Ako sa starať o morča?

teuska
21. okt 2008

Ahojte babenky. Hladam pomoc. manzel vcera malej kupil morca. Je velmi zlate, ale ja netusim ako sa mame on starat. Vedel by mi niekto poradit? Vycistili sme mu a dali nejake morcacie granuly a on stale zerie. Nemoze sa prejest?

waitinka7
12. mar 2015

@cairka A aky velky ma asi byt ten kamen? Aby nezabral celú tú umelú misku. A tvoje morča chodí kakať do tej misky tiez?

chorvi24
18. mar 2015

Chcem sa spytat ci mi poradite kde kupit dobru klietku do 40 eur pre morca. dik 🙂 🙂 🙂

waitinka7
18. mar 2015

@chorvi24 Ja som kúpila na internete cez bazos od jednej pani, za 30 Eur mi ho aj doniesla z Kosic do LM.

ellysa
4. apr 2015

Ahojte,prosim viete mi poradit nejaku chs v bratislave a okoli? Listujem aj zoznam ale kopec ich je neaktualnych.

luba41
4. apr 2015
luba41
4. apr 2015
ellysa
18. máj 2015

@luba41 dakujem,uz mame aj morciatko doma,skinny dievcatko z chs u zojky mozem len odporucit.

luba41
18. máj 2015

@ellysa aj ja chcem takého krásneho hrošíka 😵 ale momentálne máme "plno" 😒

ellysa
18. máj 2015

@luba41 no my sme as do skinny uplne zalubili aj kto ju videl nazivo je milo prekvapeny 😀

luba142
28. jún 2015

Ahojte mozete mi poradit, ako postupovat, nase morca nechcelo hryzt zeleninu, tak sme si vsimli,ze nema hore jeden zub vobec a druhy ma ulomeny, co mame robit. Seno papa, len granule nie a mrkvu som nastruhala zatial a zere

hackarka
8. aug 2015

Ahojte. Predstavujem Vam moju CHS Simejka. Niesom registrovana vo zväze. Moj chov pozostava z plemena Rex (strieborny parik, planovany odchov), Merino (biela samička), Sheltie (biely samcek, cervena samička), Coronet (bielo cerveny samcek). Z chovom som zacala nedavno, ale uplne ma to pohltilo. Morciatka sa cez den pasu vo vybehu na zahrade a v noci ich ukladam do morcatarne. Samičky mam zvlášť a samčekov zvlášť. Mam stranku na FB chs morciat Simejka. Pridavam nejake foto.

hackarka
8. aug 2015

@ellysa Ahoj ak este hladas CHS, tak ja mam som zo ZA, momentalne nemam male, ale viem zabezpečiť dovoz v buducnosti aj do BA 🙂

belasy_motylik
24. sep 2015

Dievčatá pridal by sa niekto ku mne ku založeniu skupiny chováme morčatá? 😉

hackarka
25. sep 2015

@belasy_motylik Ja sa pridam urcite

luba41
25. sep 2015

@belasy_motylik no neviem či by mala dosť členov..to radšej rozpruďte diskusiu https://www.modrykonik.sk/group/1807/..
aj tak to tam dosť spí..

belasy_motylik
29. sep 2015

Vznikla nová skupina Morča náš miláčik https://www.modrykonik.sk/group/7980/ , do ktorej pozývam všetkých obdivovateľov a chovateľov týchto nádherných zvieratiek 🙂

moje123
19. nov 2015
Používateľ moje123 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moje123.

Ahojte, pridávam sa k milovníkom morčiat. Poradíte mi? Presťahovala som sa do BA, poznáte tam nejaký obchod so zvieratkami, kde by som mohla kupovať stravu a doplňky do klietky pre moju Nany?

hackarka
19. nov 2015

@moje123 skus abczoo.sk

karolinka789
20. nov 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ja mám dobré skúsenosti so ZOODOMom. Sídlia na Bajkalskej ulici, prípad. skúste www.zoodom.sk. Sú aj na FB

marvav019
21. nov 2015

Moje morča plzne čo mám robiť? :|

veronka2016
15. jan 2016

Ahojte.Volám sa Veronika a mám zvieratko morča ktoré sa volá Hryzko 🙂

neo1166
21. jan 2016

dobry den dneska vecer pred polnocou sa narodil morske pasiadka boli ich 3 teraz su 2 ☹

hackarka
23. jan 2016

@neo1166 a co zmizlo? Ak zomrelo bude niekde zahrabane. Samica nezvykne male zozrat.

cililing1123
22. feb 2016

Ahojte baby,
dcera, 9 rokov by velmi chcela morca, no ja stale vaham. Citala som par stran diskusie, no chcem Vase nazory a rady pre zaciatocnika 🙂 Otazka: morcata musia byt vzdy dve? jednemu bude smutno? Co si mam vsimat pri kupe? Musi byt morciatko cim mensie - aby si potom na nas pomaly privykalo? Aku klietku potrebuje - cca rozmery? Co nezabudnut hned kupit? Dakujem za kazdu radu 🙂

luba142
6. mar 2016

Ahojte chceli by sme kupit dalsie morciatko,mame samicku rozetu s tersz by sme chceli samicku kratkosrstu,dufam ze sa znesu 😊

jamartin
6. máj 2016

Dobrý deň. Mojmu morčiatku vypadala zrazu srsť na hlave. V chovprodukte mi poradili natierať jej to olivovým olejom. Neviete s čoho to môže byť ?

luba41
6. máj 2016

@jamartin možu byť parazity, plesen, iná choroba..skús navštíviť veterinára..

jamartin
7. máj 2016

@luba41 ďakujem. Ale už neni

barunka88888888
20. máj 2016

Ahojte, chcela by som sa opytat aka je najnizsia a najvyssia teplota co lorciatko znesie....chcela by som ho vziat v lete na dovolenku a bohuzial nikde neviem najst potrebne informacie...za odpoved dakujem