Ako sa starať o morča?

teuska
21. okt 2008

Ahojte babenky. Hladam pomoc. manzel vcera malej kupil morca. Je velmi zlate, ale ja netusim ako sa mame on starat. Vedel by mi niekto poradit? Vycistili sme mu a dali nejake morcacie granuly a on stale zerie. Nemoze sa prejest?

lintu
20. máj 2016
luba142
22. máj 2016

baby nasemu morciatku vypadava srst akoby aj s kozou, skrabe sa neviete cio je to svrab, alebo nieco ine?

jamartin
22. máj 2016

@barunka88888888 no malo by byť pri teplote cca od 18•C do takých 30°C. Pri teplote od 20 stupňov by malo mať pri sebe studenú vodu a hlavne chládok.😉

jamartin
22. máj 2016

@luba142 to sa stalo aj mne. Najlepšie zájsť k zvelolekárovy aby Vám morčiatko nezomrelo ako mne.

luba142
22. máj 2016

@jamartin ano urcite zajdeme, lebo mame este jedno male co sme nedavno kupili, aby to nechytilo.

barunka88888888
22. máj 2016

Ďakujem veľmi pekne velmi ste mi pomohli 🙂

jamartin
22. máj 2016

@luba142 to budete mať najlepšie. Najlepšie by bolo ale čo najskôr.

jamartin
22. máj 2016

Ešte by som ma chcel spýtať či neviete s čoho sa nášmu malemu na chrbte vyhodili také hnusné chrastaté virážku. Vopred ďakujem.

silviamoravcova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barunka88888888
4. jún 2016

@jamartin dakujem za pomoc velmi ma to potesilo

mooonika1975
8. júl 2016

@luba142 teraz to riešime, má pleseň, aj náš , dal nam biopirox, ale ja by som ho najradšej v niečom pkala, lebo mu to nepomáha, čo vám dať zveros?

luba142
9. júl 2016

@mooonika1975 mali sme svrab chodili obe morcata na injekcie. Vacsia ho mala a malinka pre istotu, vybrali tri injekcie kazdych 10 dni

mooonika1975
9. júl 2016

@luba142 brali vám vzorku? Videl tie zvieratká?

luba142
10. júl 2016

@mooonika1975 vzorku neviem, bola tam dcera s nimi a urcite ich prezeral ked im daval injekcie

lilien2006
22. júl 2016

Čo mam robiť keď sa môjmu morčaťu zlomil zub 😢

luba142
23. júl 2016

@lilien2006 ak nemoze jest zeleninu v celku tak mu ju musis struhat, inak by mu mala behom par dni narast novy. Nasmu sa zlomili oba horne, no ked mu dorastali radsej sme sli k veterinarovi,lebo tie spodne zase mozu prerast, tym ze ich nebrusi a temn mu ich skratil

sara07
23. júl 2016

na tie zuby občas dať jablonové haluzky len sa tak vrhne a kludne aj s listím

veve234
13. aug 2016

Dobrý deň môžem sa opýtať že mám morské prasiatko samičku cca 6 rokov starú a chcem pre ňu spoločníka ktorého nikdy nemala. Môže mať mladé? Môžu sa pobiť brutálnejšie? Ďakujem za info vopred.

luba41
15. aug 2016

@veve234 už by som spoločníčku nekupovala, pokial žila doteraz sama..ak kúpiš samčeka, možu mať mladé a može samička pri porode zomrieť / ak nemala doteraz mladé/..a hlavne už je stará, tak načo riskovať..a takisto si nemusí "sadnuť" ani so samičkou a možu sa biť..takže užívaj si jedno morča, nech v pokoji si požije ešte pár rokov..
príp kup morča, ale do druhej klietky-oddelene..

lilien2006
15. aug 2016

Dakujem luba 142 miskovy zubok uz dorastol. 😀

veve234
18. aug 2016

@luba41 ďakujem za info pomohlo mi to😉

shakira22
30. okt 2016

Ludia prosim poradte mi chcem kupit morca mojej dcere ale neviem ako ho dostat od predajcu ku mne domov. Prepravku nechcem kupovat. Poradite prosim?

lintu
31. okt 2016

@shakira22 netreba ti prepravku... postačí i obyčajná škatuľa, do ktorej urobíš zopár menších otvorov na dýchanie... ako decko som sa tak naprepravovala niekoľko morčeniec či už mestom alebo polkou republiky a nikdy s tým nebol problém.... škatuľu treba vyberať samozrejme podľa veľkosti zvieraťa (super bude taká, v ktorej bude mať aspoň trochu priestoru na pohyb)... nezabudni si ju zabezpečiť proti prečuraniu (sáčik dovnútra určite nedávaj a zvonka pozor na udusenie) a prípadnému nadvihnutiu veka....

lunnita
15. nov 2016

Ahojte, vedeli by ste mi prosim poradit nejake chovne stanice v okoli BA? na nete som nasla dost malo chovnych stanic..dakujem

mici111
15. nov 2016

@lunnita ja som brala od tejto pani, vzdy sa da dohodnut, zabezpecila dovoz az do BA, 100% spokojnosť
http://www.pascale.wbl.sk/predaj---For-sale.html

dobkovci
18. jan 2017

Dobrý deň chcem sa spýtať viete mi poradiť.nedavno sa môjmu morcatu vyhodila hrčka na prednej labke.je to veľké vyzerá to ako výrastok.zatial ešte chodí ale nožičku výrazne ťahá za sebou.Papá a pije vodu.Pnedavno mala zadnú labku spuchnutu a červenú ale krém nám pomohol. Okrem toho aj často hnackuje.dakujem za odpovede.

luba41
18. jan 2017

@dobkovci a veterinár? može byť nádor..zhubný, nezhubný, infekcia atd..ak hnačkuje-netreba čakať..a záleží aj ako je starý..

dobkovci
18. jan 2017

Ďakujem za odpoveď. Zatiaľ sme neboli.zistila som to len dnes ráno. Osobne si myslím že je to nádor.

slavkadud
18. jan 2017

@dobkovci treba si morca viac vsimat, lebo tozvie co by sa stalo keby si si to vsimla neskor. Urcite veterinara neodkladaj treba to riesit co najskor, lebo ked hnackuje to nie je moj dobry znak, ale dufam ze to dobre dopadne, potom daj vediet