Ako sa má pestovať črepníková Gerbera?

moncika15
19. okt 2009

ahojte 🙂
dostala som crepnikovu gerberu.mala 3 kvietky, ktore zacaly hned vednut az uschli.odvtedy nezakvitla. mam ju na juznom okne ale tiemim jej zaluziim. obcas zvedne ale vzdy sa preberie.neviete mi poradit co robim zle? ☹
na nete je vela rad a typov ale chcela by som vediet vase osvedcene typy

dakujem ja aj gerberka 🙂

moncika15
autor
20. okt 2009

to tu nie je ziadna pestovatelka 😕 ?

olivi
20. okt 2009

ahoj, ja som tiez dostala gerberku, uz ju mam vyse roka. tiez ked mi odkvitla som si myslela ze uz nezakvitne, presadili sme ju do novej zemi aj trosicku vacsieho kvetinaca a uz kvitla asi 3x velmi ju nepolievam tak raz za tyzden ako aj ostatne kvetinky. tiez ju mam na okne, cele poobedie tam svieti slniecko ale aj ja mam zatiahnute zaluzie. No neviem ci som ti poradila... ak si ju nepresadzala tak vyskusaj... 😉

kubaka
20. okt 2009

já jsem zahradnice 😀 vášnivá - jen nevím, co je česky crepníková gerbera. ??? Jí chci takýýýýý, jak vypadá - hoďte sem odkaz na obrázek prosím. 🙂

bubaczik
20. okt 2009

juuj,ja som prave dnes nad tym uvažovala,že či sa neda taka gerbera zasadiť do kvetinača(s nejakeho semienka 😅 ) a tak samo vypestovať niekde na okne 😕 lebo s detmi,hlavne s malym malujeme stare kvetinače,tak že by sme tam niečo take zasadili,a sledovali,ako to rastie 😅 a ta gerbera sa mi zdala taka idealna 😵 no uvidime,čo poradia "zahradničky" 😀

kubaka
20. okt 2009

jo črepník je kořenáč - květináč - 😅 to slovo jsem neznala.
No, potíž je, že oni je vyženou rychle ve skleníku, takže když tyhle kytky křehulky přineseme domů, nepřežijí změnu klimatu. A taky je sázaejí do takového děsně lehkého mulče, který hrozně rychle vysychá, takže tu kytku nejde vůbec udržet ve vlhku, na které byla zvyklá. Mně všechny tyhle kytky v květníku zašly. Včetně primulí. Pokud jsem je rychle dala na záhon, přežili.

znáte nějakou domácí květoucí kytku, která pořád kvete a není příliš choulostivá?

moncika15
autor
21. okt 2009

ahojte,
no mne tato tema nepriniesla moc stastia 😀 teda tej hlavnej hrdinke- gerberke
manzel si zapal ohrievac a isel do vedlajsej miestnosti.... stal na parapetnej doske vedla sviecky a kvetinaca... sviecka sa roztiekla a gerberka usxla na skripec 😅 ale vyzera ze korene nevysxly 😵 drzte jej palce!

kubaka
21. okt 2009

monci-😅 😅 😅 😅 Tak to je jak z pohádky. My tu řešíme, jak ji vypiplat a on na ní jde s ohněm.

ale napadlo mě ještě, jestli ta gerbera není jen jednoletka - vykvete , odkvete a konec zvonec. Takže vlastně je to skoro fuk, jestli je ve váze, nebo v květníku. 😀 Nejsem si ale jistá. Nevíš to?

jinak určitě by šla vypěstovat v květníku ze semínka -ale mě se tohle nikdá nepodařilo. Já jsem zahradnice demokrat: na mé květinové zahrádce si vyrostlo co kde chtělo, když se mi tam ta kytka hodila, tak jsem ji tam nechala. Ale moje snaha pěstovat na konkrétním místě konkrétní kytku obvykle nevyšla. Vyrostlo mi to někde jinde.
Navíc ale určitě jde dobře nechar vykvést jakoukoliv cibulovinu: hyacint, narcisku - stačí cibuly posadit do vody a ona vyžene. Ale to asi znáte... 🙂

mracik
21. okt 2009

monci, je dosť možné, že prežije. Tá moja úplne vyschla (no trochu som na ňu zabudla, chuderu). Asi po mesiaci som ju nešla a ešte raz som ju poliala pred vyhodením a ona normálne vyrástla... 🙂
tiež som zvedavá, či to nie je letnička, tak ak prežije zimu, ozvem sa 😉

moncika15
autor
22. okt 2009

ahojte 🙂
trosku sa sxopuje,myslim ze jej manzelov atentat az tak neuskodil.jedna strana je uplne suxa.myslite ze tiel isty mam otrhat?

a jednorocka to urcite nie je 😉

cuchre
22. okt 2009

no...moja najstarsia ma 3 roky, kvitne pravidelne a to mala aj molice, cely rok je na balkone...ostatne 4 mi vykapali, taa podla mna velmi zalezi aj od toho, kde kupis. ale polievam pravidelne, nemala by preschnut. inak nic ine....

govanina553
8. mar 2011

prosím PORAĎTE MI!mala som už kopu kvetov ktoré mi uhynuli a neviem prečo ....................rozhodla som sa pestovať gerberku a potrebovala by som vedieť ako často ju mám polievať(chcem aby gerberka žila trochu viac)

govanina553
8. mar 2011

gerbera sa má nechávať na slnku alebo na polotieni 😀

pestun
31. máj 2011

dobri den kto by mi vedel poradit?
dnes som kupil gerberu a zasadil som ju normalne do zahradky , preto že v kvetinači mi vyhnila aj ked som dodržiaval všetky pokiny neviem či prežije , chcem ju na večer prikrivat aby ju nedaj bože nechytil nejaky mraz alebo rosa