Ako riešite nezhody so svojím partnerom?

tanja61
8. aug 2008

cavte baby pisem vam lebo akurat ma depky🙂)ako vy riesite nezhody?stava sa vam ze sa partnery postavia na zadne a vykrikuju ze kolko oni chodia do roboty a vy sedite doma na zadku a nic nerobite?ja odkedy som na materskej tak to pocuvam skoro stale,teraz som momentalne na SK a moj partner ma problem mi poslat aj peniaze ked potrebujem lebo jeho argument je ze sa mam teraz ja starat skade peniaze a mam si poziciat ak nemam:((ja osobne si myslim ze je to bezcharakterne ked vie ze som doma na materskej a nemam moznost ist do prace,neberiem tu zatial ziadne prispevky vsetko je este v stadiu vybavovania....hmm?zbavit sa takeho chlapa?alebo aj vy mate podobne skusenosti?a ako nato pozerate?hoci si nemyslim ze je spravne riesit tu moju traumu ale rada by som pocula nejake nazory...vdaka

sakura77
8. aug 2008

no,nech si skusi jeden cely den s malym doma a myslim ze mu bude jasne"jak sedis" doma na zadku 🙄

orinka
8. aug 2008

No na otázku, či sa zbaviť takého chlapa, by si snáď mala vedieť odpovedať sama 😉 ty musíš vedieť, či ho chceš mať aj naďalej po svojom boku, alebo nie.... záleží to od mnohých vecí.... a ako to riešiť? Neviem... myslím, že to má v povahe a nezmení sa, čo sa týka peňazí a vždy to bude tak, že budeš mať len niečo na prídel a on si bude s výplatou hospodáriť sám, bez ohľadu na to, či máš začo nakúpiť v potravinách alebo nie...

tanja61
autor
8. aug 2008

sak jasne ze ja sama si musim urovnat v hlave.. 😒

etuska
8. aug 2008

Tani,no skus mu navrhnut,ze ty pojdes do prace a on bude "otec v domacnosti",ako zareaguje.Inac ten pristup sa mi nepaci.Moj manzel studoval na VS kym som ja zarabala a to mala dcerka 14mes.,no a v lete sme boli spolu doma a manzel chodil pracovat na 2-3 mes. do zahranicia,ale nikdy sme si nic nevykrikovali,lebo sme vedeli ze drzime spolu ako rodina a kazdy robi co moze.Teraz zacal pracovat manzel,ja zatial pracu nemam,no snazim sa ju najst.Ono je to vsetko o vzajomnej komunikacii,tolerancii a pochopeni.A kam by chcel dat napr. take male dieta????

martina21
8. aug 2008

ahoj tanja tak aj moj muz ma niekedy stavy ze zacne vypravat ze chodi do roboty este aj na brigadu popri tom ale zeby mi nedal peniaze to sa este nestalo to je od neho fakt krute 😒 ze neda a mas si pozicat podla mna to o niecom svedci keby bol na mna taky moj muz tak si myslim ze ma nemiluje ☹

nippa
8. aug 2008

len taka podotazka ze na co zaraba peniaze? myslim ze ak ma clovek rodinu tak pre tu rodinu nie?je jedno ci pracujes alebo nie, kto mu dieta postrazi? alebo to dieta je len tvoje a na tvojej zodpovednosti ? on sa nema velmi ako pricinit pretoze momentalne je situacia taka ze zaraba on a ty pomahas s malym...to nie je tvoja povinnost....za plat co by si zarobila by si si urcite vedela najst niekoho k malemu ale pacilo by sa mu to ze vlastne dietatko by bolo cele dni s cudzim clovekom kym on mal sancu ho mat doma s mamickou? ved ty mu vies dat najviac....je ine ak sa to neda inak zariadit a mozno pri druhom dietatku tiez budem musiet niekoho zaobstarat pretoze najprv som bola na plny cas na vyske potom prisla do toho mala takze zarabal len manzel a do prace som isla az ked mala 3 ci viac rokov...ale vedeli sme ze moze byt u niekoho a z nasich platov by sme si to mohli dovolit ale to sme nechceli.....on si musi uvedomit ze ty nie si doma lebo musis ... aj on moze ostat doma...alebo obaja mozete pracovat ale neznamena na skolku pojde iba z tvojho platu...takze to bude rovnake..ale ak on hlada rovnovahu za kazdu cenu a na kazdom kroku vasho vztahu tak neviem ako vyvazi to ze ty si bola tehotna, porodila si a preto si musela prerusit pracu...nechapem ho...je to takze ale nic ine ti nepomoze len sa s nim porozpravat a vysvetlit mu ze jeho pohlad na veci nie je spravny a ze si neuvedomuje realitu...

tanja61
autor
8. aug 2008

nippa,martina:ano mate pravdu ibaze uz som sa pokusala aj po dobrom a aj po zlom vyzvetlovat ale zrejme nic nezabera asi bude fakt ze ma mozno nemiluje ale ak to tak je neviem preco to neukoncit?ved ja som chcela aj to ale on bez maleho nebude cela situacia je uz fakt tak smiesna lebo naozaj neviem o co mu ide....proste on a on a nikto iny..asi tak to bude...on sam mi navrhol ze mam ist do roboty a on sa bude doma vyvalovat...hmm zrejme si nevazi ze doma nic nemusi,navarene upratane ma vzdy ale podla neho to nic nieje...teraz je sam v UK lebo ja som na SK tak nech skusi porozmyslat...viete baby mne sa uz pri jeho pristupe ani s nim nechce byt ☹ zabija ma to ze nedokazem vysvetlit ako to v rodinnach chodi a co je jeho povinnostou skratka

martina21
8. aug 2008

tanja je mi to tak hrozne luto, presne ta chapem, normalne mi ostalo smutno 😉 ved na svete to tak chodi ked ma zena dieta ze rodinu zivy muz,ved ked si bola tehotna musel vediet o co ide a ako to bude...len malo zien si moze dovolit ist do roboty a ze ten plat v nej aj za to stoji,ja osobne by som do roboty nechcela aj tak by sme z neho nevyzili, ked bude mat maly rok a pol dva roky tak pojdem na brigady na vikendy napriklad ked manzel bude doma...mozno ked je teraz sam a nikto sa o neho nestara tak mozno sa trochu prebere, kde byvas?u rodicov?a preco si nevybavujes matresku tam v uk, ci tam take nieco neexistuje?boze dufam ze sa to poriesi tak aby ste boli stasny...aj ja mam v poslednej dobe chut vratit sa na sk k nasim iba smalym a zit si v klude bez stresov a hadkami o prachoch! 😢

zuz11
8. aug 2008

tem o partneroch ( manzeloch) je tu neurekom, posielam par linkov ( ten posledny je na snivanie)

Nerozumieme si s manzelom https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Manzelska kriza alebo typicki chlapi ?! https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Pomahajú vám partneri / manzelia https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Aký je ideálny partner? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

janulka7
8. aug 2008

tak to ti fakt nezavidim. moj manzel zuril ked som mesiac po porode uz hladala robotu lebo som mu povedala ze sa blbo citim ze on robi v dvoch pracach aby nas uzivil. povedal ze on to vedel ked som otehotnela a preto sa musi o nas postarat. este aj jeho vyplata chodi na moj ucet on nema ani potuchy kolko zaraba. vzdy sa pyta len ci dosla vyplata a kolko a ci mi budu stacit penaize.
tani asi by si sa mala nastvat a prestat varit a prata a zehlit aspon na dva dni a povedat mu ak si mysli ze nic nerobis tak od teraz uz fakt nebudes nic robit. a nech si to vyskusa on sam. ja taketo chlapske mozgy nechapem. ved predsa to dieta je aj jeho nie? a je jeho psou povinnostou sa o vas postarat. jaj ake mam nervy. mne ten moj nikdy peniaze nevykrical. boze aka som rada ze je taky.
ono v takych pripadoch hadky nepomozu. ja by som sa nasrala a odisla aspon na tyzden a nechala ho nech si to vyskusa doma robit. sak by videl ze doma ziadna z nas nesedi.prajem ti vela trpezlivosti a stastia

bibula
8. aug 2008

mozno ma len nejake problemy.

bambusko
8. aug 2008

tanja, no neviem, ja som doma s malou prestavkou vyse 7 rokov a takuto vycitku som nepocula ani raz. jasne, ze mame aj nezhod,y ale uplne o inych veciach, ved to bolo jasne, ked sme si zakladali rodinu, dohodli sme sa, ze ja budem doma s detmi, skor svokra s tym mala problem. cakala, ze jej dam dieta do vychovy a pojdem zarabat 😖 potom bola sklamana, ale to mi je fuk.

zase na druhej strane, kedze viem ake su nase moznosti, nemam ziadne prehnane poziadavky, je pravda, ze vecsina penazi ide na deti - oblecenie, topanky, snazim sa usetrit, kde sa da a moj drahy to vie, nefajcim, nechodim po kaviarnach, nekupujem si znackove oblecenie, jednoducho mame urcene pripority a skaceme len tak vysoko ako vladzeme. nie je u vas problem v tomto? robim z casu na cas na dohodu, cize sem-tam zarobim nejaku korunu aj ja, je to dobry pocit. a predavam veci po detoch na mimibazari a za to zase nakupim, co potrebuju.

druha vec je este ta, ze byvanie a vecsinu zariadenia sme si zabepecili pred prichodom deti obaja vlastnymi silami a moj manzel vidi, ze sa doma neflakam 🙂 az na ten pc + net 😀

zuzkafuny
9. aug 2008

Môj sa so mnou tiež nikdy za peniaze nepohádal, dokonca chodí na nákupy a varí a ja držím kasu 😀 😀 😀 ... a ani mi nevykrykuje, že chodí do práce a ja nie... občas si privyrobiť idem :o)))...
Len tomu môjmu nič povedať do prieku... je vraj dokonalý 😅 a až sa o to pokúsim, alebo sa nebodaj zatvárim trochu inak... ajajaj! Má strašne vulgárnu papuľu... 😢 😢 😢
Ale asi všade niečo je... 🙂
Bambusko ešte že máme ten net 😀 😀 😀

tanja61
autor
9. aug 2008

martina:v Uk som brala matersku pretoze tam zijem,beriem aj tax credit a benefit ale co je to 60lib na tyzden a raz mesacne 70?mame vela dlhov ktore treba platit takze asi tak....no ale mal by vediet ze v prvom rade je dieta a byvanie potom su ostatne veci..bambusko:.ja nefajcim..aspon doteraz som nefajcila,do kaviarne uz vobec pretoze maleho nenechavam s nikym inym takze kde inde moze byt problem?nerozumieme si a skratka kazdy ma ine nazory na zivot hod smula asi... 😒 skratka aj si davam otazku kde moze byt chyba?ze varim?upratujem?staram sa o maleho?nechodim po nociach?nepijem?on fajci,pije chodi po nociach...zeby b ol roblem v tom ze stale mu nedoslo ze ma rodinu? :- 🙂

martina21
9. aug 2008

tanja61 akoby si opisovala nas zivot 😒 vazne ani tomu mojmo to nedochadza ze ma rodinu ale zase maka to hej,ale malemu sa skoro nevenuje,fajci,wa dlhy este z mladosti, chodi domov pravidelne o pol noci aj ked konci o osmej deviatej..ach jo...dneska som ho videla po dvoch dnoch ☹

zuzkafuny
9. aug 2008

aaah... banda jedna trojnohá...!!! 😀 😀 😀

abetka
9. aug 2008

baby to mi je luto co tu pisete. ☹ .Ja by som sa na takeho chlapa asi vykaslala, ale nebola som nastastie v takej situacii, tak keby som bola mozno by som to neurobila. Ja neviem ako vam poradit, snad im vypisat, co dieta a vy potrebujete a kolko co stoji a dohodnut sa s nimi. Bud alebo. Nech sa rozhodnu a potom sa rozhodnete aj vy.

peta1510
9. aug 2008

Tanja,chodil jeden taky mail,ako muz prisiel z prace domov a uz z dialky videl otvorene dvere,spinave deti,bordel v kuchyni,nenavarene... (to pisem tak skratene) a na jeho otazku,co to ma znamenat,co to robila,tak odpovedala NIC,dnes som nerobila vobec NIC.Tak skus aj ty jeden den nerobit nic,nevar,neper,neupratuj a povedz,ze si robila to jeho nic a sedela doma na zadku!
Inak takyto typ chlapa podla mna nikdy neprerobis,su to dost tvrde slovne preslapy,co ti povedal.

tanja61
autor
10. aug 2008

martinka tak vitaj v klube...len ci nam to stoji zato..co je lepsie?s takym clovek zit kvoli detom alebo radsej sa osamostatnit aby si deti nebrali priklad s takych otcov?je to tazke este dobre ze mi zeny sme take silne stvorenia 😉 peta:no to je na beznom poriadku ale take nieco s nim nepohne on je este spokojny ze si moze spravit polotovar nejaky rezen a je to s takymi vecmi sa ani netrapi....a ze takeho chlapa nikdy neprerobis?hmm je mi to jasne len stale bola nejaka ta nadej ale uz sa vytratila...hoci nadej umiera vzdy posledna..no a momentalne som uplne bez financie zablokoval mi pristup na karty ☹ no a martinka asi zalozime nejaky klub nestastnych zien 😀

peta1510
10. aug 2008

Coze?Zablokoval ti pristup na financie?Tak Tanja,utekaj hned a nevahaj ani sekundu,nech si s tymi nahonobenymi peniazmi zije sam....Co si ty???V tom pripade ty vobec nie si na neho odkazana!Rozhodni sa spravne,drzim palceky!

martina21
10. aug 2008

tanja 😀 aj ked to neni dosmiechu 😖 mne zatial peniaze nevykrikuje ani sa nikdy nestalo ze by nedal alebo nechcel dat ale v ostatnom je to rovnako...ale keby mi zablokovl pristup??tak ho nakopem medzi nohy! 😠 😠 boze aka som nahnevana, to je fakt uboziak vykasli sa na neho...s tou nadejou to poznam, hlavne koli drobcovi, aj ked sa zamyslam ze ci taky priklad alebo radsej ziadny, mne sa nedavno priznal ze ma podviedol, odpustila som mu ale pri nejakom dalsom preslape balim kufre...lenze ked ja ani nemam kam ist ☹ u nasich je plno...ako dlho ste spolu?a od kedy uz je to takto na h..no?? aj sa o vas zaujima ked si teraz doma? drzim palce

peta1510
10. aug 2008

Taky chlap by sa mi vazne sprotivil,dava tym vlastne najavo,ze nie ste dostatocne hodne,ked nezarabate a ste "IBA" doma s dietatom.Keby vas lubil,v zivote by ho nieco take nenapadlo.Ja by som vazne zbalila kufre.Rozhodne by ma nebavilo zobronit o peniaze.A Matka este ta aj podviedol?No teda iny charakter.Ale ako sa hovori: Nesud,co ti nie je sudene...Takze rozhodnite sa tak,ako to citite!

tanja61
autor
11. aug 2008

peta...no hej mam zablokovany pristup k financiam a momentalne nemam malemu ani na stravu keby ze nie mojej sestry a jeho mamky ☹ martinka a k tomu ako sa este sprava tak ta aj podviedol?bravoooo...ja uz nenachadzam slov ...zeby bez chrbtovej kosti???sme spolu 3roky...a na ho..o?asi od zaciatku len kym si zamilovana tak to tak nevnimas... 😒 myslis si ze vsetko bude ok ze su tu len momentalne stavy...to s peniazmi este nespravil stale nejak naskrabal len aby sme mali ale teraz/?no mozno mi sme na SK a on potrebuje nejaku vydrziavat....no nezaujima sa uz pretoze som mu povedala aby nas uz nekontaktoval ze ked nieje schopny sa postarat o syna aby mal na mlieko tak ho nebude ani vidat..no a on sa toho drzi

martina21
11. aug 2008

juuj tanja je to smutne ☹ boze to je sviniar vazne nezaujem o dieta by som niako nikdy neospravedlnila, mozno ma nejaku je to dost mozne, mozno mu raz dojde ze ma syna no bude neskoro, najdes si chlapa ktory si ta bude vazit a postara sa o vas 😉 hlavu hore 🙂 , tie peniazky z UK ti chodia stale nie?ci mate spolocny ucet a nemozes ich ani tak vybrat?no podviedol ma pred tristvrte rokom na rozlucke zo slobodou v bordeli a teraz sa mi priznal 😒 poviem ti keby mam kam tak idem ci by sa uvedomil alebo by to dopadlo tak ako stym tvojim 😔 u koho byvas?

tanja61
autor
11. aug 2008

martinka byvam u sestry a mam zablokovany pristup aj na svoj ucet lebo ja taka dobra dusa som mu dala heslo na banking aby disponoval z uctom neverila som ze toto dokaze takze nemam ani na jeden ucet pristup ☹ zacinam byt uz velmi nervozna a vobec neviem co mam robit ☹

maruschka
11. aug 2008

tanja,pekne-krásne kartu k účtu vypýtať naspäť, dohodnúť alimenty a utekaj od neho.To sa chceš trápiť celý život pre takého bezcharakterného chlapa??Jeho komfort,prachy,partia sú mu na 1000% prednejšie ako ty a malý..Nemá význam ho o niečom rozumnom presviedčať.Ak si chlap neuvedomí,že je otec,manžel a má teda aj povinnosti voči rodine,tak nemá význam čakať,že sa raz zmení k lepšiemu. 😒 😖 😠 😠

tanja61
autor
11. aug 2008

maruschka kartu k uctu mam ale cez internet banking mi zoblokoval pristup ja som teraz na SK na dovelenke a on je v UK takze osobny kontakt nehrozi

martina21
11. aug 2008

a neda sa to nejako odblkovovat ved je to tvoj ucet rozumies, musi sa to nejako dat, ja sa vtom sice nevyznam ale to je fakt drze ved su to tvoje peniazky od statu preboha!a keby mu jeho mama zavolala nech to spristupni?alebo ty napis do tej banky nieo poskusaj napis ako si dopadla

etuska
11. aug 2008

No baby, z toho co tu citam som aj smutna,ale viac nahnevana 😠 Tanja a chces ist vobec spat do UK???-alebo ostavas na SVK?

tanja61
autor
12. aug 2008

martinka a etuska>no ano je to moj ucet ale ako som pisala ja taka dobra dusicka som mu dala heslo a pristup k mojmu uctu lebo som take nieco ani necakala a stalo sa to ze svoje cislo na prihlasenie si nepametam takze sa k tomu nedostanem ale uz som skusala kontaktovat banku a zrejme mi to poslu na moju adresu do UK takze prehra ☹ mama s nim pisala ale on ma svoju verziu takze je to tazke to teraz tu vsetko rozoberat...verzia je predsa len jedna a to ze neposlal malemu peniaze a ja si musim poziciavat aby sme nehladovali..toto je jedina verzia...ano chcela by som sa vratit do \UK pretoze na SK nemam kde byvat vlastne nemam nic a tam uz vsetko poznam,cely system a je tam pre nas lepsi zivot len neviem kde sa vratim 😒