Ako riešite nezhody so svojím partnerom?

tanja61
8. aug 2008

cavte baby pisem vam lebo akurat ma depky🙂)ako vy riesite nezhody?stava sa vam ze sa partnery postavia na zadne a vykrikuju ze kolko oni chodia do roboty a vy sedite doma na zadku a nic nerobite?ja odkedy som na materskej tak to pocuvam skoro stale,teraz som momentalne na SK a moj partner ma problem mi poslat aj peniaze ked potrebujem lebo jeho argument je ze sa mam teraz ja starat skade peniaze a mam si poziciat ak nemam:((ja osobne si myslim ze je to bezcharakterne ked vie ze som doma na materskej a nemam moznost ist do prace,neberiem tu zatial ziadne prispevky vsetko je este v stadiu vybavovania....hmm?zbavit sa takeho chlapa?alebo aj vy mate podobne skusenosti?a ako nato pozerate?hoci si nemyslim ze je spravne riesit tu moju traumu ale rada by som pocula nejake nazory...vdaka

bambusko
12. aug 2008

tanja, myslela som to tak, za sa mu mozno nepacia nejake vydavky a preto tie vykrikovacky, ale citam, ze to uz je uplne o inom. fakt prec od neho, ci mate byvanie spolocne? ste nejako zviazani okrem dietata? ved v nom fakt nemas ani oporu, pomoc, fin. zabezpecenie, takze aj o laske dost pochybujem. to bude jeden z tych nezrelych nezodpovednych a navyse ta aj okradol ako sa zda ☹

martina21
12. aug 2008

to ti verim ze to je komplikovanejsie a tazko to tu rozoberat a rozpisovat ale je to tazke ked nema clovek kam ist a navyse s dietatom...no ten ucet vyriesis asi jedine tam priamo v uk, a on chce aby si sa uz nevracala?

tanja61
autor
12. aug 2008

on sa s nami nekontaktuje uz tak neviem ci chce skusal sa spojit s malym ako cez skype lebo som u jeho mamky ale ja som mu ho neukazala,pretoze si myslim ze ked sa tak hajzlovsky chova tak nema pravo maleho vidat co myslite?no jedine ze to priesim v UK tak uvidim...ja keby som zacala pisat teraz tak roman napisem 😀

martina21
12. aug 2008

ti verim ze mas zlost a ze chces aby maleho nevidel ze ho tak vlasne potrestas ale bohvie ci to nejako zabere 😒 inak kludne napis ak sa ti chce ja si rada precitam 😉 kedy planujes ze tam pocestujes do anglicka myslim?a ozaj tu na sk sa ti podarilo vybavit matersku?

etuska
12. aug 2008

Tanja a mas odvahu ist do UK?Co ak tam dojdete a zachova sa tak ako doteraz,co ak ani nebudes mat kam ist?

matica2
13. aug 2008

ahojte
tanja ked citam co pises je mi smutno s toho ako sa k vam chova. ja si myslim ze kazdy sme niaky a mame aj zle dni ale vela veci sa da vyriesit normalnym rozhovorom a kompromismy na obydvoch stranach. mame deti aby sme zili pre ne a nie aby boli na pritaz. ja si zivot bez deti ani neviem predstavit. a kolko je parov co deti nemozu mat a on si nevie vazit ake stastie vo vas ma. ja ti stasne mooooooc drzim palce aby si to viriesila.

tanja61
autor
15. aug 2008

cafte baby tak vam pisem ze peniaze teda pridavky ktore beriem v uK mi dava vsetky a on vraj nikdy nemal v umysle mi ich zobrat🙂))ale to zauradoval jeho otec ze ako si to predstavuje....a ze ako ma strasne milujee ale ze nech nebudem smiesna ze mi je na tyzden malo 2000sk...neviem baby ako vy ale plienky stoja 600,mlieko 450 a kde su nejakejogurty,vyzivy a strava pre mna?to nemozme ani na kupalisko,nic ine si dovolit nemozem kupit skratka... to pokryva zakladne potreby,nehovorim ked niesu peniaze tak obmedzenia musia byt,ale veci ako niesme s malym poisteny tak platim vsetko v hotovosti ci lieky a navstevu doktora,dnes vsetko stoji peniaze ...matica:ja zivot bez mleho si neviem predstavit myslim ze ziadna poriadna matka ale bez muza? 😀 je to iste tazke ale verim ze sa to da ak sa chce...rozpravat.?no skusame ale ked ma kazdy z nas inu predstavu o zivote a potrebach tak to dokopy nejde..kompromisy snazim sa ale on ich porusuje ...a samozrejme je chyba aj vo mnee ja nehovorim a ani nepoviem ze ja som skvela ked je to tak ze naozaj nie vzdy mame dobre dni... 😉 martinka.a ty ako? 😉

etuska
15. aug 2008

Tanja-citujem ta:je to iste tazke ale verim ze sa to da ak sa chce...rozpravat.?no skusame ale ked ma kazdy z nas inu predstavu o zivote a potrebach tak to dokopy nejde.

Tak si jednoducho musite raz sadnut a napisat trebars nejaky zoznam priorit:ty chces toto a toto,ja zase toto a toto-3-tia kolonka:Kompromis-normalne si to takto napiste a mozno pridete na to kde je chyba.

Proste mi je zle z toho,ak si chlap,kt. je zivitelom rodiny kladie nejeke poziadavky len preto,ze zaraba.Ved ty sa staras o domacnost,maleho...-mozno ste si mali tieto veci vyjasnit este predtym,no nikdy nie je neskoro.

No ak ta tak strasne miluje,nech pristupi na nejaku dohodu,trebarz ak chce,aby si isla aj ty pracovat,nech si on najde nocne a ty budes moct chodit niekam na "part-time",alebo si skus dat inzerat na opatrovanie dietatka.Mozes tak byt s malym a zaroven sa nejaka korunka prikotula.

Otazka je: Je to len kvoli peniazom,potrebujete ozaj tak surne aby si isla do prace aj ty ked mas male babo???-alebo je to len a len jeho jesitnost,potreba si dokazat ako ste na nom zavisli???-ak je to to druhe,tak je jednoducho nezrely pre rodinny zivot.
Drzim palce. 😉 A kedy by ste mali ist do UK?

martina21
15. aug 2008

ahoj tanji 🙂 tak vidim ze sa veci pohli k lepsiemu to som rada, ono to mozno bude nejaka kriza a mozno ho to prejde 😀 ale pises ze uz mate dlhsie nezhody...tak neviem.... u nas zatial v pohode, nazivame si ako sa da 😉 mozem sa spytat ked ti nechce davat peniaze tak ich aspon on setri alebo ich vyhadzuje na seba??

tanja61
autor
16. aug 2008

etuska no mas pravdu....pravdfa je taka ze bolo by nutne aby som do prace sla az tak dobre natom niesme..ale stala sa taka vec mi ze mi dosiel papiet z child tax creditu ze nemam viac pravo na tento prispevok pretoze podla EU niesom resiidentom krajiny UK etuska je to vobec mozne ze by mi mohli zobrat tych 50lib tyzdenne co beriem na maleho?ved je to okrem 70lib mesacne vsetko co dostavam...a v UK zijem uz 3roky a s toho ma odrobene 16mesiacov....nerozumiem tomu papieru a som teraz na SK tak ani si neviem predstavit ked mi tie peniaze zoberu ved zase budem bez prijmu ☹ martinka no vidis ako sa to pohlo jedno povoli a druhe pride..ako nejaky kolotoc..uz nechapem...peniaze nemina na seba a setrit velmi nieje z coho,dlhsie nezhody su to je pravda....dobre dlha kriza 😀 no uvidime ako to vsetko dopadne

etuska
16. aug 2008

Tani,myslim ze by si sa mala informovat na Citizens Advice Bureau,ale chod do Jobs and Benefits-ved to nie je mozne ze t nic nedaju 😠

a kedy sa chystas do UK?

tanja61
autor
16. aug 2008

etuska:ano viem ze by som sa mala informovat ale nazad sa chystam az koncom septembra a dovtedy budem bez prijmu ☹

etuska
31. aug 2008

Tani,ako sa Vam dari?Co mate nove?