Ako pribrať?

marfusaklimca
28. feb 2007

Milé maminky! Je veľa tém, ale nenašla som ani jednu, ktorá by sa priblížila k môjmu problému.Rada by som pribrala. Mám výšku 165cm, vážim úbohých 47kg. Pred prvým pôrodom som mala 52kg, cítila som sa fajn. Cez tehu som pribrala 12kg- tak vtedy som sa cítila najlepšie. po pôrodoch to šlo dolu vodou.... ☹ Nájde sa maminka, ktorá má podobný problém? 😒

franti
28. feb 2007

a este chcem pridat, ze na rozdiel odomna, kamaratke pocas tehotenstva nebolo vobec zle, prave naopak jedla ako otrhnuta z retaze.... 😉 😀

skrecok
28. feb 2007

Marfusaklimca, tak som sa na tom zasmiala. Tiež mám také prípady. Raz ako 22 ročná som šla do obchodu kúpiť pre otca cigarety, pokladníčka mi nechcela dať a povedala mi pred frontou, že nedávajú deťom do 18 rokov. Neverila mi, že už mám vyše 18 rokov, nakoniec som sa musela preukázať občianskym preukazom. Ani sa mi neospravedlnila! Odvtedy tam nechodím. Tiež teraz by mi nikto nepovedal, že som už vydatá. A mnoho ďalších... Čo už, s postavou už asi nenarobím. Vraj je to dedičné, moji rodičia keď boli mladí, tak boli takí štíhlučkí ako ja teraz a budem sa musieť s tým zmieriť. Ale na druhej strane môžem byť rada, že sa do všetkého vmestím 😀 .
Inak ti moc neviem poradiť, kde by sa dala zohnať kráľovská koruna. Nedávno bol u nás karneval a bola tam aj reklama na požičovnu masiek. Neviem či ešte u nás v škole visí reklama.

consti
1. mar 2007

Ahoj.Já mám 172cm a 56kg a zatím je to můj rekord.Kolem 50 kg u mě bylo naprosto "normální".M8me to ale v genech, mí rodiče jsou také štíhlí 😉 .Poradím recept, jak jsem přibrala asi 4 kg já.Odjela jsem na 2 měsíce do francie, jedla tam víckrát denně, i když ne příliš kalorická jídla a hlavně se tam běžně pořádaly večeře tak kolem 22.hodiny a končilo se nejdřív o půlnoci.Jak jsem do té doby nikdy nepřibrala, tak tam mi ta kila šla nahoru a už jsem se jich, naštěstí,nezbavila 😉 .takže doporučuji jíst víckrát denně a večeřet později 😀 .Každému to nepomůže, ale já jsem sakra velký jedlík a nikdy jsem nepřibrala, až v té Francii 😉 .

halka
2. mar 2007

Ahoj, tak já jsem taky dost štíhlá a když jsem pátrala, jak přibrat, zjistila jsem, že jediná "metoda" je asi počítání kalorií, stejně jako když chcete zhubnout. Takže by se mělo sníst minimálně 14 000 kj, což je teda fakt hodně, ale dá se. Z jídel pak např. hodně ořechů, musli, smetanové jogurty, avokádo, banány, tučnějších sýry, plnotučné mléko, maso. Takže to asi nehonit na čokoládě, ale na výživných věcech. Pokud jíte 6-7x denně cca po 2000 kj, mělo by to zabrat.

marfusaklimca
autor
2. mar 2007

Vítam Ťa halka!!! V živote som nepočítala kalórie, myslela som si, že to je iba pre tie, ktoré chcú schudnúť.Teraz ani nemám predstavu koľko je to 2000kj,a ako to mám zisťovať pri jedlách (zemiaky, ryža).no ak skombinujem všetky mamičkovské rady, hádam aj troch zgulatiem 😉

kilona
3. mar 2007

ahojte ,taky patřím mezi ty které netloustnou,teď teda přiberu páč čekám mimčo ale jestli to bude jako při prvním tak to všechno schodím a pak budu mít zase ten samý problém,navíc v jídle nejsem vybíravá jím skoro všechno až na nějaké vyjímky a diety jsem nikdy nedržela,ale tento problém mám už od mládí prostě nepřiberu i když jím často a pravidelně.

marfusaklimca
autor
3. mar 2007

Ahoj kilona! Vieš, som chudučká, hoci mnohé mi závidia (asi vedia prečo), a ešte k tomu vyzerám akoby som mala o 10 rokov menej. Viem, je to všetko pekné,milé, ale mám s tým často problémy - na úradoch, myslia si že som dajaké mladé..., tak si dovolia. A ak zistia že som vydatá, mám deti, a rokov toľko koľko mám, až potom príde ten rešpekt.Často sa cítim nie žensky, lebo tak ani nevyzerám, nepotrebujem aby sa za mnou chlapi otáčali, to nie, ale asi mi chýba sebavedomie...

halka
5. mar 2007

ahoj marfusaklimca, kalorické tabulky potravin najdeš všude na internetu, stačí zadat do vyhledávače. Jinak na většině potravin jsou kalorické hodnoty uvedeny, hlavně na jogurtech, mléčných výrobcích, sladkostech,pečivu atd. Příkladně čokoláda 100g má asi 2200 kj, kešu oříšky 100 g asi 2500 kj, jogurt průměrně 400 kj, smetanový určitě víc, sýr eidam 100 g asi 11OO kj, co se týče těstovin a rýže, určitě to najdeš na internetu. Kaloricky hodně vydatná je třeba pizza, smažený sýr, smetanové omáčky, řízek, ale to určtitě víš... Počítání kalorií je opravdu dobrá metoda. Taky musíš odlišovat kalorie a kilojouly, já jsem to psala v kilojoulech, jinak platí, že jedna kalorie jsou asi čtyři kilojouly, tj. údaje v kilojoulech jsou vždey vyšší. Dalším dobrým způsobem jak přibrat, je zajít za odborníkem - tj. dietologem nebo obezitologem. Ten by ti sestavil přesně jídelníček na míru, přesně pro tebe, podle tvých potřeb, abys přibírala spíš svaly než tuk a postupně, ne příliš rychle. Takže to bych taky určitě zvážila. Jinak hodně štěstí, určtitě se podaří, ale musíš na tom opravdu vytrvale pracovat, stejně jako když lidi hubnou, musí se taky hodně snažit. Tohle je podobné. Třeba se ti zdá, že jíš normálně, ale ve skutečnosti tomu moc nedáš, protože jídlo prostě není tvoje hobby. Je důležité jíst fakt minim.6x denně, nevynechávat a nešidit se... Určitě to zvládneš...

bronau
6. mar 2007

Ahojte, tak som si pocitala a zasmiala sa, ze nie som sama s tak cudnym umyslom pribrat. Mam 170 cm a vazim 52kg, konecne 52, pred tehotenstvom som mala 49, pri porode 58, par hodin po porode 54. A potom to slo dole az na 50. A teraz, ked som konecne po skoro 3 rokoch prestala kojit, tak sa na mna daco nalepilo. Ale rebra mam aj tak ako ... no neviem prist na to spravne prirovnanie. A co sa tyka jedenie, problemy nemam, skor mam pocit, ze nic cele dni nerobim, len papam a papam.
Podla mna to cele je o genetike, ak mate v rodine zakodovanu chudost, tak sa mozete postavit aj na hlavu a ostanete chude. No a ako to tu pisete, vdaka chudosti si vsetci aj myslia, ze sme mladsie, mne vcera jeden pubertak v elektricke (s dietatom v ruke som sa natlacila do preplnenej) povedal :pod, sadni si". Tak som sa posadila a prislo mi z toho tak smiesno, ze som ho pochvalila za ten Kompliment. 🙂

marfusaklimca
autor
7. mar 2007

bronau, ja už ani neviem v čom to je. Mám skúsenosti s tým, že čím som sa snažila viac jesť, a po mesiaci som stala na váhu s domienkou, že určite som musela pribrať - zistila som, že som o pol kila ľahšia... 😠 Tak som teda prestala plniť žalúdok donemoty, a jesť podľa mojej potreby. Ja mám aj "dobré spalovanie", čo mi zasa mnohí závidia, lebo tam, kam ja idem 2krát za deň (aj páni tam chodia pešo), tam sa iní dostanú raz za týždeň...
A s tým nespraví žiadny lekár nič (bolo by to proti zdravému rozumu, aby zastavoval niečo, o čo iní prooosia!!!).
A na tie komplimenty 😀 😀 , pridám ďaľšiu úsmevnú príhodu: v lete som vzala deti na kúpalisko (moje Deti), a okrem toho že mi dali pri pokladni študentský lístok (pýtala som si:2detské a jeden pre mňa), pri befete mi pani pochválila-súrodencov.. 😅 (moje deti). Z takých príbehov by som mohla napísať úsmevnú knuhu. hihihihi 😎

emma76
11. mar 2007

ahojte chude maminky,ja mam podobny problemik s vahou...mam 30 prec, 2,5 rocneho synceka a moje miery su 170 cm a 52 kg..vzdy som mala okolo 58 a ja i moje okolie bolo spokojne..no teraz nemale problemy v manzelstve a velmi zive dieta...sa pripisali k mojej vahe, zjem co vidim a nie a nie pribrat.. tiez sa liecim na stitnu zlazu a mam uz chronicky zapal, ktory sa neda liecit...
Sily mam dost,ale potrebujem nejake kila..nema niekto navyse, prosiiimmmmm

marfusaklimca
autor
12. mar 2007

emma, ahoj! no vidíš, a to keď som začínala tútu tému, ani som netušila, že nás chudých, ale hlavne nespokojných so svojou váhou je viac.ja som sa teraz vážila, (po dvoch mesiacoch) a pribrala som kilo..len dúfam, že nie je pokazená váha, začínam jesť tak ako popísala halka.jem častejšie, kalorickejšie...
ale určite sa k tomu pripísali aj problémy, ktoré máš, a preto držím palce....aby to bolo ok.prajem ti to

lidka619
12. mar 2007

emma, kludne ti darujem mojich 5 kg, ktorych sa neviem zbavit 😀 . Tak si ich príď zobrať - myslim, že tebe by stačilo, a aj ja by som bola spokojná - inac babulky, nie v zlom, ale normalne vam ticho zavidim 😝

marfusaklimca
autor
12. mar 2007

veď my vieme, že nám mnohé ticho závidia, ale nie nadarmo sa hovorí, že každý by chcel to, čo nemá... a tak ja by som chcela pribrať (aspom do pŕs, pri všetkej skromnosti inde nie), ty lidka by si nám dačo so seba šupla, aj by sme sa dohodli 😀 .jajááááj, ako by nám bolo sveta žiť. ale potom načo by sme sa sťažovali?ja viem, sú aj horšie problémy, tak sa snažme myslieť pozitívne, a hlavne aby boli detičky, tehulky a vlastne aby sme boli šťastné.... 🙂

emma76
13. mar 2007

..ahojte..ale ste ma povzbudili..ja sa snazim jest..fakt..no nejde rucicka na vahe hore..Lidka keby sa dalo hned si ich od teba zoberiem,..no nejde to, ako vieme,...,netreba nam zavidiet, schudnut sa da lahko, ja som pribrala v tehu 17 kg a do 2 mes. som ich nemala..ale pribrat to je tazke..aspon pre nas!!!

marfusaklimca...tebe kludne dam aj trosku z mojich prednosti..tie mam krasne 3,ale ked som taka chuducka..su velke..ale tesi ma aspon to, ked mi moj maly povie, maminka chcem mliecko, a cucne si..aj ked tam uz nie je..je to krasny pocit...

elliana
13. mar 2007

tak pridavam sa aj ja, ja vam tiez nieco mozem "hodit" a nie je toho malo 😀
inac, vase problemy poznam od kolegyne, ktora si na noc nastavovala budik, aby sa mohla najest, ale nepomohlo...

emma76
13. mar 2007

..aj ja si nastavujem budik,..ale aby som dala vycikat maleho, oducame od plienok..ide to..ma 2,5 roka a nema uz vyse meiaca plienku, ziadnu!!..moj sikulko...Ale najest sa o 1.00 to ma este nenapadlo..vas ano chude baby???

marinka
13. mar 2007

Já jsem měla před těhu 49 kg na 168 cm, takže taky nic moc 🙂 U mně je to hlavně genetika, máme to v rodině, všichni jsou hubení. Ale taky jsem dost sportovala a i když jsem jedla všechno možné, nešlo mi nikdy přibrat. Spíš jsem ten typ, co ze stresu a při problémech hubne, na výšce jsem během zkouškového klidně shodila až na 45 kg, ale to už jsem vypadala fakt děsně, sama sobě jsem se hrozně nelíbila. Časem jsem se smířila, že víc jak těch 50 kg asi mít nebudu a teď jsem zvědavá, jak to bude po těhu. Zatím jsem přibrala půl kila a jsem ráda, protože dost zvracím. Doktorka mi řekla, že váhu mám v pohodě, tak myslím,že se tím trápit nemusíte. Buďme rády, že na sobě nenosíme přebytečná kila.. I když hubení si taky zažijou svoje - mně celý život někdo říká, ať pořádně jím, že vypadám hrozně, jestli nejsem anorektička apod. Tlustému nikdo do očí neřekne, že vypadá hrozně :(

bronau
13. mar 2007

ahoj marfusa, tak ako pises, sem tam nam mladsi vyzor prinesie par komplimentov, ale niekedy by som radsej chcela , aby si vsimli, ze ten "melir" na hlave nie je praca sikovnej kadernicky, ale ze su to moje vlastne sediny. My to mame v rodien, mam 33 a som rada, ze som pred par rokmi presla z hnedej na blond, lebo tak mi moj "melir" az tak nevidno. Teraz prave koncim matersku a pomaly si hladam pracu a casto mam pri pohovoroch pocit, ze pokial sa poriadne nepozru do zivotopisu na rok narodenia, tak ten pristup je taky "iny". Predtym som bola profesorka na gymnaziu a casto sa mi stalo, ze mi upratovacka vtrhla do triedy a aj s "detmi" (no 19rocnych maturantoch to pomenovanie moc nevystihuje 🙂 ) skoro vyhodila z triedy. 😀

marfusaklimca
autor
13. mar 2007

supiš, aká som rada, že mám veľa spriaznených duší...

madeleine
13. mar 2007

ahojte, ja sice tento problem nemam, ide to raz dva, ale mala som spoluziacku, ktora bola mala a priesvitna... viem ze jej lekarka predpisala pravidlenu stravu 5 krat denne jedlo o minimalne 150g (ci uz slo o 3x 250 a potom nieco male, alebo rozdelene priamo na 5x150) ale rozhodne pravidelne. A druha vec boli pivne kvasnice (ak sa nemylim). A cvicit... aby si telo vytvaralo svalovu hmotu a spevnelo, aj to vraj pomahalo... 😅

Ale na sebe to overene nemam...

verulka
13. mar 2007

marfusa, ja patrim sice na druhu stranu barikady 😀 (ta co vam zavidi)ale chcem len povedat, ze mne sa po 2. dietati prsia zmensili, ale po tretom ostali, take akurat- aj vcelku pevne, "vyplnene" 😀 okrem toho po 3. porode mi ostalo cca 5kg, ktore nejdu odo mna prec ani omylom. (predtym v pohode stab. vaha)skor sa k nimi este nejake to 1-2 pridali. Takze mozno tretie dieta pomoze aj tebe 😀 😀 😀

marfusaklimca
autor
14. mar 2007

jéééj, verulka, to si ma potešila. tak túžim po bábätku (veď ak skončím školu, hádam ...)a strášne sa bojím toho klesnutia váhy (skôr o tie prsia), ale tretie bude určite, či o rok, dva alebo päť.

emma76
14. mar 2007

...jeeej, tak nie som v tom sama..same dobre rady baby, ale kvasnice nemusim...

kosicanka1
14. mar 2007

ako pribrat - moj celozivotny problem ☹
pred tehu som pri svojej vyske 175 mala ledva ledva 50 kg aj to napraskana do puknutia, ale musim sa pochvalit, ze sa mi uz podarilo pribrat uz skoro 5 kg a neskutocne sa tesim, som sa o babo bala a preto som vyslovene zacala "zrat" ako zviera a nutim sa neskutocne, az mi je niekedy zle ☹
ale stoji to za to 🙂
ale ako pise madelaine - pravidelna strava je neskutocne dolezita, ja ked som nemala pravidelnu stravu, tak hned islo kilo dve dole
sice moju vahu ovplyvnuje aj to, ze mam celiakiu a laktozovu intoleranciu, ale aj pri tychto alergiach sa pekne da udrzat vahu a trosku pribrat
holky drzim palce
inac z kvasnic (alebo pangamin) mi bolo zle na zaludku, B12 nepomohli vobec nic 😒

halka
14. mar 2007

ještě jsem si uvědomila, co jsem jednu dobu jedla - jmenuje se to glukopur, je to hroznový cukr, dá se koupit v lékárně, ale i v normálním supermarketu. Je to skvělé, hodně jsem si tím sladila čaj, tak 2 lžíce do hrnku, ono to není tak sladké jako normální cukr, ale má to výbornou jemnou chuť a je to výborný zdroj energie a je to i zdravé. Takže určitě zkuste. Jinak o tom pangaminu (v tabletách - v lékárně) jsem slyšela, ale zkušenost nemám.

eleanor911
14. mar 2007

tak se přidávám do klubu 😎 při svý výšce 175cm jsem měla max 56kg,po těhu dokonce 50kg,ale pak se mi podařilo přibrat kilo,a teď co nekojím,tak další 2,tak doufám,že ještě nějaké přibude 😉 kdybych měla takových 60kg, bych byla šťastná 😀

jak psala verulka,tak mamka byla taky hubená a po třetím porodě jí váha zůstala a teď pro změnu drží diety 😀 ale má to asi i po HA

marinka
14. mar 2007

Holky, mně pomáhá jedině jíst hodně pozdě večer, nic jiného..

govinda
14. mar 2007

ahojte kočky, neprečítala som celú túto tému, ale vidím, že ste písali o pangamine - zjedla som ho dosť, ale veľmi som od neho nepribrala. No ja som mala problémy so štítnou žľazou, schudla som vyše desať kíl. Po liečbe som pribrala asi 14 kíl a teraz, pri výške 162cm vážim 54 kíl a aj tak mi každý hovorí, že som chudučká. Tak ja už neviem. 😒

halka
14. mar 2007

jen k tomu, co napsala madeleine, 150 g jídla je skoro nic - to jsou tak tři malé kopečky rýže nebo malé jablko nebo jeden jogurt. Promiň, ale to jsi asi trochu spletla. Taky s tím, že alternativou je 250g 3x denně. To je blbost, má se jíst 5-6x denně a kdo chce přibrat, tak právě dost večer, takže mít minimálně jednu další večeři. Ale prostě to množství 150 g, to je nic...