Ako sa správajú vaše deti na úradoch?

barunka
19. aug 2008

Ahojte, chcela by som vediet, ako sa správajú vaše deti, keď musíte ísť niečo vybaviť na úrad, alebo len klasicky na pošte, keď potrebuje poslať balík alebo zaplatiť šeky... Hlavne keď musíte čakať...

Pýtam sa na to preto, lebo dnes ma pár babiek tam vypumpovalo na pošte, že keby pri mne nestála v tej chvíli Simi, bola by som im povedala aj pár škaredých slov...

Ozaj existujú deti, ktoré dokážu pol hodinu sedieť ticho na stoličke a čakať, kým si vybavíte všetko potrebné????

expertka8
19. aug 2008

...barunka....pojem..."sediet pol hod. tixo"...to by nas Dajo naplnil len keby bol pod drogami 😀
... 😀 😀 😀 ...story na poste....to ma vzdy stoji kopec nervov...jastrabi zrak...a nesustale poskrikovanie...kde si???? 😅
...ale som stastna..ze mam zdrave dieta 😉

barunka
autor
19. aug 2008

expertka, no presne, aj simi je živá a je jasné, že keď musíme stáť v rade v miestnosti ktorá má 10x10 metrov bez hračiek a plnej ľudí, tak po piatich minútach jej príde trpezlivosť a začne si obzerať letáčiky. Keď nevystojím radu ani do vtedy, začne si spievať a skackať. Keď stojím v rade aj potom, tak vylezie na lavičku a čumí na nástenku....

Dnes sa ma tie staré babizne tak naštvali, nestačí, že ma všetky tri predbehli, lebo oni majú iba toto a sú staré, choré a nohy ich bolia. Ale ešte mi zahlásili, že keď sa nevie moje dieťa správať, nemám s ním chodiť von a vychovávať sa vychováva doma... 😠 😠

elise
19. aug 2008

mám výhodu, že mám malé dieťa na niektorých uradoch v banke ma skôr vybavia 😀 ale naposledy som si bola vybavovať doklady po zmene bydliska a malý sa tam rozplakal bol nervozny tak ma zobrali prednostne. ale snažím sa aby spinkal takže chodíme vybavovať v čase jeho spánku. 😉

titkovamiriam
19. aug 2008

marek vydrzi byt v klude cca5min a to na poste nemam sancu,ale stalo sa mi ze ma pustili dopredu,nastastie niake pindy som nemala lebo potom by som zacala aj ja 😀 .myslim si ziadne deti cca do 4-5 rokov nevedia byt v klude,ale ved su deti 🙂

expertka8
19. aug 2008

...starej tete by som "vysvetlila"..ze zle deti NEEXISTUJU...len ona im obcas nerozumie...ako napr. teraz 😉 😀

barunka
autor
19. aug 2008

elise no na našu poštu sa s kočíkom nedostaneš, keby sa dalo, tak to by bola pohoda. Ale vyniesť kočík hore asi po 50tich schodoch aj s dieťaťom... otras... 😠 😠

titkovamiriam
19. aug 2008

tak ked som kocikoval museli sme chodit dve a strazit si kociky ☹ ,tiez mame schody 😠

lefika
19. aug 2008

barunka, tak ja babkam hovorim skarede slova, dieta-nedieta, lebo uz som na ne tak nasr... chapes, striga stara sprosta ma predbehne v rade a este bude mat poznamky, ako sa sprava moje dieta???? alebo mi s kocikom pleskne dvere do ksichtu?
raz som sa tak nastvala, ze som babizni povedala, ze ju nepustim, ani keby mala o pol hodinu umriet 😅 😅 😅
ja som uz uuuuplne stratila akukolvek uctu k starsim, od kedy som otehotnela, ma stvu viac ako psy, co nam na ihriskach nechavaju hnede prekvapenia 😠 😠 😠 😠
jaaaj, ale som si ulavila 😅

inak pritom saska nic zle nerobi, ako pises, skacka si, pospevuje, pozera letaciky...keby sa tam hadzala o zem, nepoviem....

elise
19. aug 2008

barunka my máme poštu vo vedlajšej dedine takže v pohode ale v meste je pošta aspon 50 schodami tiež ale dozvedela som sa že sa dajú platiť šeky aj dole na prízemíí kde dávajú dôchodky a berú sa doporučené zásielky tak občas ked som v meste idem šek zaplatiť taktko ale väčšinou to riešim cez trvalé príkazy v banke takže poštu vybavujeme iba príležitostne. 😉 tie bariéry su strašné a to som si začala lepšie uvedomovať až ked som šla s kočíkom 😠 😠 😠 😠

vroni
19. aug 2008

Barun, to moje strašidlo sa správa tak isto ako to tvoje 😀 😀 😀 Najprv sa poobzerá, potom všetko poobchytkáva, hrá samonaháňačku a všetko komentuje, hrabe sa za pult 🙄 a spustí krik, keď sa jej zdá, že to trvá pridlho (čo je na pošte skoro vždy), proste sa chová ako normálne dieťa. A treba empaticky babičke vysvetliť, že keď ani chvíľočku neobstojí, má možnosť sedieť doma na zadku a žiadne nevychované dieťa ju pri tom nebude rušiť. Žeby sme ti tuto s lefikou dali rýchlokurz empatie a slušného správania? 😀 😀 😀

lefika
19. aug 2008

vroni, zozen babku-dobrovolnicku a idem do toho 😀

barunka
autor
19. aug 2008

vroni, lefi, asi netreba. Ja budem mať problém v dedine splašiť aj rožky vďaka môjmu podrezanému jazyku. Som sa zle vyjadrila na začiatku, ja som mala sto chutí dotyčné "dámy" poslať s ich radami do jednej časti ženského tela, ktorá sa zvykne označovať aj dosť škaredo... 😀 😀
jasné, že som nebola ticho, len som jej zahlásila, že keby sa nebola predbehla, už sa na nás nemusela pozerať a že by ma veľmi zaujímalo, kam sa tak ona môže ponahláť a ak sa jej má nedajbože začať o desať minút 356 časť emanuely, tak mala prísť skôr. A že moje dieťa nevychované rozhodne nie je, pretože vie, že rada sa musí vystáť a nie predbiehať kade koho 😀 😀

barunka
autor
19. aug 2008

a babky dobrovoľníčky? tých je tu plno. stačí keď prídete na návštevu. 😠 😠

elise
19. aug 2008

ja tiež také babky posielam do teplých krajín 😠 😠 😀 zbožňujem ich v čakárňach u lekárov išla som kontrolu ku gynekologyčke aj s malým malý mi spinkal plná čakáreň ja som bola objednaná na určenú hodinu (aj som si to zaplatila) a taká babka sa vtierka predomňa že ona má vážny problém tak som ju s kočíkom mierne vytlačila od dverí a v čakárni baby ma podržali a aj sestrička 😀 😉 spýtala sa jej čo má vážne a ona an to že nedostala ms (mala takých 60 rokov) a ona potrebuje ísť k doktorke... sestrička jej povedala že v čakárni je veľa žien čo nedostali ms, aj tehotných tak že nech si stráži poradie kedy prišla alebo nech sa objedná na určitý čas akao ja 😀 zvládla ju bravurne. 😉

lefika
19. aug 2008

elise, taka sestricka je pozehnanie. lebo vacsinou na to nemaju naladu, ani sa im necudujem maju spustu roboty a este riesit drze babky v cakarni 😝

bellablonde
19. aug 2008

vcera v banke junior spustil take "jemne melodie" ze som stihla vybavit len 1 vec z 3 a radsej som sa pratala von 😀 😀 😀

najjulinka
19. aug 2008

No naša Lucinka v obchodoch tak vrieskala - hlane pri pokladni, že sa mi neraz stalo, že otvorili pre mňa zvlášť pokladnu 😀 😀 😀 Ale tak vrieskala, že ja som hlavu strácala.. .nedokázala som sa sústrediť.. .Išla som kupiť napr. len mlieko a aj ked otvorili pokladnu len pre mna, bolo to rýchle, zaplatila som... A rýchlo preč... Mlieko som tam nechala 😅 😅 😅

ma_se
19. aug 2008

najujulinka...hlavne ze si zaplatila 😀 😀
ja mam deti velke,ale boli v obchode poslusne,len stale si nieco museli kupit...a ja som sa smiala,ze keby sme sli do pohrebnictva tak aj tam si nieco vyberu 😀
ale,dali si stale povedat,nikdy nerobili sceny ako niektore deti...ze vrieskaju atd.
len raz dcera urobila scenu,ale to bolo na svadbe brata,nebola zvikla chodit medzi tolkych ludi a o plnoci bola taka zla,a nic in nechcela len mna,ja som musela ist s nevestou,a dcera zabavala hosti,vrieskala ,ze chce ist k mame a liezla popod stoly...to bol jej jediny vystup... 😀

zuzkafuny
19. aug 2008

Barunka... áno... také dieťa bola moja Zuzanka. Mala ako Mišiačik a keď som s ňou išla do kuchynky kde majú aj sklo... povedala som jej... tuto stojkaj a maminka sa ode popozerať. A to malé dieťatko stálo a čakalo kým nakúpim... 😀 😀 😀
Dnes som bola v tej istej kuchynke a Mišiak sa metal ako divý a predavačka ma musela vyslúžiť a malého podržať kým zaplatím... 😀 😀 😀
Takže mám doma dva extrémy 😀 😀 😀

maruschka
19. aug 2008

Naše deti sú alergické na nákupy,vybavovanie po úradoch,čakanie v čakárni u doktorov 😕 😅 Vtedy sa menia na zvláštne tvory plné hyperaktívnej neskrotiteľnej energie.Ja som zúfalá,manžel chytá nervy a nakoniec to hraničí s nervovým kolapsom..Neviem,ale podľa mňa by mali robiť v takýchto inštitúciach veľké detské kútiky.Veď sa nemôžu všetci tváriť,že majú len dobré detičky,alebo odrastené deti,ktoré vlastne rodičov ani nepotrebujú.A takéto kútiky si myslím by pomohli všetkým rodičom..Takže asi takto to vyzerá s našimi detičkami.

monkula
19. aug 2008

Môj Jarko miluje VUB-ku...
Napustí si do poháriak vodu, potom sadne a pomaly upíja, aleb osa driape na tú vysokú stoličku pri recepciii a tam si prezerá letáky....
Malej stačí, keď môže vyberať letáčiky a dávať ich späť..
A dnes na pošte Jarko lúštil písmenká, Chiarka napodobňovala toho veľlkohlavca na papierovej makete, naťahovala ručičky a otvárala ústa... 😀 😀
A keĎ som boal uzatvoriť cestovné poistenie, tak hoci to bola malilinkatá kancelária, nemala sasi ani dvadsať metrov štvorcových, ta ktam mali stolček pre deti, knižky, kocky, farbičky..
horšie to je v obchodov, keď len počuje, Maminka, potrebujem súrne čokoládu 😀 😀
A Chiarka kričí.Any toooooooooo 😀 😀 😀 ta kim hneď vrazím obom Jupíka a je pokoj 😎

cat
19. aug 2008

barunka, my mame dost podobne deti, vies co, ja uz vsade beriem nieco, cim mu doslova zapcham usta, napr. piskoty, brumik, lizatko..aspon kym nevybavim,lebo inak vrieska a je ako cert.
Jo a k tym starym ludom, minule stojime v rade na zmrzline a zrazu prifrci stary dedo smradlavy asi 130 rocny, vrazi mi do brucha (36tt), takmer mi prizabije syna ktory stal pri mne pretoze tomasko stratil rovnovahu ako som ja do neho nasledne vrazila..a spokojne si vypyta zmrzlinu k...t jeden. Zial,ja som sa nezmohla na slovo ☹

monkula
19. aug 2008

cat, človeku niekedy dochádzajú slová....
Ty už si v 36 tt? 😲 😲 😲

Ja osm dnes trčlala desať minút v mäsiarni a za túto dobu predavačky obslúžial dve ženy 🙄 🙄 🙄
Rómky ,a kilo klobásek, a kilo teho a teho 🙄 🙄 🙄 malej už bolo dlho, ta ksom sa schytila a išla preč... Nie sú jediná mäsiareň v meste... a predo mnou ešte rada, v nej tri Dˇaľšie rómky ,takže asi by so mtam stála pekne dlho....

cat
19. aug 2008

cauko monkula,no to by som odisla aj ja..mam tiez len jedny nervy 😅
ano, ja uz sa gulam, strasne by ma ale zaujimalo preco su ti stari ludia taki zlostni a bezohladni, kedysi nas ucili staroba=mudrost a skusenosti, moja skusenost (cest vynimkam) je, ze skor demencia a arogancia..

monkula
19. aug 2008

cat... asi tak....
A k tej mäsiarni ,tiež sa tam dohrnul jeden starý s paličkou a začal si pýtať mäso, či čo a predavačka ho začala obsluhovať... ta ksa tam rómky rozkričali ,že všetci stoja v rade, aj pani s malými deťmi, to akože ja... 😀 😀 , tak nech sa starký postaví tiež a nato starý oponoval ,že má barlu, tak mu Rómka podstrčiia lstoličku, nech si zatiaľ sadne... 😀 😀

cat
19. aug 2008

vidis 😀 tie sa nekaslu..

monkula
19. aug 2008

😀 😀 😀
jaaaj, taká boal zlatá, ako odišla ku dverám a dovláčial mu tú stoličku 😀 😀
Starý bo lčervený až za ušami 😀 😀

barunka
autor
19. aug 2008

monkula, tak tá bola dobrá 😀 😀 😀 😀

cat, tak tomu starému by som asi riadnu tresla. mňa takíto ľudia vyslovene vytáčajú, my sme boli včera v BA a šla som so Simi električkou, išla som si s ňou sadnúť a jedna stará striga videla, že už pomaly dosadám na stoličku tam nabehla, vytlačila ma a vraj či nevidím, že ona má barle... 😀 😀

monkula
19. aug 2008

barunak ,starí ľudia v MHD - Bratislava sú námet na samostatnú tému.... 4roky so mjazdaievala smer Trnávka, zastávka aj na Miletičovej.. Bratisalvčanyk si as idokážu predstaviť, koľko bola starých ráno o pol ôsmej....
A keĎ som t ovzdala a začala jazdiť autobusom, tiež žiadna výhra... ten jazdil okol oRužinovskej nemocnice 😝 😝 😀

barunka
autor
19. aug 2008

monkula, tiež som dva roky jazdila trasu petržalka bajkalská okolo jedného mäsiarstva o 7-mej ráno a častokrát som mala chuť plakať...
Potom sme sa presťahovali mimo Ba a žiadna výhra ani tu... 😅