Ako sa posiela balík na dobierku?

mimikuku
17. aug 2010

Ahojte baby, kedze som este balik na dobierku neposielala a neviem ako to funguje mozte mi to objasnit, zabalim balik , pridem na postu a ?odoslem ho na adresu a ako sa peniazky za tovar potom ku mne dostanu, dakujem Vam vsetkým pekne za odpovede

maryanna
17. aug 2010

@mimikuku zabalíš balík, prídeš na poštu povieš že na dobierku chceš poslať , pracovníčka ti dá tlačivá, a sa opýta že či chceš peniaze prevodom dostať speť alebo poštovou poukážkou....tak vyplníš, vyberieš a hotovo, žiadna veda

harmi
17. aug 2010

ahoj, prides na postu a povies ze chces poslat na dobierku.
daju ti vypisat klasicku sprievodku k baliku plus este sek ktory vypises opacne. ty budes prijemca a dotycny bude odosielatel. s tym sekom ti potom vlastne pridu peniaze. na sek napises ty alebo pani na poste sumu aku chces za balik. vacsinou jej to davam napisat lebo neviem kolko bude postovne tak jej poviem sumu aku chcem za balik a nech k tomu prirata postovne co zaplatim. a este sa na ten sek vypises , ci chces peniaze na adresu poslat alebo ti maju prist na ucet.

livijja
17. aug 2010

@mimikuku tak ako maminky napisali na poste vam daju listok vypisete ho a nasledne ak maminka preberie balicek pridu vam peniazky, ja osobne nie na tomto bazariku tu som len dva tyzdne ale na inom na dobierku neposielam pretoze malo kto prevezme balicek a potom ked ho maminka neprevezme sa plati aj za vratenie balicka cize nebudete ziskova ale stratova , cize radsej prevodom na ucet ale to musite vediet ci chete tak posielat alebo nie , nehadzem kazdu maminku do jedneho vreca ale stava sa to casto

atrami
17. aug 2010

@mimikuku , na dobierku posielaš ak nežiadaš peniaze dopredu na účet. To znamená ako písali kočky, prídeš na poštu vypíšeš lístok. Do sumy zarátaš- cena predávaného tovaru+poštovné+dobieročné- výjde Ti výsledná suma, ktorú uhradí kupujúci. On dostane s balíkom šek, ktorý uhradí na pošte a tebe príde časť z toho šeku, s ktorým ideš na poštu a vyplatia Ti peniaze. Celý cenník slovenskej pošty najdeš na ich internetových stránkach.

doll
18. aug 2010

Ahoj, ak posielaš dobierku do 2 kg, posli radsej ako list, tiez na dobierku, je to lacnejsie.

alzbea
22. jan 2013

moze sa stat situacia, ze poslem balik na dobierku, dotycny si balik vyberie a peniaze mi nepridu? dakujem za odpoved.

sisa2010
27. jan 2013

ja som posielala väčší balík na dobierku, pýtala som sa na pošte ako to chodí, vraveli mi že pri prevzatí balíka musí dotyčná osoba (kupujúca) vyplatiť šek s požadovanou sumou, ináč jej nepredajú.ja som si dala vyplatiť hotovosť na adresu a nemala som s tým problém.

denis5281
31. jan 2013

a to je ejdno do akej krabice to zabalim ?

daniela300
7. máj 2013

Ahojte mamičky, tiež by som chcela vedieť ako presne to funguje?.. precitala som si co ste pisali, no chcela by som vediet tiez ze do coho mam zabalit tovar?.. ak chcem poslat botasky tak do krabice? ake su tarify za balicky? vazi sa to?dakujem za info 🙂

smokenakova
26. máj 2013

prosim poradi mi niekto ked mi peniazky prisli na ucet a mam poslat balik ako sa to vipisuje co ide na aku stranu

marko12223
17. jún 2013

ked som poslal balik minuli tizden v stredu ho prijal a dneska je pondelok a kdo kolkych dni bi mali prst peniaze?

anjelivka
28. jún 2013

a odkial mam zobrat foliu alebo nieco porste na zabalenie ?

jennet2528
17. okt 2013

prosím vas kolko bude stat balik do 5kg na dobierku.Ďakujem

altaya
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salomuska
5. jan 2014

najjednoduchsie takto: http://eph.posta.sk/ na poste len podas opisane cislo podacieho harku. a lepsie je nechat si poslat peniaze na ucet, je to rychlejsie a lacnejsie

pipinka696
1. máj 2014

Prosím vás môžem zabaliť balík posielaný na dobierku do väčšej obálky? Ďakujem za odpoveď.

denae
2. máj 2014

pipinka696 - môžeš

kacena12345
10. júl 2014

Baby prosim vas ako mam poslat saty? Do coho to mam zabalit a kde mam vypisat adrwsu moju a jej?

lazor
1. sep 2014

Najlacnejšia preprava. Www.kurierske-sluzby.sk

Porovnaj prepravu najpreprava.sk

dovira
27. sep 2014

baby chcem sa opytat ci je lepsie peniazky prevodom alebo sekom dostat ked posielam dobierkou 🙂

katarina321321
10. okt 2014

Ahojte,ja by som sa chcela opýtať,kedže tiež ešte nemám skúsenosti s posielaním balíka,kolko budem platiť na pošte .

gn
19. jan 2015

baby neviete ako to je po novom s dobierkou do ČR? koľko stojí dobierka do ČR na adresu/účet alebo či sa vôbec dá poslať?

jaaaaaaaaaa
12. apr 2015

Ahojte,chcela by som sa opýtať keď niekto posiela balík na dobierku musí mať nad 18 rokov?

jumi2009
5. okt 2016

Vyplniť podaci lístok ktorý ti dajú na pošte.Napises odosielateľa(to si ty) a adresáta.Dalej treba napisat sumu za dobierku plus poštovné(toto políčko nech ti vypíše pracovníčka na pošte keďže nevieš vopred kolko bude stáť poslanie balíka).Na koniec si vyberieš akým sposobom chceš prijať peniaze-bud na účet,alebo šekom.Balik môžeš poslať aj keď nie si plnoletá(nie je k tomu potrebný OP).

renatkao
3. nov 2016

A kto platí poštovné?

denae
20. nov 2016

@renatkao štát

mvyd
4. feb 2017

Prosím vás, neviete koľko stoji poštovné na dobierku? Ďakujem

ema_26
4. feb 2017

@mvyd Poštovné sa odvíja od hmotnosti zásielky. Za dobierku sa pripláca stanovený poplatok. http://cennik.posta.sk

dominika1555
21. okt 2017

Ahojte. Idem poslať jednej babe na dobierku balík na poštu. A ja neviem ako to funguje. Tak to budem platiť tú hmotnosť balíka ? 😕