Ako sa správne volá "kvaka"? Máte recept?

balsiger
6. dec 2007

holky, poradte...moje nebozka babicka ze ziliny mi varivala tzv. kvaky...rada bych je uvarila, ale nevim, jak se ta zelenina jmenuje a nemam recept...
dik

vavka33
6. dec 2007

Ta zelenina sa tak vola.-kvaka 😉

vavka33
6. dec 2007

A receptov je vela,neviem ako ti to varila,ci take smotanove kyslaste,alebo zapecene,alebo ...

balsiger
autor
6. dec 2007

jako polievku ,k tomu zemiaky... 🙂

vavka33
7. dec 2007

250 g kvaky, 4 stredne veľké zemiaky, soľ, 2 lyžice krúpok, rastlinný olej, 30 g hladkej múky, mleté čierne korenie, čerstvá zelerová vňať.

Postup:

Očistenú a umytú kvaku pokrájame na malé kocky. Vložíme do studenej vody, privedieme do varu a krátko povaríme. Potom pridáme očistené a pokrájané zemiaky, osolíme a varíme do polomäkka. Krúpky preplách­neme studenou vodou a vsypeme k polievkovému základu. Keď je všetko mäkké, pridáme zápražku, ktorú si pripravíme z oleja a hladkej múky. Okoreníme mletým čiernym korením a nakoniec dochutíme nadrobno posekanou čerstvou zelerovovu vňaťou.

riuska
7. dec 2007

to je co "kvaky" 😕

zuzu13
9. dec 2007

kvaka.. zelenina chuťovo /výzorovo/podobná kalerábu...ja robím polievku z kvaky takto: nastrúham mrkvu, kvaku, zemiak orestujem na oleji zalejem vodou a varím, dochutím vegetou a hotovo...u nás je táto polievka veľmi obľúbená a voláme ju "kvakuľa" 😀

evikatr
22. dec 2007

predavaju to aj pod nazvom turin a vyzera to ako repa je to velmi zdrave a vhodne pre deti tiez je to dobre ako sladkokysla mliecna polievka s mrkvou a zemiakmi

zuzka38
30. mar 2013

varite nieco ine z kvaky okrem polievky?