Ako sa správajú vaše deti na úradoch?

barunka
19. aug 2008

Ahojte, chcela by som vediet, ako sa správajú vaše deti, keď musíte ísť niečo vybaviť na úrad, alebo len klasicky na pošte, keď potrebuje poslať balík alebo zaplatiť šeky... Hlavne keď musíte čakať...

Pýtam sa na to preto, lebo dnes ma pár babiek tam vypumpovalo na pošte, že keby pri mne nestála v tej chvíli Simi, bola by som im povedala aj pár škaredých slov...

Ozaj existujú deti, ktoré dokážu pol hodinu sedieť ticho na stoličke a čakať, kým si vybavíte všetko potrebné????

monkula
19. aug 2008

no, my rozmýšľame nad GA a okolie 😅 😅

lefika
19. aug 2008

monkula, tak tu ta pred otravnymi ludmi v buse zachrani len to, ze v meste sa vsade dostanes pesi 😉 ale oni si to vynahradia inde, neboj 😠

barunka
autor
19. aug 2008

monkula, práve tu bývame 🙂 😀 😀 tak sa moc neteš 😀 hlavne ak sa raz za čas pritrafí a budeš musieť ísť namiesto autom autobusom 😉 hlavne niektoré trasy sú veľmi podnetné 😀

barunka
autor
19. aug 2008

lefi, na pošte, v tescu a lidli.... otraaaas 😠 😠

ella1
19. aug 2008

cafte,tak sa pridávam,tiež som kedysi jazdila v Ba abol to des.starkí ako naschvál nemôžu cestovať v iný čas ako v najväčšej špičke.
inak,neviem,ale mne veronika bola v ždy všade celkom v pohode.takže problémy na uradoch som nemala.
mon-vážne?a čo tak?

lefika
19. aug 2008

ale zas baby, nestrasme ju: nie je to tu horsie ako inde. ak by chcela mat pokoj od protivnych ludi, musela by sa asi vystrelit na mesiac 😒

ella1
19. aug 2008

ja neviem,ja nechodím mhd,takže nemôžem povedať ako to tu chodí... 😅

lefika
19. aug 2008

ella, ani ja 😉 predsa len, v porovnani s BA su tie vzdialenosti trapne kratke a ked idem dalej, tak vlakom. sluzby sad ds som este nevyuzila a dufam, ze ani nebudem musiet...

jaduska
19. aug 2008

Ja veľmi po úradoch nechodím, na poštu tak raz do mesiaca a do banky ešte menej, ale so staršou dcérou som nikdy problém nemala. Tá bola od malička kľudná a trpezlivá. Zato mladšia bude asi poriadne číslo. Na pošte máme iba cca 8 schodov, takže teraz si šporťák vynesiem a sedí v ňom. Kým bola malinká, tak som si brávala aj babyvak a hlboký kočiar nechala pred poštou a malá brala dnu vo vaku. U nás na pošte našťastie býva nátresk iba ráno, takže chodievam radšej poobede, keď príde staršia zo škôlky a tá už tú malú na chvíľu zabaví, takže ja nemám žiaden "milý" zážitok s dôchodcami... ☹

womenne
19. aug 2008

takže sa nahanaju,kričia alebo ma tahaju za nohu aby som išla von 😀 takže radšej chodim sama a kedže mame všetko v čechach vybavuje to manžel alebo jeho šefka 🙂 ked platim najom tak maly behaju po kancelariach,alebo uteu ku starostovi ma obrovske drevene sochy na zemi tak kukaju na ne a vždy niečo vyfasuju-sladkosti 😀 oni su z nich uplne hotovy

julia225
19. aug 2008

moja dcerka je sice dieta, ale take dospelacke, miluje nakupovat, chodit do banky na postu...do vsetkeho ju od velmi utleho detstva angazujem, pomaha mi vyplnovat tlaciva, davat korunky, priliepat znamky atd...cize moje "babo" odjakziva vzorovo, ...je to moja kamoska v zlom i dobrom... 😵

bubba
19. aug 2008

lepsie ako doma 😀

tweety22
20. aug 2008

ahojte, misko je podla mojho nazoru velmi spolocenske dieta, od narodenia chodime uplne vsade, sme s nim vela na cestach ... do roka sme ani nevedeli , ze ho mame, bol ako anjelik, stale spinkal a ked bol hore tak bol kludne, pokojne mimco 🙂 no ale ako zistil naco ma nozky a zacal vsetko spoznavat tak je to fakt horor... akurat vcera som uz bola vynervovana do spiku kosti a stratila som nervy, ludia na mna pozerali ci som normalna a jedna pani mu podala lizatko ked videla ako sa hadze o zem, nato som nahucala aj na nu pretoze si nezelam aby moje 17mes. dieta jedlo lizatka a ine hovadiny tohto typu 😠 kazdopadne je to u nas na dennom poriadku, ze v obchode xce vzdy vsetko, ze nevydrzi ani len na hojdacke pol minuty, o zem sa hodi aj 100krat, v kociku neobsedi, v trojkolke neobsedi, za ruku nechce ist absolutne... ale je to moj anjelik 😀 nepoznam dieta, ktore v pohode zvlada nakupy, postu, urady...

barunka
autor
20. aug 2008

tak baby, my napríklad s obchodom nemáme žiadne problémy. Od malička chodíme (teda od narodenia) so Simi na nákupy aj do veľkých centier, keďze nepatrím k tým šťastlivcom, ktorí majú možnosť si dieťa niekam "odložiť" a môj manžel tiež chodieva domov len večerať a spávať. Takže nemám inú možnosť ako ju všade vláčiť so sebou. V obchode mi scénu urobila len raz, keď si nechcela sadnúť v košíku na miesto, kde treba, ale chcela sedieť vnútri v košíku. Bežne s ňou chodím do hračkárstva a nikdy sa nestalo, žeby niečo chcela a keď som jej to nechcela kúpiť, tak by sa mi praštila o zem a hučala. Keď poviem nie, tak pekne vráti vec tam kam patrí a ideme ďalej. Bez pišťania a bez kriku.... V potravinách ju môžem odstaviť vedľa čokolád bez toho, aby mi behom sekundy premiestnila všetko z regála do košíka. Ak niečo chce, povie, opýta sa či môže naložit a ked dovolím naloží. Ked nedovolím, tak sa nič nedeje...

Ale ona jednoducho nezvláda byť zavrená v jednej miestnosti a stáť na jednom mieste určitý čas. Môžem jej dávať vyplnať loto, lepiť známky, kúpiť lós a nechať stierať, jednoducho keď presiahnem časový limit, stráca nervy a začne hopsať, spievať, poskakovať, rozprávať na kadekoho a keď tam nie je nikto a nič zaujímavé, tak ma začne otravovať aby sme išli preč, prípadne keď totálne stratí trpezlivosť, tak si vymyslí, že chce cikať len aby ma odtiaľ dostala.

Takže asi ozaj, podľa mienky niektorých budem mať nevychované dieťa... Ale ja viem, že opak je pravdou, a to je hlavné... Som rada, že ju mám a nemenila by som na nej nič, ani jej extrémnu živosť, hravosť a potrebu stále sa hýbať, aj keď ma to niekedy privádza do šialenstva... 😀 😀

bubba
20. aug 2008

no u nas je to zasa naopak ja sa snazim si vzdy vsetko vybavit bez dcery ci uz nakupy alebo urady...ale niekedy proste sa to neda tak ide s mnou...a cuduj sa svete,ma z toho zazitok,lebo je to zmena od nekonecnych hier na ihriskach a podobne 😀 😀

bubba
20. aug 2008

hm a ked zacne niekde v tescu vykrikovat alebo co....necham ju tak nech sa vykrici ved tam je velky priestor ludia sa obzeraju ze co to...a to proste dieta 😀 zatial sa jej to stalo len vtedy ked sme uchmatli tie auticka nakupne voziky a bola stastna ze soferuje ako mamina ze to musela vsetkym vykricat 😀 😀

barunka
autor
20. aug 2008

bubba, keď tú možnosť máš, tak je to fajn, super, všetko v kľude vybavíš ...
ale ja inak neviem, Simi je so mnou stále, dokonca so mnou chodí aj k lekárovi, dokonca aj ku gynekologovi a na trhanie zubov 😀 😀 ale keď sa inak nedá, nespravíš s tým nič. Treba sa prispôsobiť 🙂

martina.d.
20. aug 2008

aahojte, u nás vo väčšine prípadov je to ok, na úradoch a iných inštitúciách som ešte s ňou nemala problémy, aj v stredu sme behali skoro 6 hodín v kuse po úradoch. Horšie je to v obchodných domoch.. Tam už musím občas zvýšiť hlas alebo aj capnúť po zadku,ak už nič iné nefunguje. 😉 ☹ 😀

bubba
20. aug 2008

baru ja som tiez na dcerku sama manzel chodi dom len na vikendy tak to vzdy urobim nakup jedla na tyzden.vsetky ucty a pod.sme si dali but platit cez Ibanking alebo cez inkaso takze malokedy sa stane ze potrebujem ist na postu a podobne.ale ked som vyavovala rodicovsky a podobne veci tiez som vsade behala s miminkom.a na gynde som bola ked mal manzel dovolenku a k zubarovi sa chystam ked bude mat dovolenku za tyzden. 😀

bibinka
20. aug 2008

ahojte, pridám aj ja svojimi skúsenosťami. Filipko je extrémne pohyblivý tvor, ktorý neposedí alebo nepostojí minútku. Napodiv v potravinách alebo drogérii sa chová ukážkovo. Nič nevypytuje, nešklbe tovar a nehádže sa o zem. Vie, že všetky cukríky aj žuvačky sú "štipľavé" . To som mu dala raz okoštovať ked žadonil a dala som mu olízať taký tuhý cukrík,že mu slzy vyhŕkli a pochopil to na prvý krát. 😀 😀 😀

Ale tie úrady a pošta...... Takisto ma furtom ťahá vonku, vykrikuje alebo rozpráva dokola ,hučí, poskakuje, liepa sa na stoly, stoličky okopáva nohami, odliepa nálepky, strháva plagáty, no des a hrúza. Najviac to nenávidím v zimnom období, keď sú všetky kancelárie nechutne vykúrené ako v pekle, človek je tam spotený len čo zavrie vchodové dvere a tie kancelárske krysy sa ešte trasú od zimy. Vtedy sa chová úplne najhoršie. No ale človek sa tomu nevyhne, keďže nemám aupairku 😀 ,len niekedy idem radšej s mamou a tá mi drakov postráži.
Ja si myslím, že na malé deti veľmi vplýva práve ten uzavretý priestor bez okien-len samé chodby a veľa ľudí a hlavne tých dôchodcov 😠 😠 😠

Minule sme boli na nákupe a Filip mi tam urobil scénu, čo som ešte nezažila, ale viem, že to bol umorený z tepla a z vozenia sa autom. Vyberali sme tovar a on začal poskakovať a liepať sa po nás s mužom. Dvakrát som ho upozornila, na tretí krát som zvýšila hlas a začala som počítať do troch aby sa konečne skľudnil taká tetka, že čo kričím??? Už som sa nadychovala, že jej niečo poviem, ale Fifo sa asi aj zľakol a "konečne" stíchol. Tak sme pálili na pokladňu a domov. Vonku už bol malý ako anjelik. 😠 😎

lefika
20. aug 2008

inak napriklad u nas v banke je ten detsky ikeacky stolik s farbickami a omalovankami. takze ked tam ideme, dcera sa hned rozbehne k stoliku a ja mozem spokojne stat v rade 😀 a myslim, ze az taka strasna investicia to nie je, aby si to na uradoch nemohli dovolit. ale na poste tusim nemaju ani na tie zlte listky niekedy a ak maju, tak zas nemaju nato, aby zaplatili cloveka, co nie citat, a ktory ich nedoruci susede 😠

tweety22
20. aug 2008

barunka, ty uz aspon simi dokazes vysvetlit preco nemoze to a to, moj misko este vela veciam nerozumie, ved este hovori len par slov... ale normalne som voci tomu obrnena, je mi jedno ci krici, rozprava tou jeho hatlaninou na cely obchod ale vadi mi ked sa hodi o zem a zacne jacat, ked ma bije rucickami, vtedy stracam nervy 😒 este mu nevysvetlim, ze kym napriklad vazim banany musi chvilu cakat pri mne, kdeze, rozbehne sa na cely obchod a uz ho nevidim... a inak ja ho tiez beriem uplne vsade, aj k doktorom... co uz , obe babky mame 250km prec od BA a cudziemu svoje dieta nezverim ani za svet ☹

barunka
autor
20. aug 2008

tweety, vysvetliť vysvetlím, ale nie vždy do tej jej tvrdej hlavy prenikne. Čím je staršia, tým je vysvetľovanie ťažšie, lebo na každý môj argument príde otázka prečo, čo je to, načo to je a pod. Šľak ma z toho triafa, hlavne keď si nakladám do vozíka múku a ona mi ju chce vyložiť, lebo doma ešte mám... 😅
inak Simi je "úchylná" na cenovky, takže musím byť nonstop v strehu... 😅

bubba, my chodíme na nákupy mesačne, bývame na dedine a častejšie sa do BA nedostaneme, tak robíme nárazovo. Ostatné potraviny nakupujem tu. Šeky tiež riešim ebankingom, ale často si objednávam veci cez net, takže pre to musím na tú poštu aj ísť. Do banky u nás zásadne nechodím, je menšia ako Simonkina izba a tá miestnosť má úžasnú akustiku 🙂 Chlap dovču tento rok ešte nemal, bude mať zajtra a v piatok, takže konečne môžem ísť do škôlky zistiť, ako to vôbec s nami vyzerá... 😀 😀

bibinka v tom s tebou súhlasím, že na deti zle vplývajú uzavreté priestory. Ja už mám aj pre Simi lekára, kam sa len objednám na určitý čas a doklušem bez zbytočného čakania. To by ma zabilo...
Ona tiez neznáša chodiť na miesta, kde je veľa ľudí. U nás platí pravidlo, čím viac ľudí, tým menej rozumu v Simonkinej hlave... A tiež teplo, je na neho vyslovene agresívna, ak jej je teplo, je schopná sa povyzliekať aj do naha a je jej totálne jedno, kde to je. Jednoducho nevysvetlíš...

lefi, u nás majú tých žltých papierikov asi zasa veľa. Jedna poštárka rozhadzuje kade tade po uliciach a keď zastupuje tú našu, tak často lovím papieriky a šeky susedom zo záhrad... 😖

lefika
20. aug 2008

barunka, kde mas toho lekara, ze sa objednas na urcity cas? ja som nasla najblizsie v blave, a to uz je moc daleko. mozes aj do IP 😉

bibinka
20. aug 2008

tak u nás detské kútiky nehrozia, naposledy Fifko zlikvidoval detský stolík v predajni s vybavením pre domácnosť 😠 farbičkami počmáral vane a kachličky, polámal ich dokonale a potrhal omaľovánky. Takže z tohto sme my vyliečení. 😖
barunka- cenovky mi tiež nemusíš pripomínať. v jednom obchode s oblečením som ho na chvíľu stratila z očí a ked som ho našla, okolo neho boli postŕhané všetky cenovky z posteľných obliečok a potrhané obaly 😀 😅

ja si niekedy myslím, že som ako gramofón, ale on proste vypne sluch a je to... ale na slovíčko ružová orbitka počuje až mooooc dobre 😀

barunka
autor
20. aug 2008

lefi, IP už máš 😀

bibinka, Simi zasa tie cenovky na regáloch posúva a dáva ich na jednu kopu a ak nie sú rovnako veľké, tak ich ešte aj zoradí podľa veľkosti.
Simi zasa za akýchkoľvek okolností počuje na macka brum brum (brumík) 😀 😀

a ona ma ešte dokáže dokonale vypumpovať tým, keď ja jej niečo vysvetľujem, do toho mi povie mama ticho a keď mama nezostane ticho, tak si zapchá uši a začne si spievať. Hnusoba malá, netuším kde toto pochytila... 😝

ella1
20. aug 2008

lefika-v ga to normálne funguje,že sa objednáš na určitu hodinu 😉 myslím,že u každého dokiho.

barun 😀

ma_se
20. aug 2008

barunka,moja dcera zasa ked sme chodili do Breclavi do hypwrnovi,alebo neviem uz co to bol za supermarket,tak im tam robila poriadky,ked vydela,ze bolo nieco rozhadzane napr.mydlo tak im ho zrovnavala v regaloch 😀 😀 😀 😀 to sme sa nasmiali,ze ked nie ona tak nemaju ani poriadok v obchode 😝

lencici
20. aug 2008

Tak mi s našou už nakupovať nemôžeme.. 😝 nechce sedieť v košiku a odkedy začala chodiť tak už ani nesedí 😀 vyzerá to asi tak že ja nakupujem a manžel behá za malou a upratuje po nej 😝 Mala je taká rada že vie chodiť že o nej vie celý obchod. Uteká, kričí a všetko vyberá z regálov....

otrivinkajanka
20. aug 2008

Ahojte no to ist niekam s mojou Simcou je hotova katastrofa 😖
vsade kam prideme a mame niekde cakat tak to prezivam len s nervami vsade by len behala lietala je nervozna umrncana ide ma slak trafit a ked sme v obchode vsetko chce a neda si vysvetlit,ze ma take doma 😢
dufam,ze z toho vyrastie ale niekedy mam zasa vyhodu,ze ked s nou idem na urady tak ma prednostne zoberu ked tam robi rosambo 😉