky tetky nadávali, že som ako tyčka do fazule. Keď som prestala rásť, roky som mala 63 kg pri 184 cm, hoci som jedla veľa a dobre, podprsenku mi nebolo treba do 25 tich rokov 😝 a aj potom len kvôli bontónu 😅 A potom od tých 24 rokov sa metabolizmus nejako pomenil, dnes si už musím trochu aj dávať pozor, že čo a koľko zjem. Takže nezúfaj, nič nie je stratené 😎

konik88
30. mar 2011

@ria_zuzolova samozřejmě, že strava je nejdůležitější. Ale já jím hodně. Jím stejně jako můj manžel, někdy i víc a to je pořádnej chlapák. Takže u mě se to jídlem fakt nezpraví.

tulipka
5. júl 2011

ahojte, tiez patrim medzi tintitka🙂, a i ked sa uz roky pokusam o zmenu, neda sa...genetika asi nepusti. mam 163cm a 48kg...chcela by som poradit ako sa obliekate a v com sa dobre citite, lebo ja uz neviem...v obtiahnutom ci volnom, ani jedno dobre 😖

hameeda
31. júl 2011

babi chcela by som opat rozbehnut tuto temu,,,kedze zacinala pred par rokmi zaujimalo by ma ci sa vam uz podarilo pribrat, ja mam 28 za sebou 4 porody, pred prvym otehotnenim som vazila 51 kg po porode 42 kg a odvtedy priberiem len ked som tehotna a to maximalne 8 kg,,po porode opat 42 kg meriam 155 cm,,ziadne zdravotne problemi nemam,,robili mi vsetky mozne vysetrenia,,ale nic,,,nakoniec doktorka povedala ze mam upustit z tempa,,ale u mna to neprichadza do uvahy, aspon teraz nie,,,deti,praca tak sa nezastavim to je fakt,,ale za to zjem toho vela,,niekedy si myslim ze az velmi vela,,ranajkujem,,desiatujem,,obedujem,,,olovrantujem,,veceriam,,pomedzi to podojedam za detmi,,moje deti totiz nie su velmi na sladke z kinder cokoladky si tak raz odkusnu a uz nechcu tak dojedam,,,a potom vecer,,ked deti zaspia tak v pohode k jednemu filmu aj tri balicky chipsov,,,moja strava je rozna,,v podstate sa za dva tyzdne premiesa vsetko zelenina, maso, od cesta, ryza, cestoviny,,,jedine co niejako moc nemusim je ovocie,,,fajcim 5 cigariet denne,,,nepijem alkohol,,,hroznovy cukor mi ani deko nepridal,,ani b komplex ani nutridrink,,pribrat strasne potrebujem,,,casto mam obchodne rokovania v niejakej restavracii trvaju aj 4 hodiny a moje kosti na stolicke to vam poviem mam co robit aby som nakonci sa vobec dvihla zo stolicky,,ked sa opriem o operadlo tak presne viem kolko mam kosti a kde su,,,nie je to sranda,,,v poslednej dobe casto mi pride z nicoho nic zle,,len na taku minutku,,,ale mam pocit ze je to z toho ze telo by potrebovalo viacej maska,,,tak co by ste navrhli??podarilo sa vam niejako pribrat??inak genetika u nas asi nehra rolu pretoze vsetci su akuratny...

anta
2. aug 2011

Ahoj holčinky, tak mě je 34 let a pořád si "držím" váhu při 158 kg kolem 45 kg, občas se vyžeru na 47 a už si říkám, jak jsem šťastná, že jsem tlustější 😀 😀 😀 Co se prsou týče, tak po nich jaksi po kojení není vidu ani slechu, ale co, plastiky se bojím, tak jsem si aspoň nechala krásně spravit zoubky, aby aspoň něco hezkého na mě bylo 😉 🙂 🙂

anta
2. aug 2011

Jo a před těhu jsem mívala 47 kg, pak jsem přibrala 15 kilo, ale dolů jsem šla o 17! 😠 Jednou jsem se dostala dokonce na váhu 42 kil a to jsem se už o sebe teda i já bála 😒

simona82
4. aug 2011

ahojte, uz som si pripadala ako exot, a tie poznamky okolia... navyse som troska vyssia, co opticky zrovna nepomaha ☹ ja som tiez vyskusala hadam vsetko. v tehotenstve som pribrala 17, ale kde zmizli?! stale bojujem aspon o tu "50". aj mala akosi otazieva, musim rychlo cosi vymysliet alebo sa s partnerom na tej rodicovskej "dovolenke" vymenime (on riesi opacne starosti s vahou, pritom jeme rovnako aj obsah aj objem 🙂, vlastne ja mlsam viac 😉) idem pocitat viac v tejto teme, mozno najdem recept, ktory som este neskusala. pekny den

evka211
25. jan 2012

ahojte mam vysku 165 a vazim 43 mohla bi som otehotniet ?snazim sa pribrat jem vsetko ale niejako sa i to nedary

sisaha
25. jan 2012

@evka211 nechaj si u lekara vysetrit kompletne hormonalny profil a podla neho uvidis, ci vsetko funguje ako ma.., vratane folikulometrie.

judith_he
26. jan 2012

@evka211 Keď som ostala tehotna, mala som 45 kil (vyšku mam 163 cm), počas tehotenstva som pribrala 20 kil!!! A keď som porodila, tak som znovu sfukla... a pravda je taka, že som sa citila lepšie 65 kilova ako taka... chuda... som tam, kde som bola aj pred tym "všetkym" 😀

evka211
7. feb 2012

@konik88 ahoj ja m
am presne taky problem este nemam deti ale taktiez som taka hubena ani prsa nemam a plavky u mna nehrozia to by som sa od hamby prepadla ale jedno ma tesi ze ma manzel miluje taku aka som musis davat sama sebe silu ale viem niekedy je to taske