Ako reklamovať čižmy z MMB?

nika251
22. nov 2009

Ahojte. Akosi som tu nenasla podobnu temu. Ide o to, ze som zhruba pred necelym mesiacom objednala z MMB cizmy. Tie dorazili, obchod prebehol super. Ale - teraz sa mi cizma na kusku pri podosve rozlepila. Cizmy stali 1700Sk. Chcem sa opytat, ako mam postupovat. Napisala som dotycnej meil v ktorom ju o stave informujem, zaroven som sa jej opytala ako postupuje v takychto pripadoch. Ak sa dobre pamatam, v podmienkach predaja ma uvedene, ze peniaze pri zruseni objednavky neprjima. Ale co ak mi napise ze reklamacie neprijima. Myslim ze v SR je zarucna doba platna pre kazdeho, nie? Dalej- neviem ci som odlozila dodaci list. Ale mam ulozene vsetky meily medzi nami. Bol by spravny ten postup, ze jej to jednoducho napisem do hodnotenia?? Dakujem.

sasiki
22. nov 2009

myslím, že pri reklamácii sa predkladá aj faktúra...

maznacik007
22. nov 2009

boli to nove cizmy? a poslala ti ich bez dokladu o kupe... ? ak ano tak ju mozes nahlasit na danovom urade lebo to co robi je trestne ked predava nove veci a nedava doklad o kupe a samozrejme neodvedie potom dan

moze mat v podmienkach uvedene co chce...

samozrejme pokial ide o zenu kt. evidentne predava nove veci bez zivnosti... a skus si urobit screen shoty z jej stranky na mmb

o koho ide?

bzuco
22. nov 2009

nika...ak máš doklad o kúpe, máš aj nárok na reklamačku
pokiaľ záručák nemáš...asi smola
ale presne ako píše maznačik -ak predáva nový tovar a nedáva blok, je to trestné
ja som pre toto odstúpila od kúpy čižiem cez MMB, lebo predávajúca (nick ESBA)mi povedala, že záručák nedáva, aj ked predáva nový tovar - vraj za tú cenu!!!!!! čo by som chcela...to je mi čo za systém 😠 😠
ale ja nevyhodím niekoľko eur do koša po mesiaci nosenia

a druhá vec - chcela som kúpiť od nej aj snehule pre dcérku, no z doho istého dôvodu som nekúpila - a teraz som ich našla v jednom lacnom obchode u nás 😲 😲 a lacnejšie o 7 eur!!!!!! - hlavná vec, že mi ona tvrdila, že tie topánky, čo predáva sú pre predajňu Humanic

bzuco
22. nov 2009

moja rada - treba sa na prípadnú reklamáciu a vrátenie tovaru informovať ešte pred tým, ako zaplatíš za tovar

labelo
14. nov 2012

Kočky predavate niektora na MMB?potrebovala by som radu,dakujem