Ako sa vám osvedčila prírodná kozmetika?

lyongirl
20. máj 2008

Ahojte žienky, chcem sa spýtať, či niekto používate prírodné kozmetické prípravky, napr. Weledu, alebo aj niečo iné, čo nepoznám a ako sa Vám osvedčili prírodné produkty. Uvažujem o tom, nakoľko mám problémy s pleťou a už neviem, čo si na ňu dať... Zaujalo ma bambucké maslo a aj všeličo iné.
Potešia ma nejaké postrehy, rady a pod. Ďakujem.

herminka
20. máj 2008

Na beremese.cz je už rozbělhá a docela rozsáhlá diskuse o přírodní kosmetice, můžeš se zkusit inspirovat tam:
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

Já prakticky jinou než přírodní kosmetiku nepoužívám.

lyongirl
autor
20. máj 2008

Ďakujem herminka a čo používaš, ak sa smiem spýtať, akú značku, alebo rôzne? Ináč, mrknem do témy, čo si dala link 😉

herminka
20. máj 2008

Značky používám různé:
- na vlasy lávovou zem od Tautropfen nebo šampóny Alverde, příp. Lavera
- na obličej květové vody a oleje Salus
- na mytí těla mýdlo Savon du Midi
- korektor Lavera
- krém na ruce, tělové mléko, odličovač na oči Alverde
- balzámy na rty střídám a zkouším (měla jsem Laveru a teď používám Farfallu)
- zubní pasty jsem měla Supirivicky, Sumudu, Urtekram, Logona, Ayucare
- deodorant jsem měla Alverde (není úplně 100%), deokrystal Balea (fajn), kuličku Sante (velice dobrá), sprej Lavera kokos+vanilka (asi nejlepší)
Od Weledy zatím nemám nic, ale doufám, že seženu v akci sprchový gel s opalovacím mlékem.

ella1
20. máj 2008

tiež používam,napr. Weledu, Alverede,Sanoflore ale najviac asi Lush.

lyongirl
autor
20. máj 2008

uf, si ma zavalila... 😀
pozerám, že niektoré značky vôbec nepoznám... musím to všetko naštudovať 😉 , mne ide skôr o kozmetiku na tvár, čiže pleťové vody, krémy a pod.
Malovať sa nemôžem, nakoľko mám problémy s očami a musím vyriešiť najskôr to ☹ , ale make-up používam.

lendy1
20. máj 2008

lyongirl, já bych právě měla obavu u přírodní kosmetiky co se týká přímo kosmetiky na obličej. Ne každému to přírodní vyhovuje a můžou nastat i nějaké alergické reakce na některé přírodní složky.
mrkni ještě na Dr. Hauschka
Laveru a Alverde koupíš i DM, Sanoflore myslím v lékárně, Salus (Saloos) se dá pořídit něco v DM něco v některých krámkách se zdravou výživou. Jinak strašně moc věcí seženeš na netu.
Já hodně nakupuji zde, tam mají super výběr a fajn ceny:
http://www.najadashop.cz/index.php?A=uvod&Idk=&...

a moje oblíbené jsou bambucké máslo od Salus, Lavera a spousta věcí od Reniu nebo Pure Fiji.

arvetka
20. máj 2008

hermi
jaké byly balzámy od lavery? objednala jsem si malinový...chutnají?

lyongirl
autor
20. máj 2008

akurát študujem o kozmetike na tom beremese...

No a čosi mám teda dať na tvár, keď už aj prírodná kozmetika môže spôsobiť nejaké reakcie?... 😕
Zatiaľ mám zálusk na bambucké maslo od Saloosu a aj Detský balzam pre malého a o inej kozmetike, teda o kozmetike na tvár som zatiaľ neuvažovala, resp. nemám ju prelúskanú, preto zisťujem, čo vlastne existuje.

safiah
20. máj 2008

ahoj ja pouzivam weledu tie detske lebo tiez mam problemy a zo vsetkeho mam eksem a aj lavera znacku ta je lacnejsia ale nerobi mi zatial komplikacie teda skor vobec uz ju mam dlhsie.a z lekarne som skusila aj biodermu 😉

ivka10
20. máj 2008

prirodna kozmetika je super, ale tiez by som sa pri koznych problemoch (a hlavne na tvari) obavala alergii alebo inych prejavov neznasanlivosti - ale asi zalezi ake kozne problemy mas... ja by som sa skor obratila na produkty predajne len v lekarnach, ktore su neparfemovane, nealergenne a pod. skus pozriet www.cetaphil.cz (zaklad - krem + cistiaca voda) alebo slovenske (ale velmi dobre vyrobky) www.calendula.sk; pokial mas viac peniazkov tak super je la roche posay alebo avene, to by ti ale asi najviac poradili v lekarni...drzim palec 😉

lenki33
20. máj 2008

akakolvek kozmetika moze byt pre niekoho alergizujuca, aj ta na ktorej je napisane ze je hypoalergenna. Idealne je ak si clovek zisti na ktoru zlozku je presne alergicky a tej sa potom vyhyba 😉 Ja pouzivam len prirodnu kozmetiku, napriek tomu alebo prave preto 😕 ze som s kozmetikou a kvalitnou kozmetikou pracovala. Pouzivam nobilis tilia a aj nieco od weledy. Inak weleda ziskala najlepsie hodnotenie myslim v nemecku je to na ceskej stranke a je tam aj link na tu stranku v nemcine, su tam rozoberane aj ine kozmetiky. A niekedy je zaujimave sa zamysliet nad tym ake strasne peniaze dava napr l´oreal do reklamy a ked nejaky krem od nich stoji 300 sk, tak z coho je asi vyrobeny?? 😉 Inak konkretne l´oreal vysiel myslim najhorsie v tom teste. Aj ked niektore veci z dekoracky pouzivam od nich 😀

lyongirl
autor
20. máj 2008

čo sa týka peňazí, nehľadám nič extra drahé, to znamená, že už som toľko peňazí vyhodila za kozmetiku a nič mi nesadlo, že som sa rozhodla dať na prírodné veci, tie som totiž ešte neskúšala. Začala som piť bylinkové čaje a chystám sa zmeniť jedálniček, čo sa mi zrovna moc nedarí ☹ a dúfam, že to moje problémy vyrieši. Ináč mám akné a neviem čo s ním ☹ .
Samozrejme rátam s tým, že prírodné bude aj niečo stáť, ale určite nevyberiem niečo z toho najdrahšieho, skôr niečo cenovo dostupné pre ženu na MD 😀 .
Ivka, mrknem linky čo si dala.
Uvažujem zatiaľ nad Weledou, ale fakt nemám všetko naštudované a to mi trochu potrvá, keďže sa musím venovať aj malému 😉

novako
20. máj 2008

I přírodní kosmetiku je třeba zkoušet. Začínala jsem se Salusem, (pleťové oleje, mléka, tělová mléka, oleje), ale vůbec mi nevyhovoval. Pak jsem přešla na Hadka (original Atok). Pleťové oleje a šampóny nee, pleťové mléko jakž takž, pl. voda super. Pak jsem našla Weledu (od ní je úžasné skoro všechno kromě šamponu). Weleda je ale hrozně drahá, tak jsem hledala alternativy. Momentálně zkouším Laveru a ta se zdá taky v poho.

mywiel
20. máj 2008

Fantasticka je Svajciarska WELEDA je s esencialnymi olejmi, bez farbiv a konzervacnych latok, maju aj pre babatka a muzov. 😵

mywiel
20. máj 2008

Lyongirl: skus hemeopatiu... kalium bromatum 9CH, na fialove jazvy akne antimonium tartaricum 9ch, na cierne uhry selenium 9ch /3x denne 3 granulky. 😉

mikula
20. máj 2008

Já mám dobrou zkušenost s kosmetikou Nobilis Tilia 😉
www.nobilis.cz

magg
20. máj 2008

Ja si farbim vlasy vylucne hennou, bohuzial na Slovensku zohnat kvalitnu a financne dostupnu, ktora by aj farbila je uz prakticky nemozne a pri objednavani je postovne 3x drahsie ako samotna henna. Takze asi budem musiet chtiac -nechtiac s prirodnou kozmetikou skoncit ☹

krista
24. sep 2008

kalu • 1d • Dnes ve 14:52
Ahoj všichni,
nevím jestli tady toto téma už někdy nebylo,ale já ho nenašla a tak zakládám toto. Myslím,že bychom si na tomto fóru mohly vyměňovat zkušenosti s přír.kosmetikou a přípravky, radit si,např. jak kde a za kolik a tak....
Jsem zastánce přírodní kosmetiky jak u sebe ,tak u malé. Řídím se heslem,že nejlepší kosmetika je žádná kosmetika,ale když už musí být, tak co nejméně chemická.
Takže já začnu : mě vyhovuje česká zn. Salus,používám už jí 3 roky- odličovací olej,květinovou vodu a regenerační olej. Šampóny a mýdla pužívám Alverde z DM drog.- vyhovují mi a jsou za bezkonkurenční ceny. Dekorativní používám klasickou- není moc výběr, ale teď začalo dělat dekor. taky Alverde, tak mám na zkoušku rtěnku a pudr a spokojenost. Až se dostanu do DM, tak zase přikoupím a chtěla bych na ní plynule přejít.
Pro malou mám od Alverde krém na zadeček, jinak od Veledy používáme šampón na vlásky a tělo, dětský zubní gel, olejíček a krém na obličej. Taky máme dětsský balzám od Salusu-ten používám na všechno, i na sebe. Od Lavery jsme měli opalovák, ale ten mi moc nevyhovoval, hodně voněl a špatně se roztíral. Teď bych jí ráda koupila něco do zimního počasí- přemýšlím jestli Robátko zimní krém (Cannaderm) nebo Veledu.-Máte s některým z nich někdo zkušenosti ? (Robátko vyjde o dost levněji a má i prý UV filtry, ale neznám nikoho,kdo ho používá )
Zatím ahoj a těším se na další příspěvky 🙂

marci • 40tt • Dnes v 15:30
Já si pro miminko pořídila základní kosmetiku Eone. Od Weledy mám vzorečky co jsem dostala na předporodním kurzu. Pak uvidím co mi bude lépe vyhovovat. Eone je cenově fajn 😉

lendy1 • 1d • Dnes v 19:00
už tady toto téma je 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

audreyd
24. sep 2008

ja odporúčam tiež nobilis tilia 🙂

lyongirl
autor
25. sep 2008

mywiel - ja som sa na homeopatiu pýtala v lekárni a čo mi lekárnička prečítala z knižky, že čo je na čo, tak sme prišli na to, že konkrétne sa mi nič nehodí a povedala mi, že mám ísť radšej homeopatovi, tak som zatiaľ po tom až tak nepátrala. Jazvy nemám, uhry tiež moc nie, ale môj problém je aj v tom, že si vyrážky vytláčam a potom sa horšie hoja a mám z nich červený fľak, ale on zmizne, len to dlho trvá.
Ináč objednala som si nejaké pleťové vody od Nobilis Tilia, no žiaden zázrak, niečo od Saloosu, no treba zmeniť tú stravu a teraz som tehotná a som rada, že niečo do seba dostanem a vôbec sa netrápim tým, že je to nezdravé, hlavne, že mi chutí, čo teda máloktoré jedlo mi chutí.

sasasami
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macik
20. okt 2008

sasasami-myslím, že je obecně známo, že oriflame nemá s certifikovanou přírodní kosmetikou moc společného...taky jsem tuto kosmetiku léta užívala a obecně mě teda až tak nenadchla-spousta věcí byla jen levnější verzí Avonu s trochu nižší kvalitou....obě tyto značky ale čistě přírodní určitě nejsou

sasasami
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
25. feb 2009

tereziep • Dnes v 09:52
Ahoj, potřebovala bych poradit nějakou kvalitní přírodní kosmetiku pro problematiskou pleť. Včera jsem četla na idnes článek s názvem Kosmetika, která vám může poškodit zdraví
http://zdravi.idnes.cz/kosmetika-ktera-vam-muze...
Docela mě to vyděsilo. Hlavně ty konzervanty parabeny. Hledala jsem na netu co to je a někdo psal, že je to obsaženo i v kosmetice Vichy. Myslela jsem, že je to kvalitní kosmetika. Chtěla jsem si ji koupit, ale po tomhle bych raději nějakou přírodní. Pokud některá z vás přírodní kosmetiku používá prosím napište mi jakou značku a jak jste s ní spokojená. Mám docela citlivou pleť a né každou snáším dobře.
děkuji

pat • Dnes v 10:24
Ahoj, kdysi jsem po něčem pátrala jako ty. Ale vzdala jsem to. V podstatě skoro každá kosmetika obsahuje nějaké konzervanty a parabeny. Ale samožřejmě, že je i čistě přírodní kosmetika. Myslím, že mezi ně patří třeba Weleda, Lavera, Saloos, Logona atd. S těmi zkušenost nemám. Jsou docela drahé. Ale třeba v DM drogerii seženeš výrobky Alverde a ty jsou bez syntetických konzervačních látek. Nebo se zkus podívat na LUSH.cz
JInak mezi tu dobrou kosmetiku bych zařadila La Chevre, Alcina, Barekol, Avene, La Roche - Posay. Zaleží na finančních možnostech. Mám citlivou smíšenou pleť. Dobrou zkušenost mám s La Chevre, Avene, Lush a Alcinou.
Ať najdeš co hledáš.

johanda • 2d • Dnes v 10:55
tereziep - mám zkušenost s Weledou, Saloos, Alverde, Lush, V Dm je ještě nějaká řada Balea bez konzervantů a barviv, ale s tím nemám zkušenost -je docela levná, cca 100 Kč za tubu.
Ve většině i tzv. přírodní kosmetiky nějaké konzervanty jsou, jinak by nevydržela déle než měsíc a musela bys ji uchovávat v lednici.

anastazie • Dnes v 11:04
johando, ale prirodni komsmetika opravdu neobsahuje synteticke konzervatny (emulgatory, barviva, parfemy), neobsahuje parafin, vazelinu, silikon ani jine ropne produkty atd.
tereziep, jestli mas silu precist spoustu stran, tak na beremese je docela rozsahla diskuze ohledne prirodni kosmetiky a spousta zkusenosti s ni 🙂
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

herminka • Dnes v 11:05
Nepoužívám nic jiného než přírodní kosmetiku - nejčastěji Alverde, ale také Laveru, Weledu, Saloos, Tautropfen, Sanoll. Lush přírodní není. V přírodní kosmetice jsou taky konzervanty, ale přírodní a neměly by být tak dráždivé jako ty syntetické.
Tereziep, pokud máš citlivou pleť, je dobré používat neparfemovanou kosmetiku (např. Lavera má řadu Neutral a Baby Neutral) nebo, pokud Ti budou vyhovovat, oleje bez jakýchkoli příměsí (dýňový, kokosový, jojobový...).
O přírodní kometice už drahnou dobu diskutujeme na beremese:
http://www.beremese.cz/forum/show.php?vThreadID...

herminka • Dnes v 11:07
Ještě abych sem nevnášela nějaké dohady - jako přírodní konzervant působí třeba kyselina citronová, alkohol a hlavně některé éterické oleje. Např. kokosový a jojobový olej mají dlouhou trvanlivost už "z podstaty".

anastazie • Dnes v 11:07
hermi, 😀 😀
jinak ja pouzivam nejcasteji dr.hauschku, weledu, laveru, urtekram, sante, logonu

sirinka
25. feb 2009

este existuje v lekarnach cisto prirodna kozemtika sanoflore, ale pri tychto druhoch si treba davat pozor na alergicke reakcie...kedze su to ciste vytazky z rastlin...ja preto uprednostnujem cistenu LRP.

mahima
27. mar 2009

www.naturshop.sk

maju velky vyber prirodnej kozmetiky, e-shop aj predajna

urcite skuste prirodnu kozmetiku usetrite sa od alergii a roznych problemov ako sa ta sytetika dostava do tela este aj v kremoch . a nadherne vonaju , ja uz klasicky krem anemozem ani pouzit ako som si na to zvykla, pretoze mi strasne smrdia tie umele parfemy.

krista
18. máj 2009

sharon1 • Dnes ve 12:46
Chcela by som aby sme sa podelili o skusenosti s prirodnou kozmetikou. Ja pomaly na nu prechadzam a som aj velmi spokojna, len na vlasy som stale nenasla to prave. Mam suche, mierne vlnite a 😒 chemicky farbene vlasy. Dakujem za vase rady a prispevky.

sharon1
18. máj 2009

Ja pomaly prechadzam na prirodnu kozmetiku. Pouzivam:
Krem Weleda iris Velmi dobry
Pletova voda Alverde
pletove mlieko Alwerde
ocny a nocny krem zatial este z konvecnej kozmetiky.
sprchovy gel Lavera
telove mlieko care nature (billa)
So vsetky som maximalne spokojna az na tie moje vlasy. Pouzivam sante, ale asi nie to spravne. Vlasy mam suche , mierne vlnite a chemicky farbene. Viete mi nieco poradit

kika214
17. júl 2009

.. na tomto e-shope najdete aj laveru, weledu ale i cannaderm.. som s tymito vyrobkami spokojna:

www.biosen.sk alebo poom konkretne http://www.biosen.sk/index.php?main_page=index&...

chulieta
17. júl 2009

ja pouzivam just radu vital just