Ako pribrať?

marfusaklimca
28. feb 2007

Milé maminky! Je veľa tém, ale nenašla som ani jednu, ktorá by sa priblížila k môjmu problému.Rada by som pribrala. Mám výšku 165cm, vážim úbohých 47kg. Pred prvým pôrodom som mala 52kg, cítila som sa fajn. Cez tehu som pribrala 12kg- tak vtedy som sa cítila najlepšie. po pôrodoch to šlo dolu vodou.... ☹ Nájde sa maminka, ktorá má podobný problém? 😒

ella1
6. máj 2008

najprv začnem s jedným...ked roztiahnem žalúdok,potom môžem pridať další......

zulok
6. máj 2008

Ahojte, ja mam 165 a pred tehu som mavala maximalne tak 47 kg. Pocas tehu som nabrala tak nejak 20kg a teraz by som co dala za moju vahu 😀
ale mne sa napr. podarilo priberat viac, co ma udivovalo, ked som behavala, skakala a normalne jedla, teda priberala som nie na tuk, ale na svaly, skuste sportovat a vela papkat.
vela stastia.
A rozhodne neskusajte priberat nezdravym jedlom, urobi vam to riadnu sarapatu.. z piskotiek sa pribera dobre, su tam vajicka, biela muka... 😉
a dobre je ranajkovat, to som sa vzdy tym rozožrala, ale nikdy som nepribrala viac ako 3kg, a vy chcete asi viac, že? 😒

jeejda, ta linka na jedalnicek,. chuda anorekticka, ak ma tolko zjest, tak ju rozdrapi uz pri ranajkach, nie je toho jedla nejak vela? 😕

Tak ma napadlo, ze clovek ak papa a nie je hladny, ale vazi malo, je to az tak velky problém??? podla mna si to telo samo ureguluje... ja som pred tehu nikdy nemala ten optimalny index, vzdy som mala menej a bola som zdrava...

zulok
6. máj 2008

Babulky, co mate dietatka a kojite a vazite malo, no necudo, ono je to dost zaberak na telicko, vyrabat mliecko a stale behate okolo drobizgov...
len na mna ten zaberak asi este nefunguje 😅

ella1
6. máj 2008

hej,pokiaľ som v poriadku,tak je to ok.ale myslíš,že mi je príjemné,ked nejaký debil zakričí,že aha anorektička...
a pritom možno ani nevie,čo to je.
alebo tučnému nik nepovie,bože aký si tučný.ale mne každý,že ,,aká si chudá a čo neješ?"no na zabitie!
trápi ma to jasné,ale nie až na toľko,aby som si počítala kalorie alebo aby sa jedlo stalo mojou hlavno náplňou dňa.
cvičila som kedysi,je pravda,že to pomáha,ale cvičenie ma nebaví......
aspoň si vravím,že keby som bola vyššia,mohla by som byť modelka 😀 manželovi sa páčim,ale trápi ma,že keby chce otehotniet,predsa len,nerada by som problémy......

blka
6. máj 2008

Zulok: myslím si, že není problém, když člověk jí a nepřibírá a je hubený. Ale holkám vadí, že jsou takové hubené, tak se s tím snaží něco dělat. Stejně jako ty, kterým vadí, že jsou silné.
Jinak teda musím říct, že jsi byla hodně hubeňoučká před těhu 🙂 a máš krásného chlapečka 😵

zulok
6. máj 2008

Ella, no to chapem, ze ti je to neprijemne, ak ma dakto blbe poznamky ☹ a nechapem, co sa kazdy tak zaobera vahou, ako myslim poznamkami o druhom... aj mna stale rodina riesila, ze som moc chuda, nebudem moct mat deti, ale dr. povedal, ze ak mam vsetko vporiadku, nie je co riesit, a to, ze som bola chuda, nebolo pricinou, ze nemozem otehotniet... tak myslim, ze ak mas krvny obraz vporiadku.. a citis sa dobre, babatko k vam pride. NO horsie je s tym, ze nechces vyzerat moc chudunko.
Este ma napadlo, ja som na zaciatku tehu pribrala vela a dr., ze to preto , že som musela brat B vitaminy. (listovku + B6), keby ste skusili B vitamin 😒 , mozno by to pomohlo, ja som sa po nom riadne rozozrala. aj teraz ho este musim brat, tak mozno rpeto ani moc nechudnem.
A hlavne, ze sa Ella pacis manzelovi 😉 😀

ella1
6. máj 2008

B vitamín,pangamín.......ja jem.a jem dokonca veľa,každý sa čuduje.asi živím pásomnicu alebo čo 😀
tiež sa báli,že pôjdem cisárskym,lebo som bola chudá,ale dcéru som porodila cca za 10. min.
to sa každý čudoval.....ale aspoň 3-4 kilečká by sa zišli........

adrioska
6. máj 2008

Ella1, ja viem, ze 57 kil na 163 cm je vela, ono je to paradox, vtedy som sa snazila schudnut aspon na 53 kil, len som nemala pevnu volu. A moje telo si na tie kila zvyklo, lebo tolko som vazila minimalne 9 rokov. A potom ked som minuly rok z nicoho nic zacala chudnut a dosiahla som tych 48 kil, tak som sa necitila dobre. Tesilo ma, ze mam peknu postavu, ale fyzicky som sa necitila dobre. A najhorsie bolo, ze som nemala chut do jedla. Vtedy by som bola radsej zobrala niekomu par kil, len aby sa ta chut vratila. Ja, co som bola zavisla od cokolady, tak dnes ju ani vidiet nemusim.
Ja chapem Vas problem, ale Vy aspon nemate problem s jedenim (aspon niektore), ale ja niekedy zeriem a niekedy ledva nieco do seba dam,byva mi zle, hocico ma nafukuje,...
Teraz som tehotna a kazdy mi hovori, ze som chuducka a kde mam brucho a ze mam jest a uz ma to nebavi pocuvat stale dokola. Kebyze nemam tehot. knizku, tak by mi podaktori mozno ani neuverili, ze som tehotna. A podotykam, ze vyssie uvedene priznaky som mala aj pred tehotenstvom, takze nie je to len z tehotenstva...
A podla tej diety, kebyze mam zjest na ranajky 3 rozky, tak asi prasknem... 😅

adrioska
6. máj 2008

Ella podla mna sa porad s doktorkou, ze ci by bol problem, keby si chcela babenko pri Tvojej vahe? Preco myslis, ze by boli problemy? Ved ked si prve v pohode donosila aj porodila... 😉

blka
7. máj 2008

Adrioska: a nedalo by se třeba zjistit, co ti spouští to, že jednou jíš celkem dost a pak máš období, kdy vůbec nemáš chuť na jídlo? Že by ses tomu vyhýbala. Teda pokud to je stres a tak, tak to asi nepůjde ☹

ella1
7. máj 2008

adrioska-ved to chcem,poradiť sa.prvé bolo v pohode,lebo pred tehotenstvom som mala cca 50kg,len potom som začala vracať,schudla som,až potom som začala naberať,lenže ked som porodila,tak som mala neviem presne vyše 50kg,no lenže mínus bábo a voda a placenta,to máš dole 10 kg a to mi potom spravilo 43.jedného času som mala ledva 40kg,ale to už bolo aj na mňa moc.
tak sa trochu bojím,že by to mohol byť problém.neviem,možno nebude.lebo mám kamošku,ale ona je menšia a ešte chudšia a v pohode dve deti po 30-tke.......

livi
7. máj 2008

ahojte, ja som mala tiež kedysi problém, ako pribrať. ešte v škole mi každý vravel, že prečo poriadne nejem, že som strašne chudá. mala som 160 cm a váhu 44 - 45 kg. Zostala som chudá do tej doby, než som si nenašla sedavé zamestnanie. pribrala som (vlastne aj vďaka liekom, ktoré som brala kvôli zdravotným problémom) na 58 kíl 😲 podarilo sa mi ich horko-ťažko zhodiť a teraz mám 48 - 49 kg a som spokojná. ibaže mám pocit, že keď zjem niečo nad rámec diéty, hneď to mám nazad 😠
takže tento problém poznám z obidvoch strán. ale manželovi som sa páčila aj s tými kilami navyše a teraz mi vraví, aby som pribrala aspoň na 50, vraj nemám ani zadok 😀
ale presne vás chápem - tie, čo chcete pribrať, schudnúť sa dá vždy ak sa chce, ale pribrať môže byť pre niekoho fakt ťažké.
ale ak by som si mohla vybrať, tak by som bola samozrejme radšej chudšia ako s kilami navyše, bolo to super obdobie, keď som mohla zjesť všetko a nestarať sa o postavu. 😉

ella1
7. máj 2008

livi-ja už tri roky sedím 😀 ,tiež som myslela,že priberem,lebo z nudy stále niečo jem a nič.
ale zas moja teta,tiež po prvom tehu schudla a po druhom sa jej to vrátilo do normálu.....

adrioska
7. máj 2008

Blka, asi to bude ten stres alebo co. Som prilis precitlivela, vsetko prezivam, ked aj nie navonok ale v podvedomi urcite, inak si to neviem vysvetlit. Chcela by som byt po psychickej stranke silnejsia, ale tu labilitu mame v rodine, takze asi s tym vela nenarobim. Esteze mam velmi dobreho a chapaveho manzela. Dufam, ze sa nikdy nezmeni. Strasne ho lubim. 😔

blka
7. máj 2008

Adrioska: tak tady je asi každá rada drahá 😔 .Leda se strestu vyvarovat, což podle mě nejde 🙄

marinka
7. máj 2008

Holky, a máte udělaná vyšetření na štítnou žlázu? Já jsem s ní měla v dětství problémy, léčila jsem se, pak mě vyřadili, že už je to o.k, ale celý život jsem hodně hubená, před porodem 50 kg na 169 cm, teď 46-47 kg a jídlem prostě nepřiberu, jím skoro furt, sladké, na noc a nejde to nahoru, tak si říkám, jestli se ty problémy se štítnou žlázou nemohly vrátit. Jinak taky hubnu ze stresu, ale teď žádný nemám, jsem úplně v pohodě a stejně nepřibírám. A nebo na mě tak úžasně působí kojení 🙂

adrioska
7. máj 2008

Blka, veru tak, stres je globalny problem. Ale aj tak diki za Tvoje slova. 🙂

blka
7. máj 2008

Adrioska: nemáš zač 😉 . Já jsem tak před dvouma rokama taky měla období, kdy jsem jedla jen proto, že jsem musela a tak hodně jsem si zmenšila žaludek, že teďka taky moc nejím. Teda někdy (poslední dobou dost často-bohužel) jím dost a to mi vadí. Jsem si na tu váhu zvykla a jsem spokojená. Řekla bych, že spíš až posedlá. Mám 164cm a vážila jsem 45,5kg. Teď jsem přibrala 1,5 kg (vůbec nevím jak, když jím pořád stejně 😕 ) a mám 47kg. Vím, že si řekneš, že i tak je to málo, ale mě to přijde moc 😔 . Vím, že jsem tím úplně posedlá a blbá, ale nedokážu si pomoct. Ale to mi nezabrání tomu, abych jedla 😅 . Navíc mám od vánoc pekárnu, takže často vypíkám nějaké dobrůtky 😵

blka
7. máj 2008

Ještě jsem si vzpomněla na tyto stránky http://www.f-sport.cz/. Je tady přibírání pomocí přibrání svalové hmoty, tedy cvičením. To je určitě lepší, než přibrat tuky z jídla 😉

adrioska
7. máj 2008

Blka, chvalabohu, ze Ti to nezabrani v jedeni. Kazdemu hovorim, radsej mat chut do jedla a obmedzovat sa ako ju nemat. Ked nemas chut do jedla, tak si chora. Moj otec a jeho rodina maju snad najdolezitejsiu zasadu, ze jest treba a vela. V tom ja nesuhlasim, ale je dolezite mat zdravu chut do jedla a papkat (ale s mierou). Inak aj ja rada peciem. Chut na kolaciky sa mi chvalabohu nestratila. A keby si vedela, aka som ja leniva cvicit. Kedysi som chodila na kalanetiku, na brusne tance...teraz sice v tehotenstve moc nemozem, ale ja sa neviem dokopat ani k tym tehotenskym cviceniam. Ta, co nam zvykla precvicovat kalanetiku, tak pri prvom tehotenstve cvicila s nami az do 9 mesiaca (aj sviecku), sme len pozerali... 😀

deina
8. máj 2008

Tiez som mavala problem s tym, ze som bola chuda. 48 kg a 167 cm. Mozno to znie okay, ale asi mam tazke kosti alebo co, lebo to vyzeralo chudo. Ale posledne roky mavam okolo 50kg a to je celkom fajn, ale ked som sa snazila otehotniet, podarilo sa, az ked som pribrala na 53 kg. Teraz po porode som spat na 50kg, ale to je pre mna taky "ideal", takto sa citim dobre.

Ale to je normalne, ked clovek niekedy nema chut do jedla. Neviem, preco sa to hned povazuje za chorobu. Lekar mi kedysi zvykol predpisovat akysi sirup, aby sa mi ta chut vratila, ale aj tak to nepomohlo. 🙂 A mozem jest hocico, aj tak viac nepriberiem, stale mam miernu podvahu. Mozno fakt to cvicenie by pomohlo nieco nabrat (svaly), ale to by som nesmela byt leniva.

blka
8. máj 2008

Adrioska: tak se zásadou jíst a hodně taky nesouhlasím. Ale když vidím ty plné stoly na našich oslavách, tak to tak asi bude i u nás 😅 . Všichni jsou labužníci na grilované maso a to já teda ne, já masová nejsem 😖 . Já tak buchétky a tak, to jo 😵 😎 . V 9. měsíci dělat svíčku 😕 ? Tak to je něco. To asi musela mít malé bříško, ne?

Deina: mamča mě taky straší, že nebudu moct otěhotnět nebo otěhotním, ale mimi neudržím ☹ . Těžko říct, jsou hubené holky, které mají pohodové těhotenství (modelky)a jsou hubené holky, které pro otěhotnění musí přibrat - asi je to individuální. Ale ptala jsem se na to gynekologa a ten mi řekla, že pokud je vše v pořádku, tak váha není až tak důležitá.

lenlut
8. máj 2008

Ahoj,koukám že jsem tu pomalu jedna z nejvyšších 😀 mám 171-2 a váha je tak 50-52(ale byla i 48 a možná i mín,ale to jsme se radši nevážila abych se nezhrozila 😅 ) Celkově se s váhou moc nekamrádím,vážím se tamk možná jednou měsíčně abych viděla jestli se držím na těch aspn 50.JInak v těhu jsme při první nabrala 17kg,ale až od 16 týdne,do té doby jsme shodila 2-3kg.Ale při druhé jsme zdárně nabírala 2-3kg od začítku co jsme zjistila že jsme těhu a ve výsledku jsme měla 20kg,ale nezbylo vůbec nic.Jinka patřím k těm co mají rychlý metabolismus a at s ním co sním tak se neprojeví.Možná kdycyh seděla a jedla,ale při tom pohybu co mám kolem holek-hlavně té maldší to nehrozí.Taky jsme když jsme byla mladší zkoušela tabletky,ty mi celkem pomohly ,ale po prvním těhu už jsem je nesnesla.
Jinak patřím k těm kterým nedělá problém sníst 3-4 rohlíky nebo chleby 😅 Ale cvičení nehrozí,na to jsme moc líná 😅 a ani mě to zrovna 2x nebaví.

lenlut
8. máj 2008

Blbka-já teda problém s udržením neměla ani u jedné kvůli váhy.Problémy sice byli-u první jsme celé 3 měsíce silněji či slaběji prošpinila,ale jakmile jsme začala brát těhu vitamíny tak to přešlo,tak že si myslím že mi asi něco chybělo a při druhém jsme sice skončila od 28 až do 35 týdne v nemocnici kvůli hrozícímu předčasnému porodu,ale tam to bylo způsobená celkem dost silným stesem v těhu(manžel se nechoval zrovna jako nastávající otec 😝 )ale hlavní příčina byla že jsme měla oslabený spodek z práce.Dělám v cukrárně a tam nebyl problém odtahat za noc-2roky jsem dělala jen noční-i tunu váhy.Pka jsem přešla ze zdravotních důvodů na klasické směny,ale i tak jsme musely tahat těžké věci-kotle plechy apd.Bohužel to jinak při téhle práci nejde.A vím že u nás je celkem dost holek co mají se spodkem problémy zaviněné touto prací.

blka
8. máj 2008

Lenlut: jen pro upřesnění Blka 😀
Jinak jsi mě s tím těhotenstvím uklidnila 😉 . To musí být hrozné odtahat tolik těžkých věcí. Já bych na to asi ani neměla sílu. Ale zase když musíš, tak prostě musíš ☹

lenlut
8. máj 2008

Blka-promin 😅 jsem se přehlédla 😅
JInka při prvním těhu problém nebyl-zapadla jsem jak se říká"ani nevím jak"Dobrala jsem antiko a následující měsíc aniž by jsme chtěli a plánovali,tak bylo zaděláno 😅 Ale s druhým byl problém-to trvalo 1,5 a to už jsme byla asi 2,5roku bez jakékoliv anti.Výchozí váhu jsme měla při každém těhu v podstatě stejnou 50-52kg,ale druhé těhu bylo odost dřív vidět-měla jsme hodně slabou tukovou vrstvu na břiše,takže mi rostlo bříško už někdy kolem 10-12 týdne(mě se to teda nezdálo,ale ale řeklo mi to tehdy dost lidí,že je vidět že jsem těhu,že už mi roste pupek.)

blka
8. máj 2008

Lenlut: v pohodě, nejsi první a určitě ani poslední, kdo mě tak oslovil 😉 😀

adrioska
8. máj 2008

Blka, ja som tiez skor na sladke ako na maso a uz vobec nie grilovane, tak ked uz mam, tak vyprazane... 😀
No ta cvicitelka bola chuda, nemala obrovske brusko, ale za to ho mala a obdivovali sme ju za to, ze to robila...no ja by som asi neriskovala...inak ona je Arabka, tak mozno je to u nich normalne 😀
A ta suvislost medzi vahou a otehotnenim je zaujimava, niekomu sa nepodari otehotniet, lebo je moc chudy (to som citala napr. o Monike zo serialu Priatelia), niekomu zas kvoli tomu ze je az prilis "pri tele". Mam jednu znamu, ktorej sa podarilo otehotniet, ked schudla 10 kil. Ale zas niekomu nerobi problem ani podvaha ani nadvaha, kazdy sme indivindi.
Lenlut...obdivujem Ta, ani ja by som nemala silu tahat a vlacit tazke veci... 😔
Deina...viem, ze ked clovek obcas nema chut do jedla, tak to je normalne, ale ked ju nema dennodenne,resp. prilis casto, tak to podla mna nie je zdrave...

lenlut
8. máj 2008

Blka a Adri-se červenám 😅 ,ale obdivovat není ani proč,je to o zvyku.Taky když někdo vidí jak vypadám a pak mě vidí jak si lehce všechno nahodím,tak mi většinou řeknou že by ode mě facku nebo pěstí dostat nechtěli 😀 Ale je fakt že když jsme delší dobu nebyla v práci a pak zas nsatoupila(po nemocenské apd)tak jsme se párkrát prohla než jsem zas získala tu sílu do ruk.Po 2-3 dnesch to už bylo většinou v pohodě.
Já si myslím že je to do souvislosti i s tukovou vrstvou-Výchozí váhu jsme u obou holek měla stejnou,ale tuková vrtsva u druhého těhu byla hodně nízká hlavně na břiše.Už když jsesm byla na srdečním screenengu ve 20týdnu,tak i doktorka mi to tam tehdy říkala,že to asi bude důvod proč se jí zdá že mám tak velké bříško,přestože těhu odpovídá stáří mimi.a že na bříšku jsem tehdy měla hodně slabou tukovou vrstvu.(alespon se mi dobře dělal ultr.) 😅

blka
8. máj 2008

Lenlut: to se jim nedivím. Taky bych se tě bála, když denně odtaháš tunu 😀 . Ale není to zakázané, takhle zatěžovat ženy 😕 ? Ale když člověk potřebuje práci, tak zaměstnavatel to ví, a náležitě toho zneužívá 🙄 .
A jaktože jsi neměla žádný tuk na břiše? Já tám mám všechen - všechno mi jde do břicha, takže pojídle vypadám buď jak těhotná, nebo jak děti v Africe, které mají velká bříška 😔 .