Ako sa rozhodnúť v mojej situácii?

daducha
22. júl 2008

Ahoj všetkým ktorí si otvoria túto tému.Touto cestou Vás chcem poprosiť o názor na našu situáciu.Už vopred ďakujem za všetky odpovede.O čo ide?
Momentálna situácia:som šťastne vydatá,mamina 2,7 roč. drobca s 3 mes.drobčekom v brušku, ktprý sa narodí koncom januára.Bývame v Lučenci,kôli manželovej práci,pôvodom sme z KE.V KE máme zrekonštruovaný,krásny byt,rodičov,kamošky a mali sme sa tam koncom augusta sťahovať.Manžel však dostal ponuku,ktorá sa neodmieta pracovať v BB a tu nastal problém.Do septembra sa musíme rozhodnúť čo ďalej.A síce :
-ideme s manželom do mesta kde absolútne nikoho a nič nepoznám,ale budeme spolu ako rodina a na dve deti budeme spolu,aj keď bez pomoci starých rodičov
-ja s malým idem do KE,kde už je všetko vybavené,škôlka,doktori,naši bývajú 7 vchodov ďalej,mám tam kamošky,poznám prostredie,vybavenú pôrodnicu,no manžel príde domov, buď každý víkend,alebo cca každé 4 dni na 3 dni.
Osobne si neviem predstaviť ako mám zvládnuť dve malé deti, len napr, pri takom večernom kúpaní a uspávaní.Nemôžem predsa chcieť od mamy aby každý večer nabehla a pomáhala.V ideálnom prípade ak malý nebude zo škôlky každú chvíľu chorý,budem s dvomi deťmi od tej cca 16.00,čo sa dá zvládnuť, no viem či malé nebude mať napr.doj,koliku a pod.To si potom môžem sama hodiť .Všetko má svoje za aj proti a ja sa 1x v živote skutočne neviem rozhodnúť čo mám robiť.
Skúsite poradiť 🙂

lenuska74
1. aug 2008

daducha ako tak čítam tak aj teraz ste mimo v Lucenci takže ja by som volila byť radšej spolu v BB 😉 v podstate si KE aj tak už opustila a to že tam máte byt ešte nič neznamená, čakáte bábo a aj keď by bol doma každý deň iba pár hodin tak sa to oplatí. Ja som bola sama doma 2,5r. keď manžel bol počas materskej v zahraničí a poviem ti dá sa to zvládnuť dokonca si myslím, že celkom v pohode, ale nie je to ono, vždy bolo hrozne ťažké keď znovu odchádzal ako pre nás tak preňho ☹ a najviac ho trápilo že si neužije maličku ktorá vtedy mala pol roka.Ale rozhodnúť sa musíte vy, tak držím palce pri rozhodovaní 😉