Ako sa nezblázniť v nemocnici s deťmi a po príchode domov

lamada181
14. sep 2009

ahojte no mi sme boli cely tyžden s detmi v nemocnici najprv s malim lebo dostal febrilne krce a ptom s dcerkou aj so synom sme boli na infekcnom lebo sme si nieco doniesli domov nejake to zvracanie a sracku, clovek by neveril kolko nervov a silY ho to stoji mate niektora skusenost poradte ako sa s toho dostat ako sa dostat do normalneho cyklu zas a ako ste to prezivali vy dakujem za radu atd

macka01
14. sep 2009

keď mal väčší syn 3 r boli se v nemocnici a to som doma mala 5 mes.syna o ktoreho sa staral muž a nosil mi ho do nemocky 2 krat za deň na kojenie ale nikdy by som nenechala decko same v nemocnici.Je to katastrófa tam akop sa sestry k deťom spravaju.Mnohe deti,ktoré boli v nemonici bez mamy tak museli chodiť k psychológovi až sa daju do kopy.Je to o nervy,aby neplakali tak ich nadopuju oblbovákmi až prepia čo najviac a tak ziapu na nich no hnus 😝 😠 ☹

lamada181
autor
14. sep 2009

poznam velmi dobre nechapem zdravotnicvto v tomto uz vobec ja som musela trvat na tom ze chcem zostat zo svojim 13 mesacnym synom no horor no co budem hovorit

atrami
14. sep 2009

lamada,
asi ťažké obdobie.
Ja som bola 4- krát s najstarším v nemocnici, kvoli nezistenej alergii na kravské mlieko. Odvtedy mám z nemocnice strach. Hlavne čo bude s deťmi.
Našťastie nás to zatiaľ obišlo. Hlavne vďaka našej detsekej lekárke. Syn mal tiež hnačky a bol dehydrovaný. Našťastie bola ochotná dávať infúzie ambulantne. Bolo to časovo náročné, ale deti boli doma.
Čo sa týka pobytu detí v nemocnici bez mamy, to bola hroza. Doteraz nechápem ako to mohli mamy urobiť, nechať ich tam samé. Sestričky síce boli zlaté, ale tie deti trpeli.
Ja som sa musela zbaliť a ísť so synom k rodičom, jednoducho som to nezvládala. Bola som zrelá na psychiatriu. Bola som unavená, nevyspatá, potom si to odnášal syn.
Takže držím palčeky. 🙂

erikasadek
14. sep 2009

lamada, j ama skusenost s joshom ked mal 5 tyzdnov, lenze starostlivost tu a na slovensku sa neda porovnat..
tu mozes zostat s dietatom, ted aje to uplne ze ostavs s dietaom; skor by sa cudovali ak by si povedala, ze nemozes... 😅
co sa tyka nervou verim pretoze , ako matka viem ze su to nervy a strach.. kazdy den.a; le ked sa k tomu prida aj slovenska zdravotna starostlivost tak to mas este viac starosti... 😠

takz eteraz pomaly zabudni co bolo v nemocnici inak sa stych nervou nedostanes.. 😉

macka01
14. sep 2009

tiežmi sestrička povedala že tam nemôžem ostať lebo maju plno,ale som povedala že ho tam sameho nenechám a hotovo,tak sa posteľ našla.Oni tam tie matka nemaju moc radi lebo im vydia pod ruky a nedovolia si potom toľko d ☹ rzosti

atrami
14. sep 2009

Ja som im tiež do všetkého kecala. Pohľad ako mu 5. krát pichajú infúziu do hlavičky, lebu praskali žily, čo bol dehydrovaný mi stačil. Keď som im vynadala a pohrozila žalobou, konečne mu ju pichli do ruky. A len raz ma poslali za dvere.....

lamada181
autor
14. sep 2009

ja som do hlavicky nedovolila a ani do noh tak boli nahneane ale viem ze by mi potom nechcel chodit teraz sa mi odmieta jeden aj druhy pitat na wc

atrami
14. sep 2009

lamada,
asi to chvíľu potrvá.
Nám veľmi pomohlo vysvetľovanie. Ak sme išli k lekárke, vysvetlila som čo ich čaká. Dodržiavala som, to čo som sľúbila, ak sa vyskytlo niečo nečakané, zabudnuté očkovanie a podobne, radšej som to presunula a znova vysvetľovala, prečo ich budú očkovať.
Najstarší syn má zasebou od 3. rokov 3 ifúzie, vŕtanie a aj trhanie zúbka a napriek tomu sa lekárov nebojí. K zubárke dokonca chodia radi.
Nedávno prostrednému synovi preťahovala lekárka predkožku na pipíkovi. Pri ďalšej návšteve na celú čakáreň zahlásil, že nech sa mu pipíka viacej nechytá lebo to bolelo. Doktorka ostala červená a čakáreň vybuchla smiechom.
Teraz musíš sama v sebe prekonať strach a začať fungovať ako predtým, budú aj veselšie príhody s lekármi.

lamada181
autor
14. sep 2009

atrami viem ze budu len sme toho vela naraz prekonali presne najprv nam robili pindura isli sme s o zapalom a dr povedal ked ste tu tak to spravime potom dostal tie febrilne teraz toto a nechcem vediet radsej co ma caka s nim s malou ta je v pohode lebo tiez jej vysvetlim vzdy co a ako a preco atd ale napriklad teraz viem ze ju urcite nedostanem k zubarke lebo sa boji len bude musiet lebo nam minule rozvtala lebo mala kaz a teraz jej zacal rast tadial novy zub a nie a nie ten stary rozkyvat no uvidime inac neviete mi poradit co je dobre na sralulu mali ma este sralulu ale taku ako novorodenec a uz som asi vyskusala vsetko cucuriedky, tabletky atd

macka01
14. sep 2009

ryžovo-mkvove vyvary,smecta,hylak probiotika aby saupravila mikroflora v črievku,dietka musí byť a ak nepretane tak návšteva lekára aby nevznikli komplikácie keď je ešte maličký,veľa čajíkov nesladených,banánik,žiadne mlieko ani mliečné výrobky

zuzka1.
14. sep 2009

Janka ako pise macka, ryza, mrkva, banan, vela vela vody, aby neostal dehydrovany. 😉

mysli nato, ze ste doma, vsetci spolu, oddychujte, vykalsi na robotu, upratovanie, ak ma kto nech ti navari a vy sa llen hrajte, mojkajte. v ramci moznosti.

asi tak by som sa dostala do normalu ja.

atrami
14. sep 2009

Nám zaberá smekta. Poto dieta ako píšu kočky.

lamada181
autor
15. sep 2009

baby dik dietu mame mali sa mi na nu vykasle ale hlavne vdaka svokre uplne ten zje vsetko bez problemov horsie je to s malou ale uz aj ju nutim jest trochu lebo zistila ze inac pojde do nemocnice ak nezje aspon jednu piskotu no nic dakujem pekne