Ako pripraviť a uskladniť jedlo pre deti vipred?

medvedik21
26. nov 2007

tak prosim poradte co sa moze a nemoze zamrazit co sa moze nemoze zasterilizovat na dlhsiu dobu
niesom mamicka leniva ale prosto ked uz varim napr. brokolicu tak uz kombinujem so zemiakom,ryzou...mrkvu so zemiakom,jablkom,zeleninou a jednoducho ked uz vyvaram,mixujem..tak by mi padlo vhod vediet ako co uskladnit...napr zemiak ne dobre mrazit,banan=da sa vobec vopred pripravit?musi byt cerstvy?...naozaj niesom leniva ale lepsie sa mi uvari vic zeleniny a ovocia..nakombinujem a je...ale ked varim na jeden ci dva dni tak mam neekonomicke straty...ci uz na energiach ako i na tom ze sa neda odhadnut kolko uvarit na dany den
daaaakujeeem! 😉

hruveop
23. jún 2014

@ktore ahoj, prosím ťa písala si, že si všetko mrazila, chcela by som sa ťa opýtať, či je blbosť zamraziť, zavariť zeleninový príkrm teraz a použiť ho až niekedy napr. vo februári. Stačí zeleninu len uvariť, rozmixovať a zamraziť, alebo to treba normálne "zavariť"? ďakujem krásne za odpoveď 🙂

hekinka
3. júl 2014

@emjee ajoj. Akurat som citala Tvoj prispevok a prepac, dufam, ze Ta to nenahneva, ale ja by som papanie pre maleho nerozmrazovala v mikrovlnke, radsej v teplom kupeli, pretoze mikrovlnka zo zasaditeho jedla (zelenina) urobi kysle a napr. rakovina a ine ochorenia (mam znamu doktorku a od nej to mam vysvetlene) vznikaju kvoli prekyslenemu organizmu, cize pre zdravie maleho odporucam vodny kupel

emjee
4. júl 2014

@hekinka to som nepisala ja, ale @riuska 😉 ja som to len ako admin kopirovala z inej temy do tejto

hekinka
4. júl 2014

Jaj tak, tak to sa odpravedlnujem! Hned ako som citala zohrievanie babatku v mikrovlnke, musela som reagovat🙂