Ako sa nás dotýka finančná kríza?

funilieta
29. okt 2008

no teda baby, ja som asi strasny smoliar.... odkedy som sa narodila, tak stale s mojim rocnikom je vybabrane... vsetky zmeny postihnu prave mna a mojich rovesnikov...
akoze este to tak necitim tu krizu, lae bojim sa. Chceme totiz na jar zacat stavat dom, a brat uver zo SFRB. Ale mam velke obavy, ci ten fond nakoniec nezrusia, tak to ma trafi...a este k tomu co ak manzel strati robotu??? je to hrozne. Ja viem, este len malujem certa na stenu, ale fakt mam obavy...

lienocka235
29. okt 2008

no my tiez riesime dilemu... mame 3 izbak.. a este sme kupili pozemok..so starsim domcekom.. povodne sme chceli byt predat a postavit novy domcek.. ale teraz neviem.. ako to bude s predajom..byty sa teraz moc nepredavaju.. a neccheme ist pod cenu.. a rychlo predat.. to ho radsej prenajmem.. a postavime si len malicky domcek.. 😒

kristi
29. okt 2008

myslim,ze problemy je treba resit az kdyz nastanou, ne? byty se ted neprodavaji, kazdy ceka, co se bude dit, toz vydrzte do jara nebo leta a uvidite. Nespechtejte, ono se to uklidni

czechzuzana
29. okt 2008

Funilieta, a jaky jsi rocnik? Ktere zmeny myslis? A kdyby sis mohla vybrat, tak za ktery rocnik by jsi vymenila?

briluxina
29. okt 2008

suhlasim s Kristi 🙂

kristi
29. okt 2008

hm, to by me taky zajimalo....asi vyctu mame a tatovi, ze me pocali v tak debilni rok a nevedeli dopredu, ze bude krize 🤐 i kdyz nas i vas se dotyka jen okrajove

susik77
29. okt 2008

aj v mojom rocniku su furt zmeny 😎 ja som 77 😎

kristi
29. okt 2008

ja myslim, ze kazdy kdo zije, tak nejaky zmeny pocituje, nekdo vyrazneji a nekdo taky treba minimalne. Je potreba se k tomu postavit celem

kacamar
29. okt 2008

tak my jsme prave koupili byt 3+1 v nasem dome - byli jsme nejrychlejsi a vyhrali souboj s dalsima dvema sousedkama 😀 . A jen se po baraku rozkriklo, ze tam jdeme, tak uz tu zvonila sousedka, ze pry prodavame byt (2+1), koukla a koupila a to za mimoradne našponovanou cenu 😉 😵 . Pardon za výlev, moc to sem nepatri, jen mam proste radost, ze se nam dari, i kdyz je ta krize 😉 🙂
a rocnik jsem 80 🙂

zanett
29. okt 2008

Funilieta - ztratit praci muze kdokoliv kdykoliv, nikdo nema nikdy zadnou praci jistou. Zabyvej se tim, co ovlivnit muzes a co neovlivnis, s tim se proste nenervuj, nema to cenu.

czechzuzana
30. okt 2008

Funlieta, ja teda nevim....tak za poslednich 30 let u nas nebyla ani valka, ani epidemie, ani zadna velka prirodni katastrofa....navic zijeme ve svobodne zemi, kde ma kazdy v podstate stejne moznosti....Generace nasich rodicu stravila mladi v komunizmu, babicky ani nemluvim, a prababicky jeste valky + komunismus...Tak ja si teda myslim, ze mame v podstate stesti. Naka hypotekarni krize nas prece nerozhodi 😅

oazapokoja
30. okt 2008

no tak táto kríza nie je len o hypo ☹ ,u nás v podniku ostane bez práce do konca roka 150 ľudí 😢 ,mladí aj taký čo majú pár rokov do dôchodku ☹ a musím priznať bojím sa aj ja,ked zostanem bez práce ja alebo manžel,veru bude problém so splácaním hypo,a všetkým ostatným ☹ ,budeme musieť korunky dobre obracať a uvažovať čo si môžeme dovoliť a čo nie 😒

fejusa
30. okt 2008

ja osobne si myslim ze amerika velmi dobre vie co robi.viac nemam co ktomu povedat 😒

kristi
30. okt 2008

oazapokoja: jo, ale to se muze stat vzdy, tezko clovek bude mit treba 30 let stejnou praci nemyslis?

susik77
30. okt 2008

Ahojte, tak ja som si myslela, ze sme v poho, manzel je IT-ak, sme v Prahe ale manzel hovoril, ze ich firma priznala, ze maju problemy...takze asi nebude mat premie, co mal dost vyrazne...ale najhorsie je, ze postupne vsetky IT firmy asi budu mat probl., casto totiz pracuju pre banky a tie moment. stagnuju 😒

susik77
30. okt 2008

blbe je, ze vsetko so vsetkym suvisi, kazdeho to moze postihnut, myslim, ze tu nie je sanca ako sa krizi branit, je to celosvetovy problem.

kristi
30. okt 2008

susi, to je nemile teda. Ono se to fakt odrazi na skoro vsem, nicmene neverim tomu, ze by to trvalo nejak extremne dlouho....

susik77
30. okt 2008

kristi: jj, aj ja dufam...prinajhorsom pojde manzel na matersku a ja do prace...robim vo farmacii, tam sa zatial dari 😎

gaaspi
21. jan 2020

@funilieta klesnu ceny bytov a domov cez krizu tak vyckaj az bude a potom kupuj stavaj.

gaaspi
21. jan 2020

@susik77 logistika teraz fičí a e-shopy lebo ľudia budú nakupovať stále! U IT je ten problém je to dobrá profesia ale už sa tam hrnú všetci lebo mladí už majú počítače v krvi a z týchto detí bude samí IT-čkár a presýti sa nimi trh. Tak ako v našej ére bolo v móde dobre sa učiť ísť na gymnázium a dopadlo to tak že je tu plno gymnazistov, ekonómov a opravára je problém zohnať...