Ako sa stať profesionálnou vojačkou?

miriam17
26. aug 2008

ahojte chchem sa vas opytat cio nepoznate neake zeny ktore patria do armady
ja osobne by som chchela byt vojackou ale neviem co je k tomu potrebne ako iste viete skolu dokoncenu nemam tak neviem neviem
nemohli by ste by poradit ??vopred dakujem

roasha
26. aug 2008

musi byt min.maturita,a zeny do 30r.

marse
26. aug 2008

tak ta asi nepotesim, skolu treba mat, a potom sa treba nahlasit na vojensku akademiu, alebo policajnu akademiu z vojenskym zameranim, do armady ta nepustia len tak

marse
26. aug 2008

ja som mala byt profesionalna vojacka, skor ale v planoch mojich rodicov ako mna, ale zivot je iny, clovek mieni panboh meni.

roasha
26. aug 2008

expertka,tak z toho prispevku jednu"vojacku"poznam,....je stastna.... 😀 😀 😀

expertka8
26. aug 2008

...je stastna vojackova???? 😀

...poznavacie znamenie "roasha"???? 😅

roasha
26. aug 2008

ale nieeeeeeeeeeeee.... 😀 😀 😀
mna uz nechceli,ze ja mam viac ako 30!.............nevedia, o co prisli,lebo ja som sikula... 😀 😀 😀
tak ja som uz len vojackova... 😀 😀 😀

roasha
26. aug 2008

takze,trochu sme odbocili,miriam-moja musis sa ucit,inak ta chlapci nebudu chciet. 😀

miriam17
autor
26. aug 2008

jasne..ale aj tak jak dokoncim skolu sup sup do armady 😉

martina.d.
26. aug 2008

miriam, treba ti maturitu. To v 1. rade. Školu s vojenským zameraním mať nemusíš.

jaduska
26. aug 2008

Treba mať maturitu a absolvovať prijímací test - psychologický a fyzický. A neviem, či tá veková hranica už nie je nižšia, mám pocit, že nejakých 25 rokov...

akurát ma manžel opravil, že to chlapi majú do 27, ženy asi do 30. Choď do tejto témy, tam sú aj baby vojačky:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

puma2626
31. aug 2010

ja by som sa tiez chcela stat vojackou.. je to fakt nadherne povolanie.... dufam ze sa mi raz splni ten moj sen 🙂

dianka2374
30. jan 2013

No téma bola založená pred dvoma rokmi ale keby to niekoho zaujímalo... Potrebná je fyzická zdatnosť, maturita, vek do 30 - najlepšie ale ak to výborný fyzický stav dovolí aj viac. Pri príjmačkách do OSSR (ozbrojených síl Slovenskej republiky) sa robia psychické testy, ktoré vôbec nie sú jednoduché...

adrika93z
11. feb 2013

Dobrý deň, mna by skôr zaujímalo čo obnáša fyzická zdatnosť....už som si prezerala niečo na internete...ale viem že ked som bola v čechách, tak tam to majú tak, že majú rozdelené pre ženy a pre mužov disciplíny zvlášť...tak neviem ako je to u nás....bola by som rada, keby mi to niekto objasnil....ďakujem 😉

samantakrhovjakova
5. máj 2013

v Česku je to doopravdy oddělené 🙂

rose1988
4. jún 2013

chcela by som sa stat vojackou ale mam male dieta a viem ze potrebny pravdaze za predpokladu ze by vzali 3 mesacny vicvik t.z. ze 3 mesiace byt zavrety v kasarnach?

gunnerka
19. jún 2013

ahojte chcela by som sa vás opýtať (najlepšie nejakej skusenej vojacky ) na tu fyzicku kondicku 🙂 viem ze treba makat a budem na sebe makat ale co vlastne obnasa povolanie vojacky ? 🙂 prosim piste 🙂

ivetmicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7niki7
28. sep 2014

A viete niektorá poradiť konkrétne z čoho pozostávajú fyzické testy a aké sú kritéria na prijatie? Myslím minimum splnenia. Ďakujem

adrianabahnova
13. feb 2015

Ahojte, chcela by som sa spýtať na akú školu je najlepšie ísť aby som sa stala vojačkou? 🙂

nokia8823
5. jan 2016

Ahoj daj si ziadost na www.vojak.mil.sk ale v prvom rade dokonci skolu pretoze je potrebne mat maturitu ...ja som si poziadala a teraz idem na prezentacku potom na potrebne psychycke fyzicke skusky a podla toho vyberu ...aj ked velmi strasne sa tam chem dostat tak hadam to zvladnem ...chcem sa aj ja nieco opytat ake su tam fyzicke skusky ? Chcem len vediet co ma caka vedel by mi niekto povedat...ci su tam povolene telefony ako vlastny mobil a take...dost ma to zaujima...

jarmila123321
15. máj 2016

Ahojte 🙂 Chodím na strednu školu Pedagogickú. Buduci rok mám posledný. Chcela by som skusiť potom vojensku školu. Zaujima ma len ake fyzicke skušky sa tam robia. Nejake presnejšie úlohy na tychto skuškach pozna niekto?

nokia8823
17. máj 2016

@jarmila123321 ahoj musis vediet za minutu urobit co najviac drepov ,beh a tusim ze plavanie bolo a brusaky minutu tusim tiez najviac urobit tod vse

nokia8823
17. máj 2016

@adrika93z tiez rozdelene zeny drepy beh a brusaky pripadne este plavanie

nokia8823
17. máj 2016

@jaduska zeny do 31 a muzi do 30 nie do 27

nataliaatalovicov
10. jún 2018

Ja by som sa chcela spýtať na tie psychické testy

petra7481
24. feb 2024

@nokia8823 dobrý vecer aj ste sa tam dostala k vojakom?